سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس یکی از انواع مدلهای سپتیک تانک خانگی و صنعتی است که جنس بدنه آن از الیاف شیشه ای فایبرگلاس، رزین و پلی استر می باشد.

شکل سپتیک تانک فایبرگلاس می تواند گرد باشد که به آن سپتیک جی آر پی می گویند و یا مکعبی باشد که به آن سپتیک فایبرگلاس گفته می شود.

یکی از انواع مدل های حوضچه های آرامش یا گند انبار، سپتیک تانک فایبرگلاس است که در دو مدل سپتیک اف آر پی و مخزن سپتیک جی آر پی در جهان تولید می شود.

سپتیک تانک frp در بین مهندسین به سپتیک کامپوزیت نیز مشهور است چرا که کامپوزیت به مفهوم ترکیب چند پلیمر می باشد.

سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس مفهومی فراتراز مفهوم اصلی گند انبار نیست .

در انباره تعفن فایبرگلاس در بخش اول مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند.

چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند. میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می گردد.

دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم سپتیک فایبرگلاس باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد.

بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پساب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می گردد. پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد. معمولاً از سپتیک تانک ها جهت پیش تصفیه، متعادل سازی و یا ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده می شود.

 اندازه مخزن فایبرگلاس

اندازه مخزن سپتیک فایبرگلاس از 750 گالن تا 10000 گالن متغیر است. برای مصارف خانگی ، اکثر مصرف کنندگان مخزن سپتیک 1000 فایبر گلاس را انتخاب می کنند. برای مراکز تجاری مانند هتل ها، از جمله امکانات عمومی مانند بیمارستان ها و مدارس، مخازن سپتیک بزرگتر مورد نیاز است.

موارد کاربرد سپتیک تانک فایبرگلاس

نصب مخزن سپتیک فایبرگلاس نیاز مشتریانی را که به دنبال مخزن سپتیک جایگزین با دوام کافی هستند ، برآورده می کند. این نیاز متناسب با طیف وسیعی از کاربران از اهداف خانگی تا شرکت های بزرگ است مانند مواد غذایی ، پزشکی ، پارچه ، مواد شیمیایی ، برق ، متالورژی ، ماشین آلات ، نفت ، ساخت و ساز و ....

سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس

(Fiberglass) ترکیبی از الیاف شیشه و پلیمر است که در آن از الیاف شیشه به عنوان ماده تقویت کننده(Reinforce) و از رزین های پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می شود.

انواع رزین مورد استفاده در تولید فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، وینیل استر و اپوکسی ها. پلی استرها در مقابل خوردگی ضعیف بوده ولی وینیل استرها در مقابل خورگی از استحکام بالایی برخوردارند. رزین های اپوکسی نیز در مقابل خوردگی و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند. جرم حجمی فایبرگلاس بین 1850 تا 2000 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

گروه صنعتی ناب با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی تولید فایبرگلاس و با استفاده از رزین های وارداتی کره جنوبی، قادر به تولید انواع سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد.

سبکی، قابلیت مونتاژ در محل، قابلیت با ابعاد دلخواه، مقاومت بسیار بالا و طول عمر بیش از 50 سال محصول از ویژگی های سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد. این سپتیک تانک ها با ظرفیت 3 تا 60 مترمکعب قابل تولید و عرضه می باشند.

علت کاربرد سپتیک تانک فایبرگلاس به قدرت تحمل بالای این دستگاه زیر خاک و بار ترافیک بدون سازه نگهبان بر می گردد. سپتیک تانک فایبرگلاس از نوع جی آر پی را می توان تا 27 متر زیر زمین بدون سازه نگهبان دفن کرد.

سپتیک تانک اف آر پی که نوعی فایبرگلاس است بیشتر در فضاهایی استفاده می شود که در نصب محدودیت وجود دارد و امکان انتقال یکپارچه سپتیک تانک میسر نیست.

سپتیک تانک فایبرگلاس

مزایای سپتیک تانک فایبرگلاس

 • آسانتر برای نصب : برای انتقال یا نصب مخازن سپتیک فایبرگلاس به تجهیزات سنگین لازم نیست.
 • طول عمر طولانی تر : مخزن سپتیک فایبرگلاس تحت تأثیر گازهای ایجاد شده توسط فاضلاب قرار نمی گیرد تا مانند مخازن بتونی یا فولادی رو به زوال نشوند.
 • مواد غیر متخلخل : ریشه ها به مخازن سپتیک فایبرگلاس نفوذ نمی کنند.
 • آسانتر برای تعمیر : در صورت احتمال آسیب دیدن ، مخازن سپتیک فایبرگلاس می توانند خیلی راحت تر از مخازن سپتیک یا بتنی تعمیر شوند.
 • مقاوم در برابر ترک خوردگی و زنگ زدن
 • مقاومت در برابر اعوجاج
 • درزهای کیپ و محکم
 • دارای تنوع رنگ
 • ضد خوردگی برای عمر طولانی
 • ابعاد انتخابی
 • سبک برای نصب آسان
 • سپتیک تانک فایبرگلاس می تواند در مناطقی که آب زیرزمینی زیاد است شناور باشد

قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس

قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس وابسته به پارامترهای ظرفیت دستگاه، دفنی یا غیر دفنی بودن دستگاه، مکعبی یا استوانه ای بودن و نهایتا نوع فاضلابی که درون این سپتیک نگهداری می شود.

سپتیک تانک فایبرگلاس با ظرفیت 10 مترمکعب دارای قیمت 148 میلیون ریال می باشد. درون این دستگاه نیز همچون سایر انواع سپتیک به دو قسمت تقسیم شده است و این دو قسمت با یک بافل 4 اینچ به هم وصل می شود.

دیواره میانی این دستگاه تا ارتفاع 8 سانتی متر از سقف بالا آمده است.

قیمت سپتیک تاک فایبرگلاس 20 مترمکعب دارای که دارای ابعاد قطر 2 در طول 6.5 می باشد و یا چنانچه به صورت مکعبی تولید شود ابعاد دستگاه 5*2*2 می باشد معادل 38 میلیون تومان برای سپتیک جی آر پی و 29 میلیون تومان برای سپتیک اف آر پی خواهد بود.

سپتیک تانک

2014:08:12
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57