اکسیژن ساز - قیمت اکسیژن ساز - خرید دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن ساز - قیمت اکسیژن ساز - خرید دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز بعنوان یکی از مهمترین تولیدات شرکت ناب زیست با تغلیظ اکسیژن موجود در محیط ، یک دستگاه برقی است که بصورت پرتابل و ثابت (صنعتی) در اختیار مصرف کنندگان قرا می گیرد. بواسطه استفاده از دستگاه اکسیژن ساز زمینه لازم برای فراهم کردن اکسیژن مورد نیاز ازن ژنراتور ، بیماران ، محیط های بیمارستانی ، استخرهای پرورش ماهی و ... فراهم می گردد. قیمت اکسیژن ساز اعم از خانگی و یا صنعتی وابسته به پارامتر مهمی بنام ظرفیت اکسیژن دهی دستگاه می باشد.
درون اکسیژن ساز زئولیت ها با تغلیظ کردن هوای محیط ، اکسیژن خالص برای یوزر نهایی تامین می شود. دستگاه اکسیژن ساز با کمپرس کردن هوای داخل اتاق نیتروژن آن را از بین برده و اکسیژن قابل استفاده تا درجه خلوص ۹7% در اختیار خریدار قرار می¬دهد.

 

اکسیژن ساز یکی از پرکاربردترین تجهیزات مورد استفاده قبل از دستگاه ازن ژنراتور و تهویه مطبوع می باشد.

انواع دستگاه های اکسیژن ساز که بصورت ثابت و پرتابل (قابل حمل) در شرکت ناب زیست تولید میگردند دارای قابلیت های فراوانی در زمینه پزشکی و صنعتی میباشند.

اکسیژن ساز

هوای پیرامون ما در حالت عادی شامل 78 درصد نیتروژن ، 1 درصد آرگون و 21 درصد اکسیژن می باشد در حالی که بیماران و افرادی وجود دارند که نیازمند هوایی با مقدار 100 درصد اکسیژن هستند که در حالت عادی این یک امر غیر ممکن می‌باشد.

بر همین اساس دستگاهی پزشکی را با نام اکسیژن ساز وارد بازار تجهیزات پزشکی کردند که توانایی تولید نزدیک به 100 درصد اکسیژن یعنی در حدود 5 برابر بیشتر از اکسیژن موجود در هوا را دارد.

کارکرد این دستگاه همانند یک پنجره ی تهویه هوای مطبوع است. بدین صورت که هوای موجود در فضا را می گیرد، در آن تغییرات به وجود می آورد و در نهایت در یک فرم جدید ارائه می دهد.

در صنعت از دستگاه اکسیژن ساز برای تهیه خوراک اولیه دستگاه ازن ژنراتور و بالا بردن درصد خلوص ورودی اکسیژن به دستگاه ازن ساز و در نتیجه افزایش کارایی و راندمان دستگاه ازن ساز منجر میگردد.

ازن خروجی دستگاه ازن ژنراتوری که با اکسیژن خالص کار میکند ۱۰۰ درصد راندمان دستگاه ازن زن میباشد و قدرت و تاثیر ازن و بالا بردن حجم ppm ازن در محل مورد استفاده نقش بسزایی ایفا میکند.

نحوه کار اکسیژن ساز در بیمارستان

این دستگاه به منظور متمرکز کردن اکسیژن موجود در فضا طراحی شده تا گاز اکسیژن غنی شده را به طور مستمر و یا پالسی برای بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان پایین است تامین کند.

دستگاه اکسیژن ساز یکی از مهم ترین دستگاه هایی است در واحد های مختلف خانگی، صنعتی، بیمارستانی و ... استفاده می شود و هر روز پیشرفت چشمگیری می کند.

فشار اکسیژن استنشاق شده توسط بیمار تقریبا 1.5 برابر ( و گاهی تا 3 برابر) بیشتر از فشار اتمسفر می باشد. بنابراین این روش می تواند تا 15 برابر میزان اکسیژن استنشاقی موجود در هوای با فشار نرمال را به بیمار برساند.

مابقی اکسیژن استنشاق شده از طریق ریه ها در پلاسمای خون حل شده و سپس توسط خون به هر یک از قسمت های بدن منتقل می شود.

اثر این اکسیژن اضافی در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. این روش می تواند زندگی بیمار را نجات دهد و در برخی موارد دیگر می تواند سبب تسریع در بهبود و بازسازی بافت ها شود.

متذکر میشویم در مواردی که بیمار نیاز دائم به اکسیژن دارد و یا در جایی که نگه داری کپسول اکسیژن خطرناک است این دستگاه جایگزینی کار آمدتر، مناسب تر، امن تر و مقرون به صرفه تر برای مخازن اکسیژن می باشد.

یک اکسیژن کنتراتور (که بعضی اوقات نیز "ژنراتور اکسیژن" نامیده می شود) یک دستگاه پزشکی است که برای تامین اکسیژن برای کسانی که نیاز به آن دارند، استفاده می شود.

دستگاه اکسیژن ساز با وصل شدن به یک منبع برق یا باتری کار می کنند. اگر متصل کننده با یک باتری الکتریکی کار می کند، باید با اتصال به یک منبع برق، باتری را شارژ کنید.

تعدادی از قطعاتی که یک غلظت دهنده را تشکیل می دهند، از جمله یک کمپرسور، فیلتر تخت سرب و تخته مدار.

یک اکسیژن کنتراک دارای یک عنصر فشرده است، اما نباید با اکسیژن فشرده یا مخزن اکسیژن اشتباه گرفته شود. در حالی که یک تانک دارای مقدار مشخصی از اکسیژن است که آن را تخلیه می کند، متقابلاً در هوا فیلتر می شود، آن را فشرده و به طور مداوم هوا را فراهم می کند. به جای پر کردن هوای فشرده، فقط نیاز به دسترسی به قدرت دارد.

نحوه پیدایش اکسیژن ساز 

کانال های اصلی اکسیژن پزشکی در اوایل دهه 1970 اختراع شدند. خروجی ساخت این دستگاه ها در اواخر دهه 1970 افزایش یافت. اتحادیه کاربید (UCC) و Bendix Corporation هر دو سازندگان اولیه بودند. قبل از آن دوره، اکسیژن درمانی خانگی نیاز به استفاده از سیلندرهای اکسیژن با فشار بالا و یا سیستم های اکسیژن مایع کریوژنیک داشت. هر دو سیستم تحویل، نیاز مکرر بازدیدکنندگان خانه را برای تأمین نیازهای اکسیژن فراهم می آورد. در ایالات متحده، در اواسط دهه 1980 Medicare پرداخت هزینه خدمات به نرخ ماهانه برای اکسیژن درمانی در خانه انجام شد و باعث شد تا صنعت پزشکی با وجود تجهیزات (DME) به سرعت کنترل متمرکز آن را به عنوان راه پرداخت هزینه ها بپذیرد. این تغییرات بازپرداخت به طرز چشمگیری باعث کاهش تعداد سیستم های تحویل اکسیژن و اکسیژن مایع در استفاده در خانه ها در ایالات متحده شد. اکسیژن کنسانتره تبدیل به وسیله‌ای ترجیح داده شده و رایج برای انتقال اکسیژن خانه ها شد. تعدادی از تولیدکنندگان که وارد بازار کنسانتره اکسیژن می شوند، به علت این تغییر٬ تعدادشان به طور چشمگیری افزایش یافته است. اتحادیه کاربید شرکت (UCC) غربال مولکولی را در دهه 1950 اختراع کرد که استفاده از این دستگاه را امکان پذیر ساخته است. UCC همچنین نخستین سیستم های اکسیژن پزشکی را در دهه 1960اختراع کرد.

اکسیژن ساز

دستگاه های جانبی اکسیژن ساز

دستگاه های جانبی، دستگاه هایی هستند که می توان در کنار دستگاه اکسیژن ساز از آن ها استفاده نمود که هر کدام از آن ها وظیفه ی جداگانه ای را دارند.

نبولایزر اکسیژن ساز

وظیفه رساندن داروهای مایع به صورت استنشاقی به بیمار را دارد و در صورت تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.

مانومتر مرطوب کننده

وظیفه مرطوب کردن اکسیژن خروجی و جلوگیری از خشک شدن مسیر تنفس بیمار می شود.

فیلتر دستگاه اکسیژن ساز

فیلتر گردگیر

چادر اکسیژن

سوند نازال اکسیژن

ماسك اكسيژن.

کاربردهای دستگاه اکسيژن ساز

  • اطمینان ازدرصد خلوص اکسیژن تنفسی
  • تنظیم و تصفیه گردش خون برای کودکان و سالمندان
  • کاهش بیماری های قلبی و عروقی و جلوگیری از افزایش فشار خون و مبارزه با بیماری های آسمی یا مشکلهای تنفسی
  • استفاده از اکسیژن ساز رساندن جریان خون کافی به بافت بدن و تنظیم آن
  • ایجاد شفافیت و طراوت و زیبایی بخشیدن به پوست فرد
  • پیشگیری از استرس و تنش های روزمره و تاخیر در روند پیری
  • جهت استفاده برای خانم‌ های باردار به منظور کمک به رشد و سلامت سیستم عصبی جنین (در صورت توصیه پزشک مربوطه)
  • تقویت حافظه و افزایش طول عمر
  • بازگرداندن عملکرد نرمال برای ریه های آسیب دیده اشخاصی که از دخانیات استفاده میکنند .

اکسیژن ساز

 
2019:01:15
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57