چیلر هواخنک - قیمت چیلر تراکمی هوا خنک

چیلر تراکمی هوا خنک : 

سیکل تبرید تراکمی، سیستمی آشنا و بسیار قدیمی در صنایع تهویه مطبوع می‌باشد که در آن با تامین کار و ورود انرژی -عموما به شکل برق- گرما توسط مبرد از فضای سرد گرفته شده و به فضای گرم‌تر منتقل می‌گردد.

به طور کلی چیلرهای تراکمی بر اساس سیستم خنک شوندگی (کندانسور) بر 2 نوع تقسیم بندی می شوند و بر اساس نوع کمپرسور بر 4 نوع .

انواع چیلر بر اساس سیستم خنک شوندگی:

-کندانسور آبی یعنی نیازمند به برج خنک کننده

-کندانسور هوایی یعنی بی نیاز به آب

انواع چیلر بر اساس نوع کمپرسور:

-اسکرال (Scroll)

-رفت و برگشتی (Reciprocating)

-اسکرو (Screw)

-سانتریفیوژ (Centrifugal)


راندمان چیلرهای آبی همواره بیشتر از چیلرهای هوایی می‌باشند، اما امتیاز چیلرهای هوایی بی نیاز بودنشان از آب و نتیجتا کاهش رسوبات و افزایش طول عمر کل سیستم تاسیسات می‌باشد. ضمنا در مواقع قطعی آب، چیلر هوایی به کار خود ادامه خواهد داد.

گروه صنعتی ناب زیست ارائه دهنده تجهیزات سرمایشی-گرمایشی جهت مصارف صنعتی، خانگی، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های اداری و تجاری، هتل‌ها و ... می‌باشد.
تمامی محصولات شده دارای گواهی استاندارد CE (استاندارد اتحادیه اروپا) می‌باشند.

چیلر‌های تراکمی هواخنک با کمپرسور اسکرو

چیلرهای نوع Screw را بایستی نسل جدید چیلرهای تراکمی به حساب آورد.

تکنولوژی ساخت و نوع خاص کمپرسورهای این دستگاه‌ها که از نوع مارپیچی می‌باشند، امکانات ویژه‌ای را نسبت به چیلرهای تراکمی نوع معمولی به وجود آورده است.

کنترل ظرفیت یا همان مکانیزم بی‌بار کننده (Unloader) که توسط فشار روغن فعال می‌شود، به منظور کاهش بار در حین راه‌اندازی و کنترل ظرفیت در حین کاربری به صورت کاملا متناسب با میزان تبرید مورد نیاز استفاده می‌شود که این امر سبب عمر بسیار طولانی‌تر دستگاه و راندمان بی‌نظیر آن نسبت به سایر سیستم‌ها شده و هزینه انرژی، تعمیر و نگهداری را کاهش چشمگیری می‌دهد. بی‌بار کردن کمپرسور متناسب با کاهش بار سیستم نه تنها سبب کاهش توان ورودی به کمپرسور می‌گردد، بلکه تنش‌های وارده به موتور و کمپرسور را که در اثر تعداد دفعات روشن- خاموش شدن به وجود می‌آید نیز کاهش می‌دهد.

در نتیجه نیاز به تعمیرات به حداقل خواهد رسید. ملاحظه می‌گردد که در صورت استفاده از این سیستم علیرغم جایگزینی انرژی الکتریکی به جای انرژی سوخت گاز و آب، مصرف انرژی در حالت کاملا بهینه قرار می‌گیرد، که این خود هزینه‌های بهره‌برداری را نسبت به چیلرهای تراکمی معمولی کاهش خواهد داد.

ناب زیست بزرگترین شرکت طراحی چیلر و بروز ترین تولید کننده چیلر تراکمی، چیلر هوا خنک و مینی چیلرهای آپارتمانی آمادگی خود را بمنظور ارائه خدمات رایگان محاسبه ظرفیت چیلر، کمک در انتخاب نوع چیلر با توجه به امکانات موجود در هر پروژه و مشاوره رایگان در زمینه طراحی چیلر اعلام می نماید.ما ادعا نمیکنیم بهترین تولید کننده هستیم ولی اثبات می کنیم در زمینه طراحی چیلر بروز ترین هستیم.

چیلر هواخنک

سهولت در راهبری وعدم نیاز به سیستم برج خنک کننده از ویژگی‌های بارز این سیستم می‌باشد.
چیلرهای تراکمی اسکرو گروه صنعتی ناب زیست دارای ویژگیهای زیر می باشد:
-دارای ظرفیت‌های 24 تا 330 تن تبرید
-1 یا 2 کمپرسور نیمه بسته (semi hermetic) از نوع اسکرو
-کندانسور با راندمان بالا و دارای فن با کوپل مستقیم
-اواپراتور از نوع پوسته-لوله
-سیستم کنترل میکروپروسسوری
چیلر‌های تراکمی هواخنک با کمپرسور رفت و برگشتی
- دارای ظرفیت‌های 14 تا 118 تن تبرید
-1 یا 2 کمپرسور نیمه بسته (semi hermetic) از نوع رفت و برگشتی
-کندانسور با راندمان بالا و دارای فن با کوپل مستقیم
-اواپراتور از نوع پوسته-لوله
-سیستم کنترل میکروپروسسوری

انواع چیلرها

همانطور که اشاره شد چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می‌شوند. شکل دیگر تقسیم بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک وتبخیری تقسیم بندی می‌شوند. چیلرهای تراکمی با استفاده از انرژی الکتریکی و چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی حرارتی باعث ایجاد برودت و سرما می‌شوند.

چیلر تراکمی

در چیلرهای تراکمی گاز ابتدا توسط کمپرسور، متراکم می‌گردد. این گاز سپس به کندانسور وارد شده توسط آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل می‌گردد این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین وارد خنک‌کننده (اواپراتور) می‌شود که در فشار کمتری قرار دارداین کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک‌کننده، باعث ایجاد برودت در موادی که با قسمت خنک‌کننده در ارتباطند می‌گردد. سپس گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می‌شود. با عبور بخار با سرعت در یک مسیر هوای کندانسور مکیده می‌شود. خلاء در کندانسور به علت تبدیل بخار به اب و اختلاف حجم بین بخار و اب ایجاد می‌گردد.

انواع چیلر تراکمی :

چیلر تراکمی رفت و برگشتی

چیلر تراکمی اسکرو

چیلرهای تراکمی اسکرال Scroll

اصول کار چیلر تراکمی

اصول كار چیلر تراکمی بدين شكل مي باشد كه سيال مبرد وارد لوله ها يا به اصطلاح تبخير كننده كه در داخل اتاق يا محلي كه مي خواهيم سرد كنيم مي شود گرما از هواي اتاق به سيال مبرد داده مي شود و سيال در نتيجه گرفتن گرما تبخير مي شود و در عوض درجه حرارت اتاق پايين مي آيد و دارای شرایط زیر باشد:

1) دمای آب رفت برج خنک کن بایستی 28 درجه سانتيگراد باشد .

2) دمای آب برگشت برج خنک کن بایستی 5 درجه سانتیگراد با رفت اختلاف داشته باشد .

3) فشار گاز فریون در مکش چيلر تراکمي بايستي 45 تا 75 پياسآي ورانش 200 تا 260 پیاسآی باشد با کندانسور آبی.

4) هنگامي که ميخواهيم گاز تزريق کنيم بايستي شير سرويس آن را ببنديم .

5) در حالت کارکرد چيلر تمامي شيرهاي آن بايستي باز باشد. مکش - رانش - مایع .

6) براي روشن کردن چيلر ابتدا فن برج سپس پمپ فن کوئل و بعد از آن پمپ برج را روشن می کنیم .

7) براي وکيوم کردن چيلر بايستي چيلر خاموش باشد .

8) براي روغن زدن هم بايستس دستگاه خاموش باشد.

9) فشار روغن حداقل PSi 20 بيشتر از درجه فشار مکش باشد .

10) سطح شيشه نشان دهنده مايع مبرد بايد صاف و بدون حالت کف زدگي باشد .

11) روغن داخل کمپرسور حدود 1/2 سطح شيشه روغن نما باشد و اگر از 1/4 سطح شيشه کمتر باشد روغن لازم را تامين کنيد .

12) مقدار اسيد براي هر ظرفيت چيلر معادل 1/5 کيلوگرم پيشنهاد مي شود .

13) از گيج قرمز براي فشار زياد و تست ازت استفاده مي شود .

14) از گيج آبي (یا سبز) براي فشار کم و وکيوم کردن دستگاه چيلر استفاده ميشود .

15) در کنار دريا فشار وکيوم بايستس 1.29 اينچ جيوه باشد و در تهران 27 اينچ جيوه .

چیلر جذبی

در چیلرهای جذبی برخلاف چیلرهای تراکمی از جذب کننده (Absorber) و مولد حرارتی (ژنراتور) بجای کمپرسور استفاده می‌گردد. عمومی‌ترین خنک‌کننده در چیلرهای جذبی سیستم برمید لیتیم (لیتیوم برماید) است. در این سیستم، در قسمت جذب کننده، بخار آب توسط لیتیوم برماید غلیظ جذب شده و در قسمت مولد حرارتی، آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می‌شود. بخار آب در کندانسور که دارای فشار ۱/۰ اتمسفر است به حالت مایع در می‌آیدو سپس در خنک‌کننده که تحت فشار ۰۱/۰ اتمسفر دوباره به بخار تبدیل می‌گردد و آب برای اینکه تبخیر گردد گرمای نهان خود رااز محیط خنک‌کننده می‌گیرد و باعث ایجاد برودت می‌گردد سپس بخار آب ایجاد شده در خنک‌کننده به جذب کننده منتقل می‌گردد و دوباره این چرخه تکرار می‌شود.

انواع چیلر جذبی

۱- گروه تک اثره (Single effect)

که خود به سه دسته چیلرهای تک اثره با تغذیه بخار، تک اثره با تغذیه آب داغ (دمای بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد) و تک اثره با تغذیه آب گرم (دمای زیر۱۰۰ درجه سانتیگراد) تقسیم می‌شوند که نحوه کار آنها مشابه بوده و همگی دارای حداقل یک مولد حرارتی می‌باشند.

۲- گروه دو اثره (Double effect)

که به دو دسته دو اثره با تغذیه بخار و دو اثره با شعله مستقیم طبقه‌بندی می‌شوند. این چیلرها، جز نسل جدید چیلرهای جذبی بوده و دارای سیکل تبرید کاملتری نسبت به چیلرهای جذبی تک اثره‌است.

ضریب عملکرد چیلرهای جذبی و چیلرهای تراکمی

· ضریب عملکرد چیلرهای جذبی تک اثره بین ۰٫۶ الی ۰٫۸ است.

· ضریب عملکرد چیلرهای جذبی دو اثره ۱ است.

· ضریب عملکرد چیلرهای تراکمی بین ۲ تا ۶٫۱ است.

در چیلر های جذبی انرژی ورودی گاز میباشد که COP آن بر اساس آن محاسبه می شود ولی در چیلر های تراکمی انرژی ورودی آن برق است که در این صورت نمی توان COP این دو را با هم مقایسه کرد. با توجه به تولید برق با استفاده از گاز و افت 70 درصدی شبکه انتقال برق و راندمان 18 تا 30 درصدی نیروگاه ها COP چیلر های تراکمی بر اساس گاز ورودی تقریبا برابر 1 می باشد که از چیلر جذبی کمتر است.

 نحوه عملکرد چیلر هوایی | چیلر هواخنک

چیلر هواخنک نیاز به آب جهت خنک کاری ندارد. جهت آگاهی از نحوه عملکرد چیلر هواخنک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برج خنک کننده

برج خنک کننده صنعتی

 کولینگ تاور

چیلر هوایی چیلر هواخنک تولید کننده دستگاه چیلر تولید کننده چیلر هوا خنک 2014:12:26
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50