برج خنک کننده - قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده - قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس

ظرفیت گرمایی ویژه بالا، سیالیت، بیخطر بودن و دسترسی آسان به آب باعث شده که در اکثر صنایع از آن به عنوان سیال خنک کننده دستگاهها و تجهیزات استفاده شود. برج خنک کننده مهمترین دستگاه در سیستم های تهویه مطبوع می باشد که درون آن یک سیال وظیفه گرفتن گرما از سیال فرآیندی که درون یک سیستم گرم شده است و انتقال آن به فضای اتمسفر را بر عهده دارد. با توجه به اینکه اکثر مناطق ایران در ناحیه بیابانی و نیمه بیابانی واقع شده است، استفاده بی رویه از آب جهت خنک کردن فرآیند با مشکل مواجه خواهد بود از این رو استفاده از انواع برج خنک کننده جهت خنک کردن آب خروجی از فرآیندهای مذکور باعث صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب خواهد شد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده دستگاهی است جهت جهت ایجاد برودت (سرما) با جنس بدنه فایبرگلاس ، گالوانیزه و یا چوبی با ظاهری گرد یا مدور ، مکعبی به دو صورت مدار بسته یا مدار باز و دو چیدمان جریان مخالف و یا متقاطع که بر اساس انتقال جرم بین دو فاز مایع و گاز و تبخیر بخشی از مایع که منجر به گرفتن انرژی گرمایی قابل ملاحظه ای از جریان مایع می شود، کار می کند. در حقیقت برج خنک کن دستگاهی بمنظور خنک کردن آب در گردش درون مدار فن کوئلها و سایر دمنده ها در مجتمع های مسکونی ، تجاری اداری و سیستم های صنعتی با قیمت از 9 میلیون تومان برای برج 5 تن تبرید تا 5 میلیارد تومان برای ظرفیت های بالای 8000 تن تبرید مورد استفاده در نیروگاه ها می باشد.
برج خنک کننده سازه ای است مرتفع شبیه یک برج که با به گردش درآوردن آب وظیفه گرفتن گرما و انتقال آن به اتمسفر را بر عهده می گیرد. این گرما می تواند از محیطی که انسان در آن زندگی میکند همچون مجتمعهای مسکونی ، تجاری و اداری جذب شود و باعث تهویه هوا و ایجاد دمایی مطبوع بمنظور رفاه بیشتر ساکنین گردد و یا در بخش صنعتی بهنگام فعالیت بیش از حد تجهیزات و اصطکاک بین قطعات بوجود آید. کولینگ تاور با فراهم نمودن سطح تماس بالا و استفاده از تبخیر سطحی شرایطی را فراهم میکند که دمای جذب شده توسط سیال فرآیندی در ادامه به محیط اتمسفر منتقل شود لذا در صورتی که دمای مرطوب منطقه محل نصب برج خنک کن بالا باشد امکان خنک کاری پایین تر از این دما برای برج خنک کننده میسر نیست.

برج خنک کننده

انواع برج های خنک کننده بر اساس نوع مکش هوا

  1. مکش طبیعی : در این تجهیز در اثر تبخیر آب دمای هوا بالا می رود،و همان طور که می دانیم، در گازها دما با چگالی رابطه ی عکس دارد.پس با افزایش دما چگالی کاهش می یابد و هوا به طور طبیعی به بالا صعود می کند.
  2. مکش مکانیکی : این نوع برج ها خود به دو گروه تقسیم می شوند.
    دمیدن اجباری : در این دسته از برج ها یک فن در پایین برج وجود دارد که هوا را به طور نا هم سو با آب تماس می دهد. در صنایع شیمیایی از این روش استفاده می شود.
    مکش اجباری : دقیقا شبیه برج های قبلی است، اما فن در بالای برج نصب می شود و هوای ورودی را به بیرون پرتاب می کند.

انواع برج خنک کننده بر اساس نحوه برخورد جریان آب با هوای ورودی

برج خنک کن جریان هوای متقاطع

دراین نوع از برجهای خنک کننده فایبرگلاس ، هوایی که از محیط بیرون از طریق لوورها وارد برج می‌شود بصورت متقاطع با جریان آب برخورد می‌کند.

شماتیک جریان هوا درون برج جریان متقاطع

برج خنک کننده با جریان هوای مخالف

در این نوع از برجها، جریان هوا مکیده شده از طریق لوورها، بصورت مخالف با جریان آب برخورد می‌کند.

شماتیک جریان هوا در کولینک تاور جریان مخالف

انواع برج خنک کننده بر اساس مکانیزم خنک کاری سیال فرآیندی

برج خنک کننده خشک

در این نوع خنک کننده ها آب نقشی ندارد، بلکه سیال فرایندی با عبور از یک مبدل توسط هوا خنک می شود. در این مدل از برجهای خنک کاری مکانیزم عملکرد شبیه پنکه می باشد و در این دستگاه بهیچ عنوان از آب برای خنک کاری استفاده نمی شود. البته سیال فرآیندی درون لوله ها و کویل ها می تواند آب باشد. این سیستم صرفا مدل های مدار بسته را در بر می گیرد به این مفهوم که کولینگ تاور اول باید مدار بسته باشد تا بشود سیال فرآیندی را از طریق دمیدن هوای خنک به لوله های مسی خنک کرد.

برج خنک کننده تر

سیستم خنک کاری این برجها خنک کاری با آب سر می باشد. این دسته از کولینگ تاورها می توانند مدار باز باشند یا مداربسته . به برج خنک کن مدار بسته مدل تر کولینگ تاور هیبریدی گفته می شود که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت. در سیستم هیبریدی زمانی که هوا خنک است آب از سیستم حذف می شود و صرفا با دمیدن هوای خنک به کویل ها عمل خنک کاری سیال فرآیندی انجام می گیرد.

برج خنک کن مدار باز

در اکثر مناطق ایران با توجه به شرایط آب و هوایی، امکان استفاده از این نوع برج ها وجود دارد. پایین بودن رطوبت نسبی هوای ورودی یا به اصطلاح خشک بودن هوای برج خنک کننده، تبخیر مناسب آب گرم و در نتیجه سرد شدن جریان آب ورودی به برج خنک کننده را میسر می سازد.
این برج ها که در مقیاس تجاری و نیمه صنعتی به صورت مخروطی، گرد یا مدور و در مقیاس صنعتی به شکل مکعبی قابل اجرا می باشد، امروزه به طور چشمگیری مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور بالا بردن سطح انتقال جرم بین آب و هوا در برج خنک کننده، از مدیای متراکم (پکینگ) به شکل لانه زنبوری که از جنس پلی اتیلن با استاندارهای صنایع غذایی (Food Grade) است، استفاده شد.
در برج خنک کننده مدار باز بدلیل تبخیر بخشی از آب و به منظور تامین آب تبخیر شده از یک جریان تامین کننده کسری آب استفاده می شود. از طرف دیگر بدلیل افزایش سختی آب که ناشی از تبخیر بخشی از آن می باشد، در صورت لزوم باید از یک سختی گیر رزینی جهت جلوگیری از رسوب گرفتگی (Fouling) مدیای متراکم و سایر قطعات برج خنک کننده، استفاده کرد.

برج خنک کننده مدار بسته

عملکرد برجهای خنک کننده مداربسته دقیقا همانند سیستمهای مدار باز می باشد با این تفاوت که نوع تماس بین آب و هوا به صورت غیر مستقیم می باشد و آب برای خنک شدن به صورت غیر مستقیم در تماس با هوا قرار می گیرد . برای این کار به جای پاشش آب بر پکینگ ها یا سطوح خنک کننده ، آب در یک سیکل بسته داخل یک کویل جریان می یابد و به منظور انتقال گرما از آب گرم به هوا از هوادهی توسط فن در اطراف کویل استفاده می شود . بنابراین آب با یک مدار بسته درون کویل ها جریان می یابد و عمل جابه جایی حرارت از آب به هوا بدون تماس مستقیم سیال فرایندی و سیال خنک کننده و با استفاده از یک کویل با ضریب هدایت و نفوذ حرارتی مناسب صورت می گیرد. بزرگترین مزیتی که برجهای مدار بسته نسبت به برجهای مدار باز دارند این است که در برجهای مدار و خشک دیگر بخار آب وارد هوا نمی شود و هوا به جای اشباع شدن فقط گرم می شود و دیگر قطرات آب وارد هوا نمی شود و نیازی به آب جبرانی در برجهای مدار بسته نمی باشد . دیگر مزیت برج مدار بسته این است که از آن برای سرد کردن سیال های دیگر همچون روغن یا حتی اسید ها و یا دیگر سیال ها استفاده می شود .
ولی یکی از مشکلات معمول در برجهای مدار بسته این است که به لحاظ عملکرد چون مستقیما تابع دمای محیط هستند، عملکرد پایین تری دارند . به منظور جلوگیری از این موضوع اولین بار توسط شرکت کروپ آلمان نوع برجهای هیبریدی به شکل ترکیبی از برجهای مدار باز و مدار بسته ارائه شد که هم میزان آب مصرفی کمتری مصرف می کرد و هم راندمان حرارتی بسیار بالایی داشت و شامل دو بخش بود : الف) بخش خشک یا همان قسمت مدار بسته که در این قسمت آب در داخل کویل جریان پیدا می کرد و به کمک هوادهی فن سرد می شود ب) قسمت مرطوب ، تر و یا قسمت مدار باز برج که به منظور خنک کردن بیشتر و بالا بردن راندمان حرارتی در نظر گرفته است.
با یک بررسی دقیق بر این طرح مشخص شد که می شود با بکار گیری یک لایه پکینگ و خنک کردن کویل توسط بخش مرطوب یا باز برج خنک کننده عملکرد برجهای مدار بسته را به میزان قابل توجهی بالا برد . برج خنک کننده مدار بسته به دلیل استراکچر و چیدمان نوع کویل فقط با سازه ی مکعبی تولید می شود زیرا که در برجهای مدار بسته امکان چیدمان و ساخت کویل های با هندسه مخروطی فراهم نمی باشد و یا اگر فراهم است با هزینه های زیاد و غیر قابل توجیه شدنی است. بنابراین مدل مدار بسته با ترکیبی از برج خنک کن تر یا مدار باز هم به لحاظ مصرف آب بسیار کم و هم به لحاظ عملکرد دفع گرما به شکل بسیار مطلوب ارتقا یافته اند.

مزیت برجهای خنک کننده مدار بسته نسبت به مدار باز

1. کاهش دادن میزان آب جبرانی (make up ) حتی به میزان صفر
2. مناسب برای محیط هایی با هوای مرطوب - رطوبت نسبی بالا (زیرا عملکرد آن نیازی به رطوبت هوا ندارد و به دمای محیط وابسته است)
3. سرد کردن بیشتر سیال ها (به جز سیال هایی که باعث خوردگی و پوسیدگی و انسداد در کویل می شود)با استفاده از برجهای خنک کننده مدار بسته
4. برجهای مدار بسته (خشک) به میزان مدار باز ارتفاع و مساحت کمتری نیاز دارند و برای محیط هایی با محدودیت فضا برای محل نصب ، مناسب می باشد.

برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده هیبریدی ترکیب مناسبی از برج خنک کننده خشک و مرطوب در یک دستگاه می باشد معمولا قسمت بالایی خشک و قسمت پایینی مرطوب می باشد و با کاهش مصرف برق سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود این نوع برج خنک کننده به دلیل طراحی دارای ارتفاع بلندی بوده و از لوله کشی بسیار دقیقی بهره می برد.

برج خنک کننده هیبریدی

ویژگیهای برج خنک کن هیبریدی

در این نوع از برجهای خنک کننده پروانه در قسمت بالایی مجموعه قرار گرفته و هوا در ارتفاع بلند برج به جریان می افتد در قسمت کویل ، قسمت خشک ، مسیری از لوله ها قرار گرفته اند که ابتدا آب سیستم در آنها به جریان در آمده و همزمان از روی کویل ها عبور کرده و دمای آب را تا نزدیکی دمای خشک کاهش پیدا می کند سپس همین آب در قسمت پایین توسط نازل ها اسپری شده و با مکانیزم تبخیر به دمای رطوبت می رسد و از قسمت حوضچه برج خنک کننده وارد سیستم پمپ می شود.

مزایای برجهای خنک کننده هیبریدی

1. این برج خنک کننده در شب یا در روزهایی که دما پایین است صرفا به صورت خشک کار می کند ولی در روز ها یا ساعاتی که هوا گرم است توسط نازل ها آب روی کویل پاشیده می شود و از هر دو حالت بهره می برد
2. کاهش 20 درصدی مصرف آب نسبت به برجهای خنک کننده مرطوب که دائما نیاز به آب دارند
3. افزایش بازدهی نسبت به برجهای خنک کننده خشک در آب و هوای گرم و خشک
4. از ایجاد ابر ومه در هوای سرد و رطوبت در سیستم مرطوب با به جریان انداختن قسمت خنک کننده خشک جلوگیری می کند

کاربردهای کولینگ تاور هیبریدی

1. صنایع انرژی
2. صنایع شیمیایی
3. صنایع پترو شیمی
4. صنعت کاغذ
5. صنعت پلاستیک و لاستیک
6. مهندسی صنایع و متالوژی و مواد

اجزا تشکیل دهنده برج خنک کننده هیبریدی

1. پوسته بیرونی ( فایبر گلس ، فولاد ، بتن ، فولاد ضد زنگ )
2. حوض آب
3. ساختار داخلی
4. فن استک
5. حوضچه خنک کننده
6. سیستم توزیع آب از جمله اسپری نازل
7. قطره گیر
8. ماژول مخروط

انواع برج خنک کننده از لحاظ شکل ظاهری

برج خنک کننده فایبرگلاس تولیدی گروه صنعتی ناب از نظر نوع کاربری و شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند:

برج خنک کن مدور یا مخروطی و یا گرد

که ظرفیت حرارتی آنها حداکثر 1.250 تن تبرید است. شکل ظاهری این دستگاه گرد است و در گوگل با کلمات کولینگ تاور مخروطی مترادف می باشد. بالغ بر 70 درصد سفارش مشتریان به تولید کننده و یا سازنده برجهای خنک کننده بصورت مدور و مخروطی است شاید بتوان گفت قیمت مناسب دلیل اصلی استفاده زیاد این مدل دستگاه ها باشد.

برجهای خنک کننده مکعبی

که ظرفیت حرارتی آنها حداکثر 1.800 تن تبرید است. شکل ظاهری این نوع خاص از برج خنک کن ، مکعبی است و قیمت این دستگاه از مدل برج خنک کن گرد بالاتر است. کولینگهای گرد بدلیل اشغال فضای زیاد در مکان نصب اصولا تطابق کمتری با فضا دارند لذا در این حالت ها می بایست اجبارا به سمت کولینگهای مکعبی رفت تا بتوان از فضای موجود حداکثر استفاده را نمود.

برج خنک کننده صنعتی

برج خنک کننده صنعتی یکی از انواع برجهای خنک کننده مکعبی است که برای ظرفیت های بیش از 2.000 تن تبرید مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانجات فولاد بدلیل تولید بیش از حد گرما درون کوره ها مشتریان اصلی این مدل برجها هستند. شکل ظاهری این نوع کولینگ تاور نیز مکعبی است ولی در ابعاد بسیار بزرگ. در حقیقت کولینگ تاور صنعتی یکی از برجهای خنک کن مکعبی است ویل با تعداد سلولهای بیشتر و سازه ای از ترکیب فلز و فایبرگلاس و نه صرفا فایبرگلاس.
برج خنک کننده هذلولی را میتوان طبیعی ترین و بی نقص ترین و در عین حال گران قیمت ترین نوع گولینگ تاورها دانست . در مکان هایی که عدم برخورداری از سیستم خنک کننده حتی برای مدت زمانی بسیار کوتاه امکان پذیر نیست همچون نیروگاه های برق و در صورت ایجاد مکش اجباری توسط فن های مکانیکی ریسک به حساب می آید می بایست از برج خنک کننده هذلولی استفاده نمود تا با مکش طبیعی هوا به درون خود نگرانی مصرف کننده را از این حیث برطرف نماید.

برج خنک کننده فایبرگلاس

به دستگاهی که جنس بدنه آن از FRP یا فایبرگلاس و یا کامپوزیت باشد برج خنک کننده فایبرگلاس می گویند. بزرگترین مزیت این مدل برج نسبت به سایر مدلها، بدنه ای مقاوم در برابر رطوبت و اشعه یو وی خورشید می باشد. چرا که برجها بصورت مداوم در برابر رطوبت قرار دارند و بزرگترین عیب برج های گالوانیزه که سابقا تمامی برجهای خنک کن بصورت فلزی ساخته میشد همین موضوع زنگ زدگی گالوانیزه می باشد.
متریال مورد استفاده در تولید بدنه برج خنک کننده فایبرگلاس
بدنه این دستگاه ها از الیاف فایبرگلاس با رزین وارداتی کره جنوبی که از استحکام فوق العاده ای برخوردار است، ساخته شده است و برای مقاومت بیشتر برج خنک کن فایبرگلاس در مقابل اشعه ماوراء بنفش (UV) دارای روکش مقاوم بوده که عمر قطعات را افزایش می دهد. پنل های بدنه برج خنک کننده بوسیله پیچ های از نوع گالوانیزه ضدزنگ به یکدیگر متصل می گردند.

مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس

مهمترین مزایای این مدل از برجهای خنک کننده عدم پوسیدگی با توجه به تماس بالای بدنه دستگاه با آب، عدم پوسیدگی بدلیل قرار گرفتن دائمی در مقابل نور خورشید و سرمای زمستان و گرمای تابستان ، عدم انتقال حرارت یا سرمای درون برج به بیرون بدلیل نارسانا بودن کامپوزیت ، سرعت بالا در تولید و امکان مونتاز نمودن دستگاه در ظرفیت های بالا و عدم انتقال دستگاه مونتاژ شده در کارخانه را می توان نام برد.

مزایای فایبرگلاس نسبت به بتن و آهن گالوانیزه در بدنه برج خنک کننده :
• وزن بسیار کمتر
• ضد خوردگی و رسوب گرفتگی و زنگ زدگی نسبت به آهن گالوانیزه
• ضد نفوذ آب و به لحاظ آببند بودن بسیار بهتر از برجهای بتنی و گالوانیزه
• ابعاد و ارتفاع کمتر نسبت به برجهای بتنی و گالوانیزه

ابعاد برج خنک کننده فایبرگلاس مخروطی ناب زیست

در جدول زیر ابعاد برجهای خنک کن فایبرگلاس، قطر فن ، وزن در حال کار و زمان خشک و قدرت انواع الکتروموتورهای مورد استفاده سیستمهای خنک کننده شرکت ناب زیست دسته بندی گردیده است.

جدول انتخاب ظرفیت برجهای خنک کننده

برج خنک کننده 20 تن تبرید 

یکی از پر کاربردترین ظرفیتهای کولینگ تاور در مجتمع های مسکونی با 10 واحد برج خنک کننده با ظرفیت 20 تن تبرید می باشد . لوله ورودی به این دستگاه 2 اینچ می باشد و قاعدتا لوله خروجی نیز 2 اینچ خواهد بود. در جدول فوق مدل Ntc20 در حقیقت ابعاد و اندازه های کولینگ تاور 20 تن تبرید را نمایش می دهد. در این دستگاه در هر دقیقه 71 گالن آمریکایی آب در حال ورود و رفتن به سر نازل ها برای پاشش روی پکینگ ها و نهایتا جمع شدن درون بیسین می باشد. قدرت الکتروموتور این ظرفیت 37 صدم کیلو وات ، قطر پروانه یا فن دستگاه 80 سانتی متر، قطر تنوره فن 90 سانتی متر و قدرت هوادهی 7000cfm می باشد. وزن برج خنک کننده 20 تن تبرید در حالت خشک معادل 110 کیلو و بهنگام کار و با وجود آب 264 کیلو خواهد بود که برای نصب آن باید شاسی با توان تحمل کافی را تعبیه نمود. چنانچه درخواست سیستم کم صدا گردد وزن دستگاه در حد 5 کیلو افزوده خواهد شد. استفاده از 7 لایه رزین، پلی استر و ژلکت در بدنه برجهای خنک کن فایبرگلاس ناب زیست علاوه بر زیبایی فوق العاده که قطعا یکی از پارامترهای مهم در خرید کولینگ تاور می باشد (چرا که اصولا برج خنک کننده در نمای اصلی ساختمان قرار گرفته و زیبا بودن آن باعث به چشم آمدن معماری بکار گرفته شده در ساخت مجتمع های مسکونی می باشد)، باعث استحکام، صیقلی بودن و جلوگیری از وجود خلل و فرج برای رشد باکتری درون بافت فایبرگلاس و بسیاری مزایای دیگر گردیده است.

برج خنک کننده 100 تن تبرید

در ادامه معرفی ظرفیتهای متفاوت و ابعاد برجهای تولیدی توسط شرکت ناب زیست به تشریح مشخصات فنی برج خنک کننده 100 تن تبرید که یکی از مهمترین ظرفیتها در خنک کاری دستگاه تزریق پلاستیک می باشد و تقاضای خرید بالایی دارد، می پردازیم. کولینگ تاور 100 تن تبرید دارای بدنه ای از جنس کامپوزیت با قطر 2.57 و ارتفاع تا سر الکتروموتور 2.59 سانتیمتر و لوله ورودی و خروجی 4 اینچ می باشد. قدرت الکتروموتور بسته شده روی سیستم 1.5 کیلووات و دارای گذر اسمی آب تا 351 گالن بر دقیقه می باشد. هد پمپ این دستگاه 3.1 متر بوده و از وزن 520 کیلو در حالت خاموش و خشک و 950 کیلو در حالت کار به همراه آب برخوردار است که این اوزان مبنای خوبی برای طراحی شاسی برجهای خنک کن می باشد و می بایست برای این منظور در اختیار متخصص طراحی نقشه شاسی برج قرار گیرد. برج خنک کننده 100 تن تبرید ناب زیست دارای پروانه ای از جنس اصولا فایبرگلاس و یا آلومینیوم و یا پلی آمید با قطر 1.2 متر و قدرت هوادهی 24100cfm می باشد. این ظرفیت توانایی دارد دمای آبی با گذر اسمی 350 گالن در دقیقه را از 37 درجه سانتی گراد به 29 درجه سلسیوس رسانده و تحویل چیلر برای انجام خنک کاری تا 4 درجه سانتی گراد نماید.

روش های مختلف انتقال قدرت در برجهای خنک کننده

1. سیستم انتقال قدرت از مدل تسمه پولی (Poli) : در این نوع انتقال قدرت عموما دور موتور در الکتروموتور کاهش می یابد زیرا باید متناسب با سرعت خطی فن و هوادهی مورد نیاز ، توان موتور به اندازه مورد نیاز به پروانه یا فن انتقال یابد به همین دلیل به این نوع سیستم ، کاهنده دور هم می گویند .
2. سیستم انتقال قدرت کوپل مستقیم (Direct Drive) : در این نوع انتقال قدرت که عموما در الکتروموتور با توان های کمتر از 2 کیلو وات استفاده می شود ، الکتروموتور با دور کم انتخاب می شود و قدرت الکتروموتور به صورت مستقیم و به واسطه یک رابط (عموما یک شفت) به فن انتقال می یابد .
3. سیستم انتقال قدرت گیربکسی (Gair Box ) : در این نوع سیستم صفحه چرخش فن بر صفحه چرخش شفت الکتروموتور عمود می باشد و انتقال فن از طریق گیربکس از الکتروموتور به فن صورت می گیرد.

قطعات برج خنک کننده

قطعات برج خنک کننده

تجهیزات مورد استفاده در ساخت بخش داخلی و متریال مورد استفاده در ساخت استراکچر و یا بدنه اصلی برجهای خنک کننده تاثیر بسزایی در قیمت برج خنک کننده دارند لذا ما در این قسمت به معرفی قطعات و تجهیزات مختلفی که درون سیستمهای خنک کننده دست به دست هم می دهند تا این سدتگاه بصورت منظم کار کند خواهیم پرداخت.

بدنه برج خنک کننده (Casing)

قطعات بدنه GERP توسط پیچ و مهره ضد زنگ به هم متصل و بدنه یکپارچه برج را تشکیل میدهند. بدنه، سطوح خنک کننده PVC را محصور کرده و جریان هوای مکشی را بر روی سطوح خنک کننده امکان پذیر می سازد.
شکل خاص مخروطی بدنه باعث کاهش اصطحکاک جریان هوا می شود و به الگوی جریان هوا کمک میکند.بدنه برج طوری طراحی شده که تحمل باد با سرعت m/sec21 و ارتعاشات ناشی از موتور و سیستم های محرکه برج را دارد.
بدنه GERP بعلت ساخته شدن از رزین ایزوفتالیک (ISO) مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارد و براحتی در محل بهره برداری آسیب نمی بیند ژکلت نوپنتیل گلیکل (NPG) باعث اطمینان از ماندگاری نما و رنگ طولانی برج در مقابل اشعه مستقیم نور خورشید می شود. بدنه جهت حمل راحت بصورت قطعات قابل حمل ساخته می شوند و در سایت مونتاژ خواهند شد.

بیسین (Basin)

تشت جهت جمع آوری آب پس از ریختن از پکینگها و هدایت آن بطرف چاهک (Sump) استفاده می شود،علاوه بر این تشت بعنوان منبع آب نیز عمل می کند. تشت نیز از جنس فایبرگلاس (GFRP) با مشخصات بدنه میباشد.

چاهک (Sump)

چاهک در برج خنک کننده بزرگ در زیر و وسط تشت قرار گرفته و در مدلهای کوچکتر در زیر و در حاشیه تشت قرار دارند و تمام اتصالات ورود،خروج، تخلیه، پرکن (فلوتر) و سرریز روی آن قرار دارد. چاهک در پایین ترین سطح قرار گرفته و همیشه پر از آب می باشد و خطر هوا گرفتگی پمپ هرگز وجود ندارد. چاهک کاملاً با مواد فایبرگلاس ساخته می شود و خطر هرگونه پوسیدگی و نشتی از بین می رود. تخلیه در پایین ترین سطح قرار دارد که به سادگی می توان آشغال های جمع شده را از برج تخلیه نمود و یا آب برج را تخلیه کرد.

استراکچر برج خنک کننده (Tower Structure)

استراکچر برج خنک کننده که بدنه، تشت و موتور و غیره را ساپورت می کند از جنس فولاد (MS) می باشد که گالوانیزه گرم (HOT DIP) شده و مقاوم در مقابل خوردگی است.

سطوح خنک کننده یا پکینگ برج خنک کن (Fill)

سطوح خنک کننده طوری طراحی شده اند که بیشترین سطح تماس آب و هوا حاصل و بهترین امکان انتقال حرارت و جرم صورت پذیرد و بیشترین سطح را برای واحد حجم در اختیار ما قرار می دهد. توزیع یکنواخت آب و مکش یکنواخت هوا در سطح مقطع این مهم را امکان پذیر ساخته است. سطوح خنک کننده از ورقهای PVC دست اول با گرید داروئی و از نوع شفاف با ضخامت مناسب و پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش و ضد باکتری ساخته میشوند.

فن و پره های فن برج خنک کننده (Fan/Fan Blades)

فن های چند پره آکسیال، قابل تنظیم، ضد خوردگی و سبک، برای جابه جایی حجم زیادی از هوا با حداقل مصرف انرژی و حداقل صدا طراحی شده اند که از مشخصه های بارز برجهای شرکت صنعتی ناب زیست می باشند.
فن ها بالانس استاتیکی و دینامیکی شده و باعث حرکت آرام و عمر بیشتر یاتاقانها می گردند. فن های فایبرگلاس ایروفویل بنا به درخواست خریدار قابل ارائه می باشد، که این فن ها صدای فوق العاده کم و مقاومت خیلی خوب در مقابل خوردگی دارند.

الکتروموتور فن کولینگ تاور (Fan Drive Motor)

الکترو موتورها بر روی برجهای خنک کننده گروه صنعتی ناب دارای کلاس حفاظتی IP55 و عایق حرارتی کلاس F می باشند.

آب پخش کن برج خنک کن (Sprinkler)

آب پخش کن از جنس آلومینیوم ریخته گری و تراشکاری با کمک لوله های PVC فشار قوی که به صورت رادیال آب را از طریق سوراخهایی که در لوله ها تعبیه شده بر روی سطوح خنک کننده توزیع می کند.
چرخش آب پخش کن در اثر نیروی عکس العمل آب خروجی از لوله های PVC می باشد. آب پخش کن در مرکز و بالای لوله آب ورودی سوار می شود.

گریل (Grill)

از آنجایی که برجهای خنک کننده اکثراً در پشت بام یا ارتفاع نصب می شوند، احتمال ورود آشغال به دهانه برج از دهانه مکش هوا وجود دارد. جهت جلوگیری از ورود آشغال مانند برگ درختان، پر پرندگان و همچنین ترشح آب به بیرون گریل که از جنس پلی اتیلن می باشد و مقاوم در مقابل آب و شرایط جوی است، استفاده می شود.

لوور برج خنک کننده (Louver)

علاوه بر گریل، برجهای خنک کننده گروه صنعتی ناب زیست دارای لوور نیز هستند که از ترشح آب به بیرون جلوگیری می کنند و این امر باعث شده تا برجهای شرکت صنعتی ناب زیست نسبت به دیگران متمایز باشند و شما هرگز زمین مرطوب در اطراف برجهای شرکت صنعتی ناب زیست نخواهید داشت و البته این موضوع دو مزیت مهم دارد اول اینکه بعلت خشک بودن محیط اطراف راندمان برج بالاتر می رود و دوم ایزولاسیون پشت بام از بین نمی رود.

الیمانتور قطرات رانشی (Drift Eliminator)

در طراحی برج خنک کننده تلاش شده که سرعت هوا و توزیع چرخشی آب طوری باشد که حداقل قطرات رانشی را داشته باشیم. جهت جلوگیری از فرار این قطرات پره هایی سینوسی شکل روی لوله های PVC را پوشانده اند.

برج خنک کننده مداربسته

جانمایی برج خنک کننده

در این بخش به موارد تعیین کننده محل نصب برج خنک کننده می پردازیم. یکی از دغدغه های اصلی طراحان و سازندگان مجتمع های مسکونی، محل استقرار برج خنک کننده در محوطه حیاط و یا بام ساختمان می باشد. با توجه به اینکه نسبت طول و عرض برج خنک کننده جریان مخالف (Counter flow) نسبت به سیستم خنک کن جریان متقاطع (Cross flow) به فرم مربعی نزدیکتر است بهترین گزینه ها از لحاظ جانمایی برج خنک کننده در ساختمان به ترتیب ذیل می باشند :
1. برج خنک کن مکعبی جریان مخالف
2. برج خنک کننده مکعبی جریان متقاطع
3. کولینگ واتر گرد یا مخروطی یا مدور

نصب برج خنک کننده

نصب برج خنک کننده مجموعه فعالیت هایی را شامل می شود که بر اساس آن یک تیم مجرب و اصولا تولید کننده برج خنک کن با انجام آنها نسبت به راه اندازی کولینگ تاور در محل اقدام می نمایند. ذیلا به منظور آشنایی شما مجموعه اقداماتی که تیم نصب برج خنک کننده می بایست انجام دهند را تیتر وار بیان می نمائیم.

1. فونداسیون برج خنک کننده را با نقشه چک کنید.
2. سطح تراز پایه فونداسیون ها را چک کنید که تمام پایه ها در یک سطح تراز باشند.
3. چاهک(Sump) را با توجه به مسیر لوله کشی ابتدا نصب کنید.
4. پایه های لوله ای را (در صورتیکه در مدل مورد نظر وجود داشته باشد) در پیرامون فونداسیون نصب کنید.
5. حلقه ساپورت تشت جمع آوری آب (Basin) را به پایه های مربوطه وصل کنید.
6. قطعات تشت (Basin) را بهم پیچ و مهره کرده و روی حلقه ساپورت قرار دهید.
7. ساپورت گریل و لوور برج خنک کن را نصب کنید.
8. حلقه بالایی را نصب و به پایه پیچ و مهره کنید.
9. قطعات بدنه را یک به یک به هم پیچ کنید تا سیلندر کامل شود.
10. تاقچه نگهدار الکتروموتور را نصب کنید.
11. نردبان را نصب کنید.
12. موتور و مجموعه پروانه را نصب کنید.
13. لوله آب گرم از چاهک به آب پخش کن برج خنک کننده را وصل کنید.
14. آب پخش کن را به روی لوله وصل کنید.
15. لوله های PVC را به کمک قطعات تفلن به آب پخش کن وصل کنید.
16. گیره را به لوله مرکزی وصل کنید.
17. نگهدارنده های ضربدری سطوح خنک کننده را نصب کنید.
18. شبکه مخصوص پلاستیکی ساپورت سطوح خنک کننده را روی نگهدارنده ها پهن کنید.
19. سطوح خنک کننده برج خنک کننده | پکینگ مدیا | پکینگ لانه زنبوری برج خنک کننده را مرتب بچینید.
20. سطوح خنک کننده ردیف دوم برج خنک کننده را عمود بر سطوح اول بچینید.
21. سطح تشت و چاهک را یک لایه فایبرگلاس کنید و قبل از بهره برداری اجازه دهید خشک شود.
22. شبکه محافظ موتور و پروانه را نصب کنید.
23. گریل و سپس لوور را نصب کنید.
24. تمام پیچ و مهره ها را با برس به رزین آغشته کنید و قبل از بهره برداری اجازه دهید خشک شود.
25. برای نردبان برج خنک کننده، ساپورتی در پایین در نظر بگیرید.

برج خنک کن مخروطی یا مدور و یا گرد

نصب لوله های آب پخش کن برج خنک کن

لوله های آب پخش کن می بایست کاملاً تمیز باشند تا گرفتگی سوراخ ها پیش نیاید. موقع نصب لوله ها روی آب پخش کن برج خنک کن دقت کنید که پیچ های تنظیم دقیق بسته شوند، بطوریکه لوله ها کاملاً در مرکز قرار گیرند.

نصب کله آب پخش کن

رسوب و لجن ممکن است جلوی چرخش آب پخش کن را بگیرد. در صورتیکه حرکت آب پخش کن دشوار شود یا بایستد با وجودی که مقدار آب در گردش تغییر نکرده باشد، کله آب پخش کن را برای تمیز کردن و چک کردن باز کنید. وقتی دوباره کله آب پخش کن را می بندید مطمئن شوید که آب داخل بلبرینگ ها نرود و با گریس ضد خوردگی پوشیده شده باشد.

بررسی های بعد از مونتاژ و قبل از راه اندازی برج خنک کننده

1. سطح تشت و فن را چک کنید تا موازی سطح افق باشند.
2. لوله مرکزی را چک کنید که حتماً عمود باشد و تمام بازوهای آب پخش کن در یک سطح و عمود بر لوله مرکزی باشند.
3. مطمئن شوید که هیچگونه آشغال یا جسم خارجی در تشت و چاهک وجود ندارد، آنها را تمیز شستشو دهید.
4. آب پخش کن را با دست حرکت دهید و مطمئن شوید به راحتی حرکت می کند.
5. مطمئن باشید سطح بالایی سطوح خنک کننده هموار است.
6. مطمئن شوید که بازوهای آب پخش کن فاصله مناسب با سطوح خنک کننده و بدنه دارند و به آنها برخورد نخواهند کرد.
7. مطمئن شوید فن و الکترو موتور درست نصب شده اند.
8. تمام پیچ و مهره ها را چک کرده تا هیچ قسمت ول و لق نباشد.
9. تشت را از آب پر کنید، در صورت مشاهده هرگونه نشتی، آن را رفع نمائید.
10. برق صحیح (۳۸۰V- 50HZ- 3PH-AC) را به فن وصل کرده و موارد زیر را چک کنید.
11. جهت گردش فن را چک کنید، هوا می بایست از دهانه مکش که لوورها هستند مکیده از روی سطوح خنک کننده عبور کرده و به صورت عمودی از تنوره بالا خارج شوند.
12. لرزش حداکثر در حد قابل اغماض باشد.
13. کابلهای برق استاندارد بوده و درست بسته شده و مسائل ایمنی کاملاً رعایت شده باشند.
14. جریان آب را برقرار کنید و گردش آب پخش کن را چک کنید هرگونه بی نظمی را رفع نمائید.

تعمیر و نگهداری برج خنک کننده

بمنظور اطمینان از سلامت برج خنک کننده شما می بایست بعنوان بهره بردار برخی اقدامات اولیه را بصورت مرتب انجام دهید تا کارایی کولینگ تاور در بالاترین حد خود قرار گیرد. ذیلا مجموعه اقداماتی که برای نگهداری برج خنک کننده ضروری می باشد بصورت سریع مرور گردیده است .
سرعت موتور را طبق آنچه اعلام شده چک کنید. دبی هوا و دبی آب برج خنک کننده را چک کنید. توان و جریان برق الکتروموتور را چک کنید که در حد مجاز باشند. صداهای غیر معمول و لرزه های در حال کار را چک کنید. آب پخش کن می بایست با سرعت حدود ۵ تا ۸ دور در دقیقه براحتی بچرخد، در غیر اینصورت زاویه سوراخها را تنظیم، تا سرعت مناسب بدست آید. مطمئن شوید آب بصورت یکنواخت روی تمام سطوح خنک کننده می ریزد و قطرات معلق توسط قطره گیر ها گرفته می شوند و قطرات بیش از حد از تنوره خارج نمی شوند. فاصله بین سطوح خنک کننده و صفحات المیناتور چک شود، فاصله کافی و یکسان بین آنها وجود داشته باشد. شیر آب تخلیه (Bleed Off) را تنظیم کنید تا درصد مورد نظر تخلیه شود. شیر شناور را طوری تنظیم کنید، تا آب جایگزین پرت های آب را جبران کرده و همچنین موقعی که برج خنک کننده خاموش می شود سرریز نکند.

برج خنک کننده نیروگاه

برج خنک کننده نیروگاه یکی سیستم جریان طبیعی با ساختار هذلولی و قابل استفاده بمنظور خنک سازی تجهیزات در صنایع بسیار حساس همچون نیروگاه های برق و گاز می باشد. در گذشته برای انجام عمل خنک سازی در نیروگاه ها از روش یک بار مصرف استفاده می شد به این شکل که آب خنک وارد سیستم می شد و پس از انجام عمل خنک کاری و جذب گرما از مبدل حرارتی با همان گرمای بالا به محیط زیست و آب های سطحی مجاور رهاسازی می شد.
رهاسازی آب گرم به رودخانه و دریا موجب از بین رفتن آبزیان و گیاهان می گردید و خطرات جبران ناپذیری را به بار می آورد. از طرفی این سیستم باعث می گردید که این نیروگاه ها همیشه در کنار منابع آب زیاد مانند رودخانه ها و دریاها ساخته شود. ولی امروزه برای خنک کاری نیروگاه ها از چرخه آب یا همان سیرکوله کردن آب استفاده می شود. به این صورت که آب پس از گرم شدن در مبدل حرارتی به داخل کولینگ تاور یا همان برج خنک کننده هدایت می شود و توسط برج خنک کننده خنک می شود و دوباره به داخل مبدل حرارتی نیروگاه هدایت می شود. در این حالت هدر رفت آب بسیار کاهش می یابد.

برج خنک کننده نیروگاه

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید پساب گرم از مبدلهای حرارتی نیروگاه وارد دستگاه می شود و از روی برج خنک کننده نیروگاه ریزش (شاور) می کند. از طرف دیگر هوا از قسمت پایین برج وارد شده و در خلاف جهت حرکت آب گرم به سمت بالا هدایت می شود. برخورد آب گرم و هوای تازه موجب انتقال گرما از آب به هوا گردیده و آب را خنک می کند، آب خنک شده برای بازگشت به مبدل حرارتی در قسمت تشتک یا حوضچه برج خنک کننده جمع می شود و هوای گرم شده نیز از طریق دهانه بالایی برج خنک کن به فضای آزاد هدایت می شود. یکی از مهمترین قسمت ها در برج خنک کننده نیروگاه سطوحی هستند که به واسطه آن ها سرع آب کاهش یافت و سطح انتقال حرارت میان آب و هوا افزایش پیدا می کنند. این سطوح خنک کننده در صنعت با نام پکینگ شناخته می شوند که در انواع شکل ها و با متریال مختلف ساخته می شوند و هر کدام دارای ویژگی خاصی هستند.

قیمت برج خنک کننده 

محاسبات ظرفیت برج خنک کننده

ظرفیت برج خنک کننده در واقع میزان حرارتی است که کولینگ تاور از آب به محیط بیرون انتقال می دهد. به منظور تعیین ظرفیت برج خنک کننده باید در ابتدا میزان انرژی گرمایی دریافت شده از آب در واحد زمان مشخص را تعیین نمود. نرخ انتقال انرژی گرمایی در واحد زماناز پارامترهای مهمی تاثیر می پذیرد. محاسبات برج خنک کننده در واقع بیانگر بخش های مختلفی از طراحی کولینگ تاور می باشد. بخش های مختلف مرتبط با محاسبات کولینگ تاور و عوامل تاثیرگذار در محاسبه ظرفیت برج خنک کننده به شرح ذیل می باشد .

محاسبه دبی برج خنک کننده

یکی از مهمترین بخش ها در اصول محاسبات برج خنک کننده تعیین دمای خروجی آب کولینگ تاور می باشد. دمای آب خروجی در واقع براساس اصول طراحی وابسته به چند پارامتر مهم و اساسی می باشد. به عبارتی دیگر باتوجه به عوامل مختلف در برج خنک کننده، دمای خروجی آب سرد کولینگ تاور نیز متغیر می باشد.
از جمله عوامل تاثیرگذار بر دمای آب خروجی از برج خنک کننده می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دمای ورودی آب

انتقال حرارت بین آب و هوا در برج خنک کننده در واقع سبب کاهش دمای آب گرم خروجی به میزان معینی می گردد. کاهش دمای دستگاه یا به عبارتی اختلاف دمای آب گرم و آب سرد کولینگ تاور تحت عنوان Range در اصول محاسبات شناخته می شود. میزان Range یا اختلاف دمای ورودی و خروجی برج خنک کننده نمی تواند براساس اصول طراحی کولینگ تاور بیشتر از 7 الی 10 درجه سانتی گراد باشد. در واقع میزان دمای ورودی کولینگ تاور یکی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در دمای خروجی دستگاه می باشد.

دمای اشباع محیط

همانطور که پیشتر توضیح داده شد در واقع این سیستم می تواند دمای آب را تا نزدیکی دمای اشباع یا تر محیط کاهش دهد. فاصله دمای خروجی آب خنک از برج خنک کننده نسبت به دمای مرطوب محیط را تحت عنوان آپروچ (Approach) می شناسیم. (تعریف ساده آپروچ برج خنک کننده : میزان نزدیکی دمای آب سرد خروجی برج خنک کننده به دمای تر محیط). میزان آپروچ برج خنک کننده در واقع وابسته به میزان سطح انتقال حرارت در کولینگ تاور (Heat Surface Area) می باشد . به هر میزان در یک سیستم از سطح موثر بیشتر تماس بین آب و هوا (پکینگ) استفاده کنیم، آب سرد خروجی به دمای اشباع محیط نزدیک تر خواهد شد. (آپروچ برج خنک کننده کمتر خواهد شد). کمینه میزان آپروچ برج خنک کننده براساس استاندارد شماره STD-201 معادل 2.8 درجه سانتی گراد (5 درجه فارنهایت) می باشد. در واقع دمای خروجی کولینگ تاور نمی تواند با توجه به شرایط فصلی مختلف بیشتر از 3 درجه سانتی گراد به دمای مرطوب محیط نزدیک گردد. نمودار زیر درواقع نشانگر این است که به هر میزان آپروچ برج خنک کننده کمتر باشد ضریب تاثیر سطح موثر در برج خنک کننده نیز افزایش می یابد .

حجم آب در گردش برج خنک کننده

در واقع گذر میزان حجم یا جرم معینی از آب در واحد زمان تحت عنوان گذرجرمی آب برج خنک کننده (Mass Flow) شناخته می شود. گذرجرمی آب تاثیر بسیاری در محاسبات برج خنک کننده مخصوصاً در تعیین دمای خروجی آب خواهد داشت. به عبارتی دیگر به میزان انتقال حرارت معین با افزایش میزان دبی برج خنک کننده، میزان اختلاف دمای بین آب گرم ورودی و آب سرد خروجی کاهش می یابد. با کاهش Range دمای سیستم نیز افزایش می یابد.

ظرفیت برج خنک کننده

ظرفیت برودتی برج خنک کننده در واقع میزان انرژی گرمایی دفع شده از آب به محیط بیرون در واحد زمانی معین می باشد. به بیانی ساده تر ظرفیت، همان توان سرمایشی کولینگ تاور در کاهش دمایی آب با گذرحجمی مشخص می باشد. ظرفیت در اصول محاسبات برج خنک کننده در واقع تاثیر بسزایی در سایر عوامل دارد. دمای آب سرد خروجی در واقع به هر میزان در سطح تبادل حرارت بیشتر (پکینگ مدیا بیشتر) و همچنین در تماس با جریان فلوهوایی بیشتری قرار گیرد پایین تر خواهد بود.
براساس تجربه، معمولا سازنده یا تولید کننده برج خنک کننده، ظرفیت برج خنک کن را در چیلرهای تراکمی ۳۰ درصد بیشتر از توان چیلر و در چیلر های جذبی دو برابر توان چیلر در نظر می گیرند. دلیل انتخاب این ضرایب، ریشه در ضریب عملکرد چیلرهای تراکمی و جذبی دارد. ضریب عملکرد چیلرهای جذبی غالبا کمتر از ۱ بوده در حالی که این میزان در چیلر تراکمی به عنوان یخچال به ۳ نیز می رسد.
ظرفیت برج خنک کننده = توان چیلر جذبی × ۲ = توان چیلر تراکمی × ۱.۳
البته شایان ذکر می باشد که این مقادیر دقیق نیست اما تا حد زیادی قابل اطمینان است. حال با نگاه علمی تر سعی بر بدست آوردن مقداردقیق ظرفیت می نمائیم. علاوه بر دمای هوا ، رطوبت نیز عامل تاثیر گذار در برآورد ظرفیت برج خنک کننده خواهد بود. در مناطقی با رطوبت بالا عمل تبخیر سخت تر از مناطق خشک اتفاق خواهد افتاد بنابراین عمل خنک سازی که با تبخیر همراه است نیازمند توان بالاتری می باشد.
با توجه به پارامترهای بالا برای بدست آوردن ظرفیت برج خنک کن رابطه زیر مطرح شده است :
بار حرارتی (Btu/hr) = دبی بر حسب جی پی ام ×۵۰۰ × رنج سرمایش (درجه فارنهایت)
این رابطه همان فرمول معروف محاسبه ظرفیت برج خنک کنده Q ̇= m ̇C∆T است. که در آن Q ̇ ظرفیت (انرژی بر واحد زمان) برحسب دقیقه ، Btu/hr دبی آب در گردش بر حسب gpm یعنی گالن بر دقیقه و ∆T بر حسب فارنهایت مطرح شده و فرمولی با ظاهر جدید ساخته است.
نظر به اینکه گرمای نهان تبخیر آب در مقایسه با ظرفیت گرمایی ویژه آن بسیار بالا می باشد، تبخیر بسیار ناچیز آب باعث سرمایش نسبتاً بالایی در جریان مایع می گردد (بعنوان مثال تبخیر 1 لیتر آب و ورود آن به جریان هوا می تواند باعث سرد کردن 10 درجه ای حدود 60 لیتر جریان آب گردد).
البته باید توجه داشت که پارامتر محدود کننده انتقال حرارت، رطوبت نسبی هوای منطقه می باشد. از نظر تئوری حداقل دمای قابل حصول برای آب خروجی از برج خنک کن برابر دمای مرطوب هوای ورودی می باشد ولی در عمل معمولاً این اختلاف دما 2.5 تا 5 درجه سانتیگراد می باشد. دمای مرطوب هوای ورودی را می توان با پیچیدن یک پارچه مرطوب دور حباب دماسنج و دمیدن هوا با آن اندازه گیری کرد.

محاسبه آب جبرانی برج خنک کننده

آب جبرانی برج خنک کننده (Make up) در واقع میزان مصرف آب محسوب می شود که در یک چرخه کاری و دریک زمان معین مصرف می نماید. به عبارتی دیگر آب میکاپ برج خنک کننده همان میزان پرت یا هدررفت آب کولینگ تاور در یک چرخه صنعتی انتقال حرارت می باشد. به منظور محاسبه آب جبرانی باید در نظر داشت که آب در گردش درون سیستم خنک کننده از سه طریق هدر می رود. به منظور محاسبه آب جبرانی می توان از فرمول M=E+B+D استفاده نمود که در این فرمول M : همان آب جبرانی ، E میزان تبخیر آب ، Bهمان بلودان یا زیرآب و D میزان دریفت یا پرتاب قطرات آب می باشد.

تبخیر

تبخیر برج خنک کننده (evaporate) در واقع عامل اصلی انتقال حرارت در کولینگ تاور تبخیر درصدی از آب می باشد. این درصد از تبخیر (E) سبب افزایش رطوبت نسبی محیط اطراف سیستم می گردد. تبخیر سهم بسیار زیادی در محاسبه آب جبرانی دارد. در بیشتر موارد سهم تبخیر در محاسبه آب جبرانی عموما بیشتر از دو عامل دیگر می باشد (80 درصد مصرف آب برج خنک کن).

بلودان

زیرآب (blow down) یا بلودان برج خنک کننده در واقع یکی از مهمترین بخش هایی است که تنظیم دقیق میزان این پارامتر تاثیر بسیاری در نحوه عملکرد سیستم دارد . در واقع اگر در محاسبات ، میزان بلودان برج خنک کننده از میزان معین خود کمتر طراحی گردد میزان غلظت مواد محلول در آب افزایش یافته و درنتیجه اجزای سیستم ظرف مدت کوتاهی دچار رسوب و گرفتگی می شود. حداقل میزان بلودان برج خنک کن وابسته به کیفیت آب جبرانی دارد. به هر میزان آب مصرفی دارای املاح کمتری باشد، میزان بلودان برج خنک کن نیز کمتر خواهد بود. بلودان کولینگ تاور بعد از تبخیر بیشترین سهم در محاسبه آب جبرانی را برعهده دارد .

پرتاب قطرات

دریفت (Drift) در واقع میزان پرتاب قطرات آب به سمت پروانه برج خنک کننده می باشد. به عبارتی دیگر یکی از عوامل جانبی تاثیرگذار در محاسبه آب جبرانی بررسی مقدار Drift قطرات آب به سمت فن کولینگ تاور می باشد . این بخش از پرت آب درصد کمی از محاسبات ظرفیت برج خنک کننده را به خود اختصاص می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه روی عبارت drift eliminator کلیک کنید.

به منظور محاسبه آب جبرانی از نرم افزارهای محاسبات برج خنک کننده شرکت ناب زیست در زمینه تعیین میکاپ می توان استفاده نمود. این نرم افزارها تحت لیسانس شرکت SPX طراحی و برنامه نویسی شده است. در انتها و بمنظور نتیجه گیری از موضوع مطرح شده در این بخش می توان گفت از پارامترهای تاثیرگذار در محاسبه آب جبرانی برج خنک کننده می توان به دبی آب در گردش ، دمای اشباع محیط ، دمای ورودی و خروجی سیال و میزان غلظت املاح موجود در آب اشاره نمود.

قیمت برج خنک کننده

قیمت برج خنک کننده پارامتری وابسته به عوامل زیر است :

1. ظرفیت دستگاه شامل ظرفیت های 5 تن تبرید تا 10 هزار تن تبرید . این عامل تاثیر مستقیمی بر قیمت خواهد داشت اما این رابطه خطی نخواهد بود .
2. نوع سازه شامل مخروطی و مکعبی یا صنعتی بودن بدنه برج که سازه هر چقدر گرد تر باشد قیمت ان بالاتر خواهد رفت.
3. جنس بدنه اعم از گالوانیزه، چوبی، فایبرگلاس و بتنی
4. کیفیت الکتروموتور کولینگ تاور در حقیقت ضد آب بودن الکتروموتور و استفاده از تولیدات شرکتهای معتبر همچون زیمنس آلمان و ip55 باعث بالا رفتن قیمت دستگاه خواهد شد.
5. کیفیت قطعات مورد استفاده در ساخت سیستم پاشش یعنی نازلها می تواند قیمت برج خنک کننده را تحت تاثیر قرار دهد.
6. جنس سطوح خنک کننده اعم از پی وی سی ، پ پ و یا سایر متریال
7. مدار باز یا بسته بودن سیستم خنک کاری که سیستم مدار باز نسبت به مدار بسته قیمت کمتری دارد دلیل این موضوع نیز قیمت بالای کویلهای مسی است که درون سیستم مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد.
در هر صورت بمنظور استعلام قیمت و دریافت لیست قیمت بروز برج خنک کننده ناب زیست شما می بایست حتما با یک مشاور با تجربه در زمینه طراحی در ارتباط باشید.

 

2014:03:26
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57