قیمت اگزاست فن , فن سانتریفیوژ محوری اکسیال

قیمت اگزاست فن , فن سانتریفیوژ محوری اکسیال

فن یکی از مهمترین قطعات در تهویه مطبوع ، برج های خنک کننده ، چیلرها و ... می باشد که می تواند با جنس بدنه مختلفی تولید شود . برخی از فن ها همچون جت فن ، تکنولوژی تولید آنها در اختیار کشورهای محدودی است. برخی دیگر از انواع فن در داخل کشور تولید می شود . جنس بدنه فن می تواند فایبرگلاس ، فلزی ، پلی اتیلن و یا انواع دیگر آلیاژها باشد . بمنظور کسب آکاهی در خصوص انواع مختلف فن و نحوه عملکرد آنها در سیستم تهویه می توانید ادامه این صفحه را مطالعه نمائید. 

انواع فن

فن محوری , فن اکسیال

فن ها محوری یا اکسیال (AXIAL) به فن هایی گفته می شود که جریان خروجی هوا یا گاز در راستای محور گردش می باشد و این فن ها عموما برای کاربری های تک جهته همانند ورود و خروج هوا یا گاز از یک محیط و هوادهی های بالا در نقاط مختلف کاربرد دارند
• پره ملخی (Propeller Fan ) : جریانهای گازی زیاد و با فشار پایین تولید میکنند.‏ این نوع فن بازده نسبتا کمی نسبت به سایرین دارد و پرصدا است. همچنین ماکزیمم کارایی را در فشارهای کم دارند.‏
• فن تیوپ آکسیال (Tube Axial) : فشارهای بالاتری نسبت به فن های پره ملخی تولید می کنند و نسبت به آن ها بازدهی بیشتر دارند.‏ در کاربری ها نیازمند به جریان گاز بالا و فشار متوسط استفاده می شوند.‏ خروجی جریان فن غیر یکنواخت بوده و چرخش زیادی در آن دیده می شود.‏
• محوری وین آکسیال (Vane Axial) : یک فن وین اکسیال در ذات یک فن تیوب اکسیال است که با باله ها‎ ‎یا تیغه هایی در خروجی جریان گاز را تقویت ‏کرده و انرژی جنبشی جریان را به فشار ثابت تبدیل می کند.‏خیلی کاربردی هستند . وقتی با پره های دوکی تجهیز شوند و با خلوص کم ساخته شوند، بازدهی تا بالای 85 درصد هم ‏قابل دستیابی می باشد.‏

اگزاست فن

فن سانتریفیوژ

• فوروارد (خم به جلو) و دبل فوروارد : انحنای بالک در راستای گردش پروانه است. عموما در سیستم های گرمایش، تهویه و هواساز کاربرد داشته و در مقایسه با سایر فن ها بازدهی کمتر (در حدود ۵۵ تا ۶۵ درصد) و اندازه کوچکتری دارد . نوع دیگر دبل فوروارد بوده که تنها شدت پیچش و خمیدگی پره (Blade Angel) میباشد
• پروانه شعاعی یا رادیال : دارای عملکرد مطمئن و بهینه حتی در لرزش های ناشی از وضعیت واماندگی هستند . دارای قابلیت جابجایی جریان سیال همراه با ذرات درشت، گرد و غبار، براده های چوب یا آهن هستند.
• ایر فویل : بیشترین بازدهی را در بین فن های سانتریفیوژ داشته و صدای کمتری نسبت به سایر فن های سانتریفیوژ دارند.
• بکوارد (خم به عقب) – دبل بکوارد : انحنای بالک در خلاف راستای گردش پروانه است و همانند دبل فوروارد شدت پیچش و خمیدگی پره (Blade Angel) دبل بکوارد بیشتر از بکوارد است .

اگزاست فن (Exhaust Fan)

 اگزاست فن ، فنی است که برخلاف فن‌های دمنده، هوا را می‌کشد و از محیط خارج می‌کند .همچنین اگزاست فن‌ها معمولاً در دو حالت گردش هوا و یا خروج هوا استفاده می‌شوند . اگزاست فن‌های موجود در سه تیپ سقفی، آکسیال و یوتیلیتی است. از لحاظ فن، اگزاست فن‌ها می‌توانند بعنوان فن آکسیال و یا سانتریفیوژ هم مورد استفاده قرار بگیرند .

جهت استعلام قیمت اگزاست فن و قیمت فن اکسیال و یا قیمت فن سانتریفیوژ با شماره 02188721092 در ارتباط باشید

تهویه مطبوع یعنی چه؟

تهویه مطبوع به فرآیندی گفته میشود که روی هوا صورت میگیرد تا بتوانیم شرایط هوای محل مورد نظر را مطلوب و بهداشتی نماییم،تهویه مطبوع که بوسیله تجهیزات ودستگاههای مختلف صورت می پذیرد ، شرایط هوای محیط را طبق روشهای خاصی به دما و رطوبت مد نظر ما میرساند. دراین میان انواع فن دمنده و مکنده(اگزاست فن) به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات و دستگاه‌های تهویه مطبوع نقش بسزایی را ایفا میکنند و به نوعی قلب تپنده تجهیزات تهویه مطبوع به‌شمار می‌روند.

سیستم تهویه پرورش طیور وگلخانه:

اگزاست فن

درتمام روزهای تابستان و بعضی روزهای فصل بهار و پاییز هوای سالن مرغداری و گلخانه به شدت گرم میشود و حتما باید تهویه به موقع انجام شود در غیر این صورت نتایج مطلوب به دست نخواهد آمد.گروه صنعتی ناب زیست در زمینه تولید انواع هواکش صنعتی از جمله هواکش گلخانه , هواکش مرغداری , دم فشار قوی و فن سانتریفیوژ یکی از پیشگامان صنعت تهویه هوا می باشد.

تهویه هوا به دوصورت کلی انجام میشود:

1-تهویه طبیعی

در این نوع تهویه از نیروهای طبیعی و آزاد نظیر صعود هوای گرم و جایگزین شدن آن با هوای سرد و همچنین جریان طبیعی هوا (باد) استفاده می شود و به این ترتیب هوای آلوده و کثیف سالن به خارج هدایت می شود. زمانی که دمای بیرون سالن پرورش طیور یا گلخانه برابر با دمای مورد نظر داخل سالن پرورش طیور است می توان از سیستم تهویه طبیعی برای جابجایی هوا در سالن های با سیستم باز استفاده کرد.

2-تهویه مکانیکی

سیستم تهویه مکانیکی با استفاده از انرژی برق وهواکشهای مخصوص هوای سالن را به جریان می اندازدودر سه حالت کلی صورت میگیرد.

الف) تهویه مکانیکی با فشار منفی (مکنده)

در سیستم تهویه با فشار منفی یا سیستم مکنده، خروج هوای سالن از راه هواکش ها صورت می گیرد، و در اثر کاهش فشار هوای داخل سالن، هوای تازه به درون سالن مرغداری یا گلخانه مکیده می شود. در سیستم مکنده با در نظر گرفتن میزان هوای مورد نیاز نباید منافذ دیگری در سالن وجود داشته باشد. عیب این روش این است که چون هواکش ها به طور مستقیم با هوای سالن مرغداری یاگلخانه در تماس هستند، امکان کثیف شدن و کاهش عمر مفید آنها وجود دارد. همچنین نوع، اندازه و محل قرار گرفتن ورودی هوا بایستی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه و ظرفیت هواکش ها باشد.

تهویه مکانیکی با فشار مثبت (دمنده) :

در سیستم تهویه با فشار مثبت یا سیستم دمنده، هوای تمیز به وسیله هواکش ها به طور مستقیم به داخل سالن پرورش طیور یا گلخانه هدایت می شود که در اثر این عمل یک فشار مثبت ولی خفیف ایجاد می شود و با این روش از ایجاد کوران در اثر وجود منافذ احتمالی جلوگیری می شود و امکان توقف حرکت هوا در سالن از بین می رود. مزیت این روش این است که هوای آلوده به گازهای سمی، رطوبت و گرد و خاک سالن بطور مستقیم با هواکش ها در تماس نیست و از طرف دیگر هوای ورودی می تواند قبل از ورود بر حسب نیاز، گرم، سرد، خشک، مرطوب و یا ضدعفونی شود، اما مشکل آن این است که در اثر فشار زیاد، هوای سالن می تواند به محوطه های مجاور، منافذ و مصالح ساختمانی نفوذ کند
تهویه مکانیکی با فشار مساوی :

اگزاست فن

در این نوع تهویه از هردوروش هم ورود و هم خروج هوا که بوسیله هواکش ها انجام می شود استفاده میگردد.

انواع تهويه در سالن هاي مرغداری وگلخانه :

 1-تهویه ی کانالی:     
در این روش هوا به درون کانال های مخصوصی از جنس فلز با روکش گالوانیزه یا پلاستیک که در فواصل مشخصی حاوی منافذ محاسبه شده ای هستند، دمیده می شود. این کانال ها در طول سالن موجب توزیع یکنواخت هوا و کمک به اختلاط بهتر آن می شوند.امروزه از این روش با نام فن جت و بیشتر به عنوان یک روش کمکی جهت رقیق سازی بهتر هوا در کنار روش های دیگر استفاده می شود، اما در مواقعی خود می تواند به صورت یک روش مستقل و منفرد مورد استفاده قرار گیرد.

2-تهویه عرضی :
در این روش هواکش ها در دیوار طولی یک طرف و هواده ها در دیوار طولی طرف مقابل قرار می گیرند. به این ترتیب در سیستم فشار منفی هوا از هواده ها، در دیوار طولی یک سمت، به طرف هواکش ها در دیوار طولی سمت مقابل، حرکت نموده و با طی کردن عرض سالن از طریق آن ها به بیرون از سالن هدایت می شود. به همین دلیل این روش را تهویه عرضی می نامند.

3-تهویه ی سقفی:
در این روش سقف و دیوارهای طولی سالن محل استقرار هواکش ها و هواده ها می باشند. در اقلیم های گرم که نقش تهویه در تعدیل دمای سالن بیشتر است، قرار گرفتن هواکش ها در سقف و هواده ها در دیوارهای طولی دو طرف، عملکرد تهویه را بهبود می بخشد.در اقلیم های سرد که حفظ دمای سالن ممکن است اولویت اول در نظر گرفته شود، استقرار هواکش ها در دیوارهای طولی دو طرف و هواده ها در سقف سالن مزایایی دارد.بدین ترتیب هوای گرمی که برای افزایش دمای آن هزینه بسیاری صرف شده و به دلیل صعود به بالا و تجمع در زیر سقف از دسترس دور مانده است، توسط هواکش های مستقر در دیوار های طولی، به پایین کشیده می شود و در مورد استفاده قرار می گیرد. هواده های مستقر در سقف نیز به تدریج هوای تازه را، که سرد نیز هست، با هوای گرم موجود در سقف مخلوط نموده پس از افزایش دمای آن در سالن پخش میکند.

انواع فن مرغداری وگلخانه ای :

 • فن های محوری یا اکسیال : از فن اکسیال برای خارج کردن هوای گرم و آلوده داخل سالن مرغداری استفاده می شود. همچنین ‏می توان برای دمیدن هوای تمیز و خنک به داخل نیز استفاده نمود.‏پر مصرف ترین فن تهویه مرغداری، فن اکسیال دیواری می باشد که برای تخلیه هوای داخل سالن های مرغداری بکار می رود این فن ها مجهز به دمپر های گریز از مرکز می باشند که میزان جریان هوا را کنترل می کند. مناسب ترین فن برای محیط های مرطوب و با حرارت بالا می باشند. فن های اکسیال در اندازه های مختلف با توجه به نوع مصرف آن تولید می شود اندازه هایی که در زیر آمده است فن های تهویه پرکاربرد مرغداری های ایران می باشد :
 • هواکش مرغداری 140*140 سانتی متر
 • هواکش مرغداری120*120 سانتی متر
 • هواکش مرغداری 100*100 سانتی متر
 • هواکش مرغداری 80*80 سانتی متر
 • فن های حلزونی، گریز از مرکز یا سانتریفیوژ : جریان هوا در فن های حلزونی بصورت شعاعی حرکت می کند هوا از قسمت مرکزی فن وارد شده و با توجه به انحنای پره های فن سانتری فیوژ در راستای شعاع فن به صورت گریز از مرکز از آن خارج می شود. با توجه به نحوه جریان هوا این فن ها می توانند تولید فشار مثبت کرده و جریان مکش و دمش بالایی ایجاد نمایند.از این فن ها در انواع مکنده و دمنده استفاده می شود. کاربری عمده این فن ها در صنایع می باشد اما در صنایع مرغداری هم استفاده های خاص خود را دارند. در مقایسه با فن های محوری سر و صدای کمتری تولید می کنند.

اهمیت فن مرغداری - هواکش مرغداری

چندین عامل در رشد مرغ تاثیر مستقیم دارد که عبارتند از تهویه مناسب سالن مرغداری ، تامین رطوبت مناسب سالن ، استفاده از برنامه غذایی دقیق از نظر زمانبندی و مقدار ، تامین نور مناسب و مدیریت آن. اصلی ترین و ضروری ترین نیاز مرغ برای رشد مطلوب ، وجود هوای مناسب برای تنفس می باشد .

تهویه مناسب در مرغداری :  این مسئله با استفاده از انواع فن مرغداری، هواکش مرغداری و سیستم های مرتبط با تهویه مرغداری و روش های مناسب تهویه تامین می گردد.هوای مطبوع و تهویه درست باعث چند عامل مثبت در رشد طیورمیشود :

 1. یکنواختی گله در طول دوره رشد
 2. افزایش ضریب تبدیل خوراک به گوشت بطور قابل توجه
 3. افزایش سلامتی و کاهش تلفات گله
 4. کاهش مصرف سوخت
 5. کاهش هزینه تولید

اگزاست فن

انواع فن سیرکوله مرغداری :

با توجه به ابعاد سالن های مرغداری و گلخانه ها از قدرت های مختلف فن سیرکوله استفاده می شود که قدرت این فن ها هم طبق اندازه پروانه تعیین می شود و با توجه به قدرت فن سیرکوله میزان هوادهی و قدرت پرتاب هوای آنها مختلف خواهد بود. جت فن های تولیدی توسط شرکت صنعتی ناب زیست در ابعاد استاندارد بازار مصرف بسته به نیاز مشتری طبق سفارش تولید می گردد .

فن سیرکوله مرغداری یا  فن چرخشی مرغداری - جت فن مرغداری :

یکی از عوامل موثر در رسیدن به تولید مطلوب در مرغداری ها، گلخانه ها و سالن های پرورش قارچ، یکنواختی هوای داخل سالن می باشد. در گلخانه ها برای یکنواخت کردن هوا، انتقال حرارت جمع شده در محدوده سقف و در مرغداری ها برای هدایت گازآمونیاک تولید شده در سالن به سمت فن های تخلیه، از فن های سیرکوله یا جت فن ها استفاده می شود. جت فن ها با انتقال هوای گرم قسمت بالایی سالن به محدوده های پایین نقش اساسی در صرفه جویی در مصرف انرژی دارند. فن های سیرکوله با توجه به شرایط تهویه سالن ازسقف آویزان شده یا به دیوار نصب می گردد و نقش مهمی در رساندن هوای سالم و تمیز به تمامی محدوده سالن مرغداری و گلخانه دارند. این جت فن ها با بدنه استوانه ای استیل، گالوانیزه و فولادی با رنگ استاتیک و ضد خش با موتور دمنده موتوژن تبریز یا برندهای خارجی، طبق سفارش مشتری قابل عرضه می باشند. نوع انحنای لبه های فن سیرکوله نقش مهمی در میزان بازدهی و مصرف انرژی این فن ها دارد.

هواکش گلخانه – فن گلخانه ای :

دستگاهی که هوا را به جریان  می اندازد هواکش گلخانه یا فن گلخانه ای نام دارد. این فن در اصل یک پمپ هواست. هر فن باید بتواند در هردقیقه تمام هوای گلخانه را خارج نماید.

از اهداف تهویه گلخانه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین دی اکسید کربن مورد نیاز برای فتوسنتز گیاه
 • کاهش دما و خنک کردن گلخانه
 • تبادل هوای داخل و خارج گلخانه
 • متعادل کردن رطوبت

در سالن های گلخانه با توجه به ابعاد بزرگ سالن و فاصله (ابتدا و انتهای سالن گلخانه جهت یکسان سازی میزان اکسیژن و دی اکسید کربن همچنین دما و رطوبت استفاده می گردد،از این نوع فن برای انتقال گرمایش حاصل از هیتر در گلخانه از فضاهای نزدیک به هیتر به فضاهای دورتر ازهیتر استفاده می شود .

فن سیر کوله گلخانه یا فن چرخشی گلخانه – جت فن گلخانه ای

جت فن یکی از مهمترین اجزای موجود در گلخانه های مدرن بوده که میزان بازدهی و راندمان برداشت محصول از واحد سطح را به میزان قابل توجه ای افزایش می دهد . این نوع هواکش از انباشت گرما در سطوح بالای گلخانه و در نتیجه خارج شدن آن ازگلخانه جلوگیری کرده و باعث بازگشت گرما به داخل گلخانه و مدار گرمایش گلخانه می شود .

اگزاست فن   قیمت اگزاست فن   فن محوری   فن اکسیال   فن سانتریفیوژ   قیمت فن سانتریفیوژ   انواع فن سانتریفیوژ   انواع فن اکسیال   قیمت فن اکسیال   2019:04:15
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50

بستن پنجره x