پلی آلومینیوم کلراید - پک تصفیه , پودر پک

پلی آلومینیوم کلراید - پک تصفیه , پودر پک

پلی آلومینیوم کلراید به عنوان یک منعقد کننده پلیمری و معدنی است که استفاده از آن در سالهای اخیر بسیار فراگیر بوده و طیف وسیعی از فرآیند تصفیه آب آشامیدنی، تصفیه فاضلاب شهری، فاضلاب شهری، کشاورزی و پساب های صنعتی در بر می گیرد.

پلی آلومینیوم کلراید

فرایند انعقاد از جایگاه ویژه ای در فرایند تصفیه برخوردار است. سولفات آلومینیوم (آلوم) و کلرو فریک رایج ترین منعقد کننده های اولیه (Primary Coagulant) مورد استفاده در تصفیه آب به منظور حذف تیرگی می باشند.

 در سالهای گذشته، پلی آلومینیوم کلراید (Poly Aluminium Chloride) – که به اختصار PAC نام گذاری می شود-  به طور وسیعی به عنوان جایگزینی برای دو منعقد کننده قدیمی سولفات آلومینیوم و کلروفریک مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر پلی آلومینیوم کلراید (پَک) در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، چین، ایتالیا، فرانسه و انگلستان به یکی از متداول ترین منعقد کننده های مورد استفاده در تصفیه آب مبدل شده است. در ایران نیز بسیاری از صنایع این ماده را به عنوان جایگزین منعقد کننده های قدیمی مورد استفاده جایگزین کرده اند.

پودر آلومینیوم کلراید

 شیمی:

 پلی آلومینیوم کلراید یا آلومینیوم کلراید هیدراته از آنجا که ترکیب یک پلیمر معدنی است که مونومر آن یک کمپلکس دو هسته ای از آلومینیوم است.

 این ماده به فرمول Al2(OH)n Cl6-n.YH2O]z] از واکنش هیدروکسید آلومینیوم و اسید کلریدریک به وجود می آید:

 ۲Al(OH)3+n HCl = Al2(OH)nCl6-n + H2O

 مقدار Z بین ۱۲ تا ۱۸ معتبر است؛ اما برای یک فرمولاسیون مفید در ۹۵% ترکیب، Z=15 است. با ای کار فرمولاسیونی میزان Al2O3 بین ۲۶% تا ۳۶% بدست می آید و در حالت ایده آل برابر ۳۰% است.

 پلی آلومینیوم کلراید به دو صورت جامد و مایع موجود است. پلی آلومینیم کلراید جامد بصورت پودر یا کریستال بوده و رنگ آن از سفید شیری تا زرد پررنگ در گریدهای مختلف است.

 مکانیزم عملکرد پلی آلومینیوم کلراید :

 سطح منعقد کاری قدیمی ناپایدار سازی است که از طریق فشردگی لایه مضاعف الکتریکی در اطراف ذره کلوئیدی انجام می گردد. در حالی که، پلی آلومینیوم کلراید عملیات ناپایدار سازی را از طریق جذب در سطح ذره کلوئیدی و ایجاد پلهای اتصالی ذره- پلیمر-ذره، انجام می دهد. این مکانیزم موجب افزایش سرعت ناپایدارسازی ذره ای و در نتیجه رشد سریعتر ذرات و نهایتا بهبود جداسازی می شود.

پودر پک

کاربرد پلی آلومینیوم کلراید :

  موارد اصلی کاربرد پک (PAC) در زمینه های زیر است :

  1.  تزریق بمنظور تصفیه آب آشامیدنی درون دستگاه ro
  2.  تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه های شیمیایی و صنایع نفت و پتروشیمی
  3.  تصفیه فاضلاب های شهری
  4.  استفاده در سیستم تزریق مواد شیمیایی بمنظور تصفیه فاضلاب و پساب کشاورزی درون پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی
  5. استفاده در صنایع کاغذ سازی و سلولزی
  6. استفاده در صنایع نساجی، چرم و پوست

سایر محصولات :

پکیج تزریق مواد شیمیایی

2019:07:15
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57