کولینگ تاور - کولینگ تاور فایبرگلاس

کولینگ تاور ( به انگلیسی : Cooling Tower ) یکی از مهمترین دستگاه ها در مجتمع های مسکونی، کارخانجات، پاساژهای تجاری، سالنهای تولید و ... می باشد که جهت تهویه هوای گرم و تبادل هوای نامطبوع با هوا خنک و مطبوع از آن استفاده می گردد.

در اولین تقسیم بندی کولینگ تاور به دو دسته کولینگ تاور خشک و کولینگ تاور تر یا بعبارت دیگر کولینگ تاور مداربسته و کولینگ تاور مدار باز تقسیم بندی می شود.

کولینگ تاور خشک یا کولینگ تاور مدار بسته (به انگلیسی : Dry Cooling Tower) : در مکانهایی که آب کافی برای کولینگ تاور مرطوب وجود ندارد، می بایست از اتلاف بر اثر تبخیر جلوگیری بعمل آورد ، لذا از این نوع کولینگ تاور استفاده می شود. در کولینگ تاور خشک، آب در حال گردش از میان لوله های پره دار عبور کرده بطوریکه هوای سرد از روی آنها عبور می کند. بنابراین حرارت آب در حال گردش از طریق لوله ها خارج شده و جذب هوای سرد کولینگ تاور می گردد.

کولینگ تاور تر یا کولینگ تاور مدار باز (به انگلیسی : Wet - Cooling Tower) : در این نوع کولینگ تاور آب گرم از بالای دستگاه از طریق نازل ای پاشش آب با عبور از درون پکینگ یا مدیا PVC یا PP و برخورد با جریان هوای تازه که از محیط بیرون و از درون لوورهای کولینگ تاور توسط فن یا به صورت طبیعی وارد کولینگ تاور می شوند ضمن تبادل حرارتی و خنک شدن در پایین داستگاه کولینگ تاور ته نشین میشود. مهمترین عیب سیستم کولینگ تاور مدار باز پاشیدن آب به اطراف و همچنین تبخیر بیش از حد آب می باشد.

مهمترین عناوین مورد استفاده در خصوص کولینگ تاور در گوگل عبارتند از کولینگ تاور | کولینگ تاور فایبرگلاس | برج خنک کن | برج خنک کننده فایبرگلاس | تولید کننده کولینگ تاور و تولید کننده برج خنک کن یا تولید کننده برج خنک کننده.

نحوه محاسبه ظرفیت کولینگ تاور مطلبی است که علاوه بر دانش نیاز به تجربه فراوان در این زمینه دارد. جهت طراحی و محاسبه ظرفیت کولینگ تاور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جنس بدنه کولینگ تاور غالبا از فایبرگلاس می باشد. لیکن در احجام بزرگ تولید کولینگ تاور طرح مارلی آمریکا و کولینگ تاور بتنی نیز مرسوم است. این شرکت کولینگ تاور شرکت شیمی سازان پاسارگاد را بصورت کولینگ تاورطرح مارلی انجام داد و انشاءالله در سال 96 این کارخانه عظیم به بهره برداری خواهد رسید.

در حالت کلی ضخامت بدنه فایبرگلاسی کولینگ تاور ناب بین 7 تا 9 میلیمتر می باشد و در سازه های صنعتی یعنی کولینگ تاور صنعتی ضخامت بدنه تا 1.5 سانتیمتر قابل افزایش است.

اجزاء اصلی کولینگ تاور ناب زیست عبارتند از :

1- بدنه فایبرگلاس کولینگ تاور

2- فن فایبرگلاس کولینگ تاور

3- استراکچر داخلی کولینگ تاور

4- بیسین یا تشت زیرین کولینگ تاور

5- پکینگ مدیای کولینگ تاور

6- نازل و آب پخش کن کولینگ تاور

7- لوورهای کولینگ تاور

8- قطره گیر کولینگ تاور

برخی از پروژه هایی که از کولینگ تاور در سیستم خنک کاری آنها استفاده شده است عبارتند از :

1- کولینگ تاور هتل آزادی تهران

2- کولینگ تاور سیتی سنتر اصفهان

3- کولینگ تاور بیمه آسیا

4- کولینگ تاور دفتر مرکزی سایت آپارات

5- کولینگ تاور دفتر مرکزی سایت دیجی کالا

کولینگ تاور گالوانیزه - کولینگ تاور فایبرگلاس

کولینگ تاور


1- تعریف کولینگ تاور : کولینگ تاور دستگاهی است که وظیفه تهیه آب سرد مورد نیازکندانسور آبی، چیلر یا پکیج یونیت و یا خنک کردن آب جهت مصارف صنعتی را دارد. در برج خنک کننده آب از سمت بالا به پایین پاشیده می شود و هوا نیز بوسیله فن ملخی از پایین به بالا جریان دارد که جریان مخالف آب و هوا باعث خنک شدن آب می گردد.

قسمت های اصلی یک برج خنک کننده فایبر گلاس عبارتند از :
۱- تشت از جنس فایبر گلاس با کیفیت مرغوب
۲- فن ملخی با الکتروموتور ، پولی ، فلکه و تسمه مربوطه
۳- لوله ورودی آب شامل نازل ها و لوله خروجی آب
۴- سطوح انتقال حرارت ( Packing ) که از جنس PVC میباشد.
۵- بدنه از جنس فایبر گلاس باکیفیت مرغوب
انتقال حرارت در برج خنک کننده بر اساس گرمای نهان تبخیر انجام می گیرد ، بنابراین در محل هایی که در صد رطوبت هوا بالا است عملا برج خنک کننده کارائی ندارد. درجه حرارت آب خروجی برج خنک کننده بستگی مستقیم به دمای مرطوب هوای محیط دارد ( دمای آب خروجی از برج خنک کننده حداقل ۵°F بالاتر از دمای مرطوب هوای محیط می باشد. یکی از عوامل بسیار مهم در راندمان برج خنک کننده تمیزی آن می باشد لذا هر چه برج و سطوح انتقال حرارت تمیزتر باشد راندمان برج بالاتر است در صورت کثیف شدن برج میبایست برج را با مواد پاک کننده مانند دیسکیلر شستشو داد.
مزایای برج های فایبر گلاس نسبت به برج های خنک کننده فلزی
- عدم استفاده از آهن در ساخت بدنه و تشتک ( نداشتن محیط نمک فلزی و در نتیجه عدم انتشار باکتری بیماری لجینیر)
- با استفاده از فایبر گلاس در ساختمان این برج ها مشکل زنگ زدگی و خوردگی به وجود نخواهد آمد که این امر باعث افزایش طول عمر برج و کاهش هزینه نگهداری گشته و به علت دارا بودن (UV) در مـواد اولیه ، در برابر اشعه آفتاب و رطوبت بالا مقاوم بـوده در طی مرور زمان تغییر حالت و رنگ نمی دهد.
- طراحی استوانه ای شکل برج خنک کننده سبب شده است که ۳۰% از عمل خنک کردن با مکش طبیعی هوا صورت پذیرد ، این امر موجب انتخاب الکتروموتور کوچکتر و صرفه جویی قابل در مصرف انرژی الکتریکی خواهد شد ضمنا این طراحی باعث گردیده برج خنک کننده فایبر گلاس در برابر بادهای تند هم مقاوم باشد.
- کلیه قطعات برج خنک کننده دمونتاژ بوده و به آسانی قابلیت حمل و نقل و همچنین نصب سریع درهر مکان را دارد ضمنا وزن این برج ها حدود ۲۰% برج های گالوانیزه می باشد که برای نصب در بام ساختمان های بزرگ و کوچک ایده آل است .
- به دلیل استفاده از فایبر گلاس و مواد (PVC) و بالانس دینامیکی و استاتیکی فن موجود برج خنک کننده ، لرزش به حداقل ممکن کاهش یافته است و در اثر پایین بودن دورفن از صدایی کم با دبی مناسب برخوردار است .
- نگهداری و سرویس این برج ها بسیار آسان بوده و می توان با باز کردن چند پیچ و مهره به کلیه قسمت های داخلی برج دسترسی پیدا کرد.
- طراحی برج خنک کننده فایبر گلاس دارای نمایی زیباست و در تولید بدنه خارجی و ظاهری آن از رنگ های متنوع که متناسب با مکان نصب باشد و به دلخواه متقاضی استفاده می گردد.
- پکینگها از جنس PVC بوده که در برابر جریان هوا و آب مقاوم بوده و از عمر طولانی برخوردار است ، فیلم آبی که بر روی این گونه پکینگها ایجاد می شود چندین برابر انواع دیگر آن می باشد که این امر باعث تماس بیشتر بین آب و هوا و سرد شدن بیشتر آب می شود.

(Forced Draft) داردکه جریان مخالف آب و هوا باعث خنک شدن آب می گردد.
قسمتهای اصلی یک برج خنک کننده فلزی عبارتنداز:
۱ـ تشت ازجنس ورق گالوانیزه.
۲ـ فن سانتریفوژبا الکتروموتور، پولی ، فلکه وتسمه مربوطه .
۳ـ سیستم توزیع آب شامل لوله ورودی وخروجی آب و نازل ها.
۴ـ سطوح انتقال حرارت (Packing) که معمولا” ازجنس PVC ویاورق گالوانیزه می باشند.
۵ـ سطوح قطره گیر(Eleminator)ازجنس ورق گالوانیزه
۶ـ بدنه ازورق گالوانیزه.

انتقال حرارت در برج خنک کننده براساس گرمای نهان تبخیر انجام میگیرد، بنابراین درمحل هائی که درصد رطوبت هوابالا است عملا”‌برج خنک کننده کارائی ندارد. درجه حرارت آب خروجی برج خنک کننده بستگی مستقیم به دمای مرطوب هوای محیط دارد(دمای آب خروجی از برج خنک کننده حداقل ۵ F بالاترازدمای مرطوب هوای محیط می-باشد). یکی دیگرازعوامل موثردرراندمان برج خنک کننده، میزان سطوح انتقال حرارت (Paking) می باشد که درواقع سطح تماس آب وهوا را جهت انجام تبخیر سطحی تشکیل می دهند.
در برج خــنک کــننده دوطبقه (بادوردیف سطوح انتقال حرارت) راندمان بالاتر از برج خنک کننده یک طبقه می باشد.
یکی از عوامل بسیار مهم درراندمان برج خنک کننده عملکردمناسب نازل ها و سطوح انتقال حرارتی می باشد (هر چه نازل ها و سطوح انتقال حرارت تمیزتر باشد راندمان برج بالاتراست.)
برج خنک کننده ازمدل ۱۰ تن تا۳۰۰تن ازنوع یکطرفه (فن ها در یک سمت برج) و از ۳۴۰ تن تا۱۱۴۰ تن ازنوع دوطرفه (فنها دردوسمت برج) می باشد.

نکات کلیدی در استفاده از کولینگ تاور:

تخمین مقدار هوای برج خنک کننده:
** دبی هوای برج به ازای هر GPM تقریباً ۹۰ تا ۱۰۰CFM در نظر گرفته می شود .
** مقدار آب جبرانی برج خنک کننده: ۰٫۲ الی ۰٫۳ لیتر در دقیقه.
** تخلیه برج خنک کن: ۰٫۴ الی ۰٫۶ لیتر در دقیقه.
** توان الکتریکی برج خنک کننده : ۰٫۰۳۵ الی ۰٫۰۴۰ کیلو وات به ازاء هر تن تبرید.
** ظرفیت برج خنک کن :
*** برای چیلر های تراکمی ۳GPM به ازاء هر تن تبرید (این مقدار برابر دبی آب کندانسور است)
***برای چیلر های جذبی ۳٫۵GPM به ازاء هر تن تبرید (این مقدار برابر دبی آب کندانسور است)
** دبی هوا : ۳۰۰CFM به ازاء هر تن تبرید .
** توان فن در حالت مکش : ۰٫۰۱۴ کیلو وات به ازاء هر تن تبرید
** توان فن در حالت دهش : ۰٫۰۳ کیلو وات به ازاء هر تن تبرید
** فضای مورد نیاز برج خنک کننده:
*** برج خنک کن به ارتفاع ۲٫۵ متر به ازاء هر تن تبرید نیازمند سطحی به اندازه ۰٫۱ متر مربع به ازاء هر ۵۰ متر مربع زیر بنای مفید ساختمان هستند.
*** برج خنک کن به ارتفاع ۲٫۵ متر به ازاء هر تن تبرید نیازمند سطحی به اندازه ۰٫۱۲ متر مربع به ازاء هر ۵۰ متر مربع زیر بنای مفید ساختمان هستند.

کولینگ تاور

نکته : برج خنک کن یا "کولینگ تاور" حتماً باید در فضای باز و در معرض جریان مستقیم هوا نصب شوند.

کولینگ تاور نامی دیگر برای برج خنک کن می باشد. در اصطلاح انگلیسی به برج خنک کننده کولینگ تاور می گویند و این عنوان (کولینگ تاور) در ایران نیز مصطلح شده است.

کولینگ تاور بتنی بیشتر در نیروگاه ها و کارخانه های تولید سیمان مورد استفاده قرار می گیرد علت این امر دماب بالای مورد نیاز جهت تبدیل کلینکر به سیمان است. تنوره کولینگ تاور بتنی بعضا تا 30 متر ارتفاع دارد.

جهت تعیین حجم کولینگ تاور و ثبت سفارش کولینگ تاور می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کولینگ تاور قزوین ، کولینگ تارو اهواز ، کولینگ تاور مشهد ، کولینگ تاور رشت ، کولینگ تاور اراک

جنس بدنه کولینگ تاور اغلب فایبرگلاس در نظر گرفته میشود ولی می توان کولینگ تاور بتنی ، کولینگ تاور چوبی و کولینگ تاور فلزی نیز تولید نمود. دلیل اصلی استفاده از فایبرگلاس در بدنه کولینگ تاور اولا مقاومت بالای فایبرگلاس و در مرحله بعد سبکی فایبرگلاس می باشد. به همبن دلیل در گوگل بیشتر کلمه کولینگ تاور فایبرگلاس مورد جستجوی مداوم قرار میگیرد .

سایر محصولات این مجموعه :

برج خنک کننده

برج خنک کننده صنعتی

چیلر هوا خنک

برج خنک کننده صنعتی

برج خنک کننده مکعبی

برج خنک کننده مداربسته

هواساز

کولینگ تاور کولینگ تاور مداربسته کولینگ تاور مدار باز کولینگ تاور تر کولینگ تاور خشک کولیگ تاور فایبرگلاس مدار باز کولینگ تاور فایبرگلاس مدار بسته کولینگ تاور فایبرگلاس برج خنک کن برج خنک کن فایبرگلاس کولینگ تاور اهواز کولینگ تاور اصفهان کولینگ تاور همدان کولینگ تاور گلستان قیمت کولینگ تاور قیمت کولینگ تاور فایبرگلاس 2016:09:27
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50