کمپرسور

کمپرسور هوا
فشرده سازی هوا اساسا یک روند دوگانه است که در آن فشار هوا افزایش می یابد در حالی که حجم کاهش می یابد.

كمپرسور دستگاهی است كه از آن براي افزايش فشار سيالات تراكم پذير مانند گاز ها یا اصطلاحا بخارات استفاده مي شود. كمپرسور در گسترش صنایع سنگین و سبک و همچنین به طور غیر مستقیم در رفاه زندگي انسان نقش داشته و این نقش در حدی است که از کمپرسور به عنوان اسب بارکش صنعت یاد می شود.امروزه کمپرسوربه حدی در صنایع مهم گسترده شده است که شمردن آنها در این مطلب میسر نیست ولی از مهمترین آنها میتوان به چرخه تولید انواع وسایل همچون وسائل خانگی، تجهیزات پزشکی، صنایع هواپیمایی، صنایع نظامی و .... اشاره نمود.

فشار کمپرسور

اگر بخواهیم یک دید ساده در مورد فشار در کمپرسور داشته باشیم میتوان گفت، فشار در کمپرسور در واقع تأمین‌کننده نیروی لازم برای جابجایی جک‌های یک دستگاه صنعتی می‌باشد یا تأمین کننده نیروی لازم برای باز یا بسته کردن یک پیچ توسط بکس بادی، یا نیروی لازم برای پاشش مناسب رنگ از یک پیستوله.

حجم در کمپرسور

اما حجم کمپرسور به چه معناست ؟ هر چقدر تعداد ابزارهایی که هوای فشرده مصرف می‌کنند بیشتر باشد ما نیاز به یک کمپرسور با حجم بیشتری داریم ، به طور مثال برای تأمین هوای فشرده مورد نیاز جهت یک شروع بکار دستگاه فرز CNC ، از یک کمپرسور 300 لیتری با حداکثر فشار ۸ بار استفاده می‌شود. درصورت توسعه آن کارگاه واضافه کردن یک CNC دیگر با همان مشخصات ما نیاز به یک کمپرسور با حجم 600 لیتر و فشار ۸ بار خواهیم داشت.

برای خرید کمپرسور علاوه بر دانستن نوع کمپرسور، فشار کاری و حجم کمپرسور نیز مورد نیاز می باشد.

عموما اکثر دستگاه‌های صنعتی که بصورت پنوماتیک کار می کنند، برای عملکرد مناسب و حداکثر بازده باید فشاری معادل ۶ الی ۶٫۵ بار برای آنها تامین شود. در اینجا لازم به ذکر است که رایج ترین واحد برای اندازه گیری فشار بار (BAR) و پوند بر اینچ مربع (PSI) می باشد. در کشورهای اروپایی که از سیستم امپریال (Imperial) تبعیت می کنند از PSI و در کشور ما و کشورهایی که از سیستم متریک (Metric or SI) از BAR بیشتر استفاده می گردد.

 

اصول کارکرد کمپرسور

هوای محیط و روغن از دو مسیر جداگانه پس از عبور از فیلتر مربوطه وارد واحد هواساز شده و پس از سرعت گرفتن (بدلیل چرخش روتورهای حلزونی) با فشار و سرعت بالا داخل مخزن جداکننده هوا و روغن می شود سپس روغن از هوا توسط فیلتر سپراتور جدا شده و پس از خنک شدن هوا و روغن (در اثر عبور از رادیاتور) هوای فشرده جهت مصرف و روغن مجدداَ به ورودی واحد هواساز باز می گردد. در این میان تجهیزات کنترلی وظیفه کنترل دما، فشار، قطع و وصل مسیرهای جریان هوا و روغن را به عهده خواهند داشت

 کمپرسور

محاسن کمپرسورهای تولیدی گروه ناب زیست

  • فولی های دو تکه مخروطی با قابلیت باز و بسته شدن آسان
  • مقرون بصرفه بودن سیستم با توجه به پایین بودن مصرف انرژی و بالا بودن راندمان و بازده کاری
  • کیفیت عالی با توجه به مرغوب بودن قطعات ، طراحی و محاسبات فنی و مهندسی دقیق
  • امکان کاهش حجم فیزیکی(حجم اشغال) کمپرسورها تا 20 درصد با توجه به سفارش کارفرما
  • کاهش آلودگی صوتی سیستم کمپرسور با استفاده بهره گیری از عایق های صوت و اتاقک های سوپر سایلنت همانند دیزل ژنراتور
  • حذف کلی لرزه سیستم با استفاده از پد های لرزه گیر
  • نصب سریع و راه اندازی آسان بدون نیاز به فونداسیون بتنی

کمپرسور

سایر محصولات :

سپتیک تانک

2019:03:07
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50