فرمالدئید - متانال

فرمالدئید

فرمالدهید یک ماده‌ ی شیمیایی می باشد که در تولید خیلی از محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. هم چنین، فرمالدهید دارای کاربرد های فراوانی در زندگی روزانه ‌ی ما هست. در مقاله‌ ی زیر با این ماده ‌ی شیمیایی بیشتر آشنا خواهیم شد . . .

 آیا می‌ دانستید؟

 در کالبد شکافی برای تعیین تنفس فرد در زمان مرگ از محلول فرمالدئید استفاده می‌ گردد. شناور شدن ریه‌ های فردِ فوت شده در محلول، نشان دهنده‌ ی این است که او قادر به تنفس بوده است.

پیش از پرداختن به کاربردهای فرمالدهید، بهتر است در باره این ماده‌ ی شیمیایی اطلاعاتی کسب کنیم فرمالدهید غالباٌ به عنوان ماده‌ نگهدارنده در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

این ماده‌ شیمیایی، بی رنگ و دارای بوی تند و خفه کننده می باشد. این ماده معمولأ در محصولاتی مانند چسب، اسفنج‌ های افشانه ‌ای و تخته‌ های سه لایی پیدا می ‌شود. اما فرمالدهید چیست و چطور تشکیل می ‌شود؟

 فرمالدئید چیست؟

 اگر متان را بسوزانیم، فرمالدهید به عنوان محصول مابین احتراق تولید می‌ شود. این محصول از نظر شیمیایی متانال نام گذاری می ‌شود و دارای فرمول CH2O است. محلول آبی فرمالدید فرمالین نامیده می ‌شود. فرمالین موجود در بازار دارای 10 تا 12 در صد متانول ، به اضافه‌ ی مقداری نا خالصی مانند آلومینیوم و مس است. هر ساله تقریبأ 21 میلیون تن فرمالدهید در سراسر جهان تولید می‌ گردد .

کاربرد فرمالدئید

استفاده فرمالدئید به عنوان یک ضد عفونی‌کننده همچون گلوتار آلدئید می‌باشد.

یکی از کاربردهای فرمالدهید در صنایع چسب‌سازی است.

این ماده در فاضلابهای صنایع مختلف همچون صنایع چسب‌سازی و پتروشیمی یافت می‌گردد.

یکی دیگر از کاربردهای این ماده استفاده از آن به عنوان فیکساتیو در آماده‌سازی نمونه‌های بافتی برای بررسیهای دیگر می‌باشد.

مثل تشریح آناتومیک یا بررسی بافت شناسی. مورد استفاده دیگر کاربرد آن به عنوان یک ماده استریل‌کننده و ضد عفونی‌کننده است.

سایر محصولات :

سپتیک تانک

2019:07:15
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50