دیزل ژنراتور - لیست قیمت دیزل ژنراتور - خرید دیزل

دیزل ژنراتور - لیست قیمت دیزل ژنراتور - خرید دیزل

لیست قیمت بروز دیزل ژنراتور در قسمت پایین همین صفحه قرار گرفته شد لطفا برای خرید دیزل ژتراتور با شرکت ناب زیست تماس بگیرید . دیزل ژنراتور دستگاهی است که با بکارگیری یک دیزل و یک ژنراتور انرژی مکانیکی حاصل از سوخت گاز یا گازوئیل را به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید.

دیزل ژنراتور Perkins با بیش از 75 سال سابقه با ارائه انواع دیزل ژنراتور به قشر کثیری از کسب و کارها کمک به سزایی کرده است.

پرکینز با مهندسی و تکنولوژی پیشرفته اش و موتور های دیزلی با کارایی بالا در جامعه شناخته شده است.

دیزل ژنراتور Cummins به عنوان یکی از بهترین گزینه های سیستم های آماده به کار برق اضطراری در سراسر جهان شناخته شده است یکی از ویژگی های اون بارگذاری در کمتر از 10 ثانیه تک مرحله ای است.

دیزل ژنراتور volvo penta یکی از مقرون بصرفه ترین و در عین حال با دوام ترین موتور های احتراقی دیزلی می باشد که توانسته است جای خود را در بین رقیبان خود منسجم کرده و سهم زیادی از بازار دیزل ژنراتور را به خود اختصاص دهد. کمپانی ولوو پنتا در ابتدا در کشور سوئد و هم اکنون در کشور آلمان مشغول فعالیت و تولید می باشد.

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور، دستگاهی است که با بکارگیری یک موتور دیزلی و تولید انرژِی مکانیکی و در ادامه بواسطه استفاده از یک ژنراتور بعنوان تبدیل کننده انرژی مکانیکی قسمت دیزل به انرژی الکتریکی سهم بسزایی در تولید برق در سراسر جهان دارد.

دیزل ژنراتور ها کارگران تولید برق هستند.

ویدیو دیزل ژنراتور چیست ؟

آنها توانایی تولید برق AC با فرکانس های مشخص را دارند. جریان الکتریسیته توسط القای الکترو مغناطیس در سیم پیچها جهت تولید برق ایجاد میشود .برای اینکار باید یا سیم پیچ با توجه به میدان مغناطیسی چرخیده شود یا میدان مغناطیسی با توجه به سیم پیچ چرخش داشته باشد . ژنراتور ها از روش دوم تبعیت می نمایند.
سیم پیچهای روتور و استادور اصلی ترین قطعات یک ژنراتور هستند که روتور یک شارمغناطیسی تولید میکند ، استاتور نیز یک سیم پیچ ثابت چرخش ، روتور یک میدان مغناطیسی چرخشی تولید میکند و باعث ایجاد الکتریسیته در استاتور میشود این نوع از روتورکه در 99 درصد آلتر ناتورها استفاده میشود، روتور قطب برجسته نامیده میشود.

کاربرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها توسط بیشترصاحب کارخانجات ، مجتمع های مسکونی یا تجاری ، هتل ها ، رستوران ها ، سالن های ورزشی ، فروشگاهها و ... خریداری شده و نصب شده اند، اما سوالی که در ذهن تداعی میشود این است که دلیل ضرورت خرید دیزل ژنراتور چیست؟
جهت درک هر چه بهتر موضوع مثالی عنوان میگردد. شما یک کارخانه تولید لبنیات دارید و کارخانه در حال تولید میباشد بطوری که شما برای تولید لبنیات به ماده اولیه بنام شیر نیاز دارید . شما شیر را خریداری کرده اید و بوسیله پمپ ، شیر خریداری شده را به مخزن های استیل انتقال میدهید و سپس از مخزن وارد سیستم پاستوریزه میشود و بعد از پاستوریزه وارد سیستم تولید کره ، ماست ، خامه و ... میشود . اگر شما دیزل ژنراتور نداشته باشید در حین قطع برق مقدار هزینه ای که کرده بودید از بین میرود به این شکل که دستگاهها کلا از کار افتاده شیر داخل لوله یا مخزن میماند و پس از گذشت زمان شیر فاسد گشته و کل آن هزینه که برای خرید شیر کرده بودید تبدیل به ضرر میشود ،شاید همان مبلغ ضرر را اگر دیزل ژنراتور میخریدید این اتفاق نمی افتاد .
جهت انتخاب و خرید دستگاه دیزل ژنراتور مهم ترین مسئله، تعیین قدرت دستگاه می باشد که حائز اهمیت ترین موضوع در این زمینه می باشد. برای تعیین این پارامتر موضوعات فراوانی دخیل می باشند که در ادامه به طور مبسوط توضیح داده شده است.
اگر میخواهید یک ژنراتور برق خریداری کنید مهم است که ابتدا هدف استفاده از آنرا تعیین نمایید ، مشخص نمودن نوع سوخت مصرفی و هم چنین میزان کارکرد دستگاه در یک بازه زمانی خاص مثالا یک شبانه روز نیز ملزمه انتخاب صحیح دیزل ژنراتور می باشد.

ویدیویی نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور و محل کاربرد آن

از آنجایی که دیزل ژنراتور ها به لحاظ فنی از طیف گسترده ای برخوردار هستنند، هر دستگاه دیزل ژنراتور، خواستگاه خاصی داشته و برای بهینه ترین کارکرد در سیستم باید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشیم.

اما این تغییرات چگونه در کارکرد دستگاه تاثیر می گذارند؟

در جواب این سوال پاسخ های بسیاری می توان مطرح کرد اما در اینجا بر اساسی ترین آنها و برخی پیشنهادات فنی کارشناسان ناب زیست بسنده خواهیم کرد.

دمای کاری دستگاه یکی از عوامل دخیل در انتخاب دیزل ژنراتور می باشد بدین صورت که هر چه دما بالاتر باشد اصولا بازده دستگاه و همچنین عمر موتور دیزل کمتر خواهد بود.

اینکه در هنگام تحقیق در مورد دیزل ژنراتور به شما می گویند دیزل ژنراتور کامینز بهتر از دیزل ژنراور ولوو است در حالت کلی صحیح است اما اگر به طور تخصصی به موضوع نگاه می کنیم میبینیم هر کدام از برند های تولید کننده دیزل ژنراتور بهتر است در محل مناسب خود استفاده گردد.

برای روشن تر شدن مطلب به مثال های زیر توجه نمایید.

برای مثال ما تفاوت یک دیزل ژنراتور 300 کاوا را در سه برند مطرح دیزل ژنراتور بررسی می نماییم.

دیزل ژنراتور 300 کاوا پرکینز با ژنراتور استمفورد، که از موتور پرکینز1506A-E88TAG5 بهره می جوید، با موتور 8.8 لیتری دمایی معادل 565 درجه سانتی گراد در محل اگزوز خواهد داشت.

این عدد در موتور ولوو پنتا TAD1341GE با حجم 12.8 لیتر، 414 درجه سانتی گراد می باشد. در مقابل هم موتور کامینز QSL9-G5 هشت و هشت دهم لیتری را داریم که دمایی معادل 560 درجه سانتی گراد خواهد داشت.

خب همانطور که مشاهده کردیم یک دستگاه دیزل ژنراتور 300 کاوا در سه مدل متفاوت مشخصات فنی متفاوتی نیز دارد که بسته به محل مورد نظر انتخاب می گردد.

در مثال بالا اگر دمای خروجی پایین مد نظر باشد، دیزل ژنراتور ولوو پنتا انتخاب مهندسی و بهینه ای خواهد بود. البته این انتخاب صرفا با فاکتور دما بود ولیکن در عمل فاکتور های بسیار زیادب در انتخاب ما دخیل خواهد بود.

در حالت کلی می توان گفت برای کار های صنعتی و نیمه صنعتی دیزل ژنراتور ولوو پنتا انتخاب مناسبی می باشد.

برای کارهای بیمارستانی، مراکز درمانی، پایگاه های حساس نظامی و ... دیزل ژنراتور کامینز کوپله فابریک کامینز پاور و یا دیزل ژنراتور پرکینز استمفورد پیشنهاد می گردد.

برای کارهای استندبای و امرجنسی در محل های کم اهمیت مثلا یک آپارتمان شخصی، رستوران و... میتوان از سایر برند های تولید کننده دیزل ژنراتور مثل لوول، پرکینز ایرانی، و ... استفاده نمود.

مزایای خرید دیزل ژنراتور

1- مقرون بصرفه بودن گازوییل در مقابل بنزین و سایر سوخت های مرسوم
2- مصرف پایین و بهینه انرژی در دیزل ژنراتور ها
3- کارایی و دوام بالا
4- استفاده طولانی مدت از دیزل ژنراتور
5- مقرون به صرفه بودن تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور نسبت به موتورهای بنزینی
6- قدرت بالای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها برای بسیاری از کاربرد ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. در مکان هایی که برق شبکه وجود نداشته باشد و یا پارامتر های برق متناسب نیاز مصرف کننده نباشد ، نیاز به استفاده از دیزل ژنراتور ها امری ضروری و لازم می باشد. در این شرایط یا شرایط مشابه، دیزل ژنراتور ها وارد عمل شده و به شبکه برق متصل می شوند و می توانند به عنوان منبع اصلی تامین برق یا به عنوان سیستم پشتیبان در سیستم فعالیت کنند. هم چنین در شرایطی که برق شبکه کفاف مصرف برق را ندهد دیزل ژنراتور ها وظیفه جبران و تامین قدرت بالای مورد نیاز شبکه را خوئاهند داشت.

چگونه یک ژنراتور دیزل را انتخاب کنید؟

امروزه دیزل ژنراتور ها به عنوان یک منبع پشتیبان برای شرکت های صنعتی، سایت های ساخت و ساز، مراکز داده، مراکز خرید، بیمارستانها و سایر مصارف استفاده می شوند. یک دیزل ژنراتور ایده آل باید توانایی تولید قدرت مورد انتظار، تناوب جریان، ایمنی لازم و حداقل آلودگی صوتی را شامل شود.

نکات مهم در خرید یک دیزل ژنراتور:

پس از تبیین نیاز های سیستم برای شبکه،نوبت به انتخاب ژنراتور می رسد. در این زمینه یا خریدار ظرفیت لازم را مشخص نموده و نسبت به استعلام قیمت دیزل ژنراتور اقدام می نماید یا در صورت عدم آگاهی از ظرفیت ها و پارامتر های لازم جهت انتخاب ژنراتور مناسب، بایستی از کارشناسان و متخصصان این زمینه استفاده نموده و نسبت به دریافت مشاوره کارشناسی اقدام نماید.
برای استعلام قیمت دیزل ژنراتور و دریافت اطلاعات فنی با کارشناسان ناب زیست تماس حاصل فرمایید.

انتخاب تجهیزات قدرت با توجه به پارامترهای زیر انجام می شود:

۱. قدرت دیزل ژنراتور باید از قدرت تمام دستگاه های تغذیه شونده از آن بین 35-75٪ بیشتر باشد. همچنین در مورد تجهیزات القایی ، باید توان ژنراتور را 2-3 برابر بیشتر در نظر گرفت. برای مثال یک موسسه پزشکی، ممکن است نیاز به قدرت 60-320 کیلو وات داشته باشد و یک کارگاه تولیدی تا 1000 کیلو وات قدرت دیزل نیاز خواهد داشت. با این حال، تمامی این ارقام حدودی بوده و جهت استفاده از یک سیستم بهینه در سیستم باید قدرت مورد نیاز ژنراتور و سایر پارامتر ها به طور دقیق توسط کارشناسان امر، طراحی و تعیین گردند.
2.بسته به شرایط محیطی (وجود یا عدم وجود یک اتاق مخصوص برای نصب تجهیزات، سطح تهویه، شرایط دما)، شرایط عملیاتی متغییر خواهد بود.
۳. تعداد فاز خروجی یک دیزل ژنراتور بسته به نیاز سیستم میتواند تک فاز (220 ولت) یا سه فاز انتخاب گردد.
۴. تولید کنندگان موتورهای گوناگون با سرعت بالا (3000 دور در دقیقه) و یا کم سرعت (1500 دور در دقیقه) برای دیزل ژنراتور ارائه می دهند. انتخاب نوع آن به نوع استفاده از ژنراتور بستگی دارد. برای مثال اگرساعت کاری دستگاه بیش از 500 ساعت در سال نباشد از ژنراتور های سبک با دور پایین استفاده می گردد. برتری موتور با دور پایین، عمر مفید بالاتر ، آلودگی صوتی و لرزش کمتر و .... می باشد.
۵.تعیین نوع ژنراتور از لحاظ ولتاژ خروجی نیز قدم بعدی طراحی می باشد. در حالاتی که سیستم نیاز به کنترل دقیق ولتاژ خروجی داشته باشد(مثلا برای کار با تجهیزات پزشکی یا دستگاه های الکترونیکی) از ژنراتور های حساس و همزمان استفاده می شود و بر عکس در کارها و سایت های غیر حساس از ژنراتورهای معمولی و غیر حساس استفاده می گردد.
۶. اغلب دیزل ژنراتور ها ظرفیت بسیار پاینی برای ذخیره سوخت دارا هستند و در نهایت چند ساعت می توانند فعالیت نمایند. میتوان با نصب یک مخزن ذخیره سوخت در جوار دیزل ژنراتور، ظرفیت کار دیزل را به میزان مورد نیاز سیستم افزایش داد.
بنابراین، برای انتخاب یک دیزل ژنراتور مناسب و بهینه، باید شرایط کاری و محیطی، نیاز های اساسی سیستم اعم از قدرت، ولتاژ و آمپراژ را مورد توجه قرار دهید.

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور دستگاهی جهت تامین انرژی برق مصرفی مورد نیاز در پروژهای عمرانی و معادن،صنعت نفت،صنایع غذایی،مراکز درمانی،مراکز تفریحی،صنعت ارتباطات و بسیاری از شاخه های صنعتی و  موسسات و سازمان ها در مواقع مورد نیاز می باشد.
حال ما با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا با کارکنانی آموزش دیده و متخصص توانایی تولید دیزل ژنراتورهایی با توان 10 kVA تا 2500 kVA و محصولات جانبی شامل کابین صداگیر و ضد آب، انواع تابلوهای کنتل و اتوماتیک و تابلوهای سنکرون را که قابلیت کار در هر شرایط آب و هوایی را با حداکثر توان دارند را داریم.
ما در خط تولید خود از بهترین برندهای موتور شامل پرکینز انگلیس،ولوو سوئد،مان آلمان،دوسان کره،آلفا و دایموند دیزل چین و در قسمت آلترناتور از برندهای معتبری شامل استمفورد انگلیس،مکالته و سینکرو ایتالیا جهت تولید دیزل ژنراتورهای خود بهره برده و بدون قید و شرط رضایت مشتری و کیفیت محصولات را سر لوحه کار خود قرار داده ایم و در تمامی مراحل تولید از ابتدا تا انتها، با دقت تمام، کیفیت کارکرد و ایمنی و تمامی موارد مورد نیاز توسط پرسنل متخصص و با آخرین تکنولوژی کنترل و تست میگردد.گواه ما برای کیفیت محصولات خود گواهینامه های بین المللی اخذ شده شامل:
ISO 9001:2008
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007
میباشد.

بیش از 70% تولیدات ما به بیش از 60 کشور دنیا صادر میگردد که شامل دیزل ژنراتور و محصولات جانبی می باشد.این باعث افتخار ماست که تامین کننده دیزل ژنراتورهای بسیاری از موسسات می باشیم.

تمامی تلاش ما در جهت کنترل و ارزیابی کیفیت کار خود و افزایش روز افزون آن با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و هدف ما ادامه دادن این مسیر تا رسیدن به یک شرکت و برند بین المللی و نام بردن از ما به عنوان "Source Of Energy" می باشد.

یکی از مهترین قطعات موجود در دیزل ژنراتور سیستم خنک کننده است . 

محصول مرتبط : برج خنک کننده

امروزه دیزل ژنراتور از مهمترین اجزاء یک واحد صنعتی به شمار میرود. مخصوصا اگر این واحد صنعتی در مسافت دوری از شهر یا واحدهای تقسیم برق واقع شده باشد. بازده بالا، صدای کم و عمر طولانی از مهمترین فاکتورهای دیزل ژنراتورهای تولیدی ناب زیست محسوب می شود.

طرز کار دیزل ژنراتور چگونه است و وظایف آن ها چیست؟ دیزل ژنراتور دستگاهی است هستند که سوخت دیزلی را به الکتریسیته تبدیل می نمایند. این دستگاه های مستقل، خود از دو بخش موتور دیزلی و ژنراتور ساخته شده اند. موتور دیزلی سوخت دیزل را برای تولید حرکت برای ژنراتور می سوزاند و پس از آن ژنراتور حرکت را توسط نیروی الکترومغناطیس به الکتریسیته تبدیل می نماید. این دو جزء (موتور و ژنراتور الکترومغناطیس) توسط یک میل لنگ به یکدیگر وصل هستند و به این ترتیب، حرکت تولید شده توسط موتور دیزلی به آهنربای ژنراتور انتقال داده می شود.

دیزل ژنراتور

موتور دیزلی با یک احتراق درونی کوچک روشن می شود. در موتور دیزلی دریچه ای تعبیه شده که سوخت را کنترل کرده و سرعت موتور دیزلی را تحت کنترل در می آورد. که این کار موجب استاندارد شدن قدرت خروجی ژنراتور می شود. همزمان با چرخاندن میل لنگ توسط موتور دیزلی متصل به ژنراتور، محور اصلی ژنراتور درون محفظه آلترناتور می چرخد و این حرکت با سرعت بالا، باعث چرخش آهن ربا درون سیم پیچ ژنراتور می شود.

سپس با استفاده از قانون القای الکتریکی، الکتریسیته تولید می کند. کلید هدایتگر (گاورنر) هم به موتور اجازه می دهد در صورت افزایش مصرف با بالابردن سرعت الکتریسیته مورد نیاز را تامین نماید، تا در صورت افزایش یا کاهش ناگهانی در مصرف کنندگان میزان تولید برق را کنترل نماید.

دیزل ژنراتور با تبدیل سوخت دیزلی به الکتریسیته، می تواند برق مورد نیاز کارخانه ها، پروژه های ساختمانی، محیط های صنعتی، جاده ها و راه آهن، بیمارستان ها، سازمان ها و ادارات، سینماها، مجموعه های ورزشی، پروژه های مختلف بین شهری و دور دست را فراهم کند. کاربرد اصلی دیزل ژنراتور وقتی می باشد که دسترسی به برق شهری امکان پذیر نیست و گاهی هم برای کاهش هزینه های مصرف انرژی بکار می رود.

لطفا مطالعه کنید : فیلتر شنی

عیب یابی سیستم خنک کاری دستگاه های دیزل ژنراتور و چگونگی شستشوی سیستم خنک کاری :

وظیفه اصلی سیستم خنک کننده دستگاه دیزل ژنراتور، دفع  انرژی آزاد شده حرارتی  ۶۶۰ درجه سانتی گرادی  مازاد در دستگاه دیزل ژنراتور (  معادل ۳۳% کل انرژی بدست آمده از سوختن گازوئیل ) می باشد که  در صورت دفع نشدن از دمای ذوب قطعات درونی دیزل مانند پیستون ها ، سوپاپ ها و حتی بوش ها بالاتر بوده و منجر به ذوب شدن این قطعات می گردد.از سوی دیگر دمای بیش از حد موجب از بین رفتن لایه روغن روی قطعات و سوختن آنها می گردد. پس وظیفه یک سیستم خنک کننده در موتور دیزل برای جذب این حرارت و انتقال آن به محیط در حفظ و نگهداری دستگاه دیزل ژنراتور بسیار حیاتی و اساسی می باشد. کاربران دستگاه دیزل ژنراتور همواره باید سیستم خنک کننده را به دقت تحت نظر داشته باشند و در صورت وجود  هرگونه عیب و ایراد نسبت به رفع ان اقدام نمایند.

مصرف سوخت دیزل ژنراتور

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب دیزل ژنراتور و نوع آن میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور می باشد. زیرا امروزه مهمترین مبحث در مدیریت یک صنعت کنترل هزینه های جاری و هزینه های بالاسری آن مجموعه می باشد.

درصورت انتخاب نامناسب و حساب نشده در دیزل ژنراتور ها، هزینه های زیادی اعم از هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه تامین سوخت به کارفرما یا خریدار تحمیل خواهد شد.

قابل ذکر می باشد که مسائلی همچون مصرف سوخت دیزل ژنارتور برای کاربرانی که نظر به استفاده از دیزل ژنراتور در شرایط کاری پرایم و کانتینیوس دارند بسیار حائز اهمیت می باشد.

هر دیزل ژنراتور بسته به مشخصات فنی موتور دیزلی خود میزان مصرف سوخت منحصر به فردی خواهد داشت.

عوامل موثر در مصرف سوخت دیزل ژنراتور

 • نوع موتور دیزلی
 • تعداد سیلندر
 • حجم سیلندر
 • حجم موتور
 • آرایش سیلندر ها
 • نوع سیستم سوخت رسانی
 • نوع گاورنر دیزل ژنراتور : الکترونیکی یا مکانیکی
 • سیستم تنفس دیزل ژنراتور : طبیعی یا توربوشارژ
 • دمای محیطی دیزل ژنراتور
 • سلامت موتور دیزلی
 • تمیز بودن محفظه کشش هوا
 • کیفیت سوخت
 • وضعیت سیستم پاشش سوخت به درون سیلندر

جدول سوخت دیزل ژنراتور

روش اول : نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور برای مکان های مختلف :

تمامی تجهیزات و ادواتی که به برق اضطراری نیازمند هستند <برق مصرفی که نیازمند ژنراتور اضطراری است > را خاموش کرده و همگی را یک مرتبه برق دار می کنیم البته همزمان با برق دار کردن با استفاده از آمپر متر دقیق جریان هریک از سه فاز مصرفی را اندازه گیری می نماییم . سپس در بین جریان سه فاز R.S.T بزرگترین را در نظر گرفته و اندازه آن را در رابطه زیر به جای I قرار می دهیم که منظور از V اختلاف ولتاژ فاز به فاز است که عدد 400 ولت در نظر گرفته می شود.

S=3^2*I*V

عدد S حاصل به توان ظاهری ژنراتور دیزلی معروف است یا واحد ولت آمپر , که با تقسیم آن بر عدد 1000 این واحد به کیلو ولت آمپر یا همان KVA تبدیل می شود .

تذکر : این روش ساده ترین روش ممکن بوده که محاسبات طولانی و سنگین ندارد و تنها وسیله مورد نیاز , یک آمپر متر دقیق می باشد .

کاربرد روش اول : در مراکزی است که کلیه تجهیزات نصب شده است و افزایش مصرف کننده ای در کار نیست.

روش دوم:

دراین روش ابتدا به ساکن تمامی مصرف کننده ها را لیست کرده . سپس آن ها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

دسته اول:

آن تجهیزاتی که برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی  ساخته شده اند مانند انواع الکترو موتورها و ...

دراین دسته توان ورودی بر حسب KVA یا KWe <کیلو وات الکتریکی > داده شده است یا توان خروجی بر حسب HP < اسب بخار > ویا KWm < کیلو وات مکانیکی > توجه فرمایید KW الکتریکی با KW مکانیکی هیچ گاه یکسان نیست . این دسته به دلیل جریان راه اندازی که 5 تا 6 برابر جریان نامیشان است بایستی توانشان به طور دقیق محاسبه شود البته استفاده از درایوها < انواع راه اندازها > این میزان را به 2 و در نهایت 1.5 برابر تقلیل می دهد.

تبدیل HP به KVA در دیزل ژنراتور

جهت تبدیل HP به KVA . می دانیم هر اسب بخار برابر 746 وات مکانیکی است پس توان خروجی را به KWm مکانیکی تبدیل کرده و سپس با توجه به این که میزان توان الکتریکی بزرگتر از توان مکانیکی است زیرا انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی و تلفات یا همان اصطکاک تبدیل می شود توان الکتریکی برابر می شود با 1.2 برابر توان مکانیکی . این 20% افزایش به دلیل اصطکاک است و به تشخیص دپارتمان دفتر فنی ناب زیست کمی بالاتر از حد معقول در نظر گرفته شده تا در محاسبات عدد خروجی هم منطقی باشد و از سوی دیگر قابلیت اطمینان را برای انواع الکتروموتورها دارا باشد.

دسته دوم:

تجهیزاتی هستند که انرژی الکتریکی را به نور یا حرارت تبدیل می کنند مانند انواع روشنایی , اتو , تلویزیون و غیره . در این تجهیزات توان خروجی بر حسب وات W است که با تقسیم این عدد بر 1000 , آن را بر حسب KW الکتریکی تبدیل می نماییم. سپس توان هر دو دسته را که بر حسب KW الکتریکی است را با هم جمع میکنیم. دقت داشته باشید که با توجه به فرمول S=3^2*I*V و اینکه در دسته اول جریان راه اندازی 5 تا 6 برابر است . توان را با توجه به نوع درایو یا نبود آن در عدد مربوطه ضرب میکنیم.

تذکر : این روش محاسبات ریاضی سنگین و دقیق دارد که نیازمند صرف وقت و صبوری در انجام آن است .

همچنین با استفاده از اصل لانه کبوتری و یا استدلال شهودی و ترکیب آن با روش های محاسبه MIN مطلق مانند الگوریتم ژنتیک , روش جهش قورباغه , آنت کلونی ... عدد KW الکتریکی بدست آمده برای توان دیزل ژنراتور را می توان کوچکتر و دقیق تر محاسبه کرد که از یک سو قیمت دیزل ژنراتور کمتر شود و از سوی دیگر موتور برق توان پاسخگویی و راه اندازی تمامی بار مصرفی مربوطه را داشته باشد.

کاربرد روش دوم : برای مراکزی که هیچ یک از مصرف کننده ها نصب نشده است و یا امکان افزایش تجهیزات و ابزارها وجود دارد. به کار می رود . در مجموعه هایی که امکان افزایش تجهیزات وجود دارد از ترکیب دو روش اول و دوم استفاده می شود .

بخش نصب شده روش اول و بخش نصب نشده روش دوم است.

روش سوم :

این روش به روش مدلینگ معروف است . به این صورت که مجموعه که نیازمند برق اضطراری است را با مجموعه دیگر که تقریبا یا دقیقا آن تجهیزات مصرفی را دارد مدل می کنند . در این روش حتما بایستی دقت شود توان بدست آمده 100% دقیق نیست لذا بایستی کمی آن را متناسب با تغییرات تجهیزات , تغییر داد تا به توان ژنراتور مورد نیاز نزدیکتر شود ...

اجزای اصلی دیزل ژنراتور

یک دیزل ژنراتور کوپل شده از تعدادی قسمت اصلی برای کارکرد صحیح و رسیدن به هدف نهایی سیستم ( تولید برق) تشکیل شده است. همچنین برخی تجهیزات جانبی نیز نیاز است تا یک دیزل ژنراتور بتواند با حداکثر بازده و بصورت بهینه فعالیت نماید.
- موتور | دیزل
- دینام | ژنراتور | آلترناتور دیزل ژنراتور
- تانکر دیزل ژنراتور | مخزن سوخت دیزل ژنراتور
- رگولاتور ولتاژ دیزل ژنراتور
- سیستم خنک کننده دیزل ژنراتور
- اگزوز دیزل ژنراتور
- سیستم روانکاری دیزل ژنراتور
- باتری و شارژر باتری دیزل ژنراتور
- تابلو برق دیزل ژنراتور
- کنترل پنل دیزل ژنراتور
- شاسی و قاب دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها بر حسب کاربرد به چهار دسته زیر تقسیم می شوند:
1- دیزل ژنراتور اضطراری |Diesel Generator Standby
کارایی مولد اضطراری در هنگامی است که برق شبکه قطع می شود. در این شرایط دیزل ژنراتور اضطراری وارد مدار شده و به طور موقت یا برای کمک تا وصل شدن شبکه، برق مورد نیاز سیستم را تامین خواهد کرد. طبیعتا این دسته از ژتراتور ها کارکرد بسیار کمتری نسبت به سایر دیزل ژنراتور ها علی الخصوص دیزل ژنرانور های پرایم خواهند داشت حتی ممکن است تنها چند ساعت در طول یک ماه مولد های اضطراری فعالیت داشته باشند.
2- دیزل ژنراتور پایه | Prime Diesel Generator
دیزل ژنراتور پرایم عموما در مصارف موقت بکار برده می شود. برای مثال در پروژه های عمرانی که برق شبکه شهری در دسترس نباشد یا برداشت آمپراژ بالا از خط شبکه میسر نیست همچنین نمایشگاه ها، پروژه های تمپوراری، کمپ ها و .... از دیزل ژنراتور پرایم یا پایه استفاده می گردد.
3- دیزل ژنراتور دائم | Continuous Diesel Generator
مولد های دائم یا کانتینیوس برای استفاده دائم و بدون وقفه طراحی و تولید شده اند. عموما بهینه ترین حالت در دیزل ژنراتور های گازی امکان پذیر می شود.
4- دیزل ژنراتور چند منظوره | Multipurpose Diesel Generator
این نوع دیزل ژنراتور ها برای اهداف مختلف طراحی، تولید و خریداری می شوند. به نظر می رسد استفاده از اینگونه مولد برق مقرون بصرفه نمی باشد و در همه سیستم ها توجیه اقتصادی نداشته باشد.

 هرتز درعلم الکتریسیته چیست؟

شما با هرتز درالکتریسیته و همچنین در انتقال امواج الکترومغناطیسی همچون امواج نور و امواج رادیو و یا سرعت پردازنده های رایانه ای در ارتباط هستید. فاکتور مشترک در همه این پدیده ها این است که آنها شامل نوعی از نوسانات هستند و واحد هرتز برای اندازه گیری فرکانس این نوسانات استفاده می شود. در تعریف ساده، یک هرتز یک سیکل در ثانیه است و در علوم مرتبط به جای سیکل در ثانیه از هرتز استفاده می شود. بنابراین، به جای نوشتن 100 سیکل در ثانیه، دانشمندان 100 هرتز مینویسند.
نیروی قدرتمند الکتریسیته در سراسر جهان به نام AC (جریان متناوب) الکتریسیته شناخته می شود. به جای جریان مستقیم بین یک جفت پایانه، نوسان جریان فعلی و تعداد سیکل در ثانیه به عنوان هرتز بیان می شود. فرکانس تولید برق در هر کشوری یکسان نیست. به طور کلی، انرژی الکترومغناطیسی متشکل از شکل موج نوسان است، و فرکانس نوسانات، بیان شده به عنوان هرتز، ویژگی های تابش را تعیین می کند.

منبع واحد هرتز

هرتز به نام هنریچ هرتز (1857-1894) یک فیزیکدان آلمانی با تأیید وجود تابش الکترومغناطیسی نامگذاری شده است. اکتشافات او نظریه های جیمز کلرک ماکسول را تأیید کرد و در چهار معادله مشهور قرار گرفت که نشان می دهد که نور و گرما، پدیده های الکترومغناطیسی هستند.

چرا استاندارد فرکانس 50 هرتز در صنعت برق انتخاب شده است؟

چرا فرکانس 50 و 60 هرتز انتخاب شده است و هنوز هم در صنعت انرژی برای انتقال و توزیع برق تا امروز قابل قبول است؟ آیا تا به حال در مورد این فکر کرده اید؟ اما این اتفاقی نیست. در ایران و کشورهای مستقل مشترک المنافع، استاندارد 220-240 ولت 50 هرتز، در کشورهای آمریکای 110-120 ولت 60 هرتز و در برزیل 120، 127 و 220 ولت 60 هرتز تصویب و استفاده می گردد.

علت استفاده از جریان 50 هرتز

در نیمه دوم قرن بیستم، دانشمندان بسیاری از کشورهای جهان، برق را به طور جدی بررسی کردند و برای کاربرد عملی خود جستجو هایی انجام دادند. توماس ادیسون نخستین لامپ خود را اختراع کرد، به این ترتیب روشنایی الکتریکی را معرفی کرد. اولین نیروگاه برق DC در آمریکا ساخته شد و این شروع جریان الکتریکی در جهان بود.
اولین لامپها از نوع جریان قوسی بودند، آنها با یک تخلیه الکتریکی در هوای آزاد، بین دو الکترود از جنس کربن روشن شدند. آزمایش کنندگان در آن دوره به سرعت متوجه شدند که با جریان 45 ولت قوس الکتریکی ایجاد شده پایدار تر شده است. برای نگهداشت آن در مدت زمان های طولانی ولتاژ 65 ولت اعمال شد. در آزمایش بعدی ولتاژ به 110 ولت افزایش داده شد تا نهایتا دو لامپ قوسی بتوانند به طور یکنواخت روشن بمانند.
در نهایت امروزه دیزل ژنراتورها در فرکانس های 50 هرتز و 60 هرتز تولید گشته و بسته به محل مورد استفاده(همانگونه که اشاره گردید) توسط خریداران تهیه و استفاده می گردد. برای مثال در کشور ایران جریان برق 50 هرتز و در کشور روسیه جریان برق 60 هرتز مورد استفاده قرار می گیرد که در نتیجه در کشور ما اغلب دیزل ژنراتور 50 هرتز مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دیزل ژنراتور

در بحث قیمت دیزل ژنراتور عوامل بسیاری در تعیین قیمت دیزل ژنراتور دخیل می باشد.این عوامل را می توان به دو دسته عوامل دخیل در قیمت دیزل ژنراتور و ملحقات اضافی دسته بندی نمود.
یکی از فاکتور های مهم در تعیین قیمت دیزل ژنراتور، ظرفیت یا قدرت دیزل ژنراتور می باشد. توان دیزل ژنراتور معمولا با واحد کاوا (Kva) یا کیلووات (Kw) سنجیده می شود و رابطه توان دیزل با قیمت دیزل ژنراتور مستقیم بوده و بدین نحو است که هرچه قدرت دیزل موتور ژنراتور افزایش یابد قیمت نیز افزایش خواهد داشت.
فاکتور مهم دیگر در قیمت دیزل ژنراتور، برند شرکت سازنده دیزل و برند ژنراتور می باشد. امروزه در بازار تنوع بسیار زیادی در برند های دیزل ژنراتور موجود می باشد. انواع دیزل ژنراتور های تولید شده در کشور های اروپایی، آمریکایی، ایرانی و چینی در ظرفیت های مختلف و با برند های مختلف در بازار ایران و عاملان فروش دیزل ژنراتور موجود می باشد. از معتبر ترین برند های اروپایی میتوان به دیزل ژنراتور پرکینز، دیزل ژنراتور ولوو پنتا، دیزل ژنراتور بنز، دیزل ژنراتور کوهلر، دیزل ژنراتور دویتس و. ... برترین برند های آمریکا مثل دیزل ژنراتور های کاترپیلار، دیزل ژنراتور های کامینز و .... اشاره نمود. از بهترین تولید کننده ژنراتور نیز می توان به ژنراتور استمفورد انگلیس، ژنراتور مکالته ایتالیا، ژنراتور لروی سومر فرانسه و .... اشاره کرد. ضمنا باید به این نکته توجه نمود که امروزه در بازار دیزل ژنراتور هایی با مارک مثلا استمفورد موجود می باشد که تنها نامی از استمفورد یدک می کشند که اغلب در کارخانه هایی در چین و ... بصورت متفرقه تولید گشته و به هیچ وجه کیفیت آنها با ژنراتور استمفورد انگلیسی قابل مقایسه نمی باشد لذا خریداران محترم هنگام خرید و انتخاب دیزل ژنراتور باید دقت لازم را به عمل آورده و تنها به قیمت تمام شده دیزل ژنراتور برای انتخاب و خرید اکتفا نکنند زیرا ممکن است برخی شرکت ها دیزل ژنراتور های تولید شده در چین یا .. را با نام برند های معتبر یا دیزل ژنراتور های آورهال شده را به نام موتور برق های آکبند به مشتریان بفروشند.
موضوع بعدی در قیمت دیزل ژنراتور اقلام و ملحقات اضافی بروی پکیج دیزل ژنراتور می باشد. برای مثال برای برخی مقاصد و اهداف خاص ملحقاتی را بروی دیزل ژنراتور نصب می نمایند که هر کدام بسته به تعریف، در قیمت دیزل ژنراتور تاثیر خواهند داشت. از این ملحقات می توان به منبع اگزوز کم صدا، باک سوخت اضافی، انواع کانوپی دیزل ژنراتور، تابلو کنترلر ها و ...... اشاره نمود.

لوازم جانبی دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها برای کارکرد بهینه و آسانی در استفاده، همچنین برای دوام و عمر بالاتر به یک سری تجهیزات و ملحقات نیاز دارند که به مرور زمان توسط بشر ساخته و گسترش یافته اند. برای مثال برای بیصدا کردن دیزل ژنراتور و همچنین جهت جلوگیری از ورود گردو خاک به محفظه های دیزل ژنراتور از اتاقکی فلزی به نام کانوپی دیزل ژنراتور استفاده می گردد و یا برای ترانسفر نمودن جریان برق بین شبکه سراسری و برق تولیدی دیزل ژنراتور در مواقع قطعی برق از تابلو های امرجنسی ATS که نوع اتوماتیک تابلو چنج آور می باشند استفاده می گردد.

دایره این تجهیزات بسیار گسترده می باشد ولی در اینجا عمده ترین و پر کاربرد ترین تجهیزات جانبی دیزل ژنراتور عنوان می گردد.

1- کانوپی دیزل ژنراتور: در حالت کلی کانوپی به محفظه یا اتاقک فلزی اطلاق می گردد که دیزل ژنراتور درون آن قرار می گیرد. همانگونه که مستحضرید دیزل ژنراتور ها صدای بسیار زیادی را هنگام کار و بخصوص زیر بار تولید می نمایند، این صدا در برخی مواقع بسیار آزاردهنده و مخل آسایش ساکنان آن منطقه خواهد بود. اولین و اصلیترین وظیفه کانوپی دیزل ژنراتور، کم کردن صدای ناشی از فعالیت موتور دیزل می باشد به عبارت بهتر با استفاده از عایق های صوتی در داخل محفظه کانوپی، این اتاقک به یک کانوپی سایلنت برای دیزل ژنراتور تبدیل خواهد شد.

2- تابلو چنج آور دیزل ژنراتور – تابلو اتوماتیک ATS : تابلو چنج آور به دو دسته تابلو چنج آور دستی و تابلو چنج آور اتوماتیک تقسیم میشود. تابلوهای چنج آور تمام اتوماتیک با نام تابلوی ای تی اس یا تابلو امرجنسی ATS شناخته می شوند.

3- تابلو سنکرون دیزل ژنراتور (تابلو پارالل): تابلو های سنکرونایز یا تابلو سنکرون جهت موازی نمودن دو یا چند دستگاه دیزل ژنراتور برای بالا بردن توان خروجی کل سیستم استفاده می گردد.

4- برد کنترلر دیزل ژنراتور: جهت مانیتورینگ فعالیت سیستم دیزل ژنراتور اعم از دور موتور دیزل، ولتاژ خروجی، آمپر خروجی، توان تولید شده نهایی بر حسب کیلو ولت آمپر، دمای دیزل ژنراتور و سایر پارامتر های مورد نیاز از برد کنترلر استفاده می گردد.

5- برد ATS : از این برد برای تغییر سیستم تغذیه از برق شهری به دیزل ژنراتور استفاده می گردد.

6- منبع اگزوز دیزل ژنراتور: برای کاهش صدای دیزل ژنراتور و همچنین آلودگی کتر محیط اطراف از منبع ازوز استفاده می گردد.

7- شارژر باتری اتوماتیک دیزل ژنراتور: جهت شارژ نمودن باتری ها که وظیفه تامین جریان برای استارت دیزل ژنراتور را دارند استفاده می شوند.

8- رگلاتور ولتاژ دیزل ژنراتور AVR : ای وی آر یا رگلاتور ولتاژ بردی است که بروی تابلو ژنراتور نصب می گردد و وظیفه یکسان سازی ولتاژ خروجی آلترناتور را بر عهده دارد. برای مثال هنگامی که دور موتور تغییر حتی جزئی داشته باشد، ولتاژ خروجی ژنراتور تغییر خواهد کرد که وظیفه ای وی آر دیزل ژنراتور، ثابت نگه داشتن آن است.

9- هیتر یا گرمکن دیزل ژنراتور : هیتر ها برای دیزل ژنراتور در سه نوع هیتر سوخت، هیتر روغن و هیتر آب بسته به شرایط آب و هوایی محل قرارگیری دیزل ژنراتور، تولید و نصب می گردند. هیتر دیزل ژنراتور بیشتر برای شرایط آب و هوایی سرد و خیلی سرد کاربرد خواهد داشت.

10- گاورنر دیزل ژنراتور : گاورنر ها در موتور های دیزل در دو نوع گاورنر مکانیکی و گاورنر الکترونیکی که وظیفه تثبیت و تعدیل دور موتور و فرکانس خروجی ژنراتور را بر عهده دارند تولید می گردند. برای مثال دیزل ژنراتور در دور موتور 1500 در دقیقه فرکانس 50 هرتز و در دور موتور 1800 دور در دقیقه فرکانس 60 هرتز تولید می نماید.

 دیزل ژنراتور پرکینز Perkins Diesel Generators

شرکت صنایع سنگین انگلیس با نام تجاری پرکینز در سال 1932 در ایستفیلد انگلستان تاسیس گردید که هم اکنون در زمینه تولید موتور های درون سوز و همچنین به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت کاترپیلار انواع موتور های دیزل صنعتی، کشاورزی، عمرانی و تولید توان را تولید و عرضه می نماید. دیزل ژنراتور پرکینز انگلیس امروزه جزء پر فروش ترین دیزل ها در سطح جهان مطرح بوده و بازده و دوام مناسبی را شامل می شوند. در کشور ما نیز دیزل ژنراتور پرکینز انگلستان به صورت منفرد یا به صورت کوپل شده فابریک با ژنراتور هایی همچون استمفورد پاور(stamford power)، مکالته (Meccalte) ، پاور جن (power gen) و سایر ژنراتور ها از کشور های اروپایی وارد گشته و در بازار موجود می باشد.

بمنظور دانلود قیمت و کاتالوگ مشخصات فنی انواع دیزل ژنراتور های تولیدی شرکت پرکینز انگلیس روی لینک روبرو کلیک کنید.

قیمت و مشخصات دیزل ژنراتور پرکینز

 دیزل ژنراتور پرکینز از رنج قدرت 10 کاوا تا 2250 کاوا تولید می گردد. این مجموعه جهت رفاه حال خریداران گرامی اقدام به واردات دیزل ژنراتور پرکینز فابریک با پلاک پرکینز انگلستان در انواع ظرفیت ها با 1200 ساعت یا یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش و تامین قطعات نموده است. این دیزل ژنراتور ها با تابلو برق دستی و تابلو برق امرجنسی ATS قابل عرضه می باشند. در ادامه کاتالوگ دیزل ژنراتور پرکینز در لینک های دانلود موجود می باشد.
همچنین در داخل کشور نیز مجموعه های بزرگی همچون تراکتورسازی تبریز اقدام به تولید موتور دیزل با برند پرکینز و تحت لیسانس شرکت پرکینز با برند تجاری موتورسازان تبریز نموده اند.

دیزل ژنراتور کامینز Cummins Diesel Generators

شرکت صنایع سنگین آمریکایی با برند تجاری کامینز در سال 1919 میلادی توسط کلسی کامینز در کلمبوس ایالت ایندیانا آمریکا بنیان گذاری و در زمینه تولید موتور های دیزل درون سوز و سایر صنایع مرتبط مشغول فعالیت است. این مجموعه بزرگ در 190 کشور دنیا با بیش از 6000 فروشنده مستقل محصولات خود را بفروش رسانده و به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات دیزلی در جهان مشغول فعالیت می باشد.

دستگاه های دیزل ژنراتور کامینز با رنچ قدرتی 10 کاوا تا بیش از 3000 کاوا با دستگاههای ژنراتور مطرحی همچون استمفورد انگلستان، مکالته ایتالیا، لروی سومر فرانسه بصورت کوپل فابریک اروپایی و کوپل داخل در بازار ها موجود می باشد. دستگاه های دیزل ژنراتور کامینز با 1500 ساعت گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش در مجموعه ناب زیست موجود بوده و به خریداران محترم عرصه می گردد. دیزل ژنراتور کامینز دو دو حالت با کانوپی و بدون کانوپی در بازار های جهانی موجود می باشد. در زیر مشخصات فنی و کاتالوگ ظرفیت های مختلف دیزل ژنراتور کامینز موجود می باشد.

دیزل ژنراتور بنز BENZ Diesel Generators

گروه صنایع مرسدس بنز یک شرکت خودروسازی آلمانی ست که میتوان گفت از سال 1883 توسط کارل بنز شروع به فعالیت نموده و در در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو های سبک و سنگین و همچنین موتور های درون سوز فعالیت دارد. کارخانه مرکزی شرکت بنز در شهر زیندل فینگن در نزدیکی اشتوتگارت آلمان واقع شده است.
امروزه شما در خیابان های کمتر کشوری در کل دنیا محصولات شرکت بنز را مشاهده نخواهید کرد. مشخصه اصلی محصولات بنز علی الخصوص موتور دیزلی بنز کیفیت عالی محصول می باشد که همین موضوع سبب جهانی شدن این برند شده است. دیزل های بنز با کیفیت بالای قطعات داخلی و مونتاژ عالی تولید گشته و بازده مورد نظر کارشناسان امر را تامین می نماید. بهترین برند ژنراتور برای کوپل شدن با دیزل بنز ژنراتور مکالته Meccalte می باشد که از ظرفیت 83 کاوا استند بای تا 211 کاوا در ناب زیست موجود بوده و قابل عرضه به خریداران محترم می باشد.
از مهمترین مشخصه دیزل ژنراتور های بنز – مکالته میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
- شاسی صلب و با دوام
- مخزن سوخت مجزا بروی شاسی
- تابلو کنترل های مجهز به موارد ایمنی لازم
- امکان نصب کانوپی های سوپر سایلنت
- ژنراتور سنکرون تک یاتاقان

دیزل ژنراتور ولوو پنتا VOLVO Penta Diesel Generators

شرکت خودروسازی ولوو در سال 1927 در شهر گوتنبورگ سوئد با همکاری مدیران مالی و مهندسین ارشد دو کمپانی بزرگ صنعتی در دهه 30 میلادی فعالیت خود را آغاز و به تولید محصولاتی همچون خودروهای سنگین، قطعات یدکی مربوط به موتورهای سنگین و .... مشغول گردید. امروزه کمپانی صنایع سنگین سوئدی با برند ولوو سهم عظیمی از بازار های جهانی را به خود اختصاص داده و یکی از شرکت های موفق صنعتی در مقیاس جهانی می باشد. در کشور ما نیز، محصولات این کمپانی بزرگ از سالیان دور فروش داشته و مورد توجه خریداران موتور های سنگین بوده است. هم اکنون حضور خودروهای سنگین باری و مسافری ولوو در بزرگراه ها و اتوبان های کشور محسوس می باشد. به واسطه این حضور پر رنگ و سابقه درخشان موتور های درون سوز یا موتور دیزل ولوو نیز در کشور ما مورد توجه بوده و خریداران دیزل ژنراتور علیرغم ضعف های موجود در این برند که در ادامه با آن اشاره خواهد شد به خرید آن راغب می باشند.
موتور دیزل های ولوو که در کوپل دیزل ژنراتور از آن ها استفاده می گردد با برند ولوو پنتا (VOLVO PENTA) شناخته می شوند. عمده ترین برند ژنراتور که در کوپل دیزل ژنراتور با موتور ولوو استفاده می گردد، ژنراتور استمفورد انگلیس می باشد. از نظر فنی مهمترین ضعف برند ولوو در بحث دیزل ژنراتور، موضوع قدرت دیزل ژنراتور است. دیزل ژنراتور ولوو در رنجی تا محدوده حداکثر 700 کاوا موجود می باشد که طبیعتا این توان نسبت به رقیبان سرسخت ولوو همچون دیزل ژنراتور پرکینز، کامینز، کاترپیلار و ... بسیار محدود می باشد. موضوع بعدی که نظر کارشناسان را به خود معطوف نموده است بحث حجم موتور می باشد. دیزل ژنراتور ولوو در یک قدرت برابر نسبت به برند پرکینز دارای حجم موتور کمتری می باشد. عموما در بحث موتور های درون سوز هرچه حجم موتور بالاتر باشد قدرت کلی آن موتور بیشتر خواهد بود.
گروه صنعتی ناب زیست مفتخر است طی سالیان متمادی با واردات و فروش انواع دیزل ژنراتور من جمله دیزل ژنراتور ولوو پنتا خدمات لازم را به هموطنان گرامی ارائه دهد. جهت استعلام قیمت دیزل ژنراتور ولوو و دریافت اطلاعات فنی لازم با کارشناسان ناب زیست تماس بگیرید.

دیزل ژنراتور کاترپیلار Caterpillar

کمپانی کاترپیلار یک شرکت صنایع سنگین آمریکایی واقع در پیوریا، در ایالت ایلی‌نوی آمریکا است که در سال 1925 میلادی با ادغام چند شرکت من جمله شرکت کارخانجات هولت آمریکا تاسیس گردید.
امروزه برند کاترپیلار جزو شناخته شده ترین برند ها در زمینه ماشین آلات سنگین، موتورهای درون سوز، موتورهای گاز سوز و ..... می باشد که به جرئت می توان گفت جزو با کیفیت ترین و با دوام ترین برند های موجود در جهان می باشد. محصولات کمپانی کاترپیلار با نشان تجاری CAT و رنگ زرد شناخته می شوند.
دیزل ژنراتور کاترپیلار جزو بهترین دیزل ژنراتور های موجود در کشور می باشد که سال های زیادی است در کشور استفاده می گردد. در حال حاضر گروه ناب زیست دیزل ژنراتور کاترپیلار از ظرفیت 318 کاوا پرایم تا دیزل ژنراتور کاترپیلار 6500 کاوا پرایم را وارد نموده و در انبار موجود دارد. دیزل ژنراتور کاترپیلار بصورت کوپل شده فابریک کمپانی وارد کشور می گردد و پلاک فابریک کمپانی و کلیه مدارک فنی لازم را دارا می باشد.

با توجه به حجم کلمات کلیدی زیادی که در گوگل متقاضیان در جستجوی آن هستند ما در این قسمت به 10 کلمه کلیدی پر جستجو در حوزه خرید و فروش دیزل ژنراتور اشاره می نمائیم.

دیزل ژنراتور چیست ، قیمت دیزل ژنراتور ، لیست قیمت ژنراتور ، فروش دیزل ژنراتور دست دوم ، ژنراتور برق خانگی ، قیمت موتور برق دیزلی دست دوم ، فروش موتور دیزل ، انواع ژنراتور ، اجزای دیزل ژنراتور ، نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور

در ادامه به توضیح استعلام قیمت دیزل ژنراتور ؛ نحوه خرید مطمئن دیزل ژنراتور و معرفی برخی از شرکت های تولید کننده دیزل ژنراتور بجز شرکت ناب زیست اشاره می نمائیم . 

دیزل ژنراتور بنز ایدم I.D.E.M

شرکت ایدم از سال 1350 شمسی تولید موتور های دیزلی سبک و سنگین و همچنین تولید موتور های احتراقی بنز را در ایران آغاز نموده است. دیزل های تولیدی ایدم از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و قیمت مناسبی نسبت به نمونه های خارجی دارند. همچنین به جهت تولید قطعات در داخل کشور مطمئنا قابلیت اطمینان بالایی در مسائل مربوط به خدمات پس از فروش و تعمیرات دارا می باشند.
استفاده از دیزل ژنراتور ایرانی یا دیزل ژنراتور ساخت داخل، در جهت مصالح کشور و حمایت از تولید داخلی می باشد و در این راستا شرکت ناب زیست آماده ارائه خدمات فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور ایدم در سرتاسر ایران می باشد.
دیزل ژنراتور ایدم در توان های 3 کاوا الی 450 کاوا تولید و به بازار عرضه می گردد. برای دریافت قیمت دیزل ژنراتور ایدم تماس بگیرید.

کمپانی در سال 1998 در کشور چین تاسیس و شروع به فعالیت در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، راه سازی و ... نمود. کارخانه لوول به سرعت توانست تولید خود را به کیفیت مناسب رسانده و در سطح جهانی شناخته شود. کیفیت محصولات لوول قابل قبول بوده و از همتایان چینی خود یک سر و گردن بالاتر است. مین کیفیت مناسب موتور های دیزلی لوول سبب گردید در بازار ایران نیز جای خود را بیابد.
دیزل ژنراتور های لوول به پرکینز چینی نیز معروف هستند. دیزل ژنراتور لوول چین از 30 کاوا الی 150 کاوا در بازار موجود می باشد. در رنج توان های زیر 150 کاوا دیزل ژنراتور لوول گزینه مناسبی به نظر می رسد. موتور های دیزل این دیز ژنراتور ها بصورت سه سیلندر، چهار سیلندر و شش سیلندر تولید می گردد. امکان کوپل موتور های تک لوول با سایر ژنراتور های تک موجود در بازار نیز فراهم می باشد. با توجه به کشش بازار ایران، گروه صنعتی ناب زیست اقدام به واردات و فروش این محصول نموده و آماده ارائه خدمات به کارفرمایان و مشتریان محترم نموده است. برای دریافت مشخصات فنی و استعلام قیمت محصولات لوول چین (دیزل ژنراتور چینی) با ما در تماس باشید.

دیزل ژنراتور دریایی :

در شناور های دریایی مثلا کشتی های باربری و تفریحی و زیردریایی ها و... به منظور ایجاد نیروی تراست و کششی برای حرکت دادن شناورها از سیستم های نیرو محرکه مختلفی استفاده می شود. از انواع و اقسام مختلف سیستم نیروی محرک پیشران می توان به موتور های الکتریکی، موتورهای مکانیکی و دیزلی و گازی، توربین های بخار و گازی و جت پمپ ها اشاره کرد.

دیزل ژنراتور دریایی، پرکاربردترین و پر مصرف ترین سیستم نیروی محرکه در کشتی ها و زیر دریایی ها و قایق ها هستند. در زمانهای قدیم مردم از موتورهای رفت و برگشتی بخار و توربین های بخار در کشتی ها استفاده می کردند که امروزه استفاده از آنها تقریبا منسوخ و از دورخارج شده است. موتورهای رفت و برگشتی دیزلی ابتدا در سال هزار و نهصد و سه میلادی (۱۹۰۳)  وارد صنعت دریایی شدند. ابتدا از بازده پایینی برخوردار بودند اما به تدریج و در مدت زمان کوتاهی بازده آنها نسبت به توربینهای بخار فزونی قابل توجهی پیدا کرد ولی همچنان نسبت توان به حجم آنها بسیار پایین تر از توربینهای بخار بود.

پس از ورود تکنولوژی توربو شارژر به موتورهای دیزلی، توانستن توان این موتورها را افزایش دهند به طوری که جایگزین بسیار مناسبی برای توربین های بخار شدند. موتورهای دیزل دریایی به خاطر سادگی کارکرد، دوام بالا و مصرف سوخت قابل قبول به تدریج جایگزین دیگر سیستم های محرک دریایی شدند.

تقسیم بندی دیزل ژنراتور های دریایی

 1.  به نظر سیکل عملکردی : دو زمانه و چهار زمانه
 2. به نظر سرعت : سرعت پایین، سرعت متوسط و سرعت بالا

در موتورهای دور موتور پایین، اغلب میل لنگ به طور مستقیم به پروانه متصل می شوند و در موتورهای دور متوسط و دور بالا، اکثراٌ از گیربکس کاهنده استفاده می شود.

تولیدگر انرژی دریایی در کلیه ناوگان های دریایی از جمله کشتی ها وکشنده های و زیر دریایی ها نقش اساسی و مهمی را داشته، تولیدگر های قدرت تامین کننده نیروی محرکه و دیزل ژنراتور های دریایی تامین کننده انرژی الکتریکی هستند. بنابراین به علت اهمیت خاص این تولیدگرها ما همواره موارد زیررا مد نظرقرارمی گیرد:

 1. انتخاب موتور دیزلی برازنده با طراحی و نحوه بهره برداری کشنده
 2. نظارت و بررسی دقیق قطعات مورد استفاده درتعمیر موتور های دیزلی دریایی
 3. مراعات کلیه اصول مهندسی و موارد تاکید شده سازنده موتور درتعمیرات اساسی

مولدین برق دیزل دریایی تجهیز شده به انواع موتورهای پرکینز (PERKINS)، ولو (VOLVO)، اسکانیا (SCANIA)، مان (MAN)، دویتس (DEUTZ) و ژنراتورهای استامفورد (Stamford)، مک آلته (MeccAlte) یا لری سومر (Leroy Somer) که با لوازم و قطعات فابريک کوپل مي گردند.

تمامی ديزل ژنراتورهای دریایی دارای تابلو کنترل ها با برد کنترل دستی یا اتوماتيک جهت کار در سيستم های دائم کار (prime) یا اضطراری (standby)، به همراه کليد اتوماتيک جريان سه فاز (3P)، باطری و کابلهای باطری، منبع اگزوز، لرزه گير فنری اگزوز، ضربه گير موتور ژنراتور، باک سوخت روزانه و همچنين دارای تجهيزات اضافه انتخابی بوده که خريداران مي توانند بر حسب نياز، شرايط محل نصب و بهره برداری اقدام به سفارش نمايند.

دیزل ژنراتور گاز سوز

دیزل ژنراتور گازسوز دسته ی دیگری از موتور ژنراتور ها می باشد که سوخت تغذیه آن گاز طبیعی یا LPG می باشد.
با توجه به وجود منابع غنی گاز در کشور ما، این دسته از دیزل ژنراتور ها بسیار مقرون بصرفه و مورد استفاده میباشند.
از مزایای دیزل ژنراتور های گازی می توان به آلایندگی بسیار پایین، تولید صدای بسیار کمتر نسبت به نمونه های دیزلی و .... اشاره نمود.
دایره ی کاربرد دستگاه های دیزل ژنراتور گازی بسیار وسیع می باشد. هم میتوان در مصارف استندبای از دیزل ژنراتور گاز سوز استفاده نمود هم در مصارف دائم کار.

لیکن با توجه به موارد ذکر شده در بالا در مصارف پرایم و دائم کار دیزل ژنراتور گازی خیلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

(( موارد کاربردی در رابطه با دیزل ژنراتور در قالب فایل PDF ))

ساختمان دیزل ژنراتور

نگهداری مناسب از دیزل ژنراتور


 

(( سایر محصولات ))

سپتیک تانک

بوستر پمپ

2016:05:11
 1. حسن گفت:

  سلام لیست قیمت پکینگ برج را خواستارم با تشکر.

 2. کامران گفت:

  سلام،در مورد بر آورد قیمت دیزل ژنراتور mireles Blackstone با ژنراتور crusher کمکم کنید،ممنون..

 3. گفت:

  گلخانه ای در حال تاسیس دارم حدودبرق مورد نیاز 40kva است چه دیتگاهی را پیشنهاد میفرماییدکه هم قیمت مناسب داشته باشد هم عمر مفید بیشتری داشته باشد..در ضمن ساعت استفاده از دستگاه کمتراز 50ساعت در ماه است ..

 4. گفت:

  سلام قیمت دیزل ژنراتور با توان ۱۸۰kvAمیخواستم ممنون میشم راهنمایی کنید .

 5. ناصر دیدار گفت:

  باسلام قیمت یک دیزل ژنراتور در حد 30 کیلووات برای استفاده دائم 24 ساعته در خوزستان میخواستم. مارک معتبر.

 6. ربعلی سعیدی گفت:

  سلام دیزل میخواستم برای آبیاری ممنون میشم قیمت بدین.

 7. پرویز گودرزی گفت:

  سلام گودرزی هستم مدیر کارخانه خود خاورمیانه واقع در دزفول این شرکت در نظر دارد یک ژنراتور دائم کار با توان ۴ MW خریداری کنیم به راهنمایی و همکاری برای خرید نیاز داریم.

 8. عباس گفت:

  سلام وقت بخیر دیزل ژنراتور 120kva نیاز داریم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 9. Farshad گفت:

  سلام وقت بخیر من دستگاه بلوکه اتوماتیک دارم نیاز به موتور دیزل سه فاز 70 تا80 آمپر برق میخوام اگر هست راهنماییم بفرمایید.

 10. مهدی گفت:

  سلام آیا تا به حال سابقه داشته برای حذف سوخت دیزل زنراتور با توان بالا ، از یک موتور ac با قدرت کافی برای به حرکت درآوردن دینام ژنراتور استفاده شده باشد و بعد از شروع بکار ژنراتور ، برق مصرفی موتور ac از خروجی برق ژنراتور تامین شود ؟.

 11. مسعودی گفت:

  باسلام شرکت اروم عمران نیرو در نظر دارد یک ژنراتور دائم کار (فقط قسمت دینام) با ظرفیت ۲ مگاوات خریداری کند لطفا در صورت توانایی ارائه محصول نظر خود را برای همکاری بفرمایید. با تشکر.

 12. مظفرپرتوی راد گفت:

  سلام قیمت ژنراتور۱۰۰۰آمپرجهت استفاده دایم چقدرمیباشد؟ ممنونم🌺.

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57