سپتیک تانک بتنی ، قیمت سپتیک آماده بتنی

سپتیک تانک بتنی ، قیمت سپتیک آماده بتنی

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نوع خاصی از انواع مختلف گندانبار است که بصورت آماده با استفاده از میلگرد و بستن قالب بصورت عمودی و افقی در تار و پود ، تزریق سیمان تیپ 5 ضد سولفات و پوشش با ایزوگام فویل دار جهت عایق بندی و جلوگیری از تخریب بتن در مقابل پساب های اسیدی در کارگاه تولید و جهت نصب به محل پروژه منتقل می گردد.

با توجه به سنگینی سپتیک پیش ساخته بتنی محدودیت مربوط به حمل و نقل آن از طریق تولید قالبی قسمت های مختلف دستگاه در کارخانه و مونتاژ آن در محل ، مرتفع گردیده است .

همانطور که مستحضرید سپتیک تانک ساده ترین و پرکاربرد ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی- انسانی است.

از نظر ساختمان سپتیک تانک مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره به دو بخش نامساوی تقسیم شده است. سپتیک تانک بتنی آماده بدلیل محدویت در حمل و باراندازی اصولا بصورت استوانه عمودی تولید می شود و بدلیل سنگینی و وزن بالا نهایتا تا 15 مترمکعب در قالب یک دستگاه قابل تولید و عرضه می باشد.

لذا برای خرید یک سپتیک تانک بتنی 60 مترمکعب می بایست 6 عدد سپتیک بتنی 10 مترمکعب با قطر 1.6 و ارتفاع 5 متر و یا 4 دستگاه سپتیک پیش ساخته قطر 2 و ارتفاع 3.5 خریداری شود.

سپتیک تانک آماده بتنی

بهنگام نصب سپتیک تانک بتنی آماده دقت کنید حتما سپتیک تانک ها بصورت موازی از طریق نصب یک منهول مورد بهره برداری قرار بگیرند و نه بصورت متوالی . 

با توجه به مبلغ پایین سرمایه گذاری مورد نیاز در تولید سپتیک تانک بتنی , گروه صنایع ناب در سال 1383 توانست با تکیه بر دانش و تجربه چند نفر از پرسنل جدیدالاستخدام نسبت به تولید دستگاه سپتیک تانک بتنی ، سپتیک تانک پیش ساخته بتنی، سپتیک تانک بتنی پیش ساخته، منهول های بتنی فاضلاب و ایمهاف تانک بتنی اقدام نماید  .

 در سپتیک تانک بتنی درجا در بخش اول مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند.

چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند. میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می گردد.

دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد.

بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پساب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک بتنی خارج می گردد.

پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد. معمولاً از سپتیک تانک جهت پیش تصفیه، متعادل سازی و یا ایستگاه پمپاژ فاضلاب نیز استفاده می شود.

در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته طراحی سپتیک تانک کمی متفاوت است . چرا که سپتیک بتنی پیش ساخته بصورت استوانه ساخته می شود و البته عمودی لذا ایجاد بخش اول و دوم میسر نیست .

در این حالت با توجه وجود دو عدد استوانه درون هم یکی از استوانه نقش لجن گیر را بازی میکند و استوانه دوم نقش زلال کننده را بر عهده خواهد گرفت. در حقیقت وجود دیگ و شش پر کاری را میکند که دیواره میانی در سپتیک تانک افقی انجام میدهد.

سپتیک تانک های بتنی گروه صنعتی ناب با ظرفیت های 3 تا 12 متر مکعب بصورت استوانه عمودی و پیش ساخته تولید می گردند. مهم ترین مزیت سپتیک تانک بتنی ارزان بودن آن است. با توجه به جرم حجمی بالای بتن، حمل و نقل سپتیک تانک بتنی مشکل و از هزینه بالایی برخوردار است.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

برای زلال سازی بهتر فاضلاب معمولاٌ دستگاه های سپتیک تانک پیش ساخته  را دو یا سه مخزنه می سازند که حجم قسمت اول را دو برابر حجم قسمتهای بعدی طراحی می کنند. 

که این امر به منظور جلوگیری از نوسانات سطحی فاضلاب و طولانی تر کردن تخلیه لجن صورت می گیرد.

ضریب تبدیل آب مصرفی به فاضلاب معمولاٌ برابر ۸۰ درصد در نظر گرفته می شود.

میزان تولید فاضلاب با توجه به سرانه مصرف آب و ضریب تبدیل آن به فاضلاب برای زمان ماند ۱۲ تا ۱۵ ساعت (به دلیل عدم حضور پرسنل عملیاتی در طول روز) طراحی می گردد.

قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته بدلیل برخورداری از تکنولوژی پایین در تولید، بسیار کم بوده و مقرون به صرفه است.

سپتیک تانک پیش ساخته بتنی گروه صنعتی ناب دارای دارای میلگرد آجدار شماره 8 در پود و میلگرد آجدار نمره 10 در تار می باشد.

بدنه بیرونی سپتیک تانک پیش ساخته بتنی گروه صنعتی ناب ایزوگام می باشد که این موضوع کمک شایانی به عدم نفوذ فاضلاب به بیرون می می نماید.

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته صدا و سیمای بیرجند در خراسان جنوبی بزرگترین پروژه اجرا شده گروه صنعتی ناب در این حوزه می باشد که مشتمل بود بر 80 دستگاه سپتیک تانک بتنی پیش ساخته به حجم هر یک 5 مترمکعب

مشخصات فنی سپتیک تانک بتنی پیش ساخته

سپتیک تانک بتنی تولیدی این شرکت دارای میلگردهای نمره 10 در تار و میلگرد نمره 8 در پود می باشند.
سیمان مورد استفاده در تولید سپتیک تانک بتنی ناب زیست از نوع تیپ 5 بوده و ضد سولفات می باشد.
لایه بیرونی بدنه سپتیک تانک بتنی تولیدی این شرکت ایزوگام و لایه داخلی چسب بتن می باشد که این موضوع باعث عایق بندی کامل سپتیک تانک ها می گردد.

سپتیک تانک بتنی 5 مترمکعب تولیدی این شرکت 2 تکه با قطر 1/6 و ارتفاع 2/8 متر می باشد.
عیار بتن مورد استفاده در تولید دستگاههای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته 300 می باشد.
فاصله بین میلگردهای تار 20 سانتی متر می باشد.
پکیج تصفیه فاضلاب بتنی بیهوازی گروه صنعتی ناب دارای "4پر" بمنظور تقسیم فضای داخل به چهار قسمت ته نشینی – آشغالگیری – گندزدایی و پساب خروجی می باشد.
"طبق" مورد استفاده در سپتیک بتنی تولیدی گروه صنعتی ناب جهت خورد کردن مواد جامد مورد استفاده قرار می گیرد.
"دیگ" سپتیک بتنی پیش ساخته وظیفه تجمع و هضم لجن و تخمیر فاضلاب را بر عهده دارد.
قابلیت تحمل بار ترافیکی، دریچه بازدید بتنی و ونت هوا از دیگر مزایای سپتیک بتنی گروه صنعتی ناب می باشد.

 

مشخصات سپتیک تانک بتنی پیش ساخته
مدل
ظرفیت
قطر
طول
مقطع
ns3
3
1600
200
دایره
ns4
4
1600
230
دایره
ns5
5
1600
280
دایره
ns6
6
1600
330
دایره
ns7
7
1600
380
دایره
ns8
8
1600
430
دایره
ns9
9
1600
480
دایره
ns10
10
1600
530
دایره
ns11
11
1600
580
دایره

 ظرفیت ها و قالب های جدید سپتیک تانک بتنی ناب زیست اخیرا با سفارش شرکت عمران  و نیرو برای پروژه باران تولید و به بهره برداری رسیده است. در حال حاضر قطر سپتیک تانک بتنی پیش ساخته 2 متر و ارتفاع آن تا 6 متر است که بصورت دو استوانه 3 متری روی هم قرار می گیرد و تا 20 مترمکعب سپتیک تانک بتنی پیش ساخته تولید و به مشتری تحویل می گردد.

 تصویر نحوه اجرای سپتیک تانک بتنی پیش ساخته در حالتی که مشتری سفارش سپتیک تانک بتنی بیش از 20 مترمکعب داشته باشد را ذیلا مشاهده می فرمائید. دقت کنید که سپتیک ها نباید در داخل فضای فونداسیون قرار گیرند به همین جهت برای ورود به انباره از دو عدد ورودی استفاده مینمایند. عملیات نصب سپتیک بتنی کار پیچیده ای نیست و به این صورت است که ابتدا محل مورد نظر را به اندازه 1.5 برابر حجم سپتیک ها خاکبرداری نموده و با انتقال مخازن بتنی به محل نصب و جایگذاری آنها نسبت به نصب لوله های ورودی و خروجی و نهایتا خاکریزی روی دستگاه ها اقدام می نمائیم.

سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

سپتیک تانک بتنی آماده

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته یا آماده بصورت استوانه عمودی تولید می گردد . حجم مخازن پیش ساخته بدلیل بسیار سنگین بودن نهایتا تا 15 مترمکعب قابل تولید در کارخانه است .

برای حجم سپتیک تانک بتنی 50 مترمکعبی می بایست 3 دستگاه سپتیک تانک بتنی 15 مترمکعب در کنار 1 دستگاه سپتیک پیش ساخته قرار گیرد و به هم پارالل گردد. قطر سپتیک تانک بتنی پیش ساخته از 1 متر آغاز و تا 3 متر ادامه دارد. ارتفاع مدل پیش ساخته از 1.5 متر آغاز و تا نهایتا 5 متر ادامه خواهد داشت.

همه جوامع هم به صورت جامد و هم به صورت مایع فضولات تولید می کنند، این فاضلاب اساساً همان آب مصرفی جامعه است که در نتیجه کاربردهای مختلف آلوده شده است.

یا به عبارت دیگر فاضلاب را می توان ترکیبی از مایع و فضولاتی دانست که توسط آب از مناطق مسکونی، اداری و تاسیسات تجاری و اداری و صنعتی حمل شده و برحسب مورد با آبهای زیرزمینی، آبهای سطحی و سیلابها آمیخته می گردد.

سپتیک تانک پیش ساخته یا سپتیک تانک اجرا با مصالح بنایی و درجا با عملکردی عالی می تواند این فاضلاب را تصفیه کرده و آب را به چرخه دوباره باز گرداند . 

سپتیک تانک بتنی آماده چند مشکل اساسی دارد که چنانچه شرکت تولید کننده این موارد را رعایت کند هیچ نگرانی از بابت استفاده از سپتیک تانک بتنی پیش ساخته وجود نخواهد داشت.

یکی از این موارد ایزوگام نمودن درون و بیرون دستگاه می باشد چرا که باکتری های بی هوازی توانایی دارند حتی دیواره بتنی سپتیک تانک آماده که سیمان تیپ 5 خواهد بود را بخورند و باعث تخریب دستگاه شوند.

دومین مورد همین استفاده از سیمان ضد سولفات در تولید سپتیک تانک آماده بتنی است .

از زمان های قدیم نیز سپتیک تانک بتنی بصورت اجرای دو چاه مجاز  و در کنار همدیگر اجرا میشده است .

پکیج تصفیه فاضلاب

قیمت سپتیک تانک بتنی آماده

قیمت سپتیک تانک بتنی آماده

قیمت سپتیک تانک آماده بتنی در مقطع فعلی که قیمت سیمان و آهن تا حدی ثبات پیدا کرده است بصورت فروش درب کارخانه بدون هزینه حمل معادل ارقام زیر است : 

سپتیک تانک بتنی پیش ساخته 15 مترمکعب با قطر 2 و ارتفاع 4.77 متر با یک لایه ایزوگام فویل دار آلومینیومی معادل 85 میلیون ریال

قیمت سپتیک پیش ساخته بتنی 10 مترمکعب قطر 1.6 متر و ارتفاع 5 متر با سیمان تیپ 5 و ایزوگام در لایه بیرونی معادل 61 میلیون ریال

قیمت سپتیک تانک بتنی آماده قطر 1.6 و ارتفاع 3 متر با ظرفیت مفید 5 مترمکعب و ظرفیت اسمی 6 مترمکعب معادل 47 میلیون ریال

جهت اخذ قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته با کارشناسان فروش ناب زیست ما تماس بگیرید. ظرفیت های جدید قالب های سپتیک تانک بتنی طی ماه آتی به بهره برداری می رسند . با بهره برداری از این قالب ها سپتیک تانک بتنی با ظرفیت های 10 تا 15 مترمکعب در کارخانه ناب زیست بصورت پیش ساخته قابل تولید خواهند بود .

مزایای سپتیک تانک بتنی

مزیت اصلی سپتیک تانک بتنی اعم از آماده یا پیش ساخته و درجا قیمت مناسب تر آن نسبت به نمونه های پلی اتیلن و فایبرگلاس یا کامپوزیت می باشد. یک سدتگاه سپتیک پلاستیکی در حال حاضر معادل برای ظرفیت 10 مترمکعب 21 میلیون تومان تمام می شود در حالیکه سپتیک بتنی آماده 10 مترمکعب در حال حاضر معادل 6 میلیون تومان برای شما تمام می شود. یعنی 60 درصد ارزان تر از سپتیک پلی اتیلنی .

سپتیک تانک بتنی همانگونه که از نام آن پیداست از جنس بتن مسلح ضد سولفات است.

مراحل نصب به دو روش صورت می پذیرد. این دو روش عبارتند از

  1. مونتاژشده کامل با توجه به شرایط محیطی و بار مصرفی
  2. مونتاژ شده در محل نصب که مطابق جدول مشخصات طراحی ، تولید و نصب می گردد .

گستردگی استفاده از سپتیک تانک بتنی

شاید بدانید سپتیک تانک بتنی یکی از ارزان ترین و ساده ترین وسایل تصفیه فاضلاب است. پکیج تصفیه فاضلاب و همچنین سپتیک تانک ها امروزه در تمامی رستورانها , مجتمع های مسکونی , ساختمان های اداری و پاساژهای تجاری استفاده می شود. در زمان های قدیم سپتیک تانک بصورت سنگی تولید می شد . قدمت ان به چندین دهه قبل بر می گردد.

سپس بعد ازکشف سیمان و بتن این نوع سازه به صورت سپتیک تانک بتنی مورد استفاده قرارگرفت. امروزه بدلیل صنعتی شدن همه کارها سپتیک تانک سنگی جای خود را به سپتیک تانک بتنی پیش ساخته داده است .

سپتیک تانک بتنی سنگی

سپتیک تانک سنگی کمک شایانی به افرادی کرد که پروژه هایی در مناطق سردسیر و پر برف و باران دارند. به همین دلیل سپتیک تانک بتنی درجا برای بتن ریزی نیاز به هوای خوب و بدون باران وبرف داشت . از آنجایی که کارگاه های زیادی اقدام به تولید سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نمودند عیوب فراوانی نمایان شد. استفاده از سیمان تیپ 5 در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته زمانی استفاده شد که کارشناسان متوجه شدند باکتری های بی هوازی سیمان معمولی را تجزیه می کنند و باعث تخریب بتن شدند .
تغییر شیوه ساخت
به این منظور سازندگان این نوع سپتیک تانک بمنظور جلوگیری از تخریب بدنه سپتیک تانک بتنی یک لایه ایزوگام به بیرون ویک لایه ایزوگام به داخل سپتیک تانک بتنی اضافه نمودند. همانگونه که گفته شد سپتیک تانک بتنی دارای وزن سنگینی است و این نوع وزن بهنگام حمل ونقل و محدودیت تولید تا حداکثر 15 متر مکعب به صورت پیش ساخته استفاده می شود.

سپتیک تانک بتنی به طور استوانه ای و مکعبی ساخته می شود که به صورت درجا و آماده قابل تولید است .

سپتیک تانک بتنی درجا

به سپتیکی گفته می شود که با مصالح بنایی ساخته می شود. آجر ، سیمان تیپ 5 یعنی سیمان ضد سولفات و ایزوگام در این نوع مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده یا عدم استفاده از میلگرد بستگی به حجم سپتیک تانک بتنی درجا دارد.

اگر حجم سپتیک تانک بتنی مورد نیاز کمتر از 10 مترمکعب و بعضا 20 مترمکعب باشد قاعدتا با دیوارچینی آجری و ماله کشی سیمانی و نهایتا ایزوگام از داخل مخزن می توان یک دستگاه سپتیک تانک بتنی درجا ساخت .

ولی چنانچه حجم مخزن مورد نیاز بیش از 20 مترمکعب باشد حتما می بایست از طریق بستن قالب و میلگرد و سیمان تیپ 5 یعنی سیمان ضد سولفات و ایزوگام به ساخت سپتیک تانک بتنی ممارست ورزید .

نقشه اجرایی سپتیک تانک بتنی

نقشه اجرایی سپتیک تانک بتنی چگونه است؟

ابتدا فاضلاب توسط لوله های ورودی تعبیه شده در دستگاه به قسمت اول سپتیک تانک بتنی منتقل می شود. در این بخش مواد معلق وذرات خارجی که داخل فاضلاب وجود دارد به علت وزنی که دارند در کف بستر مخزن ته نشین می گردند و مواد سبک تری مانند روغن ها و چربی ها در سطح شناور می شوند.

موادی که در کف مخزن ته نشین شدند به مرور توده ای از لجن را به وجود می آورند و موجب رشد باکتری و میکروارگانیسم ها در آنجا می شوند. در طی فرآیند تکثیر و رشد این میکروارگانیسم ها ، واکنش های بیولوژیکی زیادی اتفاق می افتد.

این واکنش ها سبب می گردد که مواد آلی موجود در فاضلاب تجزیه گردد و تصفیه فاضلاب اتفاق بیافتد. این عمل میزان حجم لجن را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد و به بیو گاز تبدیل می کند. بیوگاز که بیشتر آن را متان تشکیل می دهد به واسطه لوله خروج بیوگاز از دستگاه خارج می گردد.

نقشه اجرایی سپتیک تانک بتنی

2014:08:12
  1. جادوند گفت:

    مراحل ساخت سپتیک تانک بتنی رو میتونم ازتون خواهش کنم واسه من بفرستید ؟ مشکلش چیه این نوع دستگاه ؟ سپتیک های دیگه خیلی گرون در میاد می خام سپتیک بتنی خودم بسازم اگه ممکنه نقشه سپتیک تانک بتنی رو برای من ایمیل کنید . .

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57