سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزنی است دوجداره و دو قسمته از جنس HDPE100 یا 80 high dansity poly Ethylene Grade که بمنظور تصفیه فاضلاب مقدماتی سرویس های بهداشتی و حمام ها قبل از چاه جذبی مورد استفاده قرار می گیرد.

پیش فرض ما این است که شما صفحه مربوط به معرفی سپتیک تانک با آدرس لینک https://naabzist.com/index.php?cat=75 را مطالعه کرده اید لذا از معرفی گندانبار و آنچه در این خصوص باید بدانید صرفنظر می نمائیم .

ما از شما خاضعانه تقاضا می نمائیم

بهنگام خرید یک دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن که قرار است چندین متر زیر خاک قرار گیرد و محل نگهداری فاضلابی باشد که سه روز بعد از ورود پساب به این دستگاه اسیدی میگردد و اسید باعث شکنندگی و ترد شدن پلی اتیلن میگردد، صرفا به استعلام از چند شرکت واسطه که با هر قیمتی بصورت واسطه در صدد فروش محصولات سایر شرکت های تولید کننده فاقد مجوز تولید، تازه تاسیس، غیر استاندارد و ... با قیمت پایین هستند بسنده ننماید.

چنانچه برای شما میسر نیست از کارخانه تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن بازدید کنید حداقل آدرس دقیق محل تولید را از ایشان بگیرید تا بهنگام بروز مشکل بدانید باید به کجا مراجعه کنید.

ما برای سفارش های بیشتر از 20 مترمکعب سرویس ایاب و ذهاب رایگان به محل کارخانه در اختیار بازدید کننده محترم قرار داده ایم تا ایشان بعد از بازدید از خط تولید و مراحل مختلف جوشکاری و آزمایشگاه نسبت به خریدی مطمئن اقدام نماید.

سپتیک تانک پلی اتیلن چیست

"سپتیک تانک پلی اتیلن" بعنوان بخش اول ایمهاف تانک، دستگاهی است شامل دو مخزن یا محفظه بهم پیوسته که بمنظور پیش تصفیه فاضلاب انسانی مورد استفاده قرار می گیرد با حجم های 2 تا 144 مترمکعب در ابعاد مختلف با ظاهری استوانه ای شکل.

لذا می توان براحتی فهمید که ایمهاف تانک حتی از سپتیک تانک پلی اتیلنی که کامل ترین نوع حوضچه آرامش است، کامل تر است.

در اغلب موارد مخزن سپتیک پلی اتیلنی بصورت افقی مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی موارد خاص که کمبود فضا وجود دارد بصورت عمودی قابل استفاده خواهد بود.

جنس سپتیک پلی اتیلن، RIGID POLYETHYLENE یعنی پلاستیک صلب و دوجداره می باشد.

شکل ظاهری مخزن سپتیک پلی اتیلنی عموما افقی و در برخی موارد عمودی است.

بواسطه طراحی خاصی که درون آن شده است توانایی دارد فاضلاب خروجی از انواع مجتمع های اداری، مسکونی، تجاری و ... را تا حد 63 درصد تصفیه نموده و مقدمات سر ریز به چاه جذبی را فراهم نماید.

در حقیقت بعد از استفاده از مخزن فاضلاب پلی اتیلن با طراحی ظرفیت بهینه و نصب صحیح، قبل از چاه جذبی امکان گرفتگی چاه فاضلاب به صفر می رسد.

در یک دسته بندی سپتیک تانک پلی اتیلن به دوس دسته سپتیک تانک پلی اتیلن صنعتی و سپتیک تانک پلی اتیلن خانگی تقسیم بندی می شود. 

به سپتیک پلی اتیلنی که بمنظور تصفیه فاضلاب مجتمع های مسکونی سر راه لوله خروجی فاضلاب قرار می گیرد سپتیک تانک پلی اتیلن خانگی می گویند.

به سپتیک فاضلابی که بمنظور تصفیه فاضلاب خروجی از کارخانجات صنعتی ، صنایع سیمان ، صنایع لبنی ، پالایشگاه ها و ... مورد استفاده قرار میگیرد سپتیک تانک صنعتی اطلاق می شود.

انواع سپتیک تانک پلی اتیلن

 سپتیک تانک های پلی اتیلنی میتوانند از دو نوع پلی اتیلن تولید شوند 

 • سپتیک تانک پلی اتیلنی که به روش روتاری تولید می شود و جنس آن از جنس دبه های پلاستیکی است یعنی پلی اتیلن گرید 3840
 • سپتیک تانک پلی اتیلنی که با به روش اکسترود تولید می شود و جنس آن از جنس لوله های فاضلابی و پلی اتیلنی تحت فشار می باشد.

سپتیک تانک های پلی اتیلن دوجداره قابلیت تحمل بار خاک بدون سازه نگهبان و بار ترافیکی در صورت طراحی نوع بدنه را دارا بوده و تا عمق 13.5 متر زیر زمین قابل دفن می باشد لیکن سپتیک های پلی اتیلن دولایه جهت دفن در خاک حتما می بایست توسط سازه نگهبان مورد محافظت قرار گیرد.

 • در برخی از پروژه ها همچون تصفیه پساب استخر های شنا و پروژه هایی که نیاز است سپتیک تانک پلی اتیلنی دمایی بیشتر از 80 درجه سانتی گراد را درون خود نگه دارد، گروه صنعتی ناب نسبت به استفاده از مواد pp (پلی پروپیلن) اقدام می نماید که این موضوع باعث انحصار گروه ما در تولید سپتیک تانکهای پلی اتیلنی گردیده است.

مشخصات فنی سپتیک تانک پلی اتیلن

 • جنس مواد اولیه مصرفی در تولید سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره HDPE100 گرید لوله 100 - EX3 - تولید شده توسط پتروشیمی مارون ، پتروشیمی امیرکبیر ، جم یا پتروشیمی شازند اراک می باشد.
 • دارای مستربچ مشکی به همراه آنتی UV
 • دارای دریچه بازید به قطر 600 میلیمتر (آدم رو) به تعداد دو عدد برای تخلیه و بازدید دوره ای
 • جوش ها عدسی ها به بدنه دستگاه سپتیک به صورت اکستروژنی بر اساس استاندارد 16961DIN
 • قابلیت اجرا با طول ها و قطر های دلخواه به همراه تمامی انشعابات مربوطه طبق نقشه های ارایه شده
 • طراحی پروفیل لوله مخازن و سپتیکها بر اساس استاندارد 127ATVA برای شرایط نصب
 • گرید مواد اولیه مصرفی : پلی اتیلن گرید 100 در بدنه و گرید 80 در جوش های اکستروژن بدلیل بالا بردن قدرت جوشها
 • دارای ونت هدایت گاز متان از جنس لوله پلی اتیلن تحت فشار
 • سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره پتروشیمی امیرکبیر EX3 ضخامت دیواره 10 سانتی متر و ضخامت عدسی 5 سانتی متر سازه اسپیرال یکپارچه بیرون صاف وسط حلقوی درون صاف
 • دارای عدسی دوجداره و صـاف داخل صاف بیرون صاف –سراسر دوجداره

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن

مهمترین مزایای سپتیک پلی اتیلن عبارتند از :

۱- استحکام بسیار بالای جداره و امکان مدفون کردن آنها بدون استفاده از سازه نگهبان
۲- مقاومت بسیاربالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی بنحوی که هیچ یک از انواع مواد اسیدی و قلیایی بر آن تاثیر نخواهد گذاشت.
۳- سهولت در حمل و نقل و سرعت در نصب به سبب وزن کم
۴- قابلیت ساخت آنها در ابعاد دلخواه به طور مثال یک دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن را می توان با ابعاد قطر 3 طول 7.2 و یا قطر 2.5 طول 10.2 و همچنین قطر 2.4 و طول 11.1 متر تولید نمود. 
۵- دارا بودن پوشش ضد UV در بدنه داخلی و بیرونی سپتیک تانک پلی اتیلن در مواردی که سپتیک تانک پلی اتیلن در معرض نور خورشید قرار می گیرد. 

البته مزایای هر یک از انواع سپتیک باعث شده که با توجه به ملاحظات و شرایط محل اجرا از سپتیک تانک پلی اتیلنی یا بتنی و یا کامپوزیتی استفاده شود.

شکل سپتیک تانک پلی اتیلنی بصورت استوانه افقی و سپتیک تانک‌ پیش ساخته بتنی بصورت استوانه عمودی است.

خرید - فروش سپتیک تانک پلی اتیلنی

هزینه خرید و نصب یک دستگاه سپتیک تانک آماده پلی اتیلن را اگر عدد X در نظر بگیریم، از زیر خاک در آوردن و نصب مجدد یک دستگاه دیگر سپتیک تانک پیش ساخته پلی اتیلن بیش از 3X هزینه به شما تحمیل خواهد نمود.

گذشته از اینکه زمان و حیثیت شما نیز کلا دستاویز سخره کارفرما و یا مصرف کنندگان نهایی قرار خواهد گرفت.

ما کارخانه ناب زیست را از تبریز به قزوین منتقل نموده ایم علت این موضع نزدیکی کارخانه به تهران بعنوان مرکز تصمیم گیری اکثر شرکت های بزرگ می باشد.

در عین حال وجود دفاتر فروش منطقه ای در ارومیه، مشهد، اصفهان و تهران، فروش سپتیک تانک پلی اتیلن را برای متقاضیان خرید سپتیک آماده پلی اتیلن آسان نموده ایم.

در صورن نیاز به حضور در کارخانه و یا یکی از دفاتر فروش سپتیک پیش ساخته پلی اتیلن با دفتر مرکزی تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم در خصوص فروش دستگاه سپتیک از جنس بدنه پلی اتیلن برای شما بعمل آید.

 بمنظور فراهم شدن مقدمات خرید سپتیک تانک پلی اتیلن ابتدا در خصوص موارد زیر می بایست اطلاعات کافی کسب نمائید.

1- آشنایی با طرز کار سپتیک تانک پلی اتیلن یعنی کسب آگاهی در خصوص اینکه سیستم سپتیک پلی اتیلنی به چه صورت نصب شود تا بتواند پساب را آنقدری تصفیه کند که سوراخ های چاه فاضلاب با مواد درشت دانه موجود در خروجی دستگاه کور نشود.

2- تصمیم گیری در خصوص جنس بدنه گند انبار به ابن مفهوم که سپتیک تانک پلی اتیلن از مواد اولیه کدام کارخانه ساخته شود که در عین حال که سرعت و کیفیت بالا باشد هزینه خرید بالا نباشد و محدودیت بودجه ای برای کارفرما ایجاد ننماید.

لوله های پلی اتیلن دوجداره به روش های مختلفی تولید می گردد که هر یک محل استفاده خاصی دارد.

لوله دوجداره کاروگیت، لوله کورتیوب، لوله پلی اتیلن اسپیرال و نهایتا لوله کاروگیت اسپیرال همگی در تولید سپتیک تانک پلی اتیلنی قابل استفاده هستند. نحوه دوجداره کردن بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن اعم از سپتیک تانک کاروگیت ، سپتیک تانک اسپیرال ، سپتیک تانک کاروگیت اسپیرال و یا سپتیک تانک کورتیوب می بایست توسط کارفرما مشخص گردد.

همچنین دقت کنید اگر سپتیک تانک پلی اتیلنی را قصد دارید بدون سازه نگهبان زیر خاک دفن کنید از خرید سپتیک پلی اتیلنی که با مواد اولیه گرید 3840 ساخته شده باشد اجتناب کنید چرا که این نوع گرید مخصوص تولید مخازن پلی اتیلنی آشامیدنی روی سطح زمین می باشد.

3- مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت بمنظور تعیین حجم و ظرفیت سپتیک تانک پلی اتیلن بدین مفهوم که ظرفیت و حجم سپتیک تانک پلی اتیلن به نحوی انتخاب گردد که نه باعث ایجاد محدودیت بودجه ای شود و نه باعث ایجاد مشکل در کارایی سپتیک تانک پلی اتیلن و تصفیه فاضلاب گردد.

4- استعلام قیمت از چند شرکت معتبر تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن که این موضوع می تواند از طریق جستجو در گوگل با تایپ عبارت "تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن" در address bar یعنی نوار آدرس گوگل و استعلام قیمت از شرکتهای تولید کننده انباره تعفن انجام شود.

5- مد نظر قرار دادن هزینه حمل از کارخانه تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن تا محل پروژه بدین مفهوم که هزینه حمل در مقوله بهای تمام شده بدلیل حجیم بودن مخزن سپتیک پلی اتیلن از اهمیت بالایی برخوردار است .

در حقیقت نزدیک ترین تولید کننده به محل پروژه خودتان را پیدا کنید تا بیهوده هزینه حمل گزاف پرداخت ننمائید.

6- بازدید از کارخانه سپتیک تانک پلی اتیلن بمنظور بررسی کیفیت تجهیزات مورد استفاده در تولید دستگاه سپتیک پلی اتیلنی و آشنایی با مراحل مختلف تولید انباره تعفن پلی اتیلن - این موضوع بدلیل آشنایی با آدرس کارخانه و مکان تولید سپتیک تانک پلی اتیلن و بازخواست تولید کننده کالای بی کیفیت بهنگام ضرورت و اخذ گارانتی های مورد نیاز بسیار حائز اهمیت است . 

7- انجام تستهای هیدرولیک و هیدرواستاتیک و سایر انواع تست های مربوط به کنترل کیفی سپتیک تانک پلی اتیلن به مدت 48 ساعت

کاربردهای سپتیک تانک پلی اتیلن

کاربردهای سپتیک تانک پلی اتیلن را ذیلا بیان می نمائیم.

سپتیک تانک پلی اتیلنی بدلیل سرعت بالای تولید امروزه تقاضای زیادی در بازار دارد.

 • قسمت هایی که امکان حفر چاه جذبی موجود نیست بعنوان منبع ذخیره فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تصفیه فاضلاب خروجی از مجتمع های مسکونی
 • تصفیه فاضلاب خروجی از مجتمع های اداری
 • سر راه پساب خروجی از مجتمع های تجاری
 • تصفیه مقدماتی در تصفیه خانه فاضلاب های بزرگ
 • استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلنی بعنوان تصفیه فاضلاب کمپ های کارگری و مهندسی
 • مخزن ذخیره روغن ها و گریس ها
 • بطور کلی سپتیک فاضلاب پلی اتیلن هر جایی که فاضلاب نیاز به ماند چند روزه و تصفیه فاضلاب جامد داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

 حمل دستگاه سپتیک پلی اتیلن

ساختمان سپتیک تانک پلی اتیلن

 • پایه های نگهدارنده  که در حقیقت بمنظور جلوگیری از عدم چرخش سپتیک تانک پلی اتیلن بهنگام حمل و نقل تعبیه می شود.
 • دیوایدر میانی که بمنظور نگه داشتن بخش جامد فاضلاب خروجی از پساب ساختمان درون دستگاه سپتیک پلی اتیلن تعبیه می شود.
 • سیفون ورودی که بمنظور خروج گاز متان حاصل از فعالیت باکتری های بی هوازی درون دستگاه در ورودی انباره تعفن تعبیه می شود.
 • ورودی به سپتیک تانک که قاعدتا لوله ای از جنس پلی اتیلن با فلنج به قطر 110 تا 200 میلیمتر بسته به قطر لوله ورودی به گند انبار می باشد.
 • ونت هوا که بمنظور هدایت گز متان و هیدروسولفوریک درون مخزن فاضلاب پلی اتیلنی به بالاترین نقطه ساختمان تعبیه شده است.
 • سیفون خروجی که در قسمت انتهایی دستگاه سپتیک و بمنظور جلوگیری از عدم خروج چربی از درون دستگاه به درون چاه جذبی نصب می شود.
 • دریچه های بازدید که اصولا روی تاج مخزن سپتیک آماده پلی اتیلن بمنظور بازدید دوره ای و تخلیه لجن درون دستگاه در مواقع ضروری مورد استفاده قرار می گیرد به این دریچه ها در اصطلاح منهول سپتیک پلی اتیلنی اطلاق می شود.

جنس بدنه مخزن سپتیک پلی اتیلن

جنس بدنه سپتیک و در نتیجه قیمت مخزن سپتیک پارامتر مهمی در تصمیم گیری اغلب پیمانکاران و کارخانجات صنعتی برای انتخاب شرکتی است که می تواند گره از مشکل فاضلاب ایشان باز کند.

اغلب پیمانکاران بیشتر به دنبال سرعت در اجرای پروژه جمع آوری، دفع و تصفیه فاضلاب خود هستند در این صورت بهترین نوع مخزن سپتیک فاضلاب ، سپتیک تانک پلی اتیلنی می باشد.

در بعد کیفیت نیز سپتیک تانک پلی اتیلن بهترین نوع انباره تعفن می باشد ولی در بحث قیمت بهترین نوع انباره تعفن، سپتیک تانک بتنی پیش ساخته خواهد بود.

همچنین در مکان هایی که سیستم سپتیک آماده می بایست بصورت دمونتاژ تولید و نصب گردد حتما می بایست از سپتیک تانک فایبرگلاس یا کامپوزیت استفاده نمود.

سپتیک تانک کاروگیت

سپتیک تانک پلی اتیلن اسپیرال

مکان یابی سپتیک تانک پلی اتیلنی

بر خلاف سپتیک تانک بتنی که می بایست دستگاه سپتیک دور از مسیر نهرها و آبگیرها باشد، در سطحی هموار ساخته شود و انباره تعفن در جهت مخالف وزش بادهای غالب ساخته شود در گندانبار پلی اتیلن بهیچ عنوان محل نصب و جانمایی انباره فاضلاب اصلا مهم نیست و در تمامی شرایط و حالت ها می توان مخزن سپتیک با جنس بدنه پلی اتیلن را نصب نمود.

چند نکته مهم در طراحی مخزن سپتیک پلی اتیلنی

طول انباره سپتیک تانک پلی اتیلنی حداکثر باید 2 برابر قطر آن باشد.

قطر گند انبار پلی اتیلنی نباید از 1.2 متر کمتر باشد.

قطر سپتینگ پلی اتیلن عبارتست از فاصله آزاد فاضلاب تا کف تانک .

فاصله سطح فاضلاب تا سقف انباره سپتیک تانک حداقل باید ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر باشد.

برای زلال سازی بهتر فاضلاب، معمولاٌ سپتیک تانکها را دو یا سه مخزنه می سازند که حجم قسمت اول دستگاه را دو برابر حجم قسمتهای بعدی طراحی می کنند.

این امر به منظور جلوگیری از نوسانات سطحی فاضلاب و طولانی تر کردن تخلیه لجن صورت می گیرد.

ضریب تبدیل آب مصرفی به فاضلاب معمولاٌ برابر ۸۰ درصد در نظر گرفته می شود.

میزان تولید فاضلاب با توجه به سرانه مصرف آب و ضریب تبدیل آن به فاضلاب برای زمان ماند ۱۲ تا ۱۵ ساعت (به دلیل عدم حضور پرسنل عملیاتی در طول روز) طراحی می گردد.

ریزه کاری های تولید سپتیک تانک پلی اتیلن

جریان فاضلاب بین دو مخزن سپتیک توسط لوله های با قطر ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برقرار می گردد، ممکن است این امر بوسیله سوراخ هایی که در دیواره جداکننده دستگاه سپتیک به فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر از سطح آزاد فاضلاب تعبیه می شند انجام گیرد تا مواد شناور از انباره فاضلاب سرریز نشود.

درون سپتیک تانک فاصله مرکز تا مرکز لوله ها و یا سوراخها ۳۰ سانتی متر در نظر می گیرند . ایجاد گوشه درون مخزن سپتیک پلی اتیلنی کاری اشتباه نیست چرا که محیط امنی برای ایجاد کلونی باکتری های بی هوازی خواهد بود. پایه های نگهدارنده دستگاه سپتیک پلی اتیلنی هیچ نقشی در بالا بردن مقاومت مخزن فاضلاب ندارند.

چنانچه فاضلاب شما دارای مقادیر زیادی چربی است حتما از ایمهاف تانک بجای سپتیک استفاده کنید. طول قسمت اول دستگاه سپتیک پلی اتیلنی یعنی ته نشینی را حتما دو برابر قسمت دوم مخزن یعنی واخد زلال سازی در نظر بگیرید.

نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

دستورالعمل نصب سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت خلاصه بیان می شود و در ادامه به تفصیل به تشریح فرآیند نصب سپتیک پلی اتیلن خواهیم پرداخت.

با توجه به اینکه در 99 درصد موارد سپتیک پلی اتیلنی همچون سایر انواع مخازن سپتیک دیگر بدلایل بسیاری از جمله نیاز به سطح ورودی پایین تر از سطح خروجی مجتمع مسکونی زیر زمین دفن می گردد در ادامه به دستورالعمل نصب سپتیک پلی اتیلنی بصورت دفنی اشاره می نمائیم. 

ایمنی قبل از نصب مخزن سپتیک پلی اتیلنی

هنگام کار، باید مقررات مربوط به جلوگیری از تصادفات رعایت شود.
به دلایل ایمنی، به ویژه هنگام ورود به مخزن پلی اتیلن یا سپتیک تانک پلی اتیلن، مهم است که شخص دوم حضور داشته باشد.
علاوه بر این، هنگام انجام کار مونتاژ و نصب، بازرسی، نگهداری و تعمیرات، همه مقررات و دستورالعمل‌های کار باید رعایت شود.

خاک برداری گودال جاگذاری سپتیک تانک پلی اتیلنی

1-1- عمق خاکبرداری باید به گونه‌ای باشد که خاک با ارتفاع حداقل 150 و حداکثر 760 میلیمتر بالاتر از قسمت فوقانی مخزن فاضلاب پلی اتیلنی را پوشش دهد.
با اینکار از ریزش و تغییر شکل ناشی از بار روی مخزن پلی اتیلن فاضلاب نشت احتمالی آن جلوگیری می‌شود.
1-2- از کناره‌‌ها و عدسی‌های دو انتهای مخزن فاصله‌ 450 تا 600 میلیمتر فضای خالی در نظر گرفته شود.
عدم رعایت فاصله‌ی مورد نظر می‌تواند سبب فرورفتگی مخزن پلی اتیلن فاضلاب شود.
1-3- لایه‌ی زیرین مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن حتما باید خاک از نوع شن و ماسه با ارتفاع حداقل 152 میلیمتر در زمین‌ های خاکی و ارتفاع حداقل 300 میلیمتر در زمین‌های سنگی است.
پس از فراهم کردن بستر مناسب برای مخزن سپتیک پلی اتیلن، نصب حتما باید به صورت تراز انجام شود.

خاک ریزی اطراف سپتیک پلی اتیلن

2-1- برای جلوگیری از ریزش احتمالی خاک ، در حین نصب مخزن سپتیک پلی اتیلن را با آب پر کنید و در حین پر شدن مخزن فاضلاب پلی اتیلنی، خاک را نیز با همان سرعت و با همان ارتفاع سطح، در اطراف مخزن یا سپتیک تانک پلی اتیلن بریزید.
2-2- به ازای هر 300 میلیمتر ارتفاع خاکی که ریخنه می‌شود، یکبار عملیات فشرده سازی خاک را به خوبی اجرا کنید.
2-3- خاک زیر لوله‌های ورودی وخروجی را به خوبی فشرده کنید.
2-4- ارتفاع خاک قرار گرفته روی بالاترین نقطه مخزن پلی اتیلن فاضلاب نباید از 760 میلیمتر بیشتر شود.

خاک مناسب برای خاک ریزی

خاک مناسب برای پر کردن گودال، پس از نصب مخزن پلی اتیلن فاضلاب، خاک شن و ماسه‌ای است که در زیر شرح داده شده است:
3-1- برای خاکریزی در اطراف مخزن یا سپتیک تانک پلی اتیلن در حین نصب، حتما باید از مخلوط شن و ماسه استفاده شود و در حین خاک ریزی همزمان سپتیک تانک پلی اتیلن شروع به پر شدن کند.
3-2- ترکیب شن و ماسه باید دارای دانه‌های ماسه100% کوچکتر از قطر 38 میلیمتر و 50% کوچکتر از قطر 6 میلیمتر باشد.

منهول سپتیک تانک پلی اتیلن

A- قبل از هرگونه خاکریزی در اطراف مخزن پلی اتیلن فاضلاب منهول را روی مخزن فاضلاب پلی اتیلن نصب کنید.
B- منهول حتما باید با واشر و پیچ همراه باشد. همچنین دریچه‌ای که برای قرار دادن روی آن در نظر گرفته شده است باید به همراه واشر و پیچ به خوبی هوا بند شود.
C- حتما زیر ورودی و خروجی سپتیک پلی اتیلنی نام آن‌ها یاد داشت شده باشد. به این نکته توجه کنید که همیشه ورودی سپتیک تانک پلی اتیلن بالاتر از خروجی آن قرار دارد.

اتصالات سپتیک پلی اتیلنی

5-1- برای مخزن یا سپتیک تانک پلی اتیلن حتما باید مجرای عبور هوا تعبیه شده باشد.
5-2- اتصالات حتما باید با آب بندهای سیلیکونی، آب بند شوند.

توجه : عدم رعایت هر یک از نکات زیر باعث باطل شدت گارانتی دستگاه سپتیک پلی اتیلنی خواهد شد

1- هیچ مخزن یا سپتیک تانک پلی اتیلنی را در گل رس اشباع شده با آب دفن نکنید زیرا می ‌تواند سبب متلاشی شدن مخزن شود.
2- مخازن ضد حریق نیستند، از این رو از قرار دادن آن‌ها در نزدیکی شعله آتش و یا گرمای بیشتر از 82 درجه سلسیوس خودداری کنید.
3- مخازن را زیر مسیر وسایل نقلیه و ماشین آلات قرار ندهید. مگر اینکه قبلا در این خصوص با کارخانه تولید سپتیک تانک پلی اتیلن این موضوع را در میان گذاشته باشید.
4- این مخازن فقط برای ذخیره سازی آب و فاضلاب طراحی شده‌اند، از این رو از آن‌ها استفاده‌های دیگر نشود. برای استفاده بمنظور مخزن ذخیره سیالات شیمیایی افزودنی های خاصی می بایست به سپتیک تانک پلی اتیلنی اضافه گردد.
5- مخازن نباید مدت زمان زیادی خالی بمانند و بلافاصله پس از خالی شدن باید حداقل تا ¼ حجمشان پر از آب شود.
6- از سپتیک تانک پلی اتیلن باید در برابر اشیاء تیز و برنده محافظت شود.

نصب سپتیک تانک پلی اتیلن به صورت دفنی :

در زیر موارد مهم و لازم جهت دفن مخزن سپتیک پلی اتیلنی تولیدی این شرکت درون زمین آورده شده است :

آماده سازی چاله نصب سپتیک تانک پلی اتیلنی

از مهمترین مراحل دفن سپتیک تانک پلی اتیلن زیرزمینی، آماده سازی چاله نصب قبل از قرار دادن مخزن در آن است.

درباره آماده سازی چاله محل نصب مخزن سپتیک پلی اتیلنی رعایت موارد زیر ضروری است:

1- چاله باید عاری از قطعه سنگ ها و اشیای سخت با ابعاد بزرگ باشد.
2- حتما باید شیب کف چاله صفر باشد.
3- اگر خاک چاله استحکام لازم جهت تحمل وزن سپتیک تانک پلی اتیلن را داشته باشد، خاک مربوطه متراکم می شود (با تراکم حدود %95) و در غیر اینصورت باید از بتن مگر برای تقویت تراکم کف چاله استفاده کرد.

علت این موضوع این است که در صورت نشست خاک زیر مخزن سپتیک پلی اتیلن تراز مخزن پلی اتیلنی فاضلاب در حقیقت یکی از مهمترین شرایط فعالیت سپتیک تانک پلی اتیلن یعنی ثقلی کار کردن از بین خواهد رفت .
4- در صورت بتن ریزی کف چاله محل نصب سپتیک پلی اتیلن ، باید حداقل بتنی به ارتفاع 10-15 سانتیمتر ریخته شود.
5- ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر سپتیک تانک پلی اتیلن (چه خاک متراکم شده ، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود 1 متر بزرگتر از ابعاد خود مخزن باشد.
6- دیواره های چاله کمی شیب دار باشند، که به هنگام کار کردن تیم نصب سپتیک پلی اتیلن درون چاله خطری از بابت ریزش خاک به درون چاله وجود نداشته باشد.

جابجایی صحیح مخزن سپتیک پلی اتیلنی

دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی این شرکت با رعایت اصول لازم در کارخانه بارگیری شده و تحویل مشتری می گردند. لذا لازم است هنگام تخلیه بار و همچنین انتقال سپتیک تانک پلی اتیلن به درون چاله و جاسازی آن در چاله حتما مواردی رعایت شود تا سپتیک تانک پلی اتیلن صدمه نبیند. اهم موارد به شرح ذیل می باشند:
1- هنگام بلند کردن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه، حتما از کمربند نخی استفاده گردد.
2- هنگام برداشتن سپتیک تانک پلی اتیلن از روی وسیله نقلیه و همچنین موقع انتقال آن به درون چاله همیشه تعادل سپتیک تانک پلی اتیلن حفظ گردد.
3- دستگاه های سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی این شرکت دارای پایه هستند بنابراین گذاشتن سپتیک تانک پلی اتیلن روی زمین یا درون چاله حتما به آرامی صورت پذیرد.

وصل کردن اتصالات دستگاه سپتیک پلی اتیلنی

1- تمام انشعابات ورودی و خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن بعد از جایگذاری سپتیک تانک پلی اتیلن در چاله وصل می شوند. البته جهت سهولت در فرآیند خاک ریزی و متراکم کردن خاک می توان انشعابات را مرحله به مرحله وصل کرد ولی در صورت باز ماندن سر انشعابات در مراحلی از دفن، باید مراقب بود که از جای انشعابات خاک وارد سپتیک تانک پلی اتیلن نشود.
2- حتما باد دقت نمود که روی لوله های انشعابات ، خاک با حجم زیاد یکدفعه ریخته نشود و یا حتی در این بخش ها از آجر و بتن بابت حفاظت استفاده گردد که مانع هر گونه فشار به این مناطق شود.

نحوه پر کردن اطراف مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن

1- جهت سهولت در پر کردن اطراف مخزن سپتیک پلی اتیلنی و انجام صحیح عمل کمپکت، حتما دور تا دور سپتیک تانک پلی اتیلن فضایی در حدود نیم متر وجود داشته باشد،
2- برای پر کردن زیر و اطراف سپتیک تانک پلاستیکی می توان از مصالح زیر استفاده کرد:

 • شن و ماسه درشت (Coarse sand or squeegee)
 • شن نخودی (Pea gravel)
 • خرده سنگ ها (Crushed and screened rock chips)

3- در پر کردن زیر و اطراف سپتیک پلی اتیلنی هرگز نباید از مصالح زیر به هیچ وجه استفاده کرد:

 • آسفالت کنده شده از سطح زمین
 • نخاله های ساختمانی
 • خرده سنگ ها با لبه های تیز

4- اندازه مصالح ریخته شده دور سپتیک تانک پلی اتیلن از 15–20 میلیمتر تجاوز نکند.

5- مواد مجاز بیان شده در بالا جهت پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن ، در لایه های 30 سانتی متری دور حوضچه سپتیک پلی اتیلن ریخته شده و هر لایه تا درصد تراکم استاندارد (حدود %95) کمپکت شود. لازم به ذکر است که حتما زیر دستگاه هم کامل پر شود و فضای خالی باقی نماند.

6- هنگام پر کردن اطراف سپتیک تانک پلی اتیلن به هیچ وجه نباید مصالح ، مستقیما روی مخزن ریخته شود.

7- پر کردن و کمپکت با مصالح گفته شده باید تا 30 سانتی متر بالای تاج سپتیک تانک پلی اتیلن ادامه داشته باشد.

8- برای پر کردن عمق دفن باقی مانده، از خاک معمولی منطقه می توان استفاده کرد.

9- وسایل مکانیکی سنگین (مثل لودر و کمپرسی و ...) به هیچ وجه بر روی محل دفن مخزن فاضلاب پلی اتیلن حرکت نکنند 

اگر قرار است که سپتیک تانک پلی اتیلن در جایی نصب شود که بار ترافیکی موجود باشد ، می بایست با مشورت همکاران این شرکت بمنظور تقویت پروفیل های تابیده شده حول محور مخزن سپتیک پلی اتیلن و یا با مشورت مهندسین مشاور تمهیداتی جهت اجرای بتن مسلح یا افزایش ارتفاع خاک متراکم روی مخزن فاضلاب پلی اتیلن اتخاذ گردد ولی در کل توصیه می شود که مخزن فاضلاب پلی اتیلنی در جایی نصب شود که حدالامکان بار ترافیکی نداشته باشیم.

11- اطراف آدم روهای (دریچه بازدید) سپتیک تانک پلی اتیلن تا سطح زمین با بتن، آجر و یا حفاظ های فلزی محافظت شوند و در صورتیکه بار زیادی روی سپتیک پلی اتیلن نباشد می توان از همان مصالح مناسب برای پر کردن اطراف مخزن فاضلاب پلی اتیلن استفاده کرد و با کمپکت مناسب ایمنی اطراف آدم روها را تامین نمود.

نصب حوضچه سپتیک پلی اتیلن زمانی که فشار آب زیر زمینی (نیروی لیفت آپ) وجود دارد

در مناطقی که آب زیرزمینی دارد برای نصب سپتیک تانک پلی اتیلن حتما باید تمهیدات ویژه ای اتخاذ گردد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم

1- اگر آبی در چاله نصب باشد حتما قبل از عملیات جایگذاری تخلیه گردد.
2- زیر سازی چاله باید با استحکام بیشتری صورت گیرد تا بعد از بارگذاری موجب نشست خاک زیر پایه های سپتیک تانک پلی اتیلن نگردد.
3- با استفاده از حایل هایی مانع ورود آب به داخل چاله سپتیک تانک شوید.
4- برای جلوگیری از بلند شدن می توان از وزنه هایی با تسمه های مخصوص استفاده کرد.
5- عمق آب زیر زمینی نباید بیش از 2 متر بالای مخزن فاضلاب پلی اتیلن باشد. 

سپتیک پلی اتیلن کورتیوب

نکته مهم: معمولا استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن یا سپتیک تانک پیش ساخته بتنی به علت راندمان پایین تصفیه آن برای حجم های پایین تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد برای حجم های متوسط و بالا از پکیج تصفیه فاضلاب استفاده می گردد.

چاله سپتیک تانک پلی اتیلن

نکات مهمی که در استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن برای پیش تصفیه فاضلاب و تصفیه پساب بمنظور بالا بردن کارایی باید مورد توجه قرار گیرد به شرح ذیل میباشد:

- چون در داخل سپتیک تانک پلی اتیلن شرایط بی هوازی تشکیل می گردد و دراثر تجزیه بی هوازی همیشه مقادیر قابل توجهی گازکربنیک (CO2) ، سولفید هیدروژن (H2S) و سایر گازهای نسبتا بدبو متصاعد می گردد بنابراین برای خروج این گازها باید سپتیک تانک مجهز به سیستم تخلیه مناسب باشد لذا وجود ونت تخلیه گازهای بیهوازی ضروری به نظر می رسد.

- با توجه به تجمع گرانول ها و ذرات درشت دانه در داخل محفظه های سپتیک تانک پلاستیکی، برای هر محفظه یک منهول (Manhole) جهت تخلیه و تمیز کردن این مخازن درنظر گرفته شود بدین منظور گروه صنعتی ناب زیست با تعبیه دو دریچه بازدید و منهول تخلیه این امکان را فراهم نموده است.

- در حد امکان ماده ضدعفونی کننده ای نباید به داخل سپتیک تانک پلی اتیلن وارد شود.

- خروجی سپتیک تانک ها در مکان هایی که سطح آب زیرزمینی بالاست و یا بدلیل نوع خاک منطقه سطم جذب چاه خیلی پایین است، استانداردهای تخلیه به محیط زیست را نخواهد داشت بنابراین در صورتی که حجم پساب قابل توجه باشد و قدرت جذب خاک منطقه پایین باشد (بیش از ۱۰ مترمکعب بر شبانه روز)، تصفیه پیشرفته تر فاضلاب نیز باید مدنظر قرار گیرد. از مهمترین سیستم های تصفیه فاضلاب پیشرفته می توانیم به سیستم ABR و یا IFAS و یا MBBR اشاره نمود.

نکته مهم در تولید سپتیک تانک آگاهی تولید کننده از شرایط استفاده خریدار از دستگاه سپتیک و محل نصب آن می باشد. بعنوان مثال چنانچه بار ترافیکی روی یک مخزن سپتیک تانک وجود داشته باشد نوع متریال و میزان پلی اتیلن مورد استفاده در ساخت یک دستگاه سپتیک تانک متفاوت خواهد بود با زمانی که این شرایط برای سپتیک تانک پلی اتیلن فراهم نیست.

همچنین چنانچه دستگاه سپتیک پلی اتیلن قرار است بصورت اکسپوز غیردفنی) روی زمین قرار گیرد می بایست این مورد به کارشناسان فنی شرکت جهت طراحی سازه مناسب اطلاع داده شود.

بهره برداری از سپتیک تانک پلی اتیلن

زمان تخلیه سپتیک آماده پلی اتیلن بطور معمول و در شرایطی که ظرفیت سپتیک خوب محاسبه شود و از ریختن مواد غیر از فاضلاب حتی المقدور جلوگیری شود، حدود دو سال مناسب خواهد بود.

در حد امکان از ریختن مواد ضد عفونی کننده به داخل مخزن سپتیک آماده پلی اتیلنی به علت از بین بردن باکتری ها خودداری شود.

تمام لجن نباید از سپتیک تانک تخلیه گردد زیرا مقداری لجن برای شروع مجدد فعالیتهای میکروب لازم می باشد.

پساب خروجی سپتیک پلی اتیلن را بر حسب نفوذ پذیری زمین به دو طریق دفع می گردد :

 1. در زمین های با نفوذ پذیری زیاد، ترانشه ای به عمق ۴۵ سانتی متر حفر کرده و پساب سپتیک تانک پلی اتیلن را در آن تخلیه می کنند. زمین های با نفوذپذیری کم، فاضلاب خروجی از سپتیک آماده پلی اتیلن را به داخل چاه جذبی هدایت می کنند.
 2. در صورتیکه زمین از نفوذپذیری کمی برخوردار باشد باید با ایجاد ترانشه هایی پر از شن و ماسه دانه بندی شده سطح تماس فاضلاب با زمین را افزایش داد.

مکانیزم عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن

مکانیزم عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن بدین صورت است که بواسطه تشکیل کلونی باکتری های بی هوازی درون انباره تعفن پلی اتیلن و قدرت تخریب بالای باکتری بی هوازی، تمامی جامداتی که از منبع تامین فاضلاب خارج می شوند بعد از ورود به درون سپتیک آماده پلی اتیلنی کاملا تجزیه شده و به آب روان تبدیل می گردد.

نهایتا این پساب بدبو و کدر یا باید به چاه جذبی هدایت گردد و یا در مناطقی که قدرت جذب چاه صفر است یا سطح آب زیرزمینی بالاست به دو روش استفاده از دستگاه تصفیه فاضلاب پیشرفته یا تخلیه توسط ماشین فاضلاب از سیستم دفع گردد.

نتیجه اینکه از پساب خروجی از سپتیک تانک پلی اتیلن نمیتوان برای مصارف کشاورزی و آبیاری درختان و شستشوی محوطه استفاده نمود حتی اگر نوع پیشرفته سپتیک تانک پلی اتیلن (رآکتور بیهوازی) را استفاده نمائید.

میکروارگانیسم موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه نموده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب درون سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد.

دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم سپتیک تانک پلی اتیلن باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد. 

بدین صورت پساب زلال شده درون سپتیک تانک پلی اتیلن به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پساب سپتیک تانک پلی اتیلن از طریق یک لوله خروجی از مخزن سپتیک تانک بیهوازی خارج می گردد. پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد. 

قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

قیمت سپتیک پلی اتیلنی اشاره شده در سطرهای زیر بصورت حدودی بر مبنای قیمت مواد اولیه پلی اتیلن سنگین گرید EX3 پتروشیمی امیر کبیر، مارون و شازند در بازار آزاد هر تن 11 میلیون تومان می باشد.

در ادامه بر آن خواهیم شد بمنظور جلوگیری از اشتباه در محاسبه قیمت سپتیک پلی اتیلن جدول وزنی دستگاه ها اعلام گردد.

قیمت هر تن مواد آزاد * وزن هر دستگاه سپتیک تولیدی + هزینه های بالاسری + سود کارخانه (15 درصد بهای تمام شده) = قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن

همچنین برای اعلام قیمت بروز، قیمت مواد اولیه پتروشیمی نیز در صفحه ای جداگانه ارائه گردیده است.

شرایط نصب استاندارد و عدم تردد ترافیک از پیش فرض های شرکت ناب زیست در ارائه قیمت سپتیک تانک پلی اتیلنی می باشد.

5 مترمکعب کف قیمت  25  تا قیمت حداکثر  78  میلیون ریال

10 مترمکعب کف قیمت  72 تا حداکثر 168 میلیون ریال

15 مترمکعب کف قیمت 110 تا حداکثر 257 میلیون ریال

20 مترمکعب کف قیمت 150 تا حداکثر 348 میلیون ریال

25 مترمکعب کف قیمت 152 تا 352 میلیون ریال

30 مترمکعب کف قیمت 182 تا 425 میلیون ریال

35 مترمکعب کف قیمت 193 تا 450 میلیون ریال

40 مترمکعب کف قیمت 214 تا قیمت 475 میلیون ریال

45 مترمکعب کف قیمت 233 تا حداکثر 519 میلیون ریال

50 مترمکعب کف قیمت 257 تا قیمت 551 میلیون ریال

60 مترمکعب کف قیمت 294 تا حداکثر 638 میلیون ریال

70 مترمکعب کف قیمت 360 تا قیمت 838 میلیون ریال

80 مترمکعب کف قیمت 440 میلیون تا قیمت 1 میلیارد ریال

100 مترمکعب کف قیمت 540 میلیون تا حداکثر 1.2 میلیارد ریال

در صورتی که حجم سپتیک پلی اتیلن مورد نظر شما در این محدوده وجود ندارد لطفا با شماره دفتر تماس بگیرید و بصورت تلفنی قیمت با حجم مورد نظرتان را دریافت نمائید.

بدنه اصلی سپتیک پلی اتیلنی یک نوع لوله دوجداره پلی اتیلن خواهد بود که هم قیمت پایین تری نسبت به لوله پلی اتیلن تکجداره دارد و هم به لحاظ سفتی حلقوی دارای مقاومت بالایی است.

انواع لوله های دوجداره پلی اتیلن مورد استفاده در ساخت سپتیک آماده پلی اتیلنی عبارتند از : کاروگیت، اسپیرال، کورتیوب و اسپیرال کاروگیت 

در روش کورتیوب بدلیل استفاده از مقادیر کم مواد اولیه قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن مناسب تر است ولی دارای ریسک بیشتری نیز بهنگام نصب خواهد بود چرا که در این روش تولید بدنه دستگاه بصورت یکپارچه دوجداره نشده است و بین مارپیچ ها بدلیل یک جداره بودن بدنه اصلی سپتیک پلی اتیلن امکان سوراخ شدن وجود دارد.

در روش تولید بروش اسپیرال این موضوع تقریبا منتفع شد است لیکن مواد زیادی در بدنه دستگاه استفاده می شود و قیمت سپتیک تانک پلی اتیلنی در این حالت بیشتر است. 

لوله پلی اتیلنی دوجداره مورد استفاده در بدنه سپتیک تولید شده به روش اسپیرال قابلیت دارد تا عمق 13.3 متر زیر زمین خاک را تحمل کند ولی آیا این مقدار هزینه بابت یک دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن واقعا نیاز خواهد بود یا خیر؟

این سوالی است که باید قبل از خرید سپتیک تانک پلی اتیلنی بدان دقت نمود. 

ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن

ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن بستگی به حجم پساب خروجی در شبانه روز از ساختمان و محدودیت های فضایی محل نصب یا اجرای سپتیک دارد.

قطر سپتیک تانک پلی اتیلن از 1.2 متر آغاز و تا 3.5 متر ادامه دارد . 

طول سپتیک تانک پلی اتیلن از 1.5 متر اغاز و تا 18 متر ادامه خواهد داشت .

تغییر ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن باعث می شود تا اجرای سپتیک براحتی انجام گیرد.

جدول زیر ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن را به تصویر کشیده است.

جدول ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت ناب زیست

جدول ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن

نحوه انتخاب قطر و طول سپتیک پلی اتیلن

سپتیک تانک های پلی اتیلنی دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی طبق جدول فوق هستند.

در بسیاری از پروژه ها بدلیل محدودیت های فضا پیمانکار مجبور به تغییر ابعاد و اندازه سپتیک تانک فاضلاب خواهد بود.

در این گونه موارد چاره چیست و توانایی شرکت ناب زیست در زمینه تغییر ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلنی به چه اندازه است.

نقشه سپتیک تانک پلی اتیلن

ما ذیلا نقشه سپتیک پلی اتیلن را به تصویر کشیده ایم تا شما بتوانید در صورت خرید سپتیک پلی اتیلنی از سایر شرکت های تولید کننده این محصول نسبت به کنترل آن اقام نمائید.

نقشه سپتیک پلی اتیلنی

متاسفانه برخی همکاران سپتیک پلی اتیلنی دولایه را به جای سپتیک تانک پلی اتیلنی دوجداره به مشتریان عرضه می کنند که این کار می تواند تبعات سنگینی داشته باشد. در صورت استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه حتما می بایست ایمنی سپتیک توسط سازه نگهبان تامین گردد.

مخزن کاروگیت ، سپتیک تانک کاروگیت

مخزنی که با بستن سر و ته لوله کاروگیت تولید می شود تحت عنوان مخزن کاروگیت نامگذاری میشود.

از این نوع سازه بمنظور نگهداری اسیدها ، سیالات قلیایی ، مواد خوراکی و در بیشترین حالت سپتیک تانک های فاضلاب استفاده می شود.

علت درخواست بالای در جهان مخزن کاروگیت مقاومت بالا در مقابل تاثیرات مواد شیمیایی می باشد.

پرکاربرد ترین سایز لوله کاروگیت یا در واقع اسپیرال بمنظور ساخت منبع کاروگیت لوله با قطر های 1600 ، 1800 تا 2500 می باشد.

یکی از انواع مخزن کاروگیت ، سپتیک تانک کاروگیت می باشد.

عدسی مخزن کاروگیت نیز از جنس بدنه لوله های کاروگیت است که تحت فشار صاف می گردد .

بمنظور استعلام قیمت مخزن کاروگیت با شماره های شرکت تماس بگیرید.

سپتیک تانک کاروگیت به روش لجن فعال و بصورت بی هوازی عمل میکند .

سپتیک تانک کاروگیت مخزنی است که توسط بافل (دیواره میانی) بصورت 2 به یک تقسیم بندی شده است. قسمت اول مخزن سپتیک کاروگیت دو برابر قسمت دوم است علت این موضع در تلاش در جهت افزایش آرامش و بالا بردن سطح ته نشینی می باشد.

آب ورودی به سپتیک تانک کاروگیت حتما می بایست توسط لوله ای تا کف مخزن به آرامی منتقل گردد.

بدین صورت که بعد از ورود فاضلاب به بخش اول سپتیک تانک پلی اتیلن و آرام سازی فاضلاب ، مواد جامد شامل فضولات انسانی ، چربی مواد غذایی و سایر مواد جامد موجود در فاضلاب در بخش ابتدایی سپتیک تانک پلی اتیلن ته نشین شده و باکتری های موجود در ته سپتیک تانک پلی اتیلن شروع به تجزیه مواد میکنند و پساب لجنی به بخش دوم سپتیک تانک پلی اتیلن سر ریز میشود .

همچنین در طی روند رشد باکتری ها به دلیل عدم وجود فضا و نوع سیستم بیولوژیکی داخل سپتیک پلی اتیلن باکتری ها با کمبود منابع انرژی مواجه میشوند و برای تامین انرژی شروع به خودخوری میکنند این فرایند باعث کاهش حجم مایع داخل سپتیک تانک پلی اتیلن شده و به عبارتی سپتیک تانک پلی اتیلن ریست میشود . خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن آبی رقیق (فاقد جامدات) ولی بدبو میباشد .

سپتیک تانک پلی اتیلن دارای یک ونت هوا جهت انتقال گازهای داخل سپتیک پلی اتیلن که عمدتا متان یا اکسید سولفور میباشند، است .

ونت هوا به صورت خمیده نصب میگردد تا از ورود ناخواسته باران اسیدی به داخل سپتیک تانک جلوگیری شود . اسیده شدن فاضلاب و مایعات داخل سپتیک تانک باعث کشته شدن میکروارگانیسم های داخل سپتیک تانک پلی اتیلن شده و سپتیک تانک فاضلاب به عبارتی غیرفعال می شود .

اسیده شدن مایع درون سپتیک تانک فاضلاب در استان خوزستان و استان بوشهر (شهرهای اهواز , بوشهر و شهرهای جنوبی دیگر که دارای باران اسیدی میباشند) بسیار مهم میباشد .

مبادلات شیمیایی فاضلاب درون سپتیک تانک پلی اتیلن به شرح زیر است :

Oxidizable material +–S– + 2 O2 → SO4

Oxidizable material +NO2- + ½ O2 → NO3

در این فرآیند درون سپتیک آماده پلی اتیلن ، گاز اکسیژن کاملا مصرف شده و تبدیل به اکسید سولفور و گاز متان می گردد. لذا تمامی باکتری های هوازی درون سپتیک تانک پلی اتیلن از بین می روند.


 سپتیک پلی اتیلن با عدسی محدب چه مزیتی نسبت به سپتیک تانک پلی اتیلن با عدسی صاف دارد ؟

در صورت استفاده از عدسی محدب دوجداره در سپتیک تانک پلی اتیلن ، علاوه بر بالا بودن مقاومت مکانیکی سطح دوجداره عدسی سپتیک تانک نسبت به عدسی تک جداره سپتیک تانک پلی اتیلن می توان به بالا بودن RING STIFNESS عدسی محدب نسبت به عدسی صاف و بیشتر بودن طول جوش ارتباطی بین بدنه مخزن سپتیک پلی اتیلن و عدسی تانک سپتیک اشاره نمود.

سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره و سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه چه تفاوتی با هم دارند ؟

سپتیک تانک کاروگیت دوجداره حداقل دارای ضخامت بدنه 6 سانتی متر می باشد در حالیکه ضخامت بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه حداکثر دو سانتی متر است . خاک روی سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره بدون سازه نگهدارنده می توان ریخت ولی برای مدفون کردن سپتیک تانک پلی اتیلن دولایه حتما می بایست سازه نگهبان اجرا نمود.

آیا امکان استفاده از سپتیک پلی اتیلن بصورت رو زمینی یا اکسپوز وجود دارد ؟

مایع درون سپتیک تانک پلی اتیلن بدلیل بدلیل فعالیت باکتری های بیهوازی دارای بوی بسیار بدی است . همچنین ظاهر سپتیک پلی اتیلن بدلیل ماهیت کار سپتیک فاضلاب پلی اتیلن مطمئنا مورد پسند هیچ کارشناسی نیست لذا پیشنهاد تمامی کارشناسان معماری این است که مخزن سپتیک پلی اتیلن حتما درون زمین قرار گیرد .

همچنین بدیل اینکه فاضلاب خروجی از منبع تامین فاضلاب باید روی مخزن سپتیک پلی اتیلن سوار شود قاعدتا انباره تعفن باید درون زمین قرار گیرد . ولی درصورتی که ضرورتا باید گند انبار روی زمین قرار گیرد این امر مانع فعالیت صحیح سپتیک تانک پلی اتیلنی نمی گردد .

منبع سپتیک کاروگیت همانطور که در بالا به آن اشاره شد بهترین نوع سپتیک فاضلاب می باشد که از پلی اتیلن سنگین (پلی اتیلن صلب) تولید شده است . این نوع گند انبار دو قسمته بوده و دارای کارایی در بهترین حالت طراحی تا 63 درصد می باشد .

 چرا به یکباره قیمت سپتیک پلی اتیلن در بازار بسیار بالا رفت ؟

ایران دارای چندین پالایشگاه و شرکت پتروشیمی می باشد سوال اینجاست کشوری که خود تولید کننده مواد اولیه پتروشیمی می باشد و صنعت آن بومی محسوب می شود چرا باید در اثر افزایش قیمت دلار قیمت محصولات پلی اتیلن و از جمله سپتیک تانک پلی اتیلن افزایش یابد؟

در جواب باید اینگونه گفت : کالای استراتژیک صادراتی همواره برای هر کشوری بهنگام اعمال تحریم حکم برگ برنده را دارد لذا شرکت های پتروشیمی ایران باید در این مواقع به صادرات بپردازند و دلار وارد بازار ایران نمایند.

به همین خاطر تمام شرکتهای پتروشیمی رغبتی به عرضه مواد اولیه در بازار ندارند.

بالا رفتن قیمت مواد اولیه در بازار باعث افزایش قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن گردید و امروز قیمت یک دستگاه مخزن سپتیک پلی اتیلن 25 مترمکعب با قیمت سپتیک فاضلاب پلی اتیلن 50 مترمکعب در سال 96 برابری می کند . 

چرا در گوگل عناوین سایت سپتیک تانک پلی اتیلن قزوین خیلی پرجستجو شده است ؟

بعد از خرید سهام صنایع لوله های قزوین توسط ناب زیست و انتقال تکنولوژی تولید مخازن دوجداره از وهولیت لهستان به قزوین ، ناب زیست توانست خط تولید سپتیک تانک پلی اتیلن در سایزهای بسیار بالا را در قزوین راه اندازی کند .

از این جهت سپتیک تانک پلی اتیلن قزوین و کارخانه تولیدکننده سپتیک تانک پلی اتیلن در قزوین بسیار پر جستجو شده است . 

وظیفه بافل درون سپتیک تانک پلی اتیلن چیست ؟

دیواره میانی درون سپتیک تانک پلی اتیلن بعنوان یکی از اصلی ترین اجزاء وظیفه دارد از نفوذ درشت دانه ها و فاضلاب های جامد به بخش دوم جلوگیری کند و همزمان با بالا بردن استحکام در بدنه دستگاه سپتیک پلی اتیلن کاروگیت زمینه از بین بردن تنش در مقابل نیروهای وارده به بدنه را فراهم کند. تنها راه ارتباطی بخش اول به قسمت دوم سپتیک تانک دوقسمته کانال یا دریچه ای به قطر 300 میلیمتر در قسمت مرکزی این بفل میانی است که به این واسطه پساب زلال شده به قسمت دوم دستگاه راه پیدا میکند.

سوال : آیا امکان دفن سپتیک تانک پلی اتیلن تا عمق 6 متر از تاج مخزن بدون سازه نگهبان میسر است ؟

پاسخ : به شرط تهیه لوله مورد استفاده در تولید بدنه سپتیک تانک پلی اتیلن کاروگیتی به روش اسپیرال و رعایت مقاومت حلقوی 31.5 کیلو نیوتن بر متر مربع این امکان میسر می باشد. در این صورت می بایست ضخامت بدنه سپتیک پلی اتیلن 10 سانتی متر کمتر نباشد. هر قدر ارتفاع پروفیل مورد استفاده در تولید بدنه سپتیک بلندتر باشد می توان براحتی به مقاومت مکانیکی بالاتری در سپتیک تانک پلی اتیلن دست پیدا نمود . 

وظیفه منهول سپتیک تانک پلی اتیلنی چیست ؟

منهول سپتیک از هر نوع که باشد اعم از منهول بتنی ، منهول آجری ، منهول کامپوزیت و یا منهول پلی اتیلن دو وظیفه دارد اول فراهم نمودن مسیر بازدید و دوم دادن دسترسی به کارفرما و کاربر نهایی سپتیک پلی اتیلنی بمنظور تخلیه بعد از پر شدن سپتیک پلی اتیلن


کارخانه تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن

مهمترین کارخانه در زمینه تولید سپتیک پلی اتیلن آماده زمانی پا به عرصه تولید گذاشت که چند نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه معتبر همچون دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه صنعتی شریف بهمراه دانشجویان دانشگاه تهران تصمیم گرفتند با تولید داخلی دستگاه سپتیک پیش ساخته پلی اتیلنی از خروج ارز جلوگیری کنند.

ناب زیست اولین طراح سپتیک تانک پلی اتیلن در ایران و اولین تولید کننده سپتیک تانک آماده پلی اتیلن در خاورمیانه امروزه افتخار این را دارد که روزانه تعداد 7 دستگاه سپتیک پلی اتیلنی با ظرفیت 50 و 35 مترمکعب تولید و به مشتریان خوب خود تحویل نماید.

شرکت های دیگر تولید کننده دستگاه سپتیک پلی اتیلنی همچون پارس اتیلن کیش و آبنوس مکانیک ، لوتوس ، فراب صنعت نیز در حال تولید سپتیک تانک پلی اتیلن هستند.

برخی از کلمات کلیدی که در جستجوی تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن با آنها درگیر خواهید شد عبارتند از : سپتیک فراب صنعت ، سپتیک پارس اتیلن کیش ، سپتیک کمپ ، سپتیک فراز تجهیز ، سپتیک لوتوس و سپتیک تدبیر نوین سازان

شرکت های واسطه ای که در زمینه فروش سپتیک تانک پلی اتیلن فعالیت می کنند امروزه با تبلیغات فریبنده سعی در کاهش قیمت حوضچه سپتیک پلی اتیلن با روش های غیرفنی بمنظور باقی ماندن در عرصه رقابت دارند. لذا توصیه می گردد سپتیک پلی اتیلن را حتما با مراجعه به کارخانه تولید کننده تهیه فرمائید.

مخزن فاضلاب پلی اتیلن

دانلود کاتالوگ سپتیک تانک پلی اتیلن ناب زیست

بمنظور دانلود کاتالوگ ابعاد سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت ناب زیست روی لینک فوق کلیک نمائید.

همچنین بمنظور دانلود دستورالعمل نصب سپتیک اماده پلی اتیلنی می توانید فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود دستورالعمل نصب سپتیک تانک

فیلم نحوه آماده نمودن محل نصب دستگاه سپتیک پلی اتیلن

 

سایت سپتیک تانک پلی اتیلن

علاوه بر سایت شرکت ناب زیست به آدرس https://www.naabzist.com بعنوان معتبرترین سایت سپتیک تانک پلی اتیلن ایران که شما هم اکنون درون این سایت قرار دارید و بعنوان اصلی ترین سایت در زمینه اطلاعات تخصصی تصفیه آب و فاضلاب در حال بروزرسانی می باشد، برخی از سایت هایی که می توانید در کسب اطلاعات در خصوص سپتیک تانک پلی اتیلن از آنها استفاده کنید عبارتند از : 

سایت شرکت پایپ گستر : سایت سپتیک تانک شرکت پایپ ایران : سایت سپتیک تانک شرکت هلدینگ صنایع برتر  :  سایت سپتیک تانک شرکت ناب زیست دات نت :

سپتیک تانک پلی اتیلن مازندران

مازندران بدلیل اینکه سطح آب زیر زمینی بالاست یکی از پرتقاضاترین استان های کشور برای سپتیک تانک پلی اتیلن می باشد.

شهرهای شمالی ایران تقریبا در تمامی نقاط با این مشکل مواجه هستند که بهنگام حفر چاه فاضلاب در ارتفاع 3 تا 4 متری به آب های زیر زمینی برخورد می کنند لذا استفاده از سپتیک برای مازندران و گیلان حتی برای خانه های تک واحدی ضروری است.

قبل از پیدایش سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده از سپتیک تانک های بتنی در اغلب کشور و علی الخصوص در مازندران بسیار مورد توجه بوده است .

لیکن بدلیل بالا بودن سطح آبهای زیر زمینی و عمودی بودن سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی امکان استفاده از این نوع از حوضچه های آرامش تقریبا تمامی مردم را دچار مشکل نموده است .

همچنین این آبهای زیر زمینی باعث خورده شدن بدنه بتنی سپتیک تانک های بتنی گشته و لذا بعد از مدتی باعث تخریب سپتیک بتنی می گردد.

بعد از اختراع پلی اتیلن بعنوان ماده ای که بهیچ عنوان در مقابل هیچ یک از انواع فاضلاب های اسیدی و قلیایی دچار هیچگونه مشکلی نمی گردد و در ادامه سپتیک تانک پلی اتیلن مازندران ، شاهد تغییر الگوی مصرفی تاسیسات استان مازندران و گیلان بوده ایم.

سپتیک تانک پلی اتیلن طبرستان بعنوان یکی از مارک های پر فروش سپتیک تانک پلی اتیلن مازندران تا قبل از بروز مشکلاتی همچون خشک شدن محصولات پلی اتیلنی گرید 3840 مازندران مورد توجه اغلب مشاورین و کارفرمایان بوده است .

لیکن بعد از پیدایش سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره این نوع حاص از انباره تعفن جای خود را به سپتیک تانک پلی اتیلن طبرستان داد و امروزه در اغلب شهرهای مازندران از سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره ناب زیست بجای سپتیک تانک پلی اتیلن طبرستان استفاده می گردد.

سپتیک تانک

 
2014:07:31
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50