مخازن frp - سازنده مخازن frp قیمت مخزن اف آر پی

مخازن frp - سازنده مخازن frp قیمت مخزن اف آر پی

لیست و قیمت مخازن FRP

مخازن FRP مخفف اصطلاح انگلیسی fiber-reinforced plastic کاربردهای مختلفی در صنعت تصفیه آب دارند. از مهم ترین کاربردهای این مخازن می توان به فیلتر شنی، فیلترکربنی و سختی گیر اشاره کرد.

مخازن FRP از دو جداره تشکیل شده است که لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن و جداره بیرونی از کامپوزیت می باشد . لایه پلی اتیلن در مقابل تمام عوامل خورنده اعم از اسیدها و آب مقاوم بوده و کاملا" از مواد بهداشتی تولید می شود. جداره بیرونی مخزن frp از الیاف شیشه یا الیاف نانوکربن همراه با رزین اپوکسی یا پلی استر تولید می شود و الیاف توسط رزین به دور مخزن frp تنیده می شود.

هدف از لایه کامپوزیتی ایجاد تحمل فشار مخزن اف آر پی می باشد. قبلا" مخازن اف آر پی از فلز ساخته می شد که به دلیل خوردگی شدید عمر کوتاهی داشتند تولید مخازن FRP جزو تکنولوژی های Hi-tech می باشد و این شرکت برای اولین بار در خاورمیانه به تکنولوژی ساخت آن دست یافته است.

تمام مراحل طراحی ساخت قالب , تولید مخزن , روئینگ ( الیاف پیچی ) و تست هیدرواستاتیکی مخازن frp در این شرکت انجام می گیرد.

تاکنون صد در صد مخازن FRP از کشورهای چین , تایوان و ایتالیا وارد می شد و با توجه به مصرف روزافزون این نوع مخازن در صنایع تصفیه آب , صنایع اسیدی و شیمیایی و پتروشیمی آمادگی ساخت این نوع مخازن تا ظرفیت 5000 لیتر را داریم .

عمده استفاده از مخزن FRP در صنعت تصفیه آب مربوط به ساخت مخازن می باشد.

همانطور که در ابتدا ذکر شد ااز مخازن FRP به عنوان مخازن فیلتر شنی ، فیلتر کربنی و سختی گیر رزینی تحت فشار و پرشروسل ، مخازن کروی با کاربردهای خاص که نیاز به مخزنی با قسمت داخلی مقاوم در مقابل خورندگی و قسمت خارجی مقاوم در برابر نیروی اسمزی دارد ، استفاده می شود.

در تولید لایه های خارجی مخازن FRP از فیبرهای پلیمری تقویت شده (FRP) به همراه رزین های اپوکسی برای تقویت لایه ی خارجی مخزن frp استفاده می شود . برای تولید لایه های داخلی مخازن FRP نیز از کاپوزیت های با کیفیت بسیار بالا (HDPE Liner) استفاده می شود . مخزن frp در سایز ها و ابعاد مختلف برای انواع مصارف خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی ساخته می شوند .

مخزن frp

قیمت مخزن frp

برای اطلاع از قیمت مخازن frp همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید ما برای اولین بار در ایران و خاورمیانه توانسته ایم مخازن frp را تولید کنیم و این مهم نیز ثبت اختراع شده است . لذا با توجه به این که تولید داخل می باشد و محصول وارداتی نمباشد به قطع و یقینا قیمت مخزن frp ما نسبت به محصول مشابه وارداتی بسیار پایین می باشد و کیفیت نیز کاملا قابل رقابت با نمونه خارجی خود می باشد . برای تهیه و خرید مخزن اف آر پی حتما حتما تماس بگیرید . 

قیمت مخزن FRP در سایزهای 1252 - 1465 - 1865 - 2472 - 3072 - 3672 و 4872 را با یک تماس از همکاران ما بگیرید.

قیمت مخزن اف آر پی با توجه به دمای سیالی که قرار است درون آن ذخیره شود ، فشار کاری مخزن ، فشار تست مخازن FRP و نهایتا تیراژ سفارش و در اهم پارامترها ظرفیت مخزن FRP تغییر می یابد.

سازنده مخزن frp

ناب زیست همان طور که گفته شد اولین و تنها تولید کننده و سازنده مخزن frp در ایران و خاورمیانه می باشد . تکنولوزی ساخت مخزن frp نزد شرکت ناب زیست میباشد و به جز این شرکت در ایران هنوز کسی نتوانسته مخزن frp تولید کند . سایر مخازن frp کاملا وارداتی از کشورهای مختلف می باشد که قیمت تمام شده ای بسیار بالایی را به همراه دارد . مخزن frp را مستقیم از سازنده مخازن frp تهیه نمایید . 

مخزن frp

کاربردهای مهم مخزن FRP

تولید فیلتر شنی FRP

مهمترین های کاربردهای سختی گیر FRP عبارتند از : 

الف: پیش تصفیه آب رودخانه‌ ها، چاه ها جهت تهیه آب شرب، بهداشتی و صنعتی
ب: جهت تصفیه آب استخر برای جلوگیری از کدر شدن آب و زلال سازی آن
ج: تصفیه نهایی فاضلاب های صنعتی و انسانی
د: تصفیه آب برج خنک کن از مواد معلق نفوذی از هوا به آب مانند گرد و خاک

تولید فیلتر کربنی FRP

از فیلتر های کربنی برای حذف طعم، بو، رنگ، مواد آلی و کلر آزاد از آب مورد استفاده قرار می‌گیرد . اساس کار در فیلترهای کربنی جذب می باشد. کربن به دلیل سطح فعال بالا بسیار در سیستم های جذبی استفاده می شوند. کربن فعال در مخزن های FRP به صورت بستری تهیه می شود و آب با سرعت خطی مناسب (بسته به کیفیت آب عبوری از فیلتر کربنی) از روی این بستر عبور می کند. پس از گذشت زمان سطح کربن از ذرات ناخالصی پر می شود که در این مرحله احیای کربن باید صورت گیرد که می تواند با Backwash انجام شود.

سختی گیر با مخازن FRP

سختی و یا Hardness به بخشی از مواد و فلزات محلول در آب گویند که ماهیت رسوبی دارند واز ترکیبات آهن، منگنز، استرانسیم، آلومینیوم و به خصوص کلسیم و منیزیم بوجود می‌‌آیند که 4 مواد اول دارای نسبت بسیار کمتری در آب می ‌باشند. بطور کلی سختی موجود در آب باعث مشکلاتی درسیستمهای تاسیساتی و صنعتی می‌‌شوند.

مهمترین آنها می توانند:

1) سختی بیش از اندازه در آب برای سلامتی انسان مضر بوده و تشکیل انواع سنگ های کلیه، مثانه و سوء هاضمه از آن جمله می‌‌باشد.
2) ایجاد رسوب در دیگ های بخار فشار بالا، که باعث کاهش راندمان بر اثر انتقال حرارت پایین و در نتیجه بالا بردن دمای کاری دیگ توسط کاربر برای جبران کسری انتقال حرارت و به تبع آن افزایش مصرف سوخت خواهد شد.
3)  ایجاد رسوب در برج های خنک کن، چیلر و سایر سیستم های حرارتی و برودتی و کاهش راندمان آنها و یا از کار افتادن کل سیستم
4) به علت سختی موجود در آب، قدرت شویندگی انواع مواد صابونی کاهش می‌‌یابد بطوریکه بازدهی شوینده‌ها در آب سخت نصف بازدهی آنها در آب نرم است.
5) در صنایع نساجی و رنگرزی باعث افت کیفیت رنگ می‌‌شود.

متداولترین روش برای حذف سختی آب، استفاده سختی‌گیرهای رزینی می‌باشد. دستگاه های سختی‌گیر مورد استفاده در تصفیه آب می تواند از مخازن با جنس FRP باشد، به طوری که در داخل آن، ذرات رزین را قرار می‌‌دهند و داخل سطوح آن با اپوکسی پوشش داده شده است تا از خوردگی آن جلوگیری و باعث افزایش عمر دستگاه گردد.
 در دستگاه سختی گیر رزینی با مخزن FRP، فرایند تبادل یونی توسط رزین های کاتیونی انجام می شود. رزین ها وقتی در حضور آب سخت قرار می گیرند، یون سدیم آنها با یون های رسوب گذار از قبیل کلسیم و منیزیم موجود در آب تعویض می شوند.

مبادله یون ها تا زمانی ادامه می یابد که همه سدیم رزین ها با کلسیم و منیزیم آب تعویض شوند، پس از این زمان ، به تدریج بازده فرایند سختی گیری کاهش می یابد. در این شرایط، رزین ها می بایست دوباره بازیابی و احیاء شوند. احیاء مجدد این رزین های کاتیونی با عبور محلول غلیظ کلرید سدیم (نمک طعام) از بستر رزین انجام می پذیرد.

بعضی از شرکت ها از مخزن FRP برای تصفیه فاضلاب و سپتیک تانک استفاده میکنند که این شرکت هیچ تخصصی در این زمینه ندارد و به شما نیز توصیه می نکائیم قبل از تصمیم گیری در اینن زمینه حتما با متخصصان مربوطه مشورت نمائید.

سایر محصولات :

فیلتر شنی

سختی گیر

برج خنک کننده

مخزن تحت فشار

آب شیرین کن صنعتی

2015:08:13
  1. عباسي مقدم گفت:

    باسلام جهت بررسي و مشاوره خريد 2 عدد مخزن 20000 و 500 ليتر خواهشمند است با من تماس بگيريد 09132126143 باتشكر.

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57