قیمت منبع کویل دار ایستاده و منبع کویلی افقی

منبع کویل دار نوع ساده تر از مبدل های حرارتی پوسته و لوله (shell &tube) می باشد که برای تولید و ذخیره آبگرم مصرفی در مصارف خانگی، تجاری و صنعتی سبک و نیمه سنگین استفاده می شود. منبع کویل دار از یک استوانه فلزی، دو عدد عدسی محدب در بالا و پایین و یک یا چند رشته کویل در داخل مخزن تشکیل شده است.

بدنه منبع کویل دار از جنس ورق گالوانیزه گرم می باشد که از ضخامت ۳ تا ۱۶ میلیمتر بسته به ابعاد ظرفیت فشار و.... قابل تولید می باشد. کویل ها می تواند از جنس مس، استیل یا گالوانیزه بر حسب نوع مصرف انتخاب شود. شکل ظاهری منبع کویل دار نیز مارپیچ، حلزونی و یو شکل می باشد.

ظرفیت منبع کویل دار:

منبع کویل دار در ظرفیت های ۳۰۰ الی ۱۰۰۰۰ لیتر و در دو حالت ایستاده و افقی بسته به نیاز سیستم تولید می گردد. در انتخاب منبع کویل دار باید به ابعاد موتور خانه و ورودی ها و درب ها دقت نمود .

منبع کویل دار گروه صنعتی ناب ترکیبی از دوام و طراحی اختصاصی را ارائه می می نماید که بیش از 15 سال است که دراندازه و ظرفیت های مختلف، جهت استفاده درمراکز علمی، هتلها، بیمارستانها، مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری، موسسات و مراکز مختلف صنعتی بسیار مقرون بصرفه بوده است.

کلیه مراحل تولید منبع کویل دار با حفظ ریزترین جزییات امر مشابه شرکت آمریکایی carrier می باشد که بواسطه آموزش توسط متخصصین، در این شرکت مهیا گردیده است.
در کنار طرح و نقشه متمایز استاندارد، بکارگیری مرغوب ترین متریال اولیه و نیز ملحقات، بکارگیری ورق بدنه با ضخامت هایی بالاتر از استاندارد جهت بالا بردن طول عمر منبع کویل دار، تجهیزات ساخت و نوع عدسی های فشار قوی (تروسفریکال) بکار رفته مطابق آخرین نسخه استاندارد ASME توسط دستگاههای پرس و لبه زن پیشرفته، تضمینی می باشند بر حسن انجام مراحل ساخت منبع کویل دار ناب زیست.
گروه صنعتی ناب افتخار تامین بزرگترین منبع کویلدار کشور در حرم مطهر امام خمینی (ره) را داشته و در کنار نام بزرگترین شرکت های رده اول بین المللی در وندور لیست شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران و قرارگاه سازنگی خاتم الانبیا جهت تولید منبع کویل دار مورد تایید می باشد.

 

منبع کویل دار

 

در ادامه به توضیح در خصوص منبع کویل دار ، قیمت منبع کویل دار و معرفی تولیدکننده های برتر منبع کویل دار می پردازیم.

منبع کویل دار

منبع کویل دار چیست؟ منبع کویل دار نوع دیگری از منبع ها جهت تولید آبگرم مصرفی بهداشتی، در مصارف خانگی سبک و مصارف صنعتی نیمه سنگین می باشند. منبع کویل دار را می توان نوعی ساده تر از مبدل های حرارتی از نوع پوسته و لوله برشمرد. مکانیزم اصلی اکارکرد منبع کویل دار به این گونه است که آب گرم شده توسط بویلر در سیستم، به داخل کویل ها جریان می یابد و سبب افزایش دمای آب سرد ورودی که در بین کویل ها داخل منبع جریان دارد می گردد.
داخل این منبع ها، کویل (عموما به صورت مارپیچ) وجود دارد. جنس این کویل ها مسی، استیل، ورق گالوانیزه می باشد که بسته به نیاز خریدار اعم از بار حرارتی سیستم، فشار کاری، هدایت حرارتی مورد درخواست و ... طراحی و استفاده می گردد ولیکن استفاده از کویل مسی به علت بالا بودن ضریب هدایت حرارتی مس و همچنین طول عمر زیاد این نوع کویل در منبع کویل دار بهینه و مهندسی می باشد.

جنس و بار حرارتی کویل مورد استفاده در منبع کویل دار در قیمت منبع کویل دار تاثیر بسزایی دارد. در صورت درخواست خریدار نسبت به کاهش هزینه تمام شده دستگاه از کویل استیل و یا گالوانیزه استفاده می گردد. نکته دیگر در مورد کویل این است که در صورت نیاز سیستم طراحی شده بر اساس بار حرارتی مورد نیاز، از یک یا دو کویل در منبع کویل دار استفاده می شود.


منبع کویل دار را بر اساس نحوه قرارگیری هندسی در سیستم می توان به دو دسته منبع کویل دار ایستاده و منبع کویل دار افقی تقسیم نمود که بسته به فضای در دسترس در داخل موتورخانه طراحی و استفاده می گردد.

منبع کویل دار

جنس و ضخامت منبع کویل دار

منبع کویل دار عموما از ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم ساخته می شود به جز مواردی که کاربری خاصی مدنظر خریدار باشد، برای مثال در حالتی که بحث خوردگی مطرح باشد باید از Stainless Steel برای بدنه منبع کویل دار استفاده نمود. ضخامت ورق های بدنه منبع کویل دار بسته به فشار کاری، دمای کاری دستگاه و همچنین حدود مجاز آیین نامه ای از 4 میلیمتر الی 16 میلیمتر متغیر می باشد. همچنین کویل های داخل منبع نیز بسته به جنس کویل، شرایط کاری دستگاه و پیشنهادات آیین نامه ضخامت خاصی خواهد داشت که توسط کارشناسان این مجموعه بسته به شرایط موجود، طراحی و پیشنهاد خواهد شد.

مکانیزم کار منبع کویل دار

در منبع کویل دار آب گرم یا بخار تولید شده در بویلر یا دیگ، وارد کویل های موجود در منبع می شود و بین کویل ها جریان می یابد. آب سرد ورودی (در مصارف خانگی آب لوله کشی شهری) توسط کویل ها افزایش دما پیدا کرده و به سمت واحد های مصرفی حرکت می کند. یکی از مزیت های منبع کویل دار این است که آب مصرف نشده در سیستم، طی یک مسیر برگشتی، دوباره به داخل منبع هدایت می شود که سبب کاهش چشمگیر مصرف انرژی و افزایش راندمان دستگاه می گردد.

مکانیزم عمل منبع کویل دار به زبان ساده این گونه است که سیال گرم کننده که در داخل یک بویلر آبگرم یا هر وسیله مشابه گرم شده، وارد کویل موجود در منبع کویل دار می گردد. سیال گرم شونده که در اطراف این کویل ها در داخل منبع جریان دارد بر اساس قانون جریان همرفتی، افزایش دما یافته و پس از رسیدن به دمای مورد نظر به سمت واحد های مصرفی جریان می یابد.

 استانداردهای استفاده شده در طراحی ، ساخت و بازرسی منبع کویل دار

 • مقاطع تحت فشارASME SEC1-8 ، ISIRI 4231
 • مقاطع خارج از تحت فشار ASME SEC1-9
 • فلنج ها DIN 2576
 • تست هاي غير مخرب ISIRI 4231

استاندارد های مورد استفاده برای متریال منبع های کويل دار

 • ورق فولادی مورد استفاده ASTM A516، DIN 17155
 • لوله های مورد استفاده DIN 17175
 • فلنج های مورد استفاده DIN 2576
 • پايه و قسمت هاي غير تحت فشار DIN 17100

 منبع کویل دار

قیمت منبع کویل دار

قیمت منبع کویل دار وابسته به پارامترهایی منجمله ضخامت بدنه منبع کویل دار ، ضخامت عدسی های محدب مورد استفاده ، جنس کویل مصرفی و ... می باشد. بطور کلی قیمت منبع کویل دار وابسته به سایز و ظرفیت و جنس مواد اولیه مصرفی از 3 میلیون تومان آغاز و تا 700 میلیون تومان در منبع کویل دار صنعتی ادامه دارد .

بطور مثال قیمت منبع کویل دار برای 10 واحد مسکونی با متراژ هر واحد 120 متر مربع البته دارای کیفیت بالای مواد اولیه مصرفی بمنظور تولید منبع کویل دار نهایتا 7 میلیون تومان برآورد میگردد . البته قابل ذکر است با افزایش بهای تمام شده کویل ها و ورق گالوانیزه مورد استفاده در تولید منبع کویل دار بدلیل رشد قیمت مواد اولیه مصرفی و وجود تورم این قیمت روزانه در حال تغییر است .

جدول محاسبات فوری منبع کویل دار ناب زیست (محاسبات ظرفیت و ابعاد)

 قیمت منبع کویل دار

توضیحات مهم جهت درک سریع و صحیح جدول بالا :

1. ظرفیت های عنوان شده در جدول فوق ظرفیت های استاندارد بوده و سایر ظرفیت ها به پیشنهاد خریدار قابل تولید می باشد.
2. منابع کویل دار تولیدی ناب زیست در هر دو حالت ایستاده و افقی قابل تولید می باشد.
3. ضخامت و ابعاد عنوان شده در جدول فوق طراحی بمنظور کاهش هزینه و قیمت بهینه و اقتصادی این مجموعه بوده و به سفارش خریداران محترم قابل تغییر می باشد. در
4. صورت تولید با ابعاد اختصاصی و ضخامت های مورد درخواست، قیمت منبع کویل دار از قیمت ابعاد دیفالت بیشتر خواهد بود.
5. وزن عنوان شده در جدول، وزن خالص مخزن مورد استفاده در منبع کویلی می باشد.
6. سطوح حرارتی پیشنهاد شده در جدول فوق ، طبق استاندارد های بین المللی و مقررات ملی ساختمان طراحی و تدوین گشته است که قابل تغییر می باشد.
7. واحد کوچک مسکونی به واحد با زیر بنای حداکثر 75 متر مربع، واحد مسکونی متوسط یک واحد با متراژ 75 الی 120 متر مربع و واحد مسکونی بزرگ به واحد مسکونی با زیر بنای بالای 120 متر مربع و تعداد سرویس بهداشتی بیشتر در هر واحد اطلاق می گردد.
8. تعداد واحد مسکونی پیشنهاد شده در جدول بالا بر اساس تجربه طراحان منابع فلزی ناب زیست تدوین گشته و هدف از آن راهنمایی خریداران محترم جهت انتخاب ساده تر منبع کویل دار می باشد. گرچه انتخاب صحیح منبع کویل دار بر اساس آیین نامه های عنوان شده در متن سایت، بر حسب حداکثر میزان مصرف آبگرم در هر واحد و ضرایب و فرمول های مربوطه به دست خواهد آمد.
9. به علت متغیر بودن قیمت مواد اولیه مصرفی همچون ورق گالوانیزه ، مس و .... برای استعلام قیمت منبع کویل دار با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدل سازی منبع کویل دار در نرم افزار SolidWork

منبع کویل دار

منبع کویل دار

دمای نگهداری آبگرم در منبع کویل دار

منبع آبگرم کویل دار برای تولید و ذخیره سازی آبگرم در دماهای بالای 50 درجه (عموما بین 50 الی 70) استفاده می گردد. در این موضوع باید دقت شود در صورت کاهش دمای آب ذخیره به زیر 50 درجه، باکتری لژیونا نوعی باکتری که در دماهای بین 25 الی 50 درجه سانتی گراد رشد و زندگی می کند که سبب بیماری هایی مثل سینه پهلو می گردد رشد خواهد کرد. دمای آب بهینه در موتورخانه های خانگی، ۶۰ الی ۷۰ درجه سانتی گراد می باشد.
باید دقت نمود دمای نگهداری آب زیر ۵۵ درجه نباشد زیرا در این دما یک نوع باکتری به نام لژیونا فعالیت و رشد می نماید که برای انسان مضر و سبب بیماری سینه پهلو می گردد.

مزایای منبع کویل دار

برتری منبع کویل دار نسبت به سایر انواع بخصوص منبع دوجداره، تک جداره بودن آن است. این یک لایه بودن منبع سبب می شود در صورت بروز خرابی هایی مثل سوراخ شدن، خوردگی، ترکیدگی و ..... منبع کویل دار براحتی قابل تعمیر و بازبینی باشد.

راندمان کاری در منابع کویل دار بالا و همچنین افت حرارتی به علت وجود کویل داخل منبع بسیار کمتر می باشد.

معایب منبع کویل دار

در منبع کویل دار با توجه به بالا بودن حجم ذخیره و تولید، مصرف انرژی نسبتا بالایی دارد.

منبع کویل دار نسبت به سایر انواع آبگرمکن ها حجم نسبتا زیادی از فضا را اشغال می کند.

منبع کویل دار نسبت به منبع دوجداره قیمت بالاتری دارد.

منبع کویل دار به پمپ گردش یا سیرکولاتور نیاز دارد.

 ویدیو معرفی منبع کویل دار تولیدی گروه ناب

 

محاسبه سطح کویل مورد نیاز درون منبع کویل دار

برای محاسبه سطح لازم کویل گرم کننده درون منبع کویل دار از رابطه زیر استفاده می شود .

F=8.33G * (t2-t1)/U.tm

F : سطح جانبی کویل مسی یا استیل بر حسب متر مربع یا فوت مربع
G : مقدارآب لازم برای گرم شدن بر حسب گالن در ساعت یا لیتر در ساعت
U : ضریب انتقال حرارتی لوله کویل
t2 : درجه حرارت آب گرم خروجی مصرفی از دستگاه منبع کویل دار
t1 : درجه آب سرد ورودی به منبع کویل دار
tm : اختلاف درجه حرارت متوسط بین آبگرم مصرفی خروجی و آب سرد ورودی و آب گرم کننده است و از رابطه زیر بدست می آید :

(Tm = ts - (t1+t2/2

که ts درجه حرارت آب گرم کننده میباشد.

 منبع کویل دار

طراحی منبع کویل دار

مخزن اصلی در این نوع منبع ها به صورت استوانه ایستاده یا خوابیده (افقی) بسته به محل مصرف، در دو انتهای مخزن دو عدد عدسی محدب پرس شده، بر اساس استاندارد های موجود در این زمینه برای مثال در آیین نامه ASTM  برای فشار 100 psig طراحی و استفاده می گردد.

منبع کویل دار تولیدی گروه صنعتی ناب زیست شامل ملحقات زیر بر اساس نوع مصرف و طراحی صورت گرفته می باشد:

 1. در صورتی که حجم منبع کویل دار مورد استفاده از 1500 لیتر بیشتر شود، باید از دریچه های بازدید با عنوان منهول جهت بازرسی راحت تر و ساده تر تعبیه و استفاده نمود.
 2. برای هرگونه منبع ذخیره و تولید آبگرم، نصب شیر اطمینان برای دما و همچنین شیر اطمینان برای فشار الزامی می باشد.
 3. رنگ آمیزی بدنه منبع کویل دار، داخل از سه لایه رنگ اپوکسی جمعا به ضخامت حداقل 140 میکرون تشکیل شده است که پس از تمیزکاری و انجام سندپلاست (sa 2.5) اجرا می گردد. ضمنا در تمام نقاطی که جوشکاری صورت گرفته از اپوکسی یا زینکای سرد باید استفاده گردد. بیرون منبع کویل دار پس از اجرای یک لایه ضد زنگ، با استفاده از رنگ روغنی، رنگ و تحویل خریدار خواهد شد.
 4. فشار طراحی و تست جهت کویل ها تا قطر 8 اینچ به ترتیب، 150 (10.3 بار) و 300 (20.6 بار) پوند بر اینچ مربع و برای کویل های به قطر 10 تا 14 اینچ به ترتیب 125 (8.6 بار) و 250  (17.2 بار) پوند بر اینچ مربع میباشند.
 5. منبع کویل دار تولیدی این گروه، برای سهولت در جابجایی، دارای دو عدد قلاب اتصال فلزی مستحکم میباشد.
 6. بوشن های لازم جهت خروجی آب گرم ، ورودی آب ، ترموکوپل ، شیر ترموستاتیک تخلیه ، ترمومتر ، شیر اطمینان ، فشار سنج که هر کدام در صورت نیاز بر روی منبع اصلی جوشکاری خواهد شد.
 7. فشار تست برای منبع کویل دار، یک و نیم برابر فشار کاری دستگاه خواهد بود که عموما برای 6 بار فشار طراحی میگردد.
 8. کویل ها برای درجه حرارت 350 درجه فارنهایت یا 176 درجه سانتی گراد طراحی می شوند.
 9. برای سفارش منبع کویل دار به فضای موجود در موتورخانه، ابعاد و ارتفاع درب های ورودی و همچنین منبع درخواستی به جهت سهولت در ورود و خروج منبع، دقت لازم مبذول شود.
 10. لازم است از منبع انبساط باز بر روی پشت بام تا موتورخانه، لوله های سرریز آب امتداد یابند که در صورت هرگونه خرابی و نشتی در منبع آبگرم پس از نفوذ آب ورودی به سیستم گرمایشی، آب از منبع انبساط موجود در بام سرریز گردد.
 11. در صورت نگهداری و گرمایش گازوئیل در منبع کویل دار یا دو جداره، بایستی از ونت در سیستم استفاده کرد.

نمونه مخازن تولیدی ناب زیست

شرایط نصب و نگهداری منابع آب کویل دار

در ابتدا باید دقت شود محل نصب منبع کویل دار کاملا تراز باشد.

در حالتی که منبع کویل دار در محل مناسب و پایدار نصب نشده باشد، حتما بایستی با استفاده از تسمه یا وسیله ای مشابه منبع را کاملا مهار کنیم تا از صدمات مالی و جانی جلوگیری کنیم.

منبع کویل دار را باید بروی یک فونداسیون مناسب با حداقل ضخامت 10 سانتی متر نصب نماییم.

در صورتی که منبع کویل دار را در فضای روباز و در معرض عوامل جوی نصب کنیم حتما بایستی منبع را به طور مناسب عایق بندی نماییم.

در موتورخانه ها و فضاهای سر بسته ی سقف دار، حداقل فاصله بین بالاترین نقطه منبع کویل دار تا سقف، 30 سانتی متر در نظر گرفته شود.

تمامی اتصالات، لوله ها و کلیه ملحقات منبع کویل دار باید به نحو مناسب به منبع متصل شود تا کمترین نیرو و فشار اضافی به منبع کویل دار وارد نشود. در غیر این صورت عمر مفید اتصالات و منبع کاهش می یابد.

برای گردش آب در منبع کویل دار، بهتر است از پمپ سیرکولاتر (circulation Pump) استفاده کرد. وظیفه این پمپ گردش آب بین واحد های مصرفی و منبع میباشد که کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف انرژی خواهد داشت.

سیستم برگشت آب مصرفی باید به طور پیوسته در جریان باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص منبع کویل دار با شماره 02188721092 تماس بگیرید . برخورداری از تجربه در طراحی ابعاد و اندازه منبع کویل دار مورد نیاز قطعا باعث خواهد شد تا شما تصمیم بهینه تری در خصوص خرید منبع کویل دار بگیرید . 

منبع کویل دار 300 لیتری ناب زیست

منبع کویل دار

این منبع کویل دار از ورق فولادی با روکش گالوانیزه گرم تولید فولاد مبارکه، با عدسی های توریسفریکال، متصل شده با فلنج پیچ و مهره ای و واشر مرغوب مطابق با استاندارد های بین المللی ASME و BS تولید می گردد. کویل موجود در منبع به صورت یک تکه بدون درز از مرغوب ترین کارخانه های تولید مس کشور (مس باهنر سیرجان) می باشد.

منبع کویل دار 300 لیتری ناب زیست در دو حالت ایستاده و افقی تولید و در سطوح حرارتی 10 و 12 فوت مربع قابل تولید است.

منبع کویل دار 400 لیتری ناب زیست

منبع کویل دار با ظرفیت 400 لیتری، یکی از پر مصرف ترین منابع کویل دار تولیدی این شرکت می باشد که برای آپارتمان های کوچک تا 4 واحد مسکونی مناسب می باشد. منبع کویل دار 400 لیتری ناب زیست با ورق فولادی گالوانیزه گرم به ضخامت های 4 و 5 میلیمتری در دو حالت ایستاده و افقی تولید می گردد. کویل مسی مناسب برای این ظرفیت کویل با سطح حرارتی 12 فوت مربع می باشد و نصب کویل های 10 و15 فوت مربع نیز امکان پذیر می باشد.

دانلود راهنمای نصب منابع کویل دار

دانلود کاتالوگ منبع کویل دار

منبع کویل دار 500 لیتری ناب زیست

این منبع کویل دار یک منبع تولید و ذخیره متوسط آبگرم محسوب شده و برای مصارف صنعتی سبک و آپارتمان های 5 واحدی مناسب می باشد. منبع کویل دار 500 لیتری ناب زیست توانایی ذخیره حدود 468 لیتر آبگرم بهداشتی در خود داشته و در ضخامت های 4 و 5 میلیمتری تولید می گردد. این مجموعه به عنوان تولید کننده منبع کویل دار ، توانایی تولید منبع کویل دار را در هر ظرفیت دلخواه و استفاده از ورق (گالوانیزه ، استیل ، فولادی) در ضخامت های مختلف را دارد. استفاده از کویل با سطح حرارتی 15 فوت مربع برای این ظرفیت مناسب می باشد.

منبع کویل دار 600 لیتری ایستاده ناب زیست

این ظرفیت از منبع کویل دار، با ورق فولادی گالوانیزه گرم به ضخامت های 4 و 5 و 6 میلیمتری قابل تولید بوده و برای واحد های کوچک مسکونی در حد 5 طبقه مسکونی مناسب می باشد.
منبع کویل دار 600 لیتری تولید گروه ناب، از یک رشته کویل مسی با سطح حرارتی 18 فوت مربع بهره می برد که با سطوح 15 تا 23 فوت مربع قابل تولید است.
لازم به ذکر است کلیه محصولات گروه ناب زیست از جمله منبع کویلدار ، با بروزترین تکنولوژی دنیا و طبق استاندارد های بین المللی تهیه و تولید می گردد.

منبع کویل دار 800 لیتری ایستاده

منبع کويل دار با ظرفيت 800 ليتر يکي از پر مصرف ترين منابع کويلي تولیدی ناب زيست بوده که در بسياري از مصارف صنعتي و مسکوني کاربرد دارد. منبع کويل دار 800 ليتري براي 8 واحد مسکوني با متراژ متوسط (يک سرويس بهداشتي در هر واحد) مناسب بوده و با وزني معادل 240 کيلوگرم با ورق بدنه 5 ميليمتري و ابعاد 150 * 82 سانتی متر در اغلب موتورخانه ها قابل نصب مي باشد. ضمنا اين ظرفيت با يک رشته کويل از جنس مس با سطح حرارت 23 فوت مربع توليد مي گردد که به درخواست خريدار قابل تغيير مي باشد.

منبع کویل دار

منبع کویل دار 1000 لیتری

منبع کویل دار ایستاده 1000 لیتری ایستاده، یکی از مهمترین تولیدات گروه ناب می باشد که برای بسیاری از مصارف صنعتی و تجاری مناسب می باشد.  منبع کویل دار 1000 لیتری عمودی و افقی همچنین برای ساختمان های مسکونی با 12 واحد کوچک مسکونی یا 10 واحد متوسط مسکونی با یک سرویس بهداشتی در هر واحد و یا 7 واحد بزرگ مسکونی با دو سرویس بهداشتی در هر واحد، تایمین کننده آبگرم مصرفی می باشد.

همانطور که اشاره شد، منبع کویل دار 1000 لیتری در هر دو حالت ایستاده و خوابیده تولید می گردد. منبع کویل دار با ظرفیت 1000 لیتر در حالت ایستاده با  ارتفاع مفید 150 سانتی متر و قطر عدسی 92 سانتی متر و در حالت افقی با طول مفید 200 سانتی متر و قطر عدسی80 سانتی متر تولید می گردد. از آنجایی که مجموعه ناب زیست ، تولید کننده منبع کویل دار می باشد، لذا این مجموعه توانایی تولید منبع کویل دار در هرگونه ابعاد درخواستی و دلخواه مشتری را دارد.

مناسب ترین ورق، برای بدنه منبع کویل دار 1000 لیتری، ورق گالوانیزه 5 میلیمتری می باشد. امکان تولید این ظرفیت منبع کویل دار، با ورق 4 و 6 میلیمتری هم موجود می باشد. ضمنا استفاده از کویل مسی با سطح حرارتی 27 فوت مربع برای منبع کویل دار 1000 لیتری، مناسب و بهینه به نظر می رسد.

منبع کویل دار 1200 لیتری ایستاده

منبع کویلدار 1200 لیتری یکی از تولیدات مجموعه ناب زیست بوده که در حالت ایستاده برای موتورخانه های مجتمع های مسکونی و تجاری بسیار مطلوب و مقرون به صرفه می باشد. این منبع کویل دار با ورق گالوانیزه 4، 5 و 6 میلیمتری قابل تولید بوده و با ورق 5 میلیمتری وزنی معادل 312 کیلوگرم خواهد داشت که برای این حجم از تولید آبگرم مناسب به نظر می رسد. منابع فلزی و مخازن استیل ناب زیست در ابعاد دلخواه مشتری قابل تولید می باشد. در حالت استاندارد برای بازده ایده آل منبع کویل دار 1200 لیتری کویلی با سطح حرارتی حداقل 29 فوت مربع مورد نیاز است.

این ظرفیت منبع کویل دار برای آپارتمان های 12 واحدی با زیر بنای متوسط(100متر مربع با یک سرویس بهداشتی در هر واحد) مناسب می باشد. این مجموعه قادر است به عنوان تولید کننده منبع کویل دار یکی از بهترین منابع کویلی موجود در کشور را تولید و به خریداران محترم عرضه نماید.

برای انتخاب یک منبع کویل دار مناسب و ایده آل برای موتورخانه آبگرم مجتمع خود و هم چنین استعلام قیمت منبع کویل دار 1200 لیتری با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

منبع کویلی1500 لیتری

منبع کویل دار 1500 لیتری ناب زیست یکی از پر فروش ترین محصولات این مجموعه بوده که در سال 1396 با تولید بیش از 175 دستگاه از این نوع منبع کویل دار رکورد دار فروش و تولید منبع کویل دار ناب زیست بوده است. این منبع کویل دار با ورق گالوانیزه یا با ورق استینلس استیل قابل تولید بوده که استاندارد تولید آن با ورق 5 میلیمتر به وزن 340 کیلوگرم می باشد ولیکن امکان تولید آن با ورق 4 و 6 میلیمتری نیز ممکن بوده  و بنا به نیاز و درخواست خریداران محترم قابل تغییر می باشد. بر اساس استاندارد های عنوان شده در مباحث ملی ساختمان یک عدد کویل مسی با سطح حرارتی 38 فوت مربع برای تامین گرمایش و بازده کافی یک منبع کویل دار 1500 لیتری کافی می باشد.

منبع کویل دار 1500 لیتری از لحاظ تجربی برای گرمایش 15 واحد مسکونی با مساحت متوسط کافی می باشد.

منبع کویل دار 2000 لیتری

منبع کویلی 2000 لیتری با ورق های 4 یا 5 یا 6 میلیمتری تولید می گردد. انتخاب مهندسی و بهینه استفاده از ورق 6 میلیمتری می باشد که با وزنی معادل 485 کیلوگرم مناسب استفاده در موتورخانه های آبگرم مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و .... می باشد. دلیل استفاده از ورق ضخیم تر در وهله اول افزایش عمر مفید دستگاه و کاهش هزینه های بعدی می باشد. منبع کویل دار 2000 لیتری ناب زیست در هر دو حالت ایستاده و افقی(منبع کویل دار 2000 لیتری افقی) قابل تولید می باشد.

برای استعلام قیمت منبع کویل دار 2000 لیتری و همچنین دریافت اطلاعات فنی دقیق تر با کارشناسان ما در تماس باشید.

مشخصات منبع کویلدار 2000 لیتری ایستاده ناب زیست

 منبع کویل دار

منبع کویل دار 2500 لیتری ایستاده ناب زیست
منبع کویل دار با ظرفیت 2500 لیتر تولیدی گروه ناب زیست در دو حالت ایستاده و افقی تولید گشته و با نام های منبع کویل دار 2500 لیتری عمودی و منبع کویلی 2500 لیتری افقی شناخته می شود. این ظرفیت از منبع کویل دار بیشتر جنبه ی صنعتی داشته و در مصارف صنعتی مختلف که به آبگرم نیاز دارند کاربرد دارد. دلیل عدم پیشنهاد منابع کویلی با ظرفیت بالای 2000 لیتر برای مصارف مسکونی این است که اولا ابعاد منبع کویلدار 2000 لیتری به بالا مناسب موتورخانه های منازل مسکونی نمی باشد و فضای زیادی را اشغال خواهد کرد، دوما در ظرفیت های بالا بهتر است از الگوی تقسیم کار استفاده نمود بدین صورت که مثلا اگر برای یک مجتمع مسکونی 3000 لیتر منبع نیاز باشد بهتر است از دو عدد منبع 1500 لیتری استفاده نمود. این استراتژی مهمترین علتش این است که در صورت خرابی یک منبع به هر دلیل ممکن، منبع کویلی بعدی در مدار باشد و آبگرم کل مجتمع قطع نشود.
منبع کویل دار 2500 لیتری ناب زیست با بهترین ورق گالوانیزه گرم تولید داخل کشور در ضخامت های 5 و 6 و 8 میلیمتری تولید گشته و در حالت استاندارد با قطر مخزن 126 سانتی متر و ارتفاع مفید 2 متر تولید می گردد. حداقل وزن آن با ورق 5 میل 500 کیلوگرم بوده و به کویلی با حداقل سطح حرارتی 72 فوت مربع برای گرم نمودن آبگرم بهداشتی نیاز دارد.

اسیدشویی منبع کویل دار

منبع کویل دار، یک مخزن جهت گرم نمودن آب بهداشتی می باشد که آب ورودی آن آب لوله کشی شهری است. آب شرب لوله کشی در اکثر شهر های ایران  سختی (Total Hardness) معادل 200 الی 500 میلیگرم در لیتر (ppm) دارد.

در موتورخانه هایی که فاقد سیستم سختی گیر می باشند، با گرم شدن و افزایش دمای آب ورودی در چرخه ذکر شده، عناصری همچون کلسیم، منیزیم و ... سبب  ایجاد رسوب بروی کویل مسی موجود در  منبع کویل د ار موتورخانه می گردند. در نتیجه با گذشت زمان و افزایش حجم رسوب  در داخل اجزای منبع کویل دار، راندمان یا بازده کل سیستم  کاهش خواهد یافت زیرا هرچه رسوب بیشتری بروی کویل انباشت گردد، انتقال حرارت بین سیال گرم شونده و سیال گرم کننده کمتر خواهد بود.

از نظر فنی بهترین روش برای  افزایش عمر دستگاه های موجود در موتورخانه آبگرم مانند منبع کویل دار، دیگ یا بویلر آبگرم و  سایر  قسمت های سیستم موتورخانه، تهیه و نصب یک عدد سختی گیر رزینی برای کاهش سختی آب  به میزان قابل توجه می باشد.

در صورت عدم وجود  سختی گیر در سیستم، لازم است در فواصل زمانی مشخص و منظم منبع کویل دار و کویل منبع کویل دار اسیدشویی و  تمیزکاری گردد. اسید شویی منبع کویل دار، اثر بسیار قابل توجهی در عمر منبع کویل دار خواهد داشت.

برای مثال در  شهری که TH  آب بین 250 الی 400 میلیگرم بر لیتر باشد، لازم است  برای بهینه سازی سیستم و افزایش عمر و راندمان منبع کویل دار و موتورخانه، کویل مسی منبع کویل دار در بازه یک ساله اسید شویی و اصطلاحا تعمیر و نگهداری شود. طبق مسائل ذکر شده در بالا هر چه سختی آب منطقه بالاتر باشد، نیاز به اسید شویی بیشتر و ضروری تر خواهد بود.

سایر محصولات :

سپتیک تانک

 

منبع کویل دار قیمت منبع کویل دار تولیدکننده منبع کویل دار سازنده منبع کویل دار فروشنده منبع کویل دار تولید کننده منبع کویل دار شرکت های سازنده منبع کویل دار منبع کویل دار ایستاده 2018:09:15
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50