ازن ژنراتور قیمت دستگاه ازن ساز

دستگاه ازن ژنراتور - ازن ساز دستگاهی است که از سه روش تخلیه الکتریکی کرونا، تابش اشعه های ماورای بنفش و الکترلیز آب با خلوص بالا برای تولید ازن استفاده می کند.

روش اول هم تولید ازن بیشتر با سطح مقطع کمتر الکترود بدست می آورد و مصرف انرژی به ازای تولید هر گرم اوزن کاهش می یابد و میتوان با فرکانس، ولتاژ وشکل موج های مختلف راندمان ازن ژنراتور را تغییر داد و به میزان دلخواه رسید.

تولید ازن در ازن ژنراتورهای شرکت ناب زیست با بالاترین خلوص صورت میگیرد و در مقیاس صنعتی باعث افزایش قدرت اکسیدکنندگی وارتقاء راندمان می گردد.

قابلیت تنظیم کاملا اتوماتیک با آنالیز دقیق پارامترهایی نظیر دما ، رطوبت ، آلایندگی و ... که میزان ازن مورد نیاز را کنترل می کنند سبب گردیده ازن ژنراتور این شرکت با مصرف کم انرژی واکسیژن از اقتصادی ترین ژنراتورهای تولید ازن در کشور باشد.

ازن ژنراتور با قیمتی مناسب و بسیار کمتر از سایر انواع پکیج های ضد عفونی کننده آب، فاضلاب و هوا همچون کلریناتور و ... با تکنولوژی جدید و منحصر به فرد خود روزبروز در حال گسترش و همه گیر شدن در جهان می باشد.

پکیج های تزریق ازن تولیدی شرکت ناب زیست بعنوان یکی از حرفه ای ترین مجموعه های وارد کننده پکیج تزریق ازن ، سازنده ازن ژنراتور و تولید کننده ازن ساز در ایران و خاورمیانه بدون نیاز به لوازم جانبی (خشک کن ، چیلر ، پمپ تولید هوا ، کپسول هوا و ... ) فقط با یک برق 220 ولت شهری به صورت دائم تولید و بدون توجه به رطوبت، دما و با راندمان بالا و مصرف انرژی پائین به کار خود ادامه می دهند.

ازن ژنراتور

ازن ژنراتور همانطور که در ابتدا ذکر شد دستگاهی پرکاربرد بمنظور ضدعفونی نمودن هر آنچه که تصور میکنید می باشد.

ازن ساز ناب زیست دائم کار با قابلیت کار 24 ساعته دارای تکنولوژی پیشرفته مجهز به میکروکنترلر داخلی با قابلیت کنترل توسط سنسورها و دارای سیستم خنک کننده می باشند.

تجهیزات مور استفاده در تولید سیستم های ازن ساز ناب زیست، قطعاتی با دوام و طول عمر بالا، هزینه نگهداری پائین و مصرف برق کم بااستهلاک اندک می باشند.

دستگاه تزریق ازن ناب زیست مجهز به سیستم هشداردهنده نشت ازن ، هواساز ، خشک کن هوای ورودی و نمایشگر دیجیتالی ازن جهت نمایش و کنترل عملکرد صحیح تولید ازن ، برق مصرفی، برق ورودی، آمپر، ولت متر، ترموستات دیجیتالی جهت هرچه آسان تر کردن کار اپراتور بمنظور کنترل دستگاه می باشد.

ما در تولید ازن ژنراتور با مد نظر قرار دادن اینکه کاربر دستگاه ازن زن می تواند یک کارگر ساده مرغداری باشد، طراحی دستگاه تزریق ازن را بصورتی بسیار ساده انجام داده ایم.

انواع روش برای تولید ازن در ازن ساز وجود دارد که سه روش اصلی لامپ uv و تخلیه کرونا و پلاسمای سرد می باشند.

 همچنین در ازن ژنراتورهای شرکت ناب زیست برای مصارف پزشکی از روش پلاسمای سرد که برای تولید ازن پزشکی کاربرد دارد استفاده می گردد.

برای تصفیه آب استخرها و حوضچه های مصنوعی از روش تخلیه کرونا + لامپ ماوراء بنفش برای افزایش کیفیت هر چه بهتر آب خروجی با پالایش کامل آب استفاده نموده ایم که شامل گندزدائی ، بوبری ، استریل بهداشتی ، از بین بردن باکتریها و ویروس های مضر (کرپتتوسپوریدیوم)، حذف رنگ، حذف قارچها و انگل ها و تخم انگل های معلق، حذف چرک و روغنهای معلق در آب، آهن و منگنز، اکسیداسیون فلزات سنگین می باشد و آبی درخشان تر و زلال تر و بهداشتی تر را تحویل می دهد.

کاربرد ازن ساز در تصفیه آب آشامیدنی

ازن ژنراتور با میکروب کشی سریع و وسیع بدون تولید گازهای جانبی و بدون تشکیل ترکیبات جانبی مضر و سمی مانند کلرات، ترکیبات آلی کلرینه و ترکیبات هالومتان در تصفیه آب آشامیدنی نقشی اساسی دارد.

همچنین ازن ساز با گندزدائی عوامل بیماری زا ، ازبین بردن کامل طعم و بوی آب، حذف کامل آهن و منگنز موجود در آب، حذف رنگ و جلبک، تثبیت انعقاد و حذف کدورت و کاهش لجن حاصل از بک واش فیلتر، زلال سازی و فیلتراسیون و بسیاری موارد دیگر که در مقایسه با سایر تصفیه و ضد عفونی کننده ها مانند کلر، یک گزینه عالی و بدون ایراد می باشد.

از سایر کاربردهای ازن ژنراتورهای ناب زیست می توان به استفاده در صنعت شیلات ، صنعت نان ، صنعت دام و طیور ، سردخانه ها ، کشاورزی ، محیط های بیمارستانی ، تصفیه فاضلاب ، برج خنک کننده ، آکواریوم ، علم پزشکی، دردهای نوروپتیک ، سونای اوزن می توان اشاره کرد.

ازن ساز

کاربرد ازن ساز :

1: تصفیه آب
2: تصفیه هوا
3: ضدعفونی سبزیجات، میوه ها و گوشت
4: گندزدایی لباس
5: گندزدایی داخلی
6: ضد عفونی کارد و چنگال و لوازم آشپزخانه
7: حذف آفت کش ها و بوی نامطلوب
8: درمان درماتوفیتوز
9: کشتن باکتری ها 

سایر کاربرد های ازن ساز عبارتند از :

ازن ژنراتور تصفیه آب آشامیدنی، ازن زن تصفیه آب استخرها، ازن ساز مخصوص بوبری، دستگاه تزیق ازن بیمارستانی، ازن ژنراتور مرغداری، پکیج تزریق ازن صنایع لبنی، ازون ژنراتور پرورش آبزیان، اوزون ژنراتور کشاورزی، اوزن ژنراتور طیور، اوزون ساز میوه وسبزیجات، ازن ژنراتورهای درمان زخم ها، شیلات، آزمایشگاه ها و...

گاز ozone با فرمول شيميايي (O3) یکی از قوی ترين اكسيد كننده های موجود در طبيعت به شمار ميرود که بعد از تاثیر گذاری و انجام فرآیند هیچ باقیمانده ای برجای نگذاشته و به سرعت به اکسیژن دو اتمی (O2) تبدیل می گردد.

ماده اولیه آن اکسیژن هوا و تولید آن در محل می باشد. به دلیل اینکه مکانیزم عمل ازن با اثر بر روی دیواره باکتری است، سرعت عمل آن حدود 3000 بار سریعتر از کلر است.

ازن دارای دو خاصیت بسیار مهم در ارتباط با محیط اطراف خود می باشد:

1- قدرت گند زدائی بالا

2- اکسید کننده بسیار قوی

خصوصیت میکروب کشی ازن ژنراتور ناشی از پتانسیل بالای اکسیداسیون آن می باشد.

تحقیقات نشان می دهد که گندزدائی توسط ازن حاصل اثر مستقیم آن بر باکتری ها و تجزیه دیواره سلولی باکتری ها می باشد که از این نظر با مکانیسم عمل کلر در فرایند گندزدائی متفاوت است.

با توجه به قدرت بالای گندزدائی ازن در مقایسه با کلر و سایر گندزداها، زمان کمتری جهت تکمیل فرایند گندزدائی نیاز می باشد. بررسی ها همچنین بیانگر توانائی بیشتر ازن برای از بین بردن ویروسها در مقایسه با کلر می باشد.

مکانیسمی که ازن در دستگاه ازن ژنراتور یا ازن ساز برای گندزدایی بکار می برد شامل موارد زیر است :

  1. اکسیداسیون یا انهدام مستقیم دیواره سلولی بطوریکه اجزاء سازنده سلول به بیرون تراوش کند.
  2. واکنش سلول با رادیکالهای آزاد شده از تجزیه ازن . آسیب رساندن به هسته یا اسید نوکلوئیک سلول

شکستن پیوندهای کربن - نیتروژن

ozone حاصل از فعالیت دستگاه ازن ژنراتور علاوه بر گند زدائی، مصارف زیادی در تصفیه آب آشامیدنی از قبیل کنترل طعم و بو، کنترل رنگ وحذف آهن ومنگنز دارد.

قدرت این اکسید کننده در شفاف سازی منابع آب با کیفیت پائین مانند آبهای بازیافتی حائز اهمیت است. ازن مواد معدنی را بطور کامل اکسید نموده و موجب ته نشینی و حذف آنها می گردد. اهمیت عمده ازن در قابلیت شکستن ترکیبات آلی همراه با آهن و منگنز می باشد.

ازن در برطرف نمودن ترکیبات آلی مولد رنگ، قوی و موثر می باشد بطوریکه بعنوان یک عامل جلا دهنده خوب برای فاضلاب و حذف کننده رنگ در آب شرب، کاربردهای فراوانی یافته است.

ازون ژنراتور همچنین قادر است ترکیبات فنولیک و دیگر ترکیبات مولد طعم را در آب شرب از بین ببرد.

تحقیقات نشان داده است که دستگاه تزریق ازن می تواند آفت کشهای مالاتیون و پاراتیون را که ترکیباتی سرطانزا و خطرناک هستند به اسید فسفریک ( بی خطر) تبدیل نماید.

اخیراً در خصوص استفاده از ازون ساز به منظور کنترل و حذف کدورت و مواد آلی در مقررات EPA رهنمود هایی ارائه گردیده است.

اگر پیش ازن زنی برای آب های با کدورت کم در نظر گرفته شود، اغلب مقادیر کم ازن کفایت می نماید و در نتیجه تمام مراحل اکسید اسیون به منظور انجام گندزدائی اولیه در یک نقطه صورت می پذیرد.

در این گونه موارد معمولاً از فیلتراسیون مستقیم جهت عملیات صاف سازی استفاده می شود و ازن از طریق ناپایدارکردن ذرات معلق و خنثی سازی بار ذرات کلوئیدی، موجبات حذف کدورت را فراهم می نماید.

این امر موجب انجام مناسب تر فرآیند انعقاد و صرفه جوئی در مصرف مواد شیمیائی مورد نیاز می گردد به گونه ای که صرفه جویی حاصل از مصرف مواد، با افزایش هزینه های مربوط به نصب سیستم ازن زنی ( ازن ژنراتور) مطابقت می نماید.

کاربرد ازن ژنراتور یا ازن زن در صنایع مختلف

. صنایع غذایی جهت کاهش بارآلودگی و افزایش زمان ماند محصولات
. آب و فاضلاب جهت کاهش بارآلودگی و گندزدائی، حذف بو و رنگ
. صنایع داروسازی جهت تصفیه آب مصرفی و ضدعفونی سالن های تولید
. کاهش مقدار چربی از طریق چربی گیر
. دامداری ها و مرغ داری ها جهت ضدعفونی کردن آب، سالن ها و دستگاهها
استفاده از اکسیژن ساز و تولید اکسیژن خالص جهت مصرف در ازن ساز باعث کاهش حجم دستگاه، کاهش مصرف انرژی و افزایش درصد ازن تولیدی در جریان خروجی می گردد.

دستگاه ازن ژنراتور

در دستگاه ازن ژنراتور، ازن می تواند در آب حل شود و در آنجا تبدیل به یک ماده ضد عفونی کننده قدرتمند شود که قادر است باکتریها، ویروس ها ، انگل ها و قارچ ها را به طور مؤثرتر و ایمن تر از روش های شیمیایی سنتی از بین ببرد.

به عنوان شستشو یا اسپری می توان از آن برای ضد عفونی سطوح و تجهیزات مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی استفاده کرد.

ظروف و تجهیزات کوچک را می توان در آب ازن شستشو داد تا مواد شیمیایی و باکتری ها را از بین ببرد. از آب اوزونیت می توان در پاک کننده های فشار قوی برای ضد عفونی کردن مناطق بزرگ در محیط های فرآوری استفاده کرد.

شرکت صنعتی و مهندسی ناب زیست با بیش از 20 سال تجربه تولید تجهیزات آب و فاضلاب، پیشگام در زمینه تولید انواع ازن ژنراتور می¬باشد.

ازن ژنراتور چگونه کار می کند؟

ازن ژنراتور، ازن تولید می کند و با استفاده از مکش ونتوری در آب، ازن موجود در آب با باکتری ها و سایر ارگانیسم ها واکنش نشان می دهد.

ازن به عنوان یک کشنده میکروب ، 3000 برابر سریعتر از کلر عمل می کند و قوی ترین اکسید کننده تجاری در دسترس برای تصفیه آب است. یكی از مهمترین ویژگی های ازن توانایی آن در از بین بردن بو با حمله به ارگانیسم هایی كه باعث ایجاد آن ها می¬شوند است.

 

 همانطور که قبلا توضیح دادیم ازن یک ماده ضد عفونی کننده قوی است. استفاده از ازن ژنراتور در صنایع غذایی مزایای بسیاری دارد. دستگاه ازن در صنایع غذایی از جمله بهداشت سطح مواد غذایی، بهسازی و بهداشت تجهیزات مواد غذایی گیاهی، استفاده مجدد از پسماند، کنترل آفات در محصولات ذخیره شده و ضد عفونی مواد بسته بندی کاربرد دارد.

ازن یک عمل میکروب کشی قوی علیه باکتری ها، قارچ ها، انگل ها و ویروس ها دارد.

استفاده از ozone با تایید دولت ایالات متحده (US) در کاربردهای ایمن ، در فاز های گازی و آبی به عنوان ماده ضد میکروبی در مواد غذایی همراه بود.

از آنجا که ازن یک ضد عفونی کننده قوی قدرتمند است ، می تواند برای کنترل رشد بیولوژیکی موجودات ناخواسته در محصولات و تجهیزات مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد. USDA و FDA ازن را به عنوان ماده ضد میکروبی جهت استفاده در فرآوری مواد غذایی تأیید كرده اند. با تصویب نظارتی ، ازن به گزینه ای مناسب برای ضد عفونی کننده مقرون به صرفه مواد غذایی تبدیل شده است.
ازن برای شستشو و ضد عفونی کردن مواد غذایی جامد با سطوح سالم و صاف (به عنوان مثال ، میوه ها و سبزیجات) کاربرد بسیاری دارد. با ترکیب ازن با سایر مواد شیمیایی (به عنوان مثال ، هیدروژن پراکسید) یا فیزیکی (به عنوان مثال ، اشعه ماوراء بنفش)، می توان اثر ضد میکروبی را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
صنایع غذایی همچنین علاقه مند به استفاده از ازن برای ضد عفونی کردن آب فرآوری شده و کاهش تقاضای شیمیایی و بیولوژیکی اکسیژن آن است. این کاربرد ازن، قابلیت استفاده مجدد از آب فرآوری شده را بهبود می بخشد و امکان انجام عملیات پردازش سازگار با محیط را فراهم می آورد.

مزایای استفاده از (O3):

• قدرتمندترین اکسید کننده موجود
• سازگار با محیط زیست
• عدم نیاز به ذخیره سازی شیمیایی
• سه هزار برابر میکروب کشی بیشتر از کلر
• از بین بردن فوری پاتوژن
• هیچ باقیمانده شیمیایی مضر وجود ندارد
کاربرد های ازن برای محصولات غذایی و فرآوری آنها
• شستن میوه و سبزیجات
• تولید و فرآوری گوشت و مرغ
• فرآوری غذاهای دریایی و آبزی پروری
• ذخیره مواد غذایی
• مدیریت آفات
• آبیاری
• کنترل کیفیت هوا
• تولید نوشیدنی

ازن ژنراتور یکی از تجهیزات تولیدی توسط شرکت ناب زیست است که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین استفاده های ازن ژنراتور کاربرد بمنظور تصفیه فاضلاب و تصفیه آب می باشد که ذیلا به آنها اشاره خواهیم نمود. جهت استعلام قیمت ازن ژنراتور با کارشناسان ناب زیست تماس حاصل فرمائید.

اساس ساختمان يک سلول مولد ازن

مكانيسم توليد (O3) به اينصورت است كه تخليه الكتريكي هاله ای از الكترون هاي پرانرژي و شتابدار را بكار ميبرد. بطوريكه انرژي جنبشي اين الكترون ها براي شكافتن پيوند دوگانه اكسيژن (O=O) به محض برخورد با آن كافي ميباشد و مولكول اكسيژن را به دو اتم اكسيژن تجزيه می نمايد : دو اتم اكسيژن كه به اينصورت بوجود آمدهاند، با مولكول ديگر اكسيژن واكنش داده و بصورت ازن درميآيند.

همزمان با توليد ازن در داخل سلول مولد ازن مقداری از انرژي الكتريكي ايجاد شده بصورت حرارت از بين ميرود و موجب افزايش دماي سلول می شود از اينرو براي كاهش دماي سلول، الكترود خارجي كه زمين شده است توسط جریان آب و یا هوا خنك كاري ميشود.

ازن ژنراتور

دستگاه تزریق ازن

آب طبیعی برای آنکه قابل آشامیدن باشد بایستی تصفیه شود. ازن ژنراتور و آب شیرین کن صنعتی دو روش مختلف تصفیه آب صنعتی هستند .

پس از تصفیه آب توسط ازن ژنراتور آبی زلال ، بی بو ، بی رنگ، بدون مزه خاص، بدون عوامل بیماریزا ، بدون موادسمی همراه با مقداری موادو یونهای لازم بدست می آید. اساسي ترين و مهم ترین مرحله تصفيه آب آشامیدنی گندزدائي يا ضد عفوني نمودن آب توسط ازن ژنراتور جهت مناسب نمودن براي شرب مي باشد.

روشهاي مختلفي براي گندزد ائي آب وجوددارد كه مهمترين آنها كلرزني ، ازن زني واستفاده ازسایرگند زداها مي باشد.

بهترین روش ازن زني در تصفيه آب تزریق آن به آب در دو مرحله یا روش ازن-ازن مي باشد که در مرحله اول پيش ازن زني در مقادير كم برای كنترل كدورت وحذف آهن ومنگنز صورت می پذيرد ودر مرحله دوم ازن زني ، آب كاملاٌ ضدعفوني شده و مواد آلي مولد طعم ، بو ورنگ و كربن آلي حل شده (DOC) با استفاده از مقادير بيشترازن وتماس زياد اكسيد مي شوند. پس از اين مرحله آب براي عرضه و توزيع وارد شبكه ميشود منتها قبل از اينكه وارد شبكه شود براي جلوگيري از آلودگي آب در شبكه مقدارکمی كلر به آن اضافه ميشود.

بطورکلی مزاياي استفاده از ازن ژنراتور در تصفيه آبهاي آشاميدنی بشرح زیرمی باشد :

ميكروب كشی سريع و وسيع
از بين بردن كامل طعم و بوي آب
حذف كامل آهن و منگنز موجود در آب
حذف رنگ
حذف جلبک
تثبيت انعقاد و حذف كدورت
حذف مواد آلی
عدم تولید پسماندهای مضر

از ازن ژنراتور در تصفیه آب استخرها ، بیمارستانها ، آزمایشگاهها ، استخرهای پرورش ماهی ، ضدعفونی میوه ها و سبزیجات ، تصفیه فاضلاب ، صنعت شیلات ، صنایع طیور، سردخانه ها ، کشاورزی ، برج های خنک کننده ، صنعت نان و... استفاده می گردد .

 ازن ژنراتور

عوامل موثر در گندزدایی آب به وسیله ازن ژنراتور عبارتند از:

الف) میزان غلظت گاز (O3)
ب) مدت زمان ماندن ازن در آب
ج) میزان عوامل بیماریزای موجود در آب
د) مقدار مواد معدنی در آب (در صورت زیاد بودن این مواد در آب بخش زیادی از ازن صرف اکسید کردن آنها می شود و سبب افزایش نیازمندی به ازن می شود)
مهمترین دلایل استفاده از ازن و تولید ازن ژنراتور
1. قدرت اکسید کنندگی 1.5 برابری ازن نسبت به کلر
2. توانائی از بین بردن میکروبها و باکتریهایی که کلر بر روی آنها تاثیر گذار نمی باشد از قبیل Eschenihia coli , listeria
3. سرعت عمل بالای ازن در گندزدایی که در عرض چند ثانیه قادر به این کار می باشد در حالیکه کلر در حدود 30 دقیقه برای کار زمان نیاز دارد .
4. باقی نگذاشتن باقیمانده های شیمیایی از خود
5. از مزایای دیگر ازن ژنراتور از بین بردن بوی نامطبوع ناشی از باکتریها می باشد .
6. کاربرد ازون ژنراتور بعنوان موثرترین روش برای از بین بردن میکروبها و باکتریهایی از قبیل E.coli,salmonella
7. کاربرد ازن ژنراتور بعنوان موثرترین روش برای ازبین بردن مواد شیمیایی حاصل ازآفت کشها و افزودنی های شیمیایی ( آفت کش ها شامل مواد مواد مرکب معدنی مضر هستند که از طریق گاز ازن به مواد غیر سمی و بی ضرر تبدیل می گردندو همچنین گاز ازن به راحتی و به طور کامل این مواد را از روی سطح میوه از بین می برد).
8. بسیاری از میکروب ها و باکتری ها در برابر مواد ضد عفونی کننده مانند گاز کلر مقاوم هستند ولی قدرت مقابله در برابر گاز ازن را ندارند زیرا گاز ازن از طریق صدمه زدن به دیواره سلولی این میکروارگانیسم ها را به طور کامل نابود می کند.
9. گاز ازن کاملا طبیعی و ایمن است و هیچگونه باقیمانده شیمیایی برجا نمی گذارد.
10. طعم و بوی طبیعی مواد غذایی را حفظ می نماید و به سلول های سالم صدمه نمی زند.
11. استفاده از دستگاه مولد ازن (ازن ژنراتور) ساده می باشد.
12. باکتری زدایی و میکروب کشی با ازن ژنراتور طراوت و تازگی مواد غذایی را حفظ می نماید.
13. استفاده از (O3) در مقیاس کوچک کاملا مقرون به صرفه است.

تولید کننده دستگاه ازن

مشخصات فنی دستگاه ازن ژنراتور وارد شده ، مونتاژ شده یا تولید شده در شرکت ناب زیست :

* کمپرسور پکیج تناوبی جهت تامین هوای ژنراتور ازن
* انژکتور مخصوص گاز ازن از جنس های UPVC و PTFE مقاوم در برابر گاز ازن
* شیر یکطرفه مخصوص ازن جهت جلوگیری از بازگشت گاز ازن به داخل دستگاه ازن ژنراتور(تله آب)
* مخزن واکنش گاز ازن در آب ، مقاوم در برابر خوردگی قابلیت
* شیلنگ تفلون مقاوم در برابر خوردگی جهت انتقال گاز

 تصاویر مربوط به جنس بدنه ازن ژنراتور استنلس استیل شرکت ناب زیست

ازن ژنراتور

 

جهت خرید دستگاه تولید ازن (ازن ساز) با نام تجاری ازن ژنراتور با کارشناسان ناب زیست تماس بگیرید .

استعلام قیمت دستگاه ازن ساز باید بر اساس آنالیز و محاسبه میزان ازن مورد نیاز توسط کارشناسان انجام پذیرد . قیمت دستگاه ازن زن از 35 میلیون ریال آغاز و تا 4.5 میلیارد ریال ادامه دارد .

انواع ازن ژنراتور

اکسیژن فعال ( ژنراتور ازن) را می توان به چهار دسته تولیدی جهت استفاده به شرح زیر دسته بندی نمود:

ازن ژنراتور تمرکزی

هرگاه بخواهیم محدوده خاص و کوچکتری را با اثر ضدعفونی بیشتر استفاده نمائیم.

ژنراتور ازن با تولید تمرکزی اهمیت ویژه ای پیدا می کند.در این شیوه راکتور ژنراتور ازن به گونه ایی طراحی می شود که میزان اتم اکسیژن در مقیاس خروجی ثابت از غلظت بیشتری برخوردار شود.بطوریکه بوی اتم تولید شده از ژنراتور ازن تند و غلیظ می شود.امروزه در صنایع برای حذف آلودگی ها در حالت های متفاوت از ژنراتور ازن تمرکزی استفاده می کنند.عموماً در صنعت استفاده از ژنراتور ازن تمرکزی با تولید اتم اکسیژن (ازن) حجیم بوده و برخلاف درمان نیازی به ثبات غلظت و کالیبره بودن دستگاه ندارد.لذا ژنراتور ازن تمرکزی قابلیت استفاده در درمان را نداشته و استفاده از آن بسیار خطرناک می باشد.

ازن ژنراتور پوششی

هرگاه بخواهیم محیط و مکان های وسیع تری را پالایش و ضدعفونی نمائیم ژنراتور ازن پوششی اهمیت ویژه ایی پیدامی کند.

در این روش راکتور ژنراتور ازن به گونه ایی طراحی می شود که حجم خروجی بالایی از اتم اکسیژن را با غلظت پایین تولید نماید.

بطوریکه بوی مطبوع پس از زمان رعد و برق را در محیط ایجاد میکند.چراکه تخلیه انرژی رعد و برق باعث تولید اتم اکسیژن پوششی با غلظت 0.05 ppm شده و بوی تند و تازه هوا، همان اتم اکسیژن می باشد.تولید اتم اکسیژن با این ماهیت به راحتی توسعه یافته و کار پوشش دهی در محیط را به طور فوق العاده ایی انجام می دهد.جالب اینکه در این روش نیازی به کانال کشی، تهویه هوا و فیلتر نمی باشد.

ازن ژنراتور غلظتی

امروزه در جامعه پزشکی و درمان بیماری ها از ژنراتور ازن با تولید اتم اکسیژن به شکل دقیق و کالیبره استفاده می شود ، تا بتواند نسبت به درمان بیماریهای متفاوت از غلظت های متفاوت و دقیق استفاده نمایند.

از آنجائی که راکتور ژنراتور (O3) باید ۱۵۰۰۰ جرقه در ثانیه را تحمل نماید.کنترل و ثبات غلظت در تولید اتم اکسیژن بسیار مهم بوده و اهمیت تکنولوژی پیچیده آلیاژ این راکتورها از طرف دیگر حائز اهمیت می باشد و عموماً قیمت ژنراتور ازن درمانی چندین برابر صنعتی آن می باشد.

البته در صنایع تولید و تکثیر حیوانات جهت کنترل، درمان و جلوگیری از مرگ و میر می توان از دستگاه های صنعتی که دارای راکتورهایی با ماهیت مدیکال می باشند استفاده نمود.

ازن ژنراتور محلولی

هرگاه بخواهیم درون آب و مایعات را پالایش ، ضدعفونی و افزایش اکسیژن نمائیم ژنراتور ازن محلولی اهمیت ویژه ایی پیدا می کند.

در این روش راکتور ژنراتور (O3) به گونه ایی طراحی می شود که اتم اکسیژن را در بدنه مایعات تولید می نماید.

عموماً کارشناس آب و مایعات از ژنراتور ازن تمرکزی و تزریق آن به آب و مایعات به شکل گاز استفاده می نمایند.

اما با توجه به اینکه حل شدن اتم اکسیژن در آب به روش تزریق گاز بسیار کند انجام می پذرید، بخش عمده ای از آن هدر می رود بطوریکه در این تکنولوژی ورودی راکتور دستگاه های محلولی برخلاف روش های دیگر هوا و اکسیژن نمی باشد و به صورت مایع انجام می پذیرد.

ناب زیست سازنده سلول و ترانس تولید گاز ازن و دستگاه ازن ژنراتورکاملا ایرانی ، طراح و سازنده انواع ترانس و راکتور ازن ژنراتور صنعتی دائم کار در ابعاد و سایزهای مختلف این محصول 100٪ ایرانی است .
کلا ازن ژنراتور و گاز ازن برحسب تزریق گاز بر حسب گرم در ساعت محاسبه می گردد ( مثلا 30 گرم ازن خالص در ساعت) این به این معنا است که تولید دستگاه 30 گرم درساعت برحسب وزن گاز ازن خالص تولید شده از دستگاه بر توان خروجی گاز در ساعت 30 گرم است .
مقدار تولید دستگاه ازن ژنراتور شرکت ناب زیست ازن از 30 گرم در ساعت شروع و تا 1000 کیلو گرم در ساعت می تواند افزایش یابد .
بنا به در خواست مشتری برای نوع کار خود مقدار (O3) برحسب گرم در ساعت انتخاب و به مشتری پیشنهاد داده می شود. در هر مرحله از پیشنهاد قیمت یا وزن گاز ازن برحسب نوع کار و نوع تزریق متنوع است و باید قبل از هر پیشنهاد قیمتی با مشتری بر نوع تزریق این گاز ازن صحبت و از نوع عملکرد مطلع شد.
قیمت دستگاه ازن ژنراتور پس از نوع مصرف به حضور مشتری تقدیم می گردد .
ناب زیست سازنده ازن با تولید 30 گرم در ساعت تا 1000 کیلو گرم در ساعت می باشد . دستگاه با سایز پایین برای تست نوع گاز ازن و تست آزمایشات پایلوت پروژه مشتری در شرکت ناب زیست موجود می باشد .

تاثیر ازن در بدن

ازن عامل افزایش سلول های سفید در خون بوده و این سلول ها در مقابل ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و سرطان از بدن محافظت می کنند و از آنجائیکه سلول های سفید نمی توانند در فقدان اکسیژن به درستی فعالیت نمایند ، توانایی خود را در از بین بردن مهاجمین از دست داده و حتی قادر نخواهند بود در مقابل سلول های سالم و نرمال نیز مقاومت کنند .

( واکنش های آلرژیک ) . جالب است بدانید با بکارگیری ازن ، این عنصر به مدت طولانی و قابل توجه سبب افزایش میزان اکسیژن در خون شده و در نتیجه آلرژی ها نیز به سمت بی تفاوتی و عدم حساسیت گرایش پیدا می کنند .

در فیلم زیر خواهیم دید داخل یک دستگاه ازن ژنراتور ساده چه می گذرد ؟

تولید کننده ازن ژنراتور

تولید کننده ازن ژنراتور اصولا باید از دانش فنی بالایی برخوردار باشد چرا که ازن ژنراتور یکی از تخصصی ترین تجهیزات در تصفیه آب و تصفیه فاضلاب می باشد. ازن ژنراتور در حقیقت به زبان ساده با تولید اکسیژن هوای مورد نیاز برای رشد باکتری های هوازی را فراهم می کند. پکیج تزریق (O3) بر اساس مقدار ازنی که می سازد دارای رنج قیمت متفاوتی است . برای خرید ازن ساز بعد از محاسبه ظرفیت دستگاه تزریق ازن نوبت به انتخاب شرکت معتبر تولید کننده ازن ژنراتور می رسد .

از نظر برخی شرکت ها ملاک انتخاب جهت خرید ازون ژنراتور قیمت می باشد . ما پیشنهاد میکنیم در انتخاب اوزون ژنراتور کمترین ارزش در فاکتورهای انتخاب دستگاه ازن ساز قیمت را در نظر بگیرید چرا که یک ازن زن خوب طی دو سال با عملکرد بهینه و هزینه پایین جبران تمامی هزینه های اولیه بیشتر را خواهد نمود.

در هر حال برای استعلام قیمت ازن ژنراتور با همکاران ما تماس بگیرید .

نقش ازن ژنراتور در تصفیه فاضلاب

یکی از مهمترین استفاده های ازن ژنراتور در تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی می باشد . دقیقا بعد از پکیج تصفیه فاضلاب و بمنظور گندزدایی از ازن ساز استفاده می گردد ولی از ازن زن بعد از سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده نمی شود.
برخی از پروژه هایی که ناب زیست در تصفیه فاضلاب بعد از پکیج تصفیه فاضلاب از ژنراتور (O3) استفاده نموده است عبارتند از : نصب سیستم تزریق ازن برای گندزدایی پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب شرکت ماکیان رشت، دستگاه تزریق (O3) تصفیه فاضلاب شرکت لبنی میعاد، نصب اوزون ساز بمنظور تصفیه فاضلاب خروجی از تصفیه خانه پالایشگاه شازند اراک، صنایع مس خمسه روی زنجان و ...
ازون ژنراتور بعنوان یکی از کلیدی ترین تجهیزات در تصفیه فاضلاب امروزه مورد تقاضای بسیاری از کارفرمایان می باشد .

اوزون ژنراتور را می توان در انتهای دستگاه تصفیه فاضلاب و یا پکیج تصفیه فاضلاب استفاده نمود.

سوالی که در انتها مطرح است این است که آیا می توان از ژنراتور (O3) در تصفیه پساب خروجی از سپتیک تانک و پکیج تصفیه فاضلاب استفاده نمود ؟

بدلیل اینکه پساب خروجی از سپتیک تانک فاضلاب حاوی مقدار زیادی انگل بوده و دارای رنگ و بو می باشد نمی توان با استفاده از ازن ساز پساب خروجی از سپتیک تانک فاضلاب اعم از سپتیک تانک پلی اتیلن و یا سایر انواع سپتیک تانک را تصفیه نمود و مورد استفاده جهت آبیاری کشاورزی نمود ولی در پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب می توان از دستگاه تزریق اوزون استفاده نمود.

کاربرد های ازن ژنراتور

• گاز ازن می تواند در سراسر یک سردخانه در سطوح پایین توزیع شود.

• یخ استریل ازن برای بسته بندی ماهی تازه و غذاهای دریایی برای طولانی شدن طراوت آنها استفاده می شود.

• گاز اوزون در کولرهای گوشتی برای مهار رشد میکروبیولوژیکی و افزایش ماندگاری استفاده می شود.

• ازن ژنراتور برای شستن میوه ها و سبزیجات و از بین بردن کپک و باکتری ها در آب حل می شود.

• استفاده از دستگاه ازن برای ضد عفونی و بسته بندی میوه ها و سبزیجات خشک

• سطح پایین گاز ازن می تواند در ظروف مورد استفاده قرار گیرد تا عمر مفید آن ها پس از تحویل طولانی تر شود.

• ازن تولید شده توسط پکیج تزریق ازن محلول برای شستشوی گوشت و مرغ برای از بین بردن باکتریها و افزایش ماندگاری در یخچال استفاده می شود.

کاربرد ازن ژنراتور در بیمارستان

هرگاه به مقوله کیفیت مراقبت از بیماران اشاره ای شده، تعیین میزان عفونت بیمارستانی در انعکاس کیفیت رسیدگی و مراقبت از بیماران، در اولویت اول قرار گرفته است.
از طرفی کنترل عفونت بیمارستانی رابطه مستقیمی با شناخت صحیح عوامل ایجاد کننده این گروه از عفونت‌ها و نحوه مقابله با آن دارد .
ازن ژنراتور به طور گسترده در صنعت و تاحدی در درمان های پزشکی استفاده می شود.
از آن به ندرت در کلینیک‌ها و بیمارستان ها استفاده شده است ولی اخیرا محققان بر کاربرد آن در محیط های آلوده بیمارستانی تمرکز کرده اند.
یک نمونه ی موفق از کاربرد ازن ژنراتور در بیمارستان، کنترل شیوع اتفاق افتاده در بیمارستانی در لندن توسط باکتری قوی Acinetobacter baumannii بود که با استفاده از ازن به خوبی کنترل و مدیریت شد.
پس از بخوردهی با ازن میزان آلودگی ایجاد شده توسط این باکتری از ۳۸٫۳% به ۵٫۷% کاهش یافت.

موارد کاربرد ازن ساز در بیمارستان

استفاده از ازن ساز در ضدعفونی اتاق عمل

شایع ترین باکتري هاي آلوده کننده اتاق هاي عمل استافیلوکوك‌هاي کواگولاز منفی، استافیلوکوك اورئوس، گونه هاي انتروکوك و اشرشیا کلی بوده است و در بین قارچ‌ها گونه هاي کاندیدا شیوع بیشتري داشته است.
بنابراین اتاق عمل می تواند یک منبع بزرگ عفونت هاي بیمارستانی باشد که توسط انواع گوناگونی از میکروارگانیسم‌ها ایجاد می شود.
بسیاری بیمارستان ها در جهان از دستگاه ازن ساز بزرگ برای ضدعفونی کردن اتاق عمل بین جراحی ها استفاده می کنند.
اتاق ها تمیز می شود، سپس (O3) را اعمال می‌کنند تا باکتری ها را به صورت موثر بکشد. استفاده از ازون ژنراتور دارای سرعت بالای واکنش برای ضدعفونی سریع اتاق عمل است.
اخیرا یک تکنولوژی موثر برای ضدعفونی اتاق عمل مطرح شده که این تکنولوژی در واقع پمپاژ مخلوطی از ازن و هیدروژن پراکسید داخل اتاق عمل است که امکان ضدعفونی تمامی تجهیزات و سطوح را شامل سقف، دیوارها، پرده ها، تشک ها، صندلی‌ها و … میسر می‌سازد.
این روش در از بین بردن باکتری‌ها در اتاق عمل بسیار موثر است. در جدول زیر نتایج اعمال این روش بر روی برخی باکتری های مهم آورده شده است که کاهش چشمگیر آنها را نشان می-دهد:

کاربرد اوزون ساز در استریل وسایل آزمایشگاهی و پزشکی

ابزار پزشکی مورد استفاده مانند میله های جراحی وریدی و دستگاه های تنفس، منابع اضافی برای عفونت هستند که طبق آمارها موجب ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ عفونت خونی در آمریکا شده اند.
در یک مطالعه انتشار استنوتروفوموناس مالتوفیلیا ازطریق تجهیزات به بیماران بستری گزارش شده است.
ازن ژنراتور می تواند برای ضدعفونی این وسایل مورد استفاده قرار گیرد. وسایل در محیطی در بسته قرار می گیرد و ازن با دوز بالا برای استریل به کار خواهد رفت.
ازن ژنراتور هزینه جاری استفاده از مواد استریل‌کننده را ازبین خواهد برد.

استفاده از ازن زن در ضد عفونی ملحفه‌ ها و لباس ‌ها و ....

استفاده از ازن ساز در ضدعفونی ملحفه‌ها امکان از بین بردن آلودگی‌ها را به طور کامل (۱۰۰ درصد) فراهم می‌کند.
ضمن آنکه نیاز به دمای بالا برای شستشو و همچنین مواد شوینده را به شدت کاهش خواهد داد.

کاربرد پکیج تزریق ازن در کاهش بو، باکتری، قارچ و دیگر میکرو ارگانیزم ها در هوای بیمارستان

در مطالعات انجام شده محققان عوامل مختلفی همچون روش‌های نامناسب استریلیزاسیون، سیستم نامناسب تصفیه هوا و نامناسب بودن درب‌ها و پنجره‌ها را سبب آلودگی دانسته‌اند.
در بررسی‌های صورت گرفته میکروکوکوس‌ها شایع‌ترین اورگانیسم یافت شده درهوای بخش‌ها بود و در مرتبه بعدی استافیلوکوک اپیدرمیس قرار داشت.
برای سلامت هر چه بیشتر افراد از جمله پزشکان و کارکنان بیمارستان، می‌توان از ازن برای ضدعفونی و تصفیه هوای بیمارستان‌ها استفاده کرد و این امر باید در ساخت بیمارستان ‌های جدید مد نظر باشد.
استفاده از ازن ژنراتور در هوای بیمارستان‌ها هم از طریق چیلر و از طریق اسپری آن در اتاق‌ها و سالن‌ها امکانپذیر است.
با کنترل و کاهش میزان آلودگی‌ها توسط تکنولوژی ازن می‌توان سبب کاهش میزان عفونت‌های بیمارستانی و آسیب‌های ناشی از آن شد.

استفاده از ازن ژنراتور در تولید آب خالص برای مصارف دارویی و آزمایشگاهی

در بیمارستان ها برای شستن و پاک کردن، تهیه محلول ها به منظور تزریقات، محلول هایی برای شستشو و رقیق کردن، نیاز به آبی است که هم خالص باشد (آبی که هدایت الکتریکی کم و مشخصی داشته باشد) و هم استریل باشد که استفاده از ازن ژنراتور راهی به صرفه و مناسب در تهیه این آب است.
آب خالص مورد نیاز بیمارستانها باید سطح بسیار کمی از میکروب را داشته باشد. روش های سنتی تهیه این آب، نیاز به اعمال فرآیندهای حرارتی تا دمای بالا دارد که تهیه آن را هزینه‌ بر می کند. روش جایگزین برای ضدعفونی حرارتی آب، استفاده از ازن است.ازن با درجه اکسید کنندگی بسیار بالا ، فعالیت و تاثیر گذاری سریعتر، نتایج بهتر و مطلوب‌تری برای استریلیزاسیون نسبت به سایر روش‌ها در اختیار ما می‌گذارد.
ازن ژنراتور از طریق تصفیه و استریل آب مصرفی و همچنین تولید آب خالص برای مصارف دارویی و آزمایشگاهی در بیمارستان‌ها کاربرد دارد.
ازون بدون در نظر گرفتن ماهیت باکتری، ویروس و قارچ و حتی اسپور آنها را از محیط حذف می‌کند و در عمل به افزایش کیفیت آّب می‌انجامد.

استفاده از دستگاه تزریق ازن در تصفیه زباله‌های بیمارستانی و تصفیه پساب بیمارستان

زباله‌های بیمارستانی آلودگی‌های متعددی از قبیل آلودگی‌های بیولوژیک (شامل انواع باکتریها، ویروس‌ها، انگل‌ها، قارچ‌های بیماری‌زا، نسوج، ضایعات پاتولوژیک و…)، مواد شیمیایی سمی و یا کارسینوژن (مانند اتیدیوم بروماید، فنل و …) و آلودگی‌های رادیواکتیو (رادیوایزوتوپ‌هایی که جهت تشخیص و یا درمان بکار گرفته می‌شوند، دارند که هر کدام به تنهایی می‌توانند تهدیدی جدی برای محیط زیست و جامعه به شمار روند.
آلودگی‌های عفونی بیمارستان ممکن است از طریق پساب و زباله‌های بیمارستانی به محیط منتقل شود. لذا درحال حاضر زباله‌های بیمارستانی به صورت جداگانه از زباله‌های شهری دفع می گردد. این امر هزینه‌های زیادی را در بر خواهد داشت. با استفاده از ازن ساز می‌توان این آلودگی‌ها را به سطح طبیعی و حتی کمتر کاهش داده و در نتیجه هزینه‌های دفع زباله و پساب را کاهش داد.

کاربرد ازن ژنراتور در تصفیه آب چیلر بیمارستان

آب چیلرها خود منبعی برای ورود آلودگی به داخل بیمارستان است. با استفاده از ازن ژنراتور در این آب، علاوه بر از بین بردن آلودگی آب، بخشی از آلودگی موجود در هوای بیمارستان نیز کاهش خواهد یافت.
EPAکالیفرنیا[۱] استفاده از ازن در برج‌های خنک کننده را به عنوان “تکنولوژی پیش گیری از آلودگی” قلمداد می‌کند و استفاده از آن را همواره امن می داند. (تائیدیه GRAS[2]از FDAآمریکا)
مراکز کنترل بیماری‌ها ثابت کرده‌اند که برای نابود کردن سریعتر و کامل‌تر باکتری لژیونلا برای عملکرد ایمن‌تر برج‌های خنک کننده، ازن و مکش آب به سمت پائین تنها راه بهبود کیفیت آب بدون اضافه کردن هیچ ماده‌ شیمیایی در اکثر موارد می‌باشد.

تأثیر تزریق گاز ازن در فاضلاب بیمارستانی

باکتری های کلیفرم به گروهی از باکتری های خانواده انتروباکتراسه (باکتری های روده ای) گفته می شود که دارای توانایی خاصی در تخمیر قند لاکتوز باشند.

کلیفرم ها باکتری هایی هستند که همیشه در مجرای گوارشی حیوانات خونگرم و انسان حضور دارند از اساسی ترین آزمایشات تعیین آلودگی باکتریابی منبع آب و حتی غذا،آزمایش شمارش کلیفرم ها می باشد که توسط سازمان سلامت و بهداشت جهانی در سال 1914 برای خانواده انتروباکتریاسه برگزیده شد.

از مشکلات بهداشتی ایجاد شده توسط فاضلاب های بیمارستانی تخلیه آنها بدون پیش تصفیه به داخل شبکه فاضلابروی شهری است.

مصرف زیاد آنتی بیوتیک توسط بیماران در بیمارستان ها برای کنترل عفونت سبب افزایش تنوع و تعداد باکتری های مقاوم آزاد شده از فاضلاب های بیمارستانی می گردد.

اغلب موارد سیستم های متداول تصفیه فاضلاب قادر به حذف این مواد نمی باشد.

برسی انجام شده بر روی فاضلاب های بیمارستانی نشان داد که مواد ویژه ای مانند آنتی تومورها ، آنتی بیوتیک ها ، ید 131 و ترکیبات آرگونهالوژنه غالبا بدون هیچ گونه تجزیه ای از تصفیه خانه فاضلاب های متداول خارج می شوند.

این ترکیبات می توانند با ایجاد عدم تعادل بیولوژیکی ، آلودگی محیط را موجب گردند.

فرآیندهای متداول گندزدایی فاضلاب بیمارستانی مانند کلریناسیون و تابش اشعه ماورای بنفش تاثیر قابل توجهی در کاهش باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک و ژن های مقاوم به آنتی بیوتیک ندارد.

گاز ازن تولیدی بوسیله دستگاه ازن ساز دارای عملکردی بهتر با کلر در فرآیند تصفیه بوده و 3000 مرتبه سریعتر از کلر عمل می نماید.

ازن اثرات جانبی و نامطلوب کلر را نداشته و به علت اینکه از ماده اولیه اکسیژن تولید شده و در هنگام تخریب به اکسیژن تبدیل می شود اثرات زیست محیطی هم ندارد.

روش های جذب به کمک کربن فعال ، ازناسیون و فرآیندهای غشایی می توانند در حذف برخی از ترکیبات دارویی موثر باشند.

ازون به طور موثری باعث غیر فعال شدن ویروس فلج اطفال ، ویروس های مولد بیماری های تنفسی و ویروس هایی که باعث ایجاد تاولهای دهانی می شوند می گردد.

هرچند از لحاظ تاریخی ازن در درجه اول برای گندزدایی آب استفاده شده است ، اما پیشرفت های اخیر در تولید ازن و فناوری های انتقال جرم باعث شده است که ازن ژنراتور برای گندزدایی فاضلاب نسبت به سایر روش ها از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

بدلیل عواقب بهداشتی و سمیت کلریناسیون و سخت تر شدن معیارهای تخلیه پساب های خروجی عوامل گندزدای جایگزین مانند ازن ، اشعه فرابنفش و آب اکسیژنه جهت تصفیه نهایی پساب پیشنهاد شده اند.

ازمیان این موارد ازن ژنراتور به عنوان موثرترین و بهترین روش شناخته شده است.

گندزدایی به وسیله دستگاه تزریق ازن  تابع ph‎‎ نبوده و باعث تولید و ازدیاد مواد جامد در آب و فاضلاب نمی شود.

از مزایای مهم ازون ساز در تصفیه پساب، اشباع شدن محلول از اکسیژن است که درنتیجه تجزیه ازن رخ می دهد.

در اکسیداسیون پیشرفته به علت افزودن پراکسید هیدروژن و ازن به صورت همزمان تجزیه ازن و تقویت تولید رادیکالهای هیدروکسیل بیشترین کارایی را در اکسیداسیون ترکیبات عالی دارند که دلیل  این کارایی،پتانسیل بالای اکسیداسیون – احیاء رادیکال ها و غیر انتخابی بودن ترکیبات اکسید شده توسط رادیکال های هیدروکسیل است.

رادیکال هیدروکسیل دارای پتانسیل اکسایش 2.8 ولت می باشد. با توجه به این که عمر رادیکال های هیدروکسیل کم می باشد لذا باید در مرحله مصرف تولید گردند.
با توجه به مزایای ازن زنی و وجود تجزیه های موفق در این زمینه استفاده از پکیج تزریق ازن (ازن ژنراتور) ، امکان توسعه این روش به عنوان گندزدایی فاضلاب های بیمارستانی با هدف حذف کامل باکتری های کلیفرم مورد برسی قرار گرفت.

بر اساس آزمایشات ازن زنی روی نمونه های واقعی فاضلاب خام بیمارستان که از نزدیک ترین منهول به بیمارستان تهیه گردیده است MPN کل باکتری های کلیفرم در فاضلاب خام بیمارستان ، فاضلاب خام بیمارستان بعد از 10 تا 20 دقیقه ازن زنی و فاضلاب خام بیمارستان تحت اکسیداسیون پیشرفته (زمان تزریق 10 دقیقه) به صورت زیر می باشد.

ازن ژنراتور بیمارستان

معایب مواد شیمیایی موجود مانند کلر، پراستیک اسید و هیدروژن پراکسید برای ضدعفونی

• برای استفاده سریع مناسب نیستند. زیرا باقیمانده بر جای می‌گذارند.
• سمی اند.
• خورنده اند.
• هزینه‌ی جاری بالایی در بردارند.
• مشکلات تنفسی برای کارکنان بیمارستان ایجاد می کنند.
• بوی نامطبوع ماندگار دارند.

در ادامه مزایای ازن ژنراتور نسبت به راه های ضدعفونی دیگر را به تفکیک بیان می کنیم

مقایسه ازن با کلر

• ازن 3125 بار سریع تر از کلر واکنش می دهد و ۳ تا ۴ برابر موثرتر از آن آب را ضدعفونی می کند.
• خورندگی ازن برای تجهیزات نسبت به مواد شیمیایی موجود مانند کلر کم تر است.
• پکیج تزریق ازن، هزینه جاری در بر ندارد.

مقایسه ازن و هیدروژن پراکسید

یکی از مزایای ازن نسبت به هیدروژن پراکسید در بیمارستان این است که نیازی نیست محل به طور کامل تخلیه شود و می توان تخت، پرده و وسایل الکترونیکی را همان جا گذاشت و درنتیجه تحت ضدعفونی قرار می گیرند.

مقایسه ازن با اشعه UV

• ازن چون گاز است می تواند در ضدعفونی و استریل وسایل پزشکی پوشش دهی بهتری را ایجاد کند. و تمامی خلل و فرج‌ها را استریل کند. ولی UV از جنس اشعه است و صرفا سطوحی که به صورت مستقیم در معرض اشعه قرار می‌گیرند، ضدعفونی می‌شوند.
• اشعه UV به تجهیزات پلیمری و پلاستیکی آسیب می‌زند.
• اشعه UV قادر به از بین بردن تمامی انواع میکرواورگانیسم‌ها نمی‌باشد.

علاوه بر مزایای فوق، استفاده از ازن ژنراتور در بیمارستان فواید زیر را به دنبال خواهد داشت.

فواید استفاده از ازن ژنراتور در بیمارستان

• ماده ی ضدمیکروبی بسیار قویست.
• موثر و ایمن است.
• بزرگ ترین مزیت ازن نسبت به روش های دیگر هزینه کم تر آن است.
• استفاده آن سریع و آسان است و دستگاه آن قابل حمل است.
• قدرت نفوذ بالا به تمام سطوح را دارد.
• ازن ژنراتور باکتری را در چند ثانیه و طی فرآیندی به نام تجزیه سلولی از بین می برد و از این رو میکروارگانیزم در مقابل آن واکسینه نمی‌شود.
• رهایش آن می تواند قابل کنترل از بیرون اتاق باشد. (مشکل تنفس برای کارکنان حذف می شود)
• عدم ایجاد لکه بر روی سطوح شیشه‌ای بر خلاف دیگر ضدعفونی کننده‌های محلول

سایر محصولات مرتبط :

سپتیک تانک

 
ازن ژنراتور دستگاه ازن زن سیستم ازن زن قیمت ازن زن در مشهد دستگاه ازن زن در مشهد ازن زن تهران دستگاه ازن زن در کرج دستگاه ازن زن در کرج ازن ژنراتور ازن زن ازن ساز ازن ژنراتور اصفهان ازن ژنراتور ارومیه ازن ژنراتور کرج تولید کننده ازن ژنراتور تصفیه آب استخر ضد عفونی کننده استخر قیمت ازن ساز قیمت ازن ژنراتور قیمت دستگاه ازن ژنراتور قیمت دستگاه ازن ساز 2014:03:26
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50