منبع دوجداره - قیمت منبع دوجداره

منبع دوجداره - قیمت منبع دوجداره

منبع دوجداره چیست؟ معیارهای تعیین قیمت منبع دوجداره کدام است؟  برای خرید منبع دوجداره چه پارامترهایی باید در اختیار تولید کننده منابع دوجداره قرار داد؟

منبع دوجداره

منبه دوجداره برای تولید آبگرم مصرفی در موتورخانه های سبک و خانگی مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع منبع از دو لایه ی خارجی و داخلی تشکیل یافته است که جنس این جداره ها معمولا ورق فولادی با آبکاری گالوانیزه گرم میباشد. علت استفاده از لایه گالوانیزه مسائل بهداشتی و کیفیت محصول نهایی یعنی آبگرم مصرفی میباشد. منبع دو جداره به دو صورت افقی و عمودی بنا به ابعاد و شرایط موتورخانه ساخته میشود.

قیمت منبع دوجداره بسته به جنس ورق مصرفی، ضخامت ورق مصرفی، فشار کاری سیستم، نوع اتصالات بکار رفته، جنس و نوع عدسی منبع و .... متغیر میباشد. لازم به ذکر است این نوع سیستم برای مصارف با حجم پایین مناسب میباشد.

اصول کارکرد منبع دوجداره
همانطور که گفته شد منبع دوجداره از دو لایه یا جداره اصلی و همچنین دو عدد عدسی از نوع محدب تشکیل یافته است. در این سیستم، آبگرم یا بخار تولیدی توسط بویلر وارد جداره خارجی یا بیرونی شده و آب سـرد ورودی (در مصارف خانگی آب لوله کشی شهری ) در جداره داخلی منبع جریان دارد. طبق اصل انتقال حرارتی بین دو ماده غیر همدما، دمای آب سرد موجود در لایه داخلی افزایش یافته ( معمولا بین 50 تا 60 درجه ساتیگراد) و مورد مصرف قرار میگیرد، همچنین طی این فرآیند همدمایی آبگرم یا بخار تولیدی توسط بویلر موجود در جداره خارجی درصدی از گرمای خود را از دست میدهد و دوباره راهی بویلر میگردد. این سیکل به طور متناوب در سیستم تولیدی آبگرم ادامه خواهد داشت.

جنس و ضخامت جداره های منبع دوجداره
در این نوع منابع برای جداره اول و عدسی های محدب مورد استفاده، از ورق به ضخامت 4 الی 6 میلیمتر و برای ورق های جداره دوم یا خارجی از ورق به ضخامت 3 الی 5 میلیمتر طبق سفارش خریدار یا منبع طراحی شده استفاده میشود. جنس این ورق ها ورق فولادی ST-37 با روکش گالوانیزه گرم میباشد. باید به این نکته دقت شود که ضعف اصلی منبع دو جداره در دوام جداره داخلی و مقاومت عدسی های مورد استفاده، میباشد لذا در انتخاب ضخامت ورق مورد استفاده در نواحی ذکر شده باید دقت کافی منظور گردد زیرا اولین نقطه پوسیدگی در منبع دو جداره، عدسی ها میباشند. علت استفاده از ورق ضخیم در لایه اول، بالا بودن فشار نسبت به لایه دوم میباشد.

منبع دوجداره

مزایای منبع دوجداره :
این نوع منبع حرارتی نسبت به سایر انواع مقرون به صرفه و ارزان قیمت می باشد.
منبع دوجداره بدلیل ساختار دو لایه و عدم نیاز به پمپ برگشت، عملا افت فشار نخواهد داشت.
در هنگام استفاده از منابع دوجداره در یک سیستم گرمایش، نیازی به نصب پمپ سیرکولاتور جهت برگشت آبگرم مصرف نشده در واحدها نمی باشد.

معایب منبع دوجداره :
منبع دوجداره نسبت به سایر آبگرمکن ها به خصوص منبع کویل دار افت حرارتی بیشتری خواهد داشت.
مهم ترین ضعف سیستم منبع دوجداره، همین دوجداره بودن آن است، بدین صورت که در صورت هرگونه پوسیدگی، نشتی، خوردگی شدید و یا سوراخ شدن استوانه (جداره) داخلی، عملیات ترمیم و تعمیر آن به سهولت انجام نمی گیرد.

محاسبه ساده حجم آبگرم مصرفی در یک سیستم
حجم منبع آبگرم مصرفي براي محاسبات سريع وسرانگشتي :
منازل مسکوني تا 5 نفر: 283.5-189 ليتر
منازل مسکوني تا 10 نفر: 472.5 ليتر
مجموع ساختمانهاي آپارتماني بامخزن مشترک : 189 ليتر براي هر واحد آپارتماني
بيمارستان براي هرتخت: 46 ليتر
مدارس به ازاء هردانش آموز :2-1 ليتر
ادارات به ازاء هر کارمند: 4.7 ليتر
کارخانجات در صورت داشتن دوش، به ازاء هر کارگر: 28.3 ليتر

نکاتی که درمنبع دوجداره باید به آن دقت کرد :

تمامی منابع دوجداره باید مجهز به شیر اطمینان برای فشار و دما باشند.
در سیستم های گرمایشی با ظرفیت بالا و بزرگتر بهتر است از تعداد بیشتری منبع دوجداره بهره جست تا در صورت خرابی احتمالی یکی از منابع، کل سیستم مصرفی مختل نگردد.
علاوه بر شیرهای اطمینان، در منابع دوجداره شیری برای برگشت آب مصرفی باید در نظر گرفته شود.
شیر مورد استفاده در مسیر آب ورودی لوله کشی شهری، باید از نوع یک طرفه باشد.
منبع تولیدی این گروه، برای سهولت در جابجایی، دارای دو عدد قلاب اتصال فلزی مستحکم میباشد.
جوشکاری منابع دوجداره، برای استحکام و کیفیت بیشتر از نوع زیر پودری توسط زبده ترین نفرات انجام می گیرد.
رنگ آمیزی بدنه منبع دوجداره تولیدی گروه ناب زیست، داخل از سه لایه رنگ اپوکسی جمعا به ضخامت حداقل 140 میکرون تشکیل شده است که پس از تمیزکاری و انجام سندپلاست (sa 2.5) اجرا می گردد. ضمنا در تمام نقاطی که جوشکاری صورت گرفته از اپوکسی یا زینکای سرد استفاده می گردد. بیرون منبع پس از اجرای یک لایه ضد زنگ، با استفاده از رنگ روغنی، رنگ و تحویل خریدار خواهد شد.
برای سفارش منبع دوجداره به فضای موجود در موتورخانه، ابعاد و ارتفاع درب های ورودی و همچنین منبع درخواستی به جهت سهولت در ورود و خروج منبع، دقت لازم مبذول شود.
محل نصب منبع، باید تراز باشد.
منبع باید به طور مناسب در جای خود مهار شود.
بهنر است زیر منبع یک فونداسیون حداقل به ضخامت 10 سانتی متر اجرا گردد.
برای طراحی منبع دوجداره از نرم افزار هایی مثل catia, AutoCad, Solidwork, …. استفاده می شود.

منبع دوجداره آبگرم

منبع دوجداره تولیدی گروه ناب زیست
گروه تولیدی صنعتی ناب زیست به پشتوانه سالها تلاش در زمینه مهندسی آب و فاضلاب و بکارگیری زبده ترین متخصصان در این زمینه قادر است یکی از مرغوب ترین منابع دوجداره را تولید نماید. ورق های مورد استفاده در منبع دوجداره تولیدی این شرکت، ورق فولادی مبارکه و بهترین ورق گالوانیزه گرم ایرانی میباشد. کلیه محصولات تولیدی این مجموعه پس از تایید کیفیت محصول، توسط واحد کنترل کیفی و بازرسی و تست های مورد نیاز به دست مشتریان محترم خواهد رسید.

قیمت منبع دوجداره

برای استعلام قیمت منبع دوجداره با کارشناسان ناب زیست تماس بگیرید.

محصول پر فروش مرتبط با منبع دوجداره : مبدل حرارتی

2018:09:15
نوسازی
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70