اکسیژن ساز - قیمت اکسیژن ساز - خرید دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن ساز - قیمت اکسیژن ساز - خرید دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز بعنوان یکی از مهمترین تولیدات شرکت ناب زیست با تغلیظ اکسیژن موجود در محیط ، یک دستگاه برقی است که بصورت پرتابل و ثابت (صنعتی) در اختیار مصرف کنندگان قرا می گیرد. بواسطه استفاده از دستگاه اکسیژن ساز زمینه لازم برای فراهم کردن اکسیژن مورد نیاز ازن ژنراتور ، بیماران ، محیط های بیمارستانی ، استخرهای پرورش ماهی و ... فراهم می گردد. قیمت اکسیژن ساز اعم از خانگی و یا صنعتی وابسته به پارامتر مهمی بنام ظرفیت اکسیژن دهی دستگاه می باشد.
درون اکسیژن ساز زئولیت ها با تغلیظ کردن هوای محیط ، اکسیژن خالص برای یوزر نهایی تامین می شود. دستگاه اکسیژن ساز با کمپرس کردن هوای داخل اتاق نیتروژن آن را از بین برده و اکسیژن قابل استفاده تا درجه خلوص ۹7% در اختیار خریدار قرار می¬دهد.

 اکسیژن ساز یکی از پرکاربردترین تجهیزات مورد استفاده قبل از دستگاه ازن ژنراتور و تهویه مطبوع می باشد.

انواع دستگاه های اکسیژن ساز که بصورت ثابت و پرتابل (قابل حمل) در شرکت ناب زیست تولید میگردند دارای قابلیت های فراوانی در زمینه پزشکی و صنعتی میباشند.

اکسیژن ساز

هوای پیرامون ما در حالت عادی شامل 78 درصد نیتروژن ، 1 درصد آرگون و 21 درصد اکسیژن می باشد در حالی که بیماران و افرادی وجود دارند که نیازمند هوایی با مقدار 100 درصد اکسیژن هستند که در حالت عادی این یک امر غیر ممکن می‌باشد.

بر همین اساس دستگاهی پزشکی را با نام اکسیژن ساز وارد بازار تجهیزات پزشکی کردند که توانایی تولید نزدیک به 100 درصد اکسیژن یعنی در حدود 5 برابر بیشتر از اکسیژن موجود در هوا را دارد.

کارکرد این دستگاه همانند یک پنجره ی تهویه هوای مطبوع است. بدین صورت که هوای موجود در فضا را می گیرد، در آن تغییرات به وجود می آورد و در نهایت در یک فرم جدید ارائه می دهد.

اکسیژن ساز

در صنعت از دستگاه اکسیژن ساز برای تهیه خوراک اولیه دستگاه ازن ژنراتور و بالا بردن درصد خلوص ورودی اکسیژن به دستگاه ازن ساز و در نتیجه افزایش کارایی و راندمان دستگاه ازن ساز منجر میگردد.

ازن خروجی دستگاه ازن ژنراتوری که با اکسیژن خالص کار میکند ۱۰۰ درصد راندمان دستگاه ازن زن میباشد و قدرت و تاثیر ازن و بالا بردن حجم ppm ازن در محل مورد استفاده نقش بسزایی ایفا میکند.

نحوه کار اکسیژن ساز در بیمارستان

این دستگاه به منظور متمرکز کردن اکسیژن موجود در فضا طراحی شده تا گاز اکسیژن غنی شده را به طور مستمر و یا پالسی برای بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان پایین است تامین کند.

دستگاه اکسیژن ساز یکی از مهم ترین دستگاه هایی است در واحد های مختلف خانگی، صنعتی، بیمارستانی و ... استفاده می شود و هر روز پیشرفت چشمگیری می کند.

فشار اکسیژن استنشاق شده توسط بیمار تقریبا 1.5 برابر ( و گاهی تا 3 برابر) بیشتر از فشار اتمسفر می باشد. بنابراین این روش می تواند تا 15 برابر میزان اکسیژن استنشاقی موجود در هوای با فشار نرمال را به بیمار برساند.

مابقی اکسیژن استنشاق شده از طریق ریه ها در پلاسمای خون حل شده و سپس توسط خون به هر یک از قسمت های بدن منتقل می شود.

اثر این اکسیژن اضافی در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. این روش می تواند زندگی بیمار را نجات دهد و در برخی موارد دیگر می تواند سبب تسریع در بهبود و بازسازی بافت ها شود.

متذکر میشویم در مواردی که بیمار نیاز دائم به اکسیژن دارد و یا در جایی که نگه داری کپسول اکسیژن خطرناک است این دستگاه جایگزینی کار آمدتر، مناسب تر، امن تر و مقرون به صرفه تر برای مخازن اکسیژن می باشد.

یک اکسیژن کنتراتور (که بعضی اوقات نیز "ژنراتور اکسیژن" نامیده می شود) یک دستگاه پزشکی است که برای تامین اکسیژن برای کسانی که نیاز به آن دارند، استفاده می شود.

دستگاه اکسیژن ساز با وصل شدن به یک منبع برق یا باتری کار می کنند. اگر متصل کننده با یک باتری الکتریکی کار می کند، باید با اتصال به یک منبع برق، باتری را شارژ کنید.

تعدادی از قطعاتی که یک غلظت دهنده را تشکیل می دهند، از جمله یک کمپرسور، فیلتر تخت سرب و تخته مدار.

اکسیژن ساز خانگی

یک اکسیژن کنتراک دارای یک عنصر فشرده است، اما نباید با اکسیژن فشرده یا مخزن اکسیژن اشتباه گرفته شود. در حالی که یک تانک دارای مقدار مشخصی از اکسیژن است که آن را تخلیه می کند، متقابلاً در هوا فیلتر می شود، آن را فشرده و به طور مداوم هوا را فراهم می کند. به جای پر کردن هوای فشرده، فقط نیاز به دسترسی به قدرت دارد.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی، صنعتی و بیمارستانی

دستگاه اکسیژن ساز دستگاهی است که اکسیژن مفید و خالص تولید می کند. این دستگاه در منازل، صنایع مختلف و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد و اکسیژن تولید می کند.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی، صنعتی و بیمارستانی نسبت به کپسول های اکسیژن مزایای زیادی دارند و استفاده از آنها راحت تر است. این دستگاه ها یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات و وسایل در صنایع و بیمارستان ها هستند. دستگاه های اکسیژن ساز عمدتا در 2 نوع ثابت و متحرک و در حجم های 5، 8 و 10 لیتری تولید می شوند.

در این مقاله دستگاه اکسیژن ساز خانگی، دستگاه اکسیژن ساز صنعتی و دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را از همه نظر بررسی می کنیم و هر آنچه شما باید در مورد دستگاه اکسیژن ساز بدانید را به شما می گوییم.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی

دستگاه اکسیژن ساز خانگی برای بیماران دارای مشکل تنفسی و ریوی بسیار مفید و لازم است. این دستگاه گازهای موجود در هوای خانه را به اکسیژن خالص تبدیل می کند. اکسیژن تولید شده توسط این دستگاه با بافت ریه سازگار است و به ریه هیچ آسیبی نمی رساند.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی 80 درصد نیتروژن موجود در محیط را می گیرد و به 94 درصد اکسیژن خالص و مفید برای سلامتی تبدیل می کند. اکثر دستگاه های اکسیژن ساز خانگی از نوع ثابت هستند و با استفاده از یک منبع تغذیه و باتری می توان آنها را به مدل متحرک تبدیل کرد.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی

دستگاه اکسیژن ساز برای افراد زیر بسیار مناسب و کاربردی است:

- بیماران دارای تنگی نفس و آسم

- بیماران دارای مشکل حاد تنفسی

- بیماران دارای مشکلات ریوی و انسداد ریه

-  بیماران دارای مشکل قلبی

- افراد سالمی که می خواهند در خانه هوای تازه و سالم استنشاق کنند و خستگی روزانه خود را از بین ببرند.

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی هوای محیط را داخل می کشد، اکسیژن موجود در آن را جدا کرده و از این طریق اکسیژن خالص تولید می کند. برای این کار پمپ مخصوصی در داخل دستگاه نصب شده است.

دستگاه های اکسیژن ساز صنعتی نسبت به دستگاه های سنتی و قدیمی بهتر عمل می کنند و مقرون به صرفه تر هستند. این دستگاه ها تا 94 درصد اکسیژن خالص تولید می کنند.

دستگاه اکسیژن ساز صنعتی مزایای زیادی دارد. یکی از این مزایا این است که برای محیط زیست بی خطر و ایمن است و آلودگی ایجاد نمی کند. همچنین از نظر نشتی و آتش سوزی نیز بسیار ایمن می باشد.

اکسیژن ساز صنعتی

از دستگاه اکسیژن ساز صنعتی در صنایع و اماکن و برای موارد زیر استفاده می شود:

- صنعت شیشه

- صنعت فولاد

- صنعت کاغذ سازی

- زمینه پزشکی

- مراکز آموزشی و پژوهشی

- آزمایشگاه ها

- تصفیه آب آشامیدنی

- تصفیه آب استخرها

- حوضچه های پرورش ماهی

- از دستگاه اکسیژن ساز صنعتی در دستگاه های ازن ساز و تولید ازن نیز استفاده می شود.

نگهداری از دستگاه های اکسیژن ساز صنعتی بسیار آسان و راحت است و معمولا بین 700 تا 1500 ساعت عمر مفید دارند. بهتر است با توجه به دستورالعمل ها از این دستگاه استفاده کنید تا دچار خرابی و آسیب نشود.

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات پزشکی است که امروزه در بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه اکسیژن خالص تولید می کند و نیازی به شارژ مجدد ندارد. همچنین نسبت به کپسول اکسیژن مزایای بیشتری دارد و بسیار کم صدا است. دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی دارای چراغ هشدار است که افت اکسیژن خالص را نشان می دهد. این دستگاه همچنین قابلیت تنظیم فشار اکسیژن را دارد و هنگام قطع برق دستگاه هشدار می دهد.

اکسیژن ساز بیمارستانی

از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی برای موارد زیر استفاده می شود:

- کمک به رشد جنین در مادرهای باردار

- جلوگیری از بالا رفتن فشار خون در سالمندان

- تنظیم گردش خون در افراد مسن

- کمک به درمان بیماری های قلبی، عروقی و ریوی

- افزایش خون رسانی به بافت ها و اندام های داخلی بدن

- زیبایی و سلامت پوست

نحوه عملکرد دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز دارای یک پمپ مخصوص است که هوا را به داخل خود می کشد. سپس هوا وارد سیلندرهای زئولیت می شود و گاز اکسیژن خالص تولید می گردد. گاز اکسیژن تولیدی از سیلندرهای زئولیت خارج می شود، وارد مخزن اکسیژن شده و ذخیره می گردد. اکسیژن تولیدی به سمت خروجی دستگاه می رود و وارد لیوان مرطوب کننده می شود. در نهایت اکسیژن خالص تولید شده توسط بیمار تنفس می شود و یا در محیط پخش می گردد.

نحوه نگهداری از دستگاه اکسیژن ساز

نگهداری از دستگاه اکسیژن ساز بسیار راحت و آسان است. با این حال برای بالا بردن عمر مفید دستگاه بهتر است یک سری نکات را رعایت کنید:

- دستگاه را کنار وسایلی که پرز و گرد و غبار زیاد تولید می کنند، قرار ندهید.

- دستگاه باید حتما حداقل 2 تا 3 متر از شوفاژ، شومینه و بخاری فاصله داشته باشد.

- بهتر است دستگاه را در محیط های باز قرار ندهید.

- دستگاه نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد.

- لیوان مرطوب کننده باید هفته ای یکبار شسته و یا تعویض شود.

- بهتر است بعد از هر 7 الی 8 ساعت استفاده مداوم از دستگاه، نیم ساعت آن را خاموش کنید.

- فیلترها را حتما هفته ای یکبار بشویید و در صورت بروز مشکل از سرویس کار کمک بخواهید.

قیمت اکسیژن سنج

اجزای تشکیل دهنده دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از:

- فیلترها: دستگاه های اکسیژن ساز دارای 3 فیلتر هستند: فیلتر اول، فیلتر دوم و فیلتر خروجی. این فیلترها گرد و غبار و باکتری های موجود در محیط را جذب می کنند. توجه داشته باشید فیلترها هفته ای یک بار باید شسته شوند.

- کمپرسور هوا: هوای وارد شده به دستگاه بعد از عبور از فیلترها وارد کمپرسور هوا می شود. کمپرسور هوا، هوای محیط را به درون دستگاه می کشد و آن را فشرده می کند.

- دریچه متحرک: این دریچه بین کمپرسور هوا و سیلندرهای زئولیت ارتباط ایجاد می کند و از طرفی اکسیژن را خارج می نماید.

- سیلندرهای زئولیت: سیلندرهای زئولیت گاز نیتروژن را جذب می کنند و با انتقال آن از یک ستون به ستون دیگر، گاز اکسیژن تولید می کنند.

- مخزن اکسیژن: بعد از تولید اکسیژن، اکسیژن های تولیدی در مخزن اکسیژن ذخیره می شوند.

- فلومتر: فلومتر شبیه یک خط کش است که براساس لیتر بر دقیقه درجه بندی شده است و میزان اکسیژن خروجی دستگاه را تنظیم می کند. فلومتر در بخش خارجی دستگاه اکسیژن ساز قرار دارد.

- لیوان مرطوب کننده: اکسیژن تولیدی و خروجی از داخل لیوان مرطوب کننده عبور می کند و مرطوب می شود. این لیوان در قسمت خروجی دستگاه قرار دارد.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز قیمت مشخصی ندارد و قیمت آن براساس سایز و شرکت تولید کننده آن تعیین می شود. معمولا قیمت این دستگاه ها بین 5 تا 35 میلیون متغیر است. توجه داشته باشید قیمت بالا دلیل بر کیفیت و مرغوبیت بالای دستگاه نیست.

شما می توانید با توجه به نیاز و کار خود نوع دستگاه اکسیژن ساز و حجم آن را انتخاب کنید و برای اطلاع از قیمت آن با مشاورین ما تماس بگیرید.

قیمت اکسیژن سنج

هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز به چه مواردی باید توجه کرد؟

هنگامی که تصمیم به خرید دستگاه اکسیژن ساز می گیرید، باید به نکاتی توجه کنید:

- حتما دقت کنید خلوص اکسیژن در دستگاه بین 90 تا 95 درصد باشد.

- دستگاه باید بسیار کم صدا باشد و صدای زیادی تولید نکند.

- دستگاه باید حتما مجهز به سیستم هشدار باشد و در صورت قطع و وصل شدن اکسیژن هشدار دهد.

- حتما باید دستگاه اکسیژن ساز دارای گارانتی و ضمانت نامه معتبر باشد.

- دستگاه باید مصرف انرژی پایینی داشته باشد و در دسته A قرار بگیرد.

- دستگاه اکسیژن ساز خانگی باید حتما مجهز به نبولایزر باشد.

چگونگی روشن و خاموش کردن دستگاه اکسیژن ساز

روشن و خاموش کردن دستگاه اکسیژن ساز خیلی کار پیچیده ای نیست و راحت می باشد. ما برای شما چگونگی خاموش و روشن کردن دستگاه را شرح داده ایم.

- ابتدا باید دستگاه را به پریز برق وصل کنید. به دلیل نوسانات برقی بهتر است از محافظ برق استفاده نمایید.

- لیوان مرطوب کننده را با آب مقطر پر کنید. مقدار مورد نیاز روی خود لیوان مشخص شده است و لیوان نباید بیش از اندازه پر شود یا خالی باشد.

- دستگاه را روی حالت روشن قرار دهید.

- میزان اکسیژن خروجی از دستگاه را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید.

- هنگام خاموش کردن دستگاه، دکمه خاموش را بزنید.

امروزه دستگاه اکسیژن ساز طرفداران بسیاری پیدا کرده است و در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه هوای محیط را به اکسیژن خالص تبدیل می کند و اکسیژن مفید برای سلامتی و ریه تولید می نماید. دستگاه اکسیژن ساز کاربرد خانگی، صنعتی و بیمارستانی دارد.

نحوه پیدایش اکسیژن ساز 

کانال های اصلی اکسیژن پزشکی در اوایل دهه 1970 اختراع شدند. خروجی ساخت این دستگاه ها در اواخر دهه 1970 افزایش یافت. اتحادیه کاربید (UCC) و Bendix Corporation هر دو سازندگان اولیه بودند. قبل از آن دوره، اکسیژن درمانی خانگی نیاز به استفاده از سیلندرهای اکسیژن با فشار بالا و یا سیستم های اکسیژن مایع کریوژنیک داشت. هر دو سیستم تحویل، نیاز مکرر بازدیدکنندگان خانه را برای تأمین نیازهای اکسیژن فراهم می آورد. در ایالات متحده، در اواسط دهه 1980 Medicare پرداخت هزینه خدمات به نرخ ماهانه برای اکسیژن درمانی در خانه انجام شد و باعث شد تا صنعت پزشکی با وجود تجهیزات (DME) به سرعت کنترل متمرکز آن را به عنوان راه پرداخت هزینه ها بپذیرد. این تغییرات بازپرداخت به طرز چشمگیری باعث کاهش تعداد سیستم های تحویل اکسیژن و اکسیژن مایع در استفاده در خانه ها در ایالات متحده شد. اکسیژن کنسانتره تبدیل به وسیله‌ای ترجیح داده شده و رایج برای انتقال اکسیژن خانه ها شد. تعدادی از تولیدکنندگان که وارد بازار کنسانتره اکسیژن می شوند، به علت این تغییر٬ تعدادشان به طور چشمگیری افزایش یافته است. اتحادیه کاربید شرکت (UCC) غربال مولکولی را در دهه 1950 اختراع کرد که استفاده از این دستگاه را امکان پذیر ساخته است. UCC همچنین نخستین سیستم های اکسیژن پزشکی را در دهه 1960اختراع کرد.

اکسیژن ساز

دستگاه های جانبی اکسیژن ساز

دستگاه های جانبی، دستگاه هایی هستند که می توان در کنار دستگاه اکسیژن ساز از آن ها استفاده نمود که هر کدام از آن ها وظیفه ی جداگانه ای را دارند.

نبولایزر اکسیژن ساز

وظیفه رساندن داروهای مایع به صورت استنشاقی به بیمار را دارد و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.

مانومتر مرطوب کننده

وظیفه مرطوب کردن اکسیژن خروجی و جلوگیری از خشک شدن مسیر تنفس بیمار می شود.

فیلتر دستگاه اکسیژن ساز

فیلتر گردگیر

چادر اکسیژن

سوند نازال اکسیژن

ماسك اكسيژن.

کاربردهای دستگاه اکسيژن ساز

  • اطمینان ازدرصد خلوص اکسیژن تنفسی
  • تنظیم و تصفیه گردش خون برای کودکان و سالمندان
  • کاهش بیماری های قلبی و عروقی و جلوگیری از افزایش فشار خون و مبارزه با بیماری های آسمی یا مشکلهای تنفسی
  • استفاده از اکسیژن ساز رساندن جریان خون کافی به بافت بدن و تنظیم آن
  • ایجاد شفافیت و طراوت و زیبایی بخشیدن به پوست فرد
  • پیشگیری از استرس و تنش های روزمره و تاخیر در روند پیری
  • جهت استفاده برای خانم‌ های باردار به منظور کمک به رشد و سلامت سیستم عصبی جنین (در صورت توصیه پزشک مربوطه)
  • تقویت حافظه و افزایش طول عمر
  • بازگرداندن عملکرد نرمال برای ریه های آسیب دیده اشخاصی که از دخانیات استفاده میکنند .

اکسیژن ساز

سایر محصولات :

هواساز

پلاسما سرد

 
2019:01:15
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57