چربی گیر DAF - چربی گیر صنعتی

معرفی دستگاه چربیگیر DAF) - Dissolved air flotation)

Dissolved air flotation یکی از پیشرفته ترین تجهیزات شناور هوا در جهان است که به منظور حذف چربی فاضلاب صنعتی و شهری ، مواد لزج و جامد معلق طراحی شده است.

با توجه به فاضلاب های مختلف ، میزان حذف گریس می تواند به بالای 95٪ برسد ، بسیاری از مواد جامد معلق را نیز می توان از بین برد ، همچنین. با اضافه کردن فولکولانت و مخلوط ، میزان حذف COD و BOD می تواند به بالای 50٪ برسد.

دستگاه چربیگیر: DAF یک فناوری فیزیکی و شیمیایی اثبات شده و مؤثر برای تصفیه انواع فرایندهای صنعتی و شهری و جریانهای فاضلاب است.

طراحی چربی گیر DAF

سیستم های DAF معمولاً برای از بین بردن روغن ها و چربی ها و مواد جامد معلق برای تحقق انواع اهداف از جمله موارد ذیل استفاده می شوند:

اهداف طراحی و نصب چربی گیر DAF

1. بازیابی و استفاده مجدد از محصول
2. آماده سازی برای پیوستن به محدوده تخلیه فاضلاب
3. پیش تصفیه برای کاهش بارگیری در سیستم های تصفیه بیولوژیکی جریان پایین
4- جمع آوری پساب تصفیه بیولوژیکی
5- تغلیظ بیوسولیدها
6. بازیابی محصول و استفاده مجدد از پیش تصفیه برای پیوستن به محدوده های تخلیه فاضلاب
7. پیش تصفیه برای کاهش بارگیری در سیستم های تصفیه بیولوژیکی جریان پایین،پولیش پساب تصفیه بیولوژیکی ، ضخیم شدن بیوسولیدها

مکانیزم عملکرد دستگاه DAF

1. فلوکولانت و مخلوط را به فاضلاب اضافه کنید. کمپرسور هوا، هوا را به مخزن هوا ارسال می کند
2. پمپ مواد فاضلاب انبوه شده را به مخزن ارسال می کند.
3. دستگاه جت جریان هوا را در مخزن هوا حل می کند ، هوا مجبور خواهد شد تحت فشار Mpa 0.35 در آب حل شود و آب هوای حل شده تشکیل دهد.
4- آب هوای حل شده به مخزن شناور هوا ارسال می شود.
5- هنگامی که فشار به طور ناگهانی کاهش یابد ، هوا آب را از بین می برد و میکروبول های وسیعی را تشکیل می دهد ، سپس با مواد معلق انباشه شده به طور کامل تماس برقرار میکند و در سطح شناور میشود.
6- غلطک های لجن سطح جامد را از روی سطح آب جمع می کنند. SS و CODcr و .... از بین می روند.

ساختار اصلی دستگاه (DAF)

1) دستگاه شناور هوا (Air flotation machine):

سازه فولادی ، بدنه اصلی و هسته DAF است که در داخل آن از رهاساز، دستگاه توزیع یکنواخت ، لوله فاضلاب ، لوله خروجی ، مخزن لجن و سیستم ضایعات و غیره تشکیل شده است.

2) سیستم هوای محلول عمدتاً از مخزن هوای حل شده ، مخزن ذخیره هوا ، کمپرسور هوا و پمپ فشار قوی تشکیل شده است ، مخزن محلول از بخش های مهم سیستم است ، عملکرد آن برآورده کردن آب و هوا کاملاً در تماس ، سرعت بخشیدن به حل شدن هوا و بهبود راندمان هوای حل شده می شود.

3) سیستم دوزینگ شیمیایی: پمپ اندازه گیری ، موتور اختلاط ، مخزن PE.

چربی گیر صنعتی daf

 چربی گیر DAF

شناورسازی به کمک هوای فشرده (Dissolved Air Floatation) یکی از پروسه های مهم تصفیه آب، پساب و فاضلاب های صنعتی می باشد که باعث زلال شدن پساب و فاضلاب به علت حذف انواع آلاینده های معلق نظیر روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می شود.

عملیات حذف آلاینده ها و ذرات کلوئیدی در چربی گیر دی ای اف (DAF) براساس تزریق هوای فشرده به پساب می باشد.
دراثر اهوادهی درون چربی گیر صنعتی DAF ، حباب های ریز آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب چسبیده و باعث شناورشدن ذرات به سطح می گردند که در آنجا توسط اسکیمر جمع آوری و به یک مخزن نگهداری لجن انتقال می یابد.
 
به منظور افزایش راندمان شناورسازی ذرات کلوئیدی در چربی گیر DAF، معمولاً به پساب ورودی مواد پلیمری جهت عملیات انعقاد و بی بار کردن ذرات اضافه می گردد. بدین منظور از لوله های مارپیچی استفاده می گردد که از یک طرف مواد منعقد کننده در بخش های مختلف تزریق می شود و از طرف دیگر مخلوط هوا با مایع تحت فشار جهت اختلاط بهتر به داخل این لوله ها تزریق می گردد.

در سیستم چربی گیر DAF مقداری از آب تمیز و شفاف شده به لوله های لخته ساز(flocculator) و بخشی از آن نیز مستقیما به واحد شناورسازی انتقال داده می شود. اضافه آب تصفیه شده نیز از سیستم چربی گیر DAF خارج می گردد. زلال بودن آب خروجی از واحد چربی گیر DAF یکی از معیارهای کارکرد مناسب این سیستم می باشد.

در بعضی موارد به جای لوله های لخته ساز، تانک های انعقاد و لخته سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت مواد منعقد کننده در یک فاصله زمانی حدود ۵ دقیقه با پساب در تانک انعقاد مخلوط شده و سپس به داخل چربی گیرDAF تزریق می گردد. این فرایند هنگامی که پساب ورودی خنثی نباشد، به علت اینکه زمان کافی جهت خنثی سازی وجود دارد و به راحتی توسط کاربر قابل کنترل می باشد، نسبت به لخته سازهای لوله ای برتری دارد.

خصوصیات چربی گیر DAF

. قابلیت حذف ۹۹درصد چربی های امولسیونی و آزاد و ذرات معلق

. قابلیت حذف بیش از ۷۵ درصد بار آلودگی شیمیایی (COD) پساب

. شفاف شدن پساب خروجی دراثر حذف ذرات کلوئیدی

. سهولت حمل و نقل و نصب به علت ساخت چربی گیرDAF به صورت پکیج های یکپارچه

. قابلیت تولید لجن نسبتاً جامد و کم آب

. قابلیت حذف دترجنت ها از پساب

سایر محصولات تولیدی :

چربی گیر

چربی گیر پلی اتیلن
چربیگیرDAF خرید چربیگیرDAF چربیگیرDAF تهران چربیگیرDAF مشهد چربیگیرDAF تبریز چربیگیرDAF ارومیه قیمت چربیگیرDAF نصب چربیگیرDAF 2014:05:13
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50