چربی گیر - قیمت چربی گیر رستوران - چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر - قیمت چربی گیر رستوران - چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر یک حوضچه آرامش است که با ایجاد سکون و دادن فرصت خنک کاری به فاضلاب ها و پساب خروجی از رستوران ، آشپزخانه صنعتی ، تالارها و هر مکانی که فاضلاب چرب تولید می نماید و شناورسازی روغن های خروجی از لوله فاضلاب مقدمات چربیگیری را فراهم می نماید .

جنس بدنه اصلی چربی گیر می تواند سنگی ، بتنی ، پلی اتیلن و فایبرگلاس باشد . قیمت چربی گیر از 13 میلیون ریال برای چربی گیرهای زیر سینکی در پایین ترین کیفیت آغاز و تا 20 میلیارد ریال برای چربی گیر صنعتی پالایشگاه ششم پارس جنوبی با 12500 نفر پرسنل ادامه دارد.

در حقیقت حوضچه چربیگیر به چاه جذبی کمک میکند پساب فاقد چربی را براحتی جذب نماید و یا به باکتری های هوازی کمک می نماید عملیات تصفیه فاضلاب را سریع تر انجام دهند .

اساس کار چربی گیر ثقلی بر مبنای قانون چگالی کمتر روغن نسبت به آب بنا نهاده شده است . همانطور که میدانیم چربی برای جدا شدن از آب به دو عامل نیاز دارد اول خنک شدن و دوم آرامش پیدا کردن جهت صعود به بالای آب .

دانلود کنید : کاتالوگ چربی گیر

حوضچه چربی تمام اتوماتیک بنحوی طراحی شده است که بمحض رسیدن سطح چربی که در بالای مخزن چربی گیر قرار گرفته است به خروجی چربی ، چربی معلق در کانال مخصوص جریان یافته و به سمت مخزن حمل چربی منتقل می شود .

چربیگیر نوعی تله است که برای به دام انداختن بیشتر گریس ها و جامدات قبل از وارد شدن به سیستم دفع فاضلاب طراحی شده است .

فاضلاب معمولی حاوی مقادیر کمی از روغن و چربی است . مقدار زیادی چربی از تهیه غذا در رستوران ها می تواند یک مخزن یا تاسیسات تصفیه خانه را از بین ببرد و موجب انتشار فاضلاب های غیر تصفیه شده در محیط زیست شود . 

بسیاری از خریداران ایرانی حوضچه چربی بهنگام استعلام قیمت عنوان چربی گیر صنعتی و خریداران انگلیسی عنوان گریس تراپ (Grease Trap) را در جستجوگر گوگل تایپ می کنند .

این مفهومی نادرست از چربی گیر صنعتی خواهد بود چرا که چربی گیر صنعتی دستگاهی است که بواسطه آن چربی محلول درون پساب خروجی از کارخانجات صنعتی ، تولید کنندگان محصولات لبنی و ... از طریق نصب این دستگاه گرفته می شود .

در حقیقت به دستگاهی که بمنظور تصفیه فاضلاب چرب از پساب واحد های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد چربی گیر دی ای اف DAF می گویند .

تصویر بزرگترین چربی گیر فایبرگلاس ایران تولید شده در شرکت ناب زیست با ظرفیت ۵٠ مترمکعب برای شرکت عمان صلاله کویت در حال انتقال از کفی به کانتینر ترانزیت کشتی - بندرعباس 1397

چربی گیر

راهنمای خرید و فروش چربی گیر

بمنظور خرید یک دستگاه چربی گیر برای رستوران و یا آشپزخانه خود ضروری است مراحل زیر را طی نمائید. چنانچه می خواهید نقش تامین کننده و فروشنده را در مود حوضچه های چربی بازی کنید نیر ضروری است تمامی موارد زیر را به ترتیب طی نمائید.

 • با مکانیزم عملکرد سیستم چربیگیری آشنایی باشید . 
 • انواع مختلف دستگاه های چربیگیر فاضلاب را بشناسید .
 • نحوه محاسبه ظرفیت حوضچه چربی را باید یاد بگیرید .
 • ابعاد دستگاه ها را دقیقا بدانید تا بمنظور تعیین مکان نصب تصمیم بگیرید .
 • سایز لوله های خروجی از آشپزخانه و رستوران و ورودی به چاه جذبی یا اگوی شهری را دقیقا بدانید . در حقیقت سایز لوله کشی را در نقشه دستگاه مد نظر داده و جنس این لوله ها رو نیز به تولید کننده اعلام نمائید تا ایشان بتواند دستگاهی را تحویل شما دهد که بهنگام نصب نیاز به اتصالات زیادی نداشته باشد . 
 • با نحوه نصب ، راه اندازی و مراحل تمیزکاری و نگهداری سیستم چربیگیر در رستوران ها و مکانهای مختلفی که روغن زیاد در پساب آنها وجود دارد، آشنا باشید .
 • قیمت انواع مختلف چربیگیرها اعم از فایبرگلاس، پلی اتیلن و بتونی را بدانید . برای این منظور شما می توانید از خدمات مشاوره رایگان شرکت ناب زیست بهره بگیرید . شماره تلفن 02188721092 و 09124265750 آماده پاسخگویی شبانه روزی در زمینه اعلام قیمت چربی گیر به شما می باشد .
 • نحوه تمیزکاری و برداشت چربی از روی این دستگاه همچنین زمان تعویض فیلترهای چربی را کامل بدانید . منظور از فیلتر های چربی گیر در اینجا پکینگ های مدیا و سبد آشغالگیر می باشد . 

چربی گیر رستوران

چربی گیر رستوران یکی از انواع مختلف حوضچه های حذف چربی است که کمک می کند چربی حاصل از شستشوی ظروف ، چربی و روغن حاصل از پخت و پز ، روغن حاصل از سرخ کردن مواد سرخ کردنی در رستوران ها درون آن به دام انداخته شوند.

چربی گیر رستوران استفاده های دیگری نیز دارد. به طور مثال در کارخانه های داروسازی بدلیل وجود ذرات وازلین و پارافین در پساب خروجی می توان از همین چربی گیر های رستوران جهت جداسازی چربی از فاضلاب استفاده نمود.

متاسفانه بزرگترین معضل امروز اغلب اگوهای فاضلاب شهری انشعابات نامتعارف و نمونه بارز آن چربی و روغن موجود در غذای تولید شده در رستورانها و فست فودهاست.

در صورت استفاده رستوران ها از چاه جذبی بدون استفاده از چربی گیر رستوران و فراهم بودن شرایط سرریز فاضلاب چرب درون چاه فاضلاب بدلیل تشکیل لایه های چربی در بدنه چاه جذبی قابلیت چاه در جذب فاضلاب به شدت کاهش یافته و سرعت پر شدن چاه بالا می رود.

هزینه هر بار تخلیه چاه چربی در رستوران ها حداقل 150.000 تومان می باشد که چنانچه ماهیانه دو بار این اتفاق افتد در سال 3 میلیون تومان می بایست یک رستوران دار باید برای تخلیه چاه پرداخت کند ضمن اینکه بوی نامطبوع فاضلاب چرب نیر قطعا باعث اذیت مشتریان رستوران خواهند شد.

قیمت چربی گیر رستوران با ظرفیت 3 متر مکعب که خود توانایی دارد در روز چربی یا گریس 2000 پرس غذا را از پساب جدا نماید در این مقطع 70.000.000 ریال می باشد و این یعنی مستهلک شدن سرمایه گذاری اولیه شما طی 2.5 سال و بعد از آن شما در مسیر برداشت سود از این دستگاه قرار خواهید گرفت.

هزینه تعمیر و نگهداری چربی گیر رستوران اگر از متریال با کیفیت استفاده کنید در تولید این دستگاه هر 5 سال نهایتا 200 هزار تومان برای تعویض پکینگ ها خواهد بود و شما هیج هزینه دیگری نخواهید داشت.

یکی دیگر از اهرم های فشاری که صاحبان رستوران می بایست قطعا از چربی گیر رستوران استفاده نماید دریافت پروانه بهره برداری و تمدید پروانه کسب آنها می باشد چرا که چربی و بافت های لیپید درون آن بیش از ده برابر سایر فاضلاب ها نیاز به هوادهی دارند تا درون تصفیه خانه فاضلاب تجزیه و تصفیه شوند لذا ادارات محیط زیست و آب و فاضلاب بهیچ عنوان به شما مجوزهای مربوطه را نخواهند داد.

جهت استعلام قیمت چربی گیر رستوران در ظرفیت های زیر سینکی تا 50 متر مکعب همین الان با کارشناسان ناب زیست تماس بگیرید و قیمت بروز گریس تراپ رستورانی را دریافت نمائید .

قیمت چربی گیر رستوران

 جهت استعلام قیمت چربی گیر رستوران و آشپزخانه و تالار با کارشناسان ما تماس بگیرید .

شاید بهنگام جستجو برای قیمت به اختلاف قیمت های شدیدی بر بخورید . قطعا علت این اختلاف ها رو جویا خواهید شد و با بازدید از کارخانه ها و کارگاه های تولید کننده مقدمات آگاه شدن ذهن شما فراهم خواهد شد .

علت این تفاوت قیمت چربی گیر شرکت های متفاوت همچون فراب صنعت ، کمپ ، لوتوس و ناب زیست کیفیت قطعات مورد استفاده در تولید مخزن حذف چربی ، ضخامت بدنه چربی گیر و نوع پکینگ خنک کننده مورد استفاده در تولید دستگاه می باشد .

ضخامت بدنه دستگاه گرفتن چربی از فاضلاب در رستوران در قیمت تاثیر بسزایی دارد .

بمنظور روشن شدن مطلب و کمک به شما در تصمیم ما کیفیت مواد اولیه که در تولید چربی گیر فایبرگلاس را در وحله اول منتشر می کنیم. در ادامه به سایر انواع دستگاه های حذف چربی از پساب رستوران ها اشاره می نمائیم.

اصلی ترین آیتم در تولید چربی گیر فایبرگلاس جنس نوع فایبرگلاس مصرفی در بدنه دستگاه می باشد .

بدین منظور این شرکت با مد نظر قراردادن تجربیات 14 ساله در این عرصه و ترکیب دانش و تجربه توانسته است دستگاهی با مقاومت کافی برای استفاده بصورت دفنی و اکسپوز تولید نماید .

مشخصات رزین ها و مدیا و الیاف فایبرگلاس مورد استفاده ذیلا ارائه می گردد .

چربی گیر پلی اتیلن

چربی گیر پلی اتیلن بعنوان دومین وسیله در تصفیه خانه فاضلاب بعد از آشغالگیرهای مکانیکی با حذف چربی ها و لیپیدها که دارای بافتی بسیار سخت به لحاظ شکستن پیوند بین مولکولی می باشند به باکتری های هوازی و بی هوازی انواع سیستم های تصفیه فاضلاب کمک می کند تا بسیار سریع نسبت به تصفیه فاضلاب اقدام نمایند.

چربیگیرهای پلی اتیلن با دوام ، سبک و ضد انعطاف پذیری ، کنترل و نصب آسان هستند.
از بسیاری جهات ، پلی اتیلن نسبت به فلز ، فایبرگلاس یا مواد مخصوص تصفیه شده که به عنوان جلوگیری از خوردگی ترویج می شوند ، برتر است.
دستگاه پلی اتیلنی شامل یک سطح کاملاً یکپارچه است که باعث عدم خوردگی ، تراشه ، لایه برداری و شستشو می شود.

چرا چربیگیر پلی اتیلنی ؟

بدنه این چربیگیرها از یک ترکیب شیمیایی قوی ساخته شده است که باعث افزایش طول عمر تجهیزات می شود زیرا مانند گریس ترپ های فلزی زنگ نمیزند. نصب و استفاده از چربیگیرهای کامپوزیت همچنین نسبت به سایر مدلهای چربیگیر ساخته شده از بتن که در زیر زمین قرار دارند ، آسانتر است.

در ادامه به تشریح تمامی موارد مرتبط با چربی گیر پلی اتیلن بمنظور آشنایی شما و کمک به تصمیم صحیح در انتخاب ظرفیت ، قیمت مناسب و تولید کننده محصول با کیفیت می پردازیم.

نمونه پلی اتیلنی سیستم حذف چربی ، بواسطه طراحی خاص می تواند روغن های خروجی از ساختمان را درون خود نگه دارد و پسابی عاری از چربی تحویل چاه های جذبی دهد.

چربیگیرهای پلی اتیلنی بر خلاف چربیگیر فایبر گلاس دارای تحمل بار خاک و دفن درون زمین بدون سازه محافظ هستند .

این نوع حوضچه چربی دقیقا سازه بدنه ای شبیه به سپتیک تانک پلی اتیلن دارد . ابعاد قابل تعریف برای چربی گیر پلی اتیلنی نیز می تواند منطبق بر سپتیک پلی اتیلنی باشد .

تولید کننده حوضچه چربی پلی اتیلن

چربی گیر فاضلاب

چربی گیر فاضلاب، حوضچه ای است از جنس فایبرگلاس ، پلی اتیلن و یا استیل و هر ماده ای که بتوان با آن مخزن ساخت که وظیفه دارد چربی را از پساب فاضلاب بگیرد .

حوضچه جداسازی چربی سر راه فاضلاب خروجی از آشپزخانه به چاه جذبی یا اگوی شهری یا تصفیه خانه فاضلاب قرار می گیرد .

چربیگیر فاضلاب با گرفتن روغن ها، دانه های درشت غذا، پوست مرغ و ... به تصفیه فاضلاب توسط باکتری های بی هوازی کمک می کند .

رستوران ها، بیمارستان ها، کارخانه های فرآوری مواد غذایی، هتل ها، آشپزخانه های تجاری، شیرینی پزی ها و سایر اماکنی که مواد غذایی را تهیه می کنند یا آن را در معرض دید عموم قرار می دهند، به روشی کارآمد برای مقابله با چربی ها، روغن ها و گریس ها نیاز به چربیگیر دارند.

به سبب کارایی و هزینه کم روش شناور سازی ثقلی، امروزه در اغلب موارد از این روش برای حذف چربی و روغن ها از فاضلاب از چربیگیر ثقلی استفاده می شود.

این روش نوعی روش فیزیکی تصفیه فاضلاب است که طی آن نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکالی وجود ندارد.

از آنجا که وزن مخصوص روغن و چربی ها کمتر از فاضلاب و در حدود 0.9 گرم بر سانتیمتر مکعب است، این ذرات تمایل به شناوری بر روی سطح فاضلاب را دارند.

به منظور انجام این فرایند تنها لازم است که یک محیط آرام و بدون اغتشاش برای فاضلاب فراهم گردد که این موضوع از طریق چربیگیر پلی اتیلنی تحقق خواهد یافت.

بنابراین چربی گیرها با توجه به همین اصل ساده و در عین حال کلیدی طراحی و ساخته می شوند.

این دستگاه برای جلوگیری از ورود چربی ها، روغن ها و گریس ها به سیستم های فاضلاب و جلوگیری از انسداد لوله های زهکشی منتهی به داخل ساختمان و سیستم های فاضلاب شهری، استفاده می شود.

گریس تراپ ها از جنس استیل ، بتون، فایبرگلاس و پلاستیکی (پلی اتیلن) ساخته می شوند.

در حال حاضر روشهای مختلفی جهت گرفتن چربی از فاضلاب رستوران ها استفاده می گردد که عبارتند از:

۱- چربیگیرهای ثقلی : این دستگاه با استفاده از اصل ایجاد آرامش برای روغن های سبک وزن کار میکنید

۲- چربیگیرهای فیزیکی و شیمیایی : در این نوع چربیگیرها با ایجاد سکون در تله های چربی ، خنک کاری روغن ها و نهایتا تزریق مواد شیمیایی و یا حباب سازی نسبت به تصفیه فاضلاب چرب رستوران ها اقدام می شود. 

مزایای گریس تراپ فاضلاب

 • جلوگیری از ورود چربیها از فاضلاب به منهول ها و دیواره های چاه فاضلاب
 • جلوگیری از پر شدن سریع چاه فاضلاب به واسطه جلوگیری از ورود ذرات معلق با استفاده از سبد آشغالگیر دانه ریز
 • پایین آوردن بار آلودگی فاضلاب برای ورود به مراحل بعد تصفیه خانه فاضلاب

سیستم چربی گیر فاضلاب بمنظور تصفیه فاضلاب یا به عبارت بهتر گرفتن چربی از فاضلاب رستوران ، آشپزخانه های صنعتی ، فود کورت ها ، فست فود ها ، غذاخوری ها و هر جایی که چربی در حجم زیاد در پساب خروجی از فاضلاب آنها وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

چربی گیر فاضلاب بعنوان یکی از مهمترین تجهیزات در تصفیه فاضلاب خروجی از آشپزخانه ها، رستوران ها و شیرینی پزی ها و بسیاری دیگر از صنایع امروزه مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است.

چربی گیر استیل بدلیل خواص عالی استیل از جمله چربی گریزی استیل و رسانایی در مبحث خنک کاری فاضلاب که پارامتری مهم در جداسازی چربی از پساب می باشد بعنوان بهترین نوع چربی گیر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

فرآیند تولید پساب چرب در آشپزخانه و رستوران و حذف روغن از آب

روغن های گیاهی و حیوانی به عنوان یکی از منابع اصلی در طبخ غذا به شمار می آیند.

در فرآیند طبخ غذا عملیاتی چون شستشوی ظروف آشپزخانه ، آبکشی غذا و خوراکهای چرب و برنج ها و کفشویی آشپزخانه باعث تولید حجم قابل توجهی پساب چرب می شود.

این پساب عمدتا محتوی چربی، روغن و پسماندهای غذا شامل نخود ، برنج ، پوست مرغ و ... می باشد و در گروه پساب ها و فاضلاب های چرب طبقه بندی می گردد که ضروری است قبل از ورود به سیستم فاضلاب بدلیل دیر قابل تجزیه بودن این مواد از پساب حذف گردد.

چربی گیر بتنی

چربی گیر بتنی قدیمی ترین نمونه سیستم های حذف چربی از فاضلاب رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی هستند که در مدل های پیش ساخته و آماده بصورت استوانه عمودی و در نمونه های قدیمی تر بصورت مکعب مستطیلی با سازه بتن مسلح قبل از سپتیک تانک ها قرار می گیرند و از طریق فرآیند ایجاد سکون ، خنک کاری و شناورسازی موجبات جداسازی چربی از فاضلاب آشپزخانه های صنعتی را فراهم می اورند.

دو مشکل بزرگ چربی گیر بتنی اول از دست دادن کارایی در اولین روز های استفاده است چرا که بتن گرمای آب خروجی از آشپزخانه را درون خود نگه می دارد و امکان خنک کاری و شناور سازی برای چربی گیر ها فراهم نخواهد بود .

مشکل دوم چربی گیر بتنی خوردگی بسیار سریع بدنه دستگاه حتی در صورت استفاده از سیمان تیپ 5 ضد سولفات می باشد. البته در مقابل این ایرادات بزرگ قیمت نمونه های بتنی بسیار کمتر از دستگاه های فایبرگلاس و پلی اتیلنی می باشد و لذا همچنان در برخی از مناطق کشور و جهان از این سیستم ها استفاده می شود .

با توجه به تجربه کارشناسان حوزه طراحی و تولید و حتی تیم راه اندازی و تعمیرات نگهداری سیستم های حذف چربی ناب زیست می توان اینگونه نتیجه گرفت که استفاده از چربی گیر بتنی در ایران همچون سراسر جهان منسوخ شده است .

اهمیت استفاده ار چربیگیر

ورود فاضلاب های حاوی چربی و روغن به شبکه جمع آوری فاضلاب باعث رسوب ذرات چربی و روغن در دیواره لوله ها و اتصالات و بالتبع گرفتگی (Fouling) اتصالات و سوراخهای چاه فاضلاب می شود .

از طرف دیگر در اکثر رستوران های بین شهری مستقیماً پساب آشپزخانه را به داخل چاه تخلیه می کنند . این امر باعث کاهش قدرت جذب چاه می شود .

بنابراین استفاده از گریس تراپ جهت جداسازی و حذف ذرات چربی و روغن از پساب ، قبل از ورود به شبکه فاضلاب امری ضروری می باشد .

وظیفه چربی گیر

به منظور جداسازی ذرات چربی و روغن از فاضلاب آشپزخانه و رستوران ها می بایست قبل از اتصال این فاضلاب به شبکه اصلی و یا تخلیه به چاه از یک واحد چربی گیر (Grease Trap) بهره گرفت .

با توجه به اینکه چربی دارای وزن مخصوص کمتر از فاضلاب می باشد، در صورت ایجاد شرایط محیطی مناسب، چربی موجود در فاضلاب به راحتی به سطح فاضلاب آمده و می توان آن را از جریان فاضلاب حذف کرد .

 با این عمل حلالیت چربی در داخل فاز آب کاهش پیدا کرده و به دلیل اختلاف دانسیته در سطح فاضلاب جمع می شود .

عمده ترین وظیفه دیگر یک چربی گیر رستوران و آشپزخانه جداسازی مواد جامد و پسماند های غذایی موجود در فاضلاب می باشد .

چربی گیر فاضلاب معمولا در خارج از آشپزخانه و در داخل زمین نصب می شود تا اجازه جریان ثقلی به فاضلاب چرب داده شود .

انتهای لوله خروجی حوضچه چربی در داخل فاضلاب شناور است تا باعث خروج پساب فاقد چربی شود .

چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر فایبرگلاس تولیدی گروه صنعتی ناب توسط دو دیواره به سه قسمت تقسیم شده است . در قسمت اول سبد آشغالگیر چربی گیر فایبرگلاس دانه ریز نصب شده است تا ذرات جامد را از جریان فاضلاب جدا نماید . مواد جامد عبوری از سبد آشغالگیر حوضچه چربی در کف ناحیه اول تجمع یافته که یا به مرور هضم می شود و یا در صورت لزوم می توان آنها را تخلیه کرد .

در انتهای بخش اول، مدیای متراکم (Packing) از جنس پی وی سی نصب شده است که باعث تغییر جهت ناگهانی جریان فاضلاب از حالت افقی به حالت عمودی می گردد . این تغییر جهت جریان از یک طرف در شناور سازی چربی بسیار موثر است و از طرف دیگر باعث ممانعت از فرار چربی محلول توسط انتهای لوله خروجی فاضلاب می گردد .

ظرفیت چربی گیر فایبرگلاس رستوران تابعی از پارامترهایی چون تعداد پرس غذای پخت شده در اوج شیفت کاری ، دبی فاضلاب تولیدی ، نوع و تنوع غذایی رستوران یا آشپزخانه و نوع و درصد چربی موجود در فاضلاب می باشد . بدلیل قیمت بالای حوضچه چربی استیل ، گریس ترپ های تولید ناب زیست به سمت چربی گیر فایبرگلاس سوق داده شده است .

فایبرگلاس نیز همچون استیل چربی گریز است و براحتی می تواند روغن موجود در فاضلاب را از پساب جدا کند.

چربی گیر فایبرگلاس

مواد مصرفی در بدنه چربیگیر فایبرگلاس

• رزين پلي استر غيراشباع (NEOXIL 188 polyester)

• الياف فايبرگلس (Binder with powder)

• ژلكت (POLIGEL 213) . موادرنگي (RAL COLORS)

ژلكت (polygel) :

پلي ژل 213 از ژلكت ايزوفتاليك نئوپنتيل (NPG) ساخته شده كه مناسب مخازن نگهداري مواد شيميايي و صنعتي است.

از مشخصات اصلي پلي ژل مورد استفاده در بدنه چربی گیر فایبرگلاس ،‌ درخشندگي طولاني مدت و عدم اثرات شيميايي و مقاوم در برابر خراشيدگی و محتواي ژلكت مورد استفاده اين شركت مخلوطي از مواد ارتجاعي و انعطاف پذير مي باشد كه در برابر شكنندگي و اشعه ماوراءبنفش (UV) مقاوم بوده و آسيب پذير نخواهد بود.

قیمت مواد اولیه فایبرگلاس شامل رزین و االیاف جدیدا جهش زیادی داشته است به همین دلیل قیمت چربی گیر فایبرگلاس را اگر سال قبل از شرکت ناب زیست استعلام کرده باشید و با سال 98 مقایسه کنید مشاهده خواهید کرد چیزی در حدود 150 درصد قیمت ها افزایش داشته است.

مهمترین مزایای حوضچه چربی فایبرگلاس

 • قابلیت ساخت و مونتاژ در محل پروژهدر صورت ضرورت و عدم وجود معبر با اندازه کافی
 • قابلیت ساخت در ابعاد دلخواه گریس ترپ فایبرگلاس رستورانی بهنگام عدم وجود فضای کافی و یا ضرورت استفاده از فضای محدود موجود در محل تعبیه دستگاه
 • ایزولاسیون کامل و بدون بو دستگاه چربی گیر رستورانی
 • استحکام بسیار بالای جداره و امکان مدفون کردن البته با استفاده از سازه نگهبان
 • مقاومت بسیاربالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی سیستم حذف چربی با جنس بدنه فایبرگلاس
 • حمل و نصب آسان دستگاه حوضچه چربی کامپوزیت
 • قابلیت جابجایی محل استقرار 
 • عمر طولانی بدلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماورا بنفش
 • عدم نیاز به عایقکاری و تعمیر بدلیل استحکام بالای بدنه
 • بالاترین عملکرد جداسازی ذرات چربی از فاضلاب بدلیل استفاده از مدیا و اندازه گیری دقیق مقاطع
 • برخورداری از ونت هوا جهت دفع بوی ناشی از لیز شدن چربی
 • دارای سبد آشغالگیر قابل تعویض و تمیزکاری روزانه
 • دارای دو دریچه جهت بازدید دوره ای

چربی گیر زیر سینکی

به چربی گیری که زیر سینک شستشوی ظروف کثیف در آشپزخانه صنعتی نصب شود و صرفا بمنظور جداسازی دانه های درشت برنج و لوبیا و پسماند های غذای درون بشقاب ها ، قاشق ها و چنگال های کثیف و چربی حاصل از شستشوی پیاله ، کاسه ، ماهیتابه و دیس ها باشد چربی گیر زیر سینکی می گویند .

چربی گیرهای هیدرومکانیکی (که معمولاً گریس تراپ نامیده می شوند) معمولاً در زیر سینک یا در کف آشپزخانه نصب می شوند .

آنها با گذشت زمان چربی را به دام می اندازند و نیاز به تمیز کاری مکرر و حتی گاهی هفتگی دارند .

چربی گیر زیر سینکی ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از گریس ترپ های دفنی باشند اما به دلیل تمیز کردن مکرر هزینه های بیشتری جهت نگهداری دارند و اگر به درستی نگهداری نشوند ، ممکن است از نگه داشتن چربی جلوگیری کرده و آشپزخانه تجاری شما را در معرض

خطر انسداد قرار دهند .

قیمت چربی گیر زیر سینکی با توجه به محدود بودن ابعاد (75 سانتی متر طول در عرض نیم متر و ارتفاع نیم متر تا 75 سانتیمتر) زیاد دامنه وسیعی ندارد . حدود قیمتی با توجه به کیفیت تجهیزات مورد استفاده درون ان از 13 میلیون ریال آغاز و تا 35.000.000 ریال ادامه دارد.

تاریخ اعلام این قیمت برای چربی گیر زیر سینکی 15 دیماه 1398 می باشد.

محصول مرتبط : برج خنک کننده فایبرگلاس

چربی گیر زیر سینکی

طراحی چربی گیر آشپزخانه

برای تعیین ظرفیت چربی گیر اعم از فایبرگلاس استیل و پلی اتیلن ابتدا باید دبی فاضلاب عبوری از دستگاه را در هر لحظه حساب کرد.

برای تعیین میزان جریان یا دبی هر سینک ابتدا ظرفیت سینک را در اینچ مکعب محاسبه کنید :

طول * عرض * عمق = ظرفیت (اینچ مکعب)

ظرفیت را از اینچ مکعب به گالن در دقیقه (GPM) تبدیل کنید:

231 / ظرفیت (اینچ مکعب)= ظرفیت (GPM)

تنظیم برای جابجایی:

GPM x 0.75 = ___ GPM

نتیجه میزان جریان لازم برای تخلیه سینک در یک دقیقه است.

* توجه: اگر زمان تخلیه مهم نیست ، ممکن است یک اینترپتور با سرعت جریان کمتر تا 2/1 نرخ جریان محاسبه شده مشخص شود.

 نحوه نصب چربی گیر

محاسبه ظرفیت چربی گیر

برای محاسبه ظرفیت چربی گیر آشپزخانه ابتدا می بایست تصمیم بگیرید که گریس تراپ با کدام جنس بدنه مد نظر شماست و چه بودجه ای برای این کار کنار گذاشته شده است.

محاسبه ظرفیت چربی گیر پلی اتیلن

ظرفیت چربی گیر پلی اتیلن وابسته به تعداد پرس غذایی است که در ساعات پیک رستوران سرو می شود. بمنظور خنک کاری پساب رستوران می بایست 3 ساعت فاضلاب درون حوضچه چربی پلی اتیلنی که خود یکی از بهترین انواع عایق است بماند.

لذا ظرفیت گریس تراپ پلی اتیلنی قطعا از چربی گیر فایبرکلاس بیشتر خواهد بود.

همچنین پلی اتیلن چربی دوست است و روغن به بدنه دستگاه چربی گیر می چسبد لذا باید این عامل نیز در طراحی ظرفیت چربی گیر چلی اتیلنی مد نظر قرار بگیرد.

برای رستوران و آشپزخانه های صنعتی ظرفیت چربی گیر پلی اتیلن برابر است با = تعداد پرس غذایی که روزانه سرو می شود ضربدر عدد 10

چنانچه تعداد کل غذاهایی که در طی 24 ساعت سرو می شود ظرف مدت خاصی باشد مثلا صرفا نهار غذا سرو می شود و تعداد 1000 پرس است ظرفیت حوضچه چربی پلی اتیلنی برابر است با تعداد پرس غذا ضربدر عدد 15

چنانچه شما از ماشین ظرفشویی استفاده نمی نمائید ظرفیت چربی گیر پلی اتیلنی برابر است با تعداد پرس غذا ضربدر عدد 17.5

و نهایتا چنانچه شما غذاهای فرنگی بجر پیتزا همچون پاستا و بیف و لازانیا در رستوران یا فود کورت شما سرو می شود بدلیل مقدار چربی بسیار زیاد در سس و پنیرها ظرفیت چربی گیر پلی اتیلنی = تعداد پرس غذا ضربدر 20 لیتر .

محاسبه ظرفیت چربی گیر فایبرگلاس

همچنین برای محاسبه ظرفیت چربی گیر فایبرگلاس آشپزخانه های صنعتی، با توجه به ظرفیت رستوران می توان از جدول زیر برای محاسبه ظرفیت گریس تراپ مورد نیاز استفاده کرد:

جدول ظرفیت چربی گیر

تقسیم بندی انواع چربی گیر از لحاظ نحوه تخلیه چربی

حوضچه حذف چربی در رستوران یا چربی گیر آشپزخانه صنعتی به لحاظ نحوه تخلیه چربی به دو نوع اتوماتیک و ثقلی تقسیم بندی می شود.

چربیگیر اتوماتیک آشپزخانه می تواند از نوع فایبرگلاس یا پلی اتیلن باشد.

چربی گیر نیمه اتوماتیک یا غیر اتوماتیک نیز می تواند فایبرگلاس و یا پلی اتیلنی باشد.

چربیگیرهای مورد استفاده در آشپزخانه صنعتی ، دستگاه هایی که بعنوان حذف چربی در کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند را چربی گیر صنعتی می نامند.

ساختار چربی گیر

چربی گیر ها به طور کلی از دو مخزن اصلی که دارای یک ورودی و دو خروجی است تشکیل می شود که در انتهای خروجی سینگ های ظرف شویی تعبیه می گردد.

درون این دستگاه از یک طرف پساب های سینک ظرف شویی وارد مخزن اول شده که قبل از واریز شدن به مخزن از یک آشغال گیر عبور می کند که وظیفه این آشغال گیر جدا کردن تفاله های مواد خوراکی و دانه های ریز و مواد غذایی است.

این آشغال گیر از جنس فایبر گلاس و پلی اتیلن می باشد که که جنس فایبر گلاس دارای تحمل دمایی بالایی هستند که به صورت متحرک می باشد و امکان تخلیه و خارج کردن آن از مخزن وجود دارد سپس پساب وارد مخزن دوم می شود که مخزن دوم از تعدادی پکینگ و دو خروجی تشکیل می شود.

لازم بذکر است یکی از این خروجی ها پایین تر از خروجی دوم قرار دارد که از آن فقط پساب بدون چربی خارج می شود و از خروجی دوم که در ارتفاع بالاتری قرار دارد چربی های روی پساب تخلیه میگردد، دلیل اینکه خروجی دوم از خروجی اول بالاتر است این است که چربی بعد از خنک شدن در روی سطح آب قرار می گیرد و از این خروجی به راحتی تخلیه می گردد.

به طور کلی چربی گیر دستگاهی بسیار مناسب برای جلوگیری از گرفتگی چاه های جذبی و جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی است

نحوه نصب چربی گیر

با توجه به مزایای زیاد نمونه های فایبرگلاس نسبت به سایز انواع گریس ترپ ها ذیلا به نحوه نصب این سیستم می پردازیم.

دستگاه چربی گیر فایبرگلاس این شرکت در سایزها و اندازه های مختلف با توجه به نوع سفارش تولید و ارسال می گردد.

این دستگاه ها بمنظور حذف روغن نامحلول (چربی نامحلول) از پساب خروجی از فاضلاب آشپزخانه، قنادی ها رستورانها، غذاخوریها، فست فودها و کترینگها مورد استفاده قرار می گیرد.

گریس تراپ فایبرگلاس تولیدی این شرکت در حالت معمول دارای یک ورودی و یک خروجی به سایز دلخواه مشتری می باشند.

جنس لوله ورودی و خروجی اصولا فلنج کربن استیل و در صورت درخواست سایر اتصالات همچون لوله پلیکا یا موفه می باشد.

درصورت تاکید کارفرما بر تغییر تعداد ورودی و خروجی و حتی قراردادن سکوی پمپ تخلیه فاضلاب چربی گیری شده، این امکان وجود دارد که تمامی موارد طبق نقشه دلخواه مشتری تولید و اجرا گردد.

نصب چربی گیر آشپزخانه

آنچه در نصب یک دستگاه چربی گیر فایبرگلاس مهم است دانستن این مطلب است که سطح لوله ورودی به دستگاه بالاتر از لوله خروجی از دستگاه می باشد.

در حقیقت لوله ورودی، لوله ای خواهد بود که سر راه آن، سبد دانه گیر و آشغالگیر قرار گرفته است. مشخصه بارز سمت خروجی نیز وجود دو لوله با ارتفاع متفاوت در بدنه می باشد.

بعد از آماده نمودن چاله چربی گیر که ضرورتا می بایست دارای محفظه بسته با ابعادی معادل طول و عرض دستگاه چربی گیر مورد سفارش بعلاوه 30 سانتی متر از هر طرف دیوار چینی گردد، با تنظیم لوله های ورودی و خروجی نسبت به جایگذاری آن اقدام می نمائیم.

در صورت تردد انسان و وسائط نقلیه ضرورتا می بایست مخزن چربی گیر از طریق سازه محافظ مورد محافظت قرار گیرد.

همچنین در صورتی که مخزن چربی گیر بدلیل نوع طراحی شبکه فاضلاب یا کمبود فضا ضرورتا می بایست در کف آشپزخانه قرار گیرد.

تعبیه یک درین تخلیه در کف محفظه ای که چربی گیر در آن قرار می گیرد بمنظور تخلیه آب و پرهیز از فعالیت باکتری بی هوازی و ایجاد بوی فضولاتی که بهنگام شستشوی کف آشپزخانه به آن سرازیر می گردد موجبات راحتی کاربران در استفاده از دستگاه چربی گیر را فراهم خواهد نمود.

با توضیحات فوق و دقت در نصب فلنجهای ورودی و خروجی و لوله کشی فلنج انتقال ونت هوا به بالاترین نقطه ساختمان گریس تراپ آماده بهره برداری خواهد بود.

مراحل تمیزکاری چربی گیر رستوران و آشپزخانه

پس از نصب چربیگیر در محل مناسب ، زمان آن است که تجهیزات را بطور مرتب تمیز کنید.

به طور کلی ، تله چربی بسته به کاربرد باید در ماه یک یا دو بار تمیزکاری کامل شود. در اینجا چند مرحله آسان و سریع برای کمک به شما در تمیز کردن تجهیزات بدون نیاز به تماس با کارشناسان چربیگیر ارائه شده است.

1- قبل از شروع فرآیند تمیز کردن ، اطمینان حاصل کنید که آب داخل دستگاه خنک شده است. در این زمان ، چربی در بالای صفحه شناور می شود که بیرون ریختن آن آسان تر می شود.

2- بعد با کمک آچار یا میله ، درب چربی گیر را از تجهیزات جدا کنید . اطمینان حاصل کنید که درپوش با دقت از هم جدا شده است تا از صدمه دیدن واشرهایی که درست در زیر درب یافت می شوند جلوگیری کنید.

تمیز کاری گریس ترپ

3- همانطور که در مرحله اول بحث شد ، چربی در قسمت بالای حوضچه حذف چربی شناور خواهد بود . بنابراین اکنون با استفاده از وکیوم (shop vacuum) ، چربی ها را بیرون بیاورید. این امر باعث می شود که با کاهش سطح مایع چربی به طرفین چسبیده نشود.

4- در مرحله بعد ، فاضلاب باقیمانده و مواد جامد غذایی موجود را حذف کنید. در حین انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که از ماشین ظرفشویی و سینک ظرفشویی استفاده نشده است . همچنین به وکیوم زباله گیری خود توجه داشته باشید تا ا بیش از حد پر نشود و چربی را نریزید.

5- حالا با استفاده از یک خراشنده (زداینده) ، ضایعات چربی را که به درب ، اطراف مخزن چربی گیر و حفره ها چسبیده اند ، جدا کنید. همچنین ، هر قطعه جامد شده ای از چربی ها و روغن ها را که ممکن است مانع عملکرد چربیگیر شما شود ، از بین ببرید.

6- تمام گریس ها و مواد زائد مواد غذایی جامد برداشته شده است. اکنون با استفاده از صابون ، آب گرم و اسکراب ظروف فلزی ، دوباره سیستم گریس ترپ را تمیز کنید تا بوی ناخوشایند ریشه کن شود.

برای شستن تمام صابون ها و زباله های مخزن از آب استفاده کنید.

تمیز کردن تله چربی رستوران

7- حال وقت آن است که بررسی کنیم که آیا تمام آلودگی و چربی از چربیگیر حذف شده است یا خیر.

8- یک گالن آب تمیز را داخل سینک آشپزخانه بریزید . اگر آب بدون مانع جریان نداشته باشد ، ممکن است انسداد در خط زهکشی وجود داشته باشد. برای رفع مشکل ممکن است لازم باشد با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

9- در آخر تمام اجزای دستگاه را دوباره در جای خود قرار دهید .

10- اکنون زباله ها را درون یک کیسه زباله ریخته ، آن را مهر و موم کرده و به درستی دور ریخته شود یا تحویل ماشین های آشغالی گردد (با در نظر گرفتن عوامل محیطی).

نحوه نگهداری چربی گیر فایبرگلاس

 1. دانه گیر(صافی) را بطور مرتب تخلیه و تمیز کنید و مجددا در جای خود قرار دهید.پیشنهاد میگردد بعد از هر وعده غذا سبد دانه گیر تمیز گردد.
 2. چربی حاصله بطور منظم هر سه روز یکبار تخلیه گردد.
 3. حداقل یکبار در ماه چربیگیر بطور کامل تمیز شود. تمیز کردن مرتب و زود به زود چربیگیر باعث کاهش بوی بد، افزایش راندمان دستگاه و سهولت سرویسهای بعدی میشود.
 4. برای نظافت چربی گیر فایبرگلاس به نکات ذیل توجه شود:

- از یک سطل بزرگ بهراه کیسه های زباله محکم و ضخیم صنعتی(حداقل 2 کیسه که در داخل هم قرار گرفته باشد) استفاده گردد. در صورت امکان از سطلهای زباله چرخدار با گاری مخصوص حمل استفاده شود.
- هنگامی که چربیگیر را سرویس کنید که حداقل جمعیت در محل باشند، زیرا انتشار بو آزار دهنده میباشد.
- تهویه مناسب پیش بینی گردد.
- از ماسک مناسب استفاده گردد.
- در اطراف چربیگیر و سطل زباله، کاغذهای جاذب پیش بینی شود تا در صورت ریزش چربی و آب، بروی کاغذ جاذب ریخته شود.
- نوارهای آب بند را کاملا تمیز کرده و مطمئن شوید که در جای خود قرار گرفته اند.
- صفحات سرعتگیر از جنس پی وی سی را از محل خود خارج کرده ازچربی و دیگر آلودگی ها تمیز کرده و دوباره در جای خود قرار دهید.
- چربی را توسط کاردک پلاستیکی از دیواره های چربی گیر پاک کنید، دقت شود کاردک تیز نباشد و به بدنه آسیب نزند.
- در صورت تمیز کردن چربیگیر توسط آب داغ و یا حلال های چربی و سایر مواد شوینده مراقب باشید که چربی به چاه های جذبی وارد نشود.

چربی گیر بتنی

چربی گیر بتنی در حقیقت اولین نمونه چربی گیر فاضلاب هستند که توسط صاحبان رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی از آنها بمنظور حذف چربی از پساب آشپزخانه استفاده میشده است. سیستم های بتنی در اولین سری ساخت بصورت مکعب مستطیل ساخته شدند و در ادامه با پیشرفت تکنولوژی بصورت استوانه های عمودی تولید شد. چربی گیر بتنی در حال حاضر نیز تولید می شوند و بصورت اماده به محل پروژه حمل می شوند.

ساختار درون دستگاه بتنی چیزی فراتر از ایمهاف تانک نیست و در گذشته ای نه چندان دور به ترکیب سپتیک تانک و سیستم حذف چربی ایمهاف تانک گفته می شد. با گذشت زمان و کشف پلی اتیلن و مشکلات زیادی که در خوردگی چربی گیرهای بتنی به وجود آمد مسیر استفاده از چربیگیرها از بتنی به پلی اتیلنی تغییر یافت.

حوضچه چربی پلی اتیلن آشپزخانه

چربیگیر پلی اتیلن بعنوان یکی از انواع چربی گیر های فاضلاب ، دستگاهی است بمنظور گرفتن روغن و گریس ها از فاضلاب با جنس بدنه HDPE100 که سر راه لوله خروجی فاضلاب از آشپزخانه های صنعتی ، غذاخوری ها، فود کورت ها، فست فود ها و رستوران ها نصب می شود.

چربی گیر پلی اتیلنی وظیفه دارد جامدات فاضلاب همچون دانه های برنج ، نخود و لوبیا و پوست مرغ و استخوان ها را توسط سبد آشغال گیر بگیرد و سپس زمینه جمع آوری روغن ها و چربی های درون پساب را بواسطه عمل شناورسازی و خنک کاری در سطح دستگاه فراهم نماید.

از جمله دستگاه های چربی گیر فاضلاب آشپزخانه ها و رستوران ها ، می توان به چربی گیر پلی اتیلن اشاره نمود که به جهت عملیات پیش تصفیه و همچنین حذف روغن و چربی از پساب فاضلاب آشپزخانه های صنعتی از آن استفاده می گردد.

این دستگاه از جنس پلی اتیلن با گرید HDPE80 و یا HDPE100 می باشد که در اکثر موارد به صورت عمودی و در برخی موارد که فضا به اندازه کافی نیست بصورت افقی توسط شرکت ناب زیست تولید می گردد.

چربی گیر پلی اتیلنی دارای یک بدنه اصلی، یک بافل میانی، یک ورودی و خروجی با قطر دلخواه، ونت هوا و چند پایه نگهدارنده و قبل از همه اینها یک سبد آشغالگیر می باشد.

چربی گیر پلی اتیلنی ناب زیست

مزایای چربی گیر پلی اتیلن

همانند چربی گیر فایبرگلاس، این نوع چربی گیر مناسب رستوران ، آشپزخانه صنعتی ، فود کورت ها ، شیرینی پزی ها ، تالارها ، رستوران های مجتمع های تجاری و هر جایی که در آن مکان پخت و پز انجام می شود، می باشد.

همچنین می توان در آشپزخانه های صنعتی مجتمع های مسکونی، کارواش ها، هتل ها و مراکز اقامتی از آن استفاده نمود. مهمترین مزیت چربی گیر پلی اتیلنی، سازه مقاوم این دستگاه در مقابل بارهای مرده وارده از سمت خاک می باشد.

یعنی بعد از استفاده از چربی گیر پلی اتیلنی شرکت ناب زیست شما به هیچ عنوان مجبور به استفاده از سازه نگهبان نیستید و براحتی می توانید دستگاه را درون خاک دفن کنید.

مطلب کاربردی : قیمت فیلتر پرس

سایر مزیت های چربی گیر پلی اتیلنی ناب زیست عبارتند از :

 • راندمان بالا در حذف چربی و روغن
 • امکان حذف مواد معلق و ذرات قابل ته نشینی فاضلاب
 • امکان ذخیره لجن و چربی
 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و شرایط محیطی نامناسب
 • آببندی کامل و عدم انتشار هیچ گونه آلودگی به خارج چربی گیر پلی اتیلن
 • جداره بسیار مقاوم در برابر فشارهای وارده از سوی خاک اطراف چربی گیر
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی
 • امکان دفن در زیرزمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب به چربی گیر و جلوگیری از اشغال فضاهای مفید
 • سبکی وزن و سهولت در حمل و نصب
 • امکان جابجایی چربی گیر پلی اتیلن حتی چند سال پس از نصب و راه اندازی اولیه
 • گارانتی 50 ساله چربی گیر در برابر هرگونه خوردگی
 • سهولت بهره برداری و تخلیه چربی و لجن از گریس ترپ به سبب دارا بودن دریچه های بازدید و تخلیه چربی و لجن
 • عدم نیاز به عملیات ساختمانی در محل برای ساخت چربیگیر پلی اتیلن

مکانیسم عملکرد حوضچه چربی گیر پلی اتیلن

پساب موجود در آشپزخانه ها شامل روغن، چربی و ذرات معلق می باشد که از طریق لوله های فاضلابی، وارد حوضچه آرامش چربی از جنس پلی اتیلن می شود.

در مرحله اول، پس از آنکه پساب وارد حوضچه چربی گیر پلی اتیلنی می شود، وارد محیطی می گردد که به جهت آرام سازی جریان فاضلاب تعبیه شده است. در این قسمت تمامی جامدات درشت همچون دانه ها و ... توسط سبد آشغالگیر که فقط در چربی گیر های پلی اتیلنی ناب زیست تعبیه می شود گرفته می شود.

در قسمت بعدی یعنی حوضچه اولیه دستگاه که همچون سپتیک تانک دارای حجمی معادل 66 درصد دستگاه چربی گیر پلی اتیلن می باشد، چربی و روغن با توجه به سبک بودن وزن آن، به سطح بالای آب آمده و ذرات معلق بصورت ته نشین در کف مخزن پلی اتیلنی قرار می گیرند.

پس از آن، پسابی که فاقد چربی و روغن می باشد به واسطه یک لوله داخلی U شکل وارد قسمت دوم مخزن چربی گیر پلی اتیلنی می گردد.

در این مرحله، عملیات چربی زدایی نهایی صورت می گیرد تا در صورت وجود ذرات کوچکتر، اقدام به حذف آنها صورت گرفته و در نهایت، از طریق لوله خروجی که بصورت سیفون به سمت پایین حوضچه چربی گیر نصب شده است، پساب زلال شده از دستگاه چربی گیر پلی اتیلن خارج گردد.

نقشه چربی گیر پلی اتیلنی در شکل زیر به تصویر کشیده شده است.

نقشه گریس ترپ پلی اتیلن

کاربردهای چربی گیر پلی اتیلنی

 چربی گیری از پساب فاضلاب تولیدی در شیرینی پزی، شیرینی فروشی ها، رستورانها، آشپزخانه ها، غذاخوریها مواردی از کاربردهای چربی گیر پلی اتیلنی تولیدی گروه صنعتی ناب زیست می باشد.

فروش چربی گیر پلی اتیلنی ناب زیست از طریق نمایندده ها و فروشنده چربی گیر پلی اتیلن در سراسر ایران بصورت مستمر در حال انجام است . 

چنانچه نتوانتسید از عاملین فروش ناب زیست در شهر های مهم از جمله مشهد ، اصفهان ، تبریز ، شیراز و اهواز مشخصات فنی چربی گیر های پلی اتیلن ناب زیست را دریافت نماید لطفا با واحد فنی شرکت تماس بگیرید .

قیمت چربی گیر پلی اتیلن

قیمت چربیگیر پلی اتیلن از 40 میلیون ریال آغاز و تا 2.500.000.000 ریال ادامه دارد.

قیمت چربیگیر پلی اتیلن در مرحله اول به ظرفیت دستگاه بستگی دارد و در ادامه به پارامترهایی همچون میزان خاکی که قرار است روی بدنه دستگاه بیاید ، فضایی که بمنظور نصب چربی گیر پلی اتیلن قرار است در اختیار تیم نصب قرار گیرد ، کیفیت گرانول های مورد استفاده در ساخت دستگاه و ... استفاده خواهد شد بستگی دارد.

قیمت چربیگیر پلی اتیلن 10 مترمکعب در حال حاضر که قیمت پلی اتیلن خام 11.5 میلیون تومان به ازای هر تن است با یک سبد آشغال گیر از جنس پلی پروپیلن و دریچه های بازدید قطر 600 میلیمتر به تعداد دو عدد بالغ بر 170 میلیون ریال خواهد بود.

قیمت حوضچه چربی پلی اتیلن 5 مترمکعب با یک سبد آشغالگیر از جنس فایبرگلاس قیمت 110 میلیون ریال می باشد.

قیمت چربیگیر 15 مترمکعب با سبد آشغالگیر با ظرفیت 1 مترمکعب قیمت معادل 22 میلیون تومان خواهد بود.

بمنظور استعلام قیمت چربیگیر پلی اتیلنی با شماره های 02188721092 و 88722027 تماس بگیرید.

ابعاد چربی گیر رستوران

بمنظور کمک به مهندسین در طراحی چربی گیر مورد نیاز در بخش های مختلف، ذیلا به تشریح ابعاد نمونه های رستورانی اعم از چربیگیر کامپوزیت، پلی اتیلنی و بتنی ی پردازیم.

ابعاد چربی گیر فایبرگلاس

ابعاد زیر در صورت وجود مشکل در فضای محل نصب دستگاه قابل تغییر است و براحتی می توان چربی گیر فایبرگلاس با هر ابعادی که شما نیاز دارید ساخت. قیمت دستگاه چربی گیری که بصورت مونتاژ در محل و با ابعاد دلخواه تولید می شود حدودا 30 درصد بیشتر است. 

با توجه به اینکه بسیاری از مشاوران و کارفرمایان و همچنین پیمانکاران نیاز به ابعاد و اندازه های گریس ترپ های پلی اتیلنی شرکت ناب زیست دارند ذیلا اجمالا جدول مشخصات فنی این دستگاه ها به تصویر کشیده شده است .

ابعاد چربی گیر فایبرگلاس

ابعاد چربی گیر پلی اتیلن

ذیلا ابعاد چربیگیرهای پلی اتیلنی تولیدی شرکت ناب زیست جهت بهره برداری در قالب یک جدول به تصویر کشیده شده است.

جدول ظرفیت چربیگیرهای پلی اتیلنی

چربی گیر های پلی اتیلنی شرکت ناب زییست در قطرهای 1 تا 3.5 متر و در طول های 1 تا 15 متر و نهایتا در ظرفیت های 1000 الی 145000 لیتر (1 – 145 متر مکعب) می باشد.

پرکاربردترین ظرفیت، حجم 10 مترمکعب است که در ابعاد قطر 1.6 و طول 5 متر بصورت استوانه افقی با یک ورودی 5 اینچ و یک خروجی سایز 125 میلیمتر تولید می شود. 

معرفی دستگاه چربی گیر daf

فرایند Dissolved air flotation یکی از پیشرفته ترین روش ها و تجهیزات شناور هوا در جهان است که به منظور حذف چربی فاضلاب صنعتی و شهری، مواد لزج و جامد معلق طراحی شده است.

با توجه به فاضلاب های مختلف کارایی دستگاه چربی گیر صنعتی یا daf، میزان حذف گریس می تواند به بالای 95٪ برسد ، بسیاری از مواد جامد معلق را نیز می توان از بین برد، همچنین با اضافه کردن فولکولانت و مخلوط ، میزان حذف COD و BOD می تواند به بالای 50٪ برسد.

دستگاه چربی گیر daf یک فناوری فیزیکی و شیمیایی اثبات شده و مؤثر برای تصفیه انواع فرایندهای صنعتی و شهری و جریانهای فاضلاب است.

طراحی چربی گیر DAF

سیستم های DAF معمولاً برای از بین بردن روغن ها و چربی ها و مواد جامد معلق برای تحقق انواع اهداف از جمله موارد ذیل استفاده می شوند:

اهداف طراحی و نصب چربی گیر DAF

 • بازیابی و استفاده مجدد از پساب چرب خروجی از کارخانجات
 • آماده سازی پساب و فاضلاب برای پیوستن به محدوده تخلیه فاضلاب
 • پیش تصفیه برای کاهش بارگیری در سیستم های تصفیه بیولوژیکی جریان پایین
 • جمع آوری پساب و آماده سازی برای تصفیه بیولوژیکی فاضلاب
 • تغلیظ بیوسولیدهای درون پساب خروجی از کارخانجات صنعتی
 • پیش تصفیه برای کاهش بارگیری در سیستم های تصفیه بیولوژیکی جریان پایین، پولیش پساب تصفیه بیولوژیکی ، ضخیم شدن بیوسولیدها

مکانیزم عملکرد دستگاه daf

مکانیزم عملکرد دستگاه چربی گیر صنعتی و یا پکیج چربیگیر DAF بترتیب به شرح ذیل است.

 1. فلوکولانت و مخلوط را به فاضلاب اضافه کنید. کمپرسور هوا، هوا را به مخزن هوا ارسال می کند.
 2. پمپ مواد فاضلاب انبوه شده را به مخزن ارسال می کند.
 3. دستگاه جت جریان هوا را در مخزن هوا حل می کند ، هوا مجبور خواهد شد تحت فشار Mpa 0.35 در آب حل شود و آب هوای حل شده تشکیل دهد.
 4. آب با هوای حل شده به مخزن شناور هوا ارسال می شود.
 5. هنگامی که فشار به طور ناگهانی کاهش یابد ، هوا آب را از بین می برد و میکروبول های وسیعی را تشکیل می دهد ، سپس با مواد معلق انباشه شده به طور کامل تماس برقرار میکند و در سطح شناور میشود.
 6. غلطک های لجن سطح جامد را از روی سطح آب جمع می کنند. SS و CODcr و .... از بین می روند.

ساختار اصلی دستگاه چربی گیر daf

 1. دستگاه شناورسازی چربی با تزریق حباب های هوا (Air flotation machine) : دستگاه شناورسازی چربی سازه ای فولادی (بدنه اصلی) و هسته اصلی چربی گیر DAF است که داخل آن از رهاساز هوا، دستگاه توزیع یکنواخت ، لوله فاضلاب ، لوله خروجی ، مخزن لجن و سیستم ضایعات و غیره تشکیل شده است.
 2. سیستم تولید و تزریق هوای محلول عمدتاً از مخزن هوای حل شده ، مخزن ذخیره هوا ، کمپرسور هوا و پمپ فشار قوی تشکیل شده است . مخزن محلول از بخش های مهم سیستم DAF است و عملکرد آن برآورده کردن آب و هوا کاملاً در تماس ، سرعت بخشیدن به حل شدن هوا درون پساب و بهبود راندمان هوای حل شده می شود.
 3. سیستم دوزینگ شیمیایی : سیستم تزریق مواد شیمیایی یا دوزینگ شیمیایی شامل پمپ اندازه گیری ، موتور اختلاط یا همان الکترو گیربکس ، مخزن پلی اتیلنی می باشد.

چربی گیر صنعتی daf

 چربی گیر daf

شناورسازی به کمک هوای فشرده (Dissolved Air Floatation) یکی از پروسه های مهم تصفیه آب، پساب و فاضلاب های صنعتی می باشد که باعث زلال شدن پساب و فاضلاب به علت حذف انواع آلاینده های معلق نظیر روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می شود.

عملیات حذف آلاینده ها و ذرات کلوئیدی در چربی گیر دی ای اف (DAF) براساس تزریق هوای فشرده به پساب می باشد.
دراثر هوادهی درون چربی گیر صنعتی DAF ، حباب های ریز آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب چسبیده و باعث شناورشدن ذرات به سطح می گردند که در آنجا توسط اسکیمر جمع آوری و به یک مخزن نگهداری لجن انتقال می یابد.

به منظور افزایش راندمان شناورسازی ذرات کلوئیدی در چربی گیر صنعتی DAF، معمولاً به پساب ورودی مواد پلیمری جهت عملیات انعقاد و بی بار کردن ذرات اضافه می گردد. بدین منظور از لوله های مارپیچی استفاده می گردد که از یک طرف مواد منعقد کننده در بخش های مختلف تزریق می شود و از طرف دیگر مخلوط هوا با مایع تحت فشار جهت اختلاط بهتر به داخل این لوله ها تزریق می گردد.

در سیستم چربی گیر daf مقداری از آب تمیز و شفاف شده به لوله های لخته ساز (flocculator) و بخشی از آن نیز مستقیما به واحد شناورسازی انتقال داده می شود. اضافه آب تصفیه شده نیز از سیستم چربی گیر DAF خارج می گردد. زلال بودن آب خروجی از واحد چربی گیرdaf یکی از معیارهای کارکرد مناسب این سیستم می باشد.

در بعضی موارد به جای لوله های لخته ساز، تانک های انعقاد و لخته سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت مواد منعقد کننده در یک فاصله زمانی حدود ۵ دقیقه با پساب در تانک انعقاد مخلوط شده و سپس به داخل چربی گیرDAF تزریق می گردد. این فرایند هنگامی که پساب ورودی خنثی نباشد، به علت اینکه زمان کافی جهت خنثی سازی وجود دارد و به راحتی توسط کاربر قابل کنترل می باشد، نسبت به لخته سازهای لوله ای برتری دارد.

 مزایای چربی گیر صنعتی

 • قابلیت حذف ۹۹ درصد چربی های امولسیونی و آزاد و ذرات معلق
 • قابلیت حذف بیش از ۷۵ درصد بار آلودگی شیمیایی (COD) پساب چرب
 • شفاف شدن پساب خروجی در اثر حذف ذرات کلوئیدی
 • سهولت حمل و نقل و نصب به علت ساخت چربی گیرDAF به صورت پکیج های یکپارچه و پورتال درون کارخانه
 • قابلیت تولید لجن نسبتاً جامد و کم آب
 • قابلیت حذف دترجنت ها از پساب چرب خروجی از کارخانجات صنعتی و کارخانجات تولید فرآورده های لبنی ، روغن کشی ها و تمامی شرکت هایی که فاضلاب آنها با گریس ها آغشته شده است.

دستگاه تصفیه فاضلاب

سپتیک تانک

2014:05:13
 1. هاشم زهی گفت:

  من خریدم چربی گیر فایبرگلاس انصافا بد نبود فقط دو تا ایراد داشت یکی اینکه میشه از درزگیر های درب یخچال استفاده کنید برای درب چربیگیرهاتون ؟ دوم اینکه سبد خیلی زود خراب میشه . اگر بتونید فلزی بزارید سبد آشغالگیر رو عالی میشه . .

 2. مهندس اسماعیل پور گفت:

  سلام به سه اقلام ذیل ضرورت دارم: grease removal grease trap grease removal device میشه راهنمایی و کمک کنید. منتظر تماس تان هستم ممنون.

 3. دیدگاهی گفت:

  دیدگاهی هستم از سایت قاره. ما مشتری داریم برای فروش چربی گیرهای رستورانی. اگر ممکنه لیست قیمت فروش چربی گیرهاتون رو برام بفرستید تا بتونیم با هم همکاری کنیم. نحوه محاشیه ظرفیت گریس تراپ رو هم برای من با کاتالوگ بفرستید..

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57