تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی به وسایل مورد نیاز برای راه اندازی رستوران، تاسیس فست فود، فود کورت و لوازم و تجهیز فضایی تحت عنوان آشپزخانه صنعتی كه در آن به طبخ انواع غذا در حجم ز یاد پرداخته می شود، اطلاق می شود.

با توجه به طیف گسترده تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ایران شرکتی وجود ندارد که اقدام به تولید تمامی وسایل و لوازم آشپزخانه صنعتی مورد نیاز برای راه‌اندازی یک رستوران انجام دهد گروه صنعتی ناب زیست با افتخار اقدام به تولید تمامی تجهیزات مورد نیاز جهت تاسیس رستوران، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی با استفاده از دستگاه های پیشرفته و متریال درجه یک و باکیفیت نموده است.

گروه صنعتی ناب زیست در سال 88 شروع به تولید تجهیزات مزبور نموده و از سال 94 با وارد کردن تکنولوژی پیشرفته از کشور آلمان تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی بسیار با کیفیت را تولید می نماید که با توجه به کیفیت این محصولات امروز ناب زیست بعنوان معتبرترین برند تولید تجهیزات و مخازن استیل، جزو صادرکنندگان تجهیزات تاسیس رستوران به کشورهای همسایه مانند قطر، عمان، بحرین، ارمنستان و ... می باشد.

 تجهیزات آشپزخانه صنعتی

گروه صنعتی ناب زیست با تکیه به تکنولوژی پیشرفته و تجربه گران مهندسین و تکنسین های آموزش دیده خود، محصولاتی با بهترین دوام و کمترین میزان مصرف انرژی  با خدمات نوین برای مشتریان خود ارائه می نماید.

مشتریان ما در سراسر ایران ما را یک شریک قابل اعتماد برای کسب و کار خود می دانند. ما می توانیم با استفاده از راه حل های حرفه ای در بخش تولید تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی، محصولاتی با کیفیت و قابل اطمینان را برای مخاطبین خود تولید نماییم.

مشتریان لوازمريال وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی ناب زیست به خرید تک تک محصولات صنعتی این شرکت افتخار خواهند کرد زیرا آنها به دنبال یک راه حل حرفه ای برای خرید نیازهای رستوران و فست فود خود هستند و متخصصین ما این راه حل را با مشاوره رایگان به انها ارائه خواهند داد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای کم کردن هزینه های جاری و بهتر نمودن کیفیت و بهداشت بهتر غذا و همچنین برای کمک به سر آشپز و پرسنل رستوران، غذاخوری ها و آشپزخانه‌های صنعتی توسط تیم تخصصی ما طراحی و تولید شده است.

برای تهیه تجهیزات مورد نیاز بمنظور راه اندازی آشپزخانه های صنعتی ، ابتدا باید نوع کاربری آشپزخانه را معین کنید. به طور مثال اگر می‌خواهیم در آشپزخانه، غذاهای سنتی طبخ کنیم باید تجهیزات آشپزخانه مناسب با رستوران را تهیه کنیم . اما اگر قرار باشد در آنجا غذاهای فست فودی پخته شوند باید تجهیزات را مناسب با غذاهای فست فود تهیه  نماییم.

بعضی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای همه انواع غذاها ممکن است یکسان باشند. برای مثال می‌توان به تجهیزات برودتی و تجهیزات شست و شو اشاره کرد که این تجهیزات برای هر دو حالت آشپزخانه یکسان می باشد.

 زمانی که قصد راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی یا تاسیس یک رستوران و یا به دنبال تبدیل آشپزخانه سنتی خود به یک آشپزخانه صنعتی هستید باید پیش از آن برای برسی دقیق نوع، ابعاد، وزن، ومیزان کارآیی لوازم آشپزخانه صنعتی، حتماً قبل از تهیه لوازم و تجهیزات یک چک ‌لیست از تجهیزات مورد نیاز برای نوع آشپزخانه خود تهیه نمایید تا یک انتخاب هوشمندانه و کاملا مطابق بر نیازهای خود در این خصوص داشته باشید.

با توجه به اینکه لیست تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی بسیار متنوع است، بدون گرفتن مشاوره و یا مطالعه کافی در این خصوص از کارشناسان مجرب و خبره این صنعت، احتمالا خریدهای اشتباهی خواهید داشت.

در گروه صنعتی ناب زیست در زمینه مشاوره خرید تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و نیز مشاوره راه اندازی از صفر تا 100 انواع آشپزخانه و رستوران سنتی و فست فود و ... فعالیت حرفه‌ای دارد و می تواند گزینه مناسبی برای مشورت و دریافت مشاوره در خصوص تجهیز نمودن محیط کسب و کار شما باشد.

لوازم آشپزخانه صنعتی

برای راه اندازی یک رستوران یا فست فود، نیاز مبرم به طراحی و مشاور تجهیزات آشپزخانه صنعتی خواهید داشت تا مراحل خرید تجهیزات را برای شما ساده تر و هدفمندتر سازد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در یک دسته بندی کلی و به پنج  دست بندی جزعی شامل تجهیزات نگهداری (انبارداری) ، تجهیزات آماده سازی ،  تجهیزات پخت و پز ، تجهیزات آماده سازی سرو و در انتها تجهیزات شستشوی و تمیز کاری تقسیم می شوند.

در قسمت پایین همین صفحه لیست محصولات و قیمت های تجهیزات آشپزخانه صنعتی قرار گرفته شده است لذا برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد هریک از محصولات فوق کلیک کرده و وارد قسمت مربوطه شوید.

شما کاربر عزیز در هر لحظه می توانید برای خرید و یا اسستعلام قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا یافتن پاسخ هر گونه سوال خود، با کارشناسان ما تماس گرفته و به این مهم برسید.

به یاد داشته باشید که آشپزخانه هر رستوران و فست فود، مرکز اصلی و قلب تپنده آن است. لازم است که تمامی تجهیزات و وسایل مورد نیاز تیم آشپزی از کیفیت مطلوب و بالایی فراهم شده تا خروجی کار، کیفیت لازم را داشته باشد و با گارانتی و خدمات پس از فروش آن خاطر شما را راحت نماید، از این جهت خرید تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی با کیفیت بالا و جنس عالی، از ضروریات راه اندازی رستوران و فست فود به شمار می‌آید

شرکت ناب زیست بزرگترین مجموعه هلدینگ تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ایران می باشد که با تولید تمامی وسایل و لوازم با کیفیت مورد نیاز رستوران ها و فست فودها نائل به دریافت استانداردهای داخلی و خارجی گردیده و جزو برترین تولیدکنندگان لوازم مورد نیاز جهت طراحی و راه اندازی آشپزخانه صنعتی در ایران می باشد.

در هتل، رستوران، كتر ینگ، تالار، كارخانجات، ادارات دولتی و خصوصی، ارگان های نظامی، سازمان های متعدد و ... از آشپزخانه صنعتی جهت طبخ غذا استفاده می شود. به صورت كلی می توان گفت که هر مكانی كه از حجم بالای طبخ غذا برخوردار می باشد و از پلت فرم خانگی خارج باشد، نیاز به تجهیزات آشپزخانه صنعتی مبرم می باشد.

از نام آن مشخص است كه در این نوع از آشپزخانه ها میزان طبخ و تهیه غذا بسیار بالا بوده پس فشار کاری و فرسایش بیشتری شامل تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته شده می باشد، همچنین این مکان ها ز یر بنای بسیار بیشتری نسبت به آشپزخانه خانگی خواهند داشت.
آشپزخانه صنعتی به دو گروه سنتی و مدرن تقسیم بندی می شود كه برای آگاهی بیشتر شما به اختصار درباره آن توضیح خواهیم داد.

تجهیزات آشپزخانه سنتی

در ابتدا به سراغ آشپزخانه های سنتی میرویم. در گذشته تمامی آشپزخانه های بزرگ به صورت سنتی بود و از تجهیزاتی استفاده می شد كه سرعت طبخ در آن ها بسیار پایین بود. منظور از آشپزخانه سنتی ا ین می باشد كه تجهیزاتی كه در آن به كار می رود به صورت سنتی و نیاز به نیروی انسانی بیشتر می باشد.

از معایب بزرگ آشپزخانه سنتی می توان به مصرف بالای انرژی ، ایجاد حرارت و بخار بسیار بالا، دمای بالای آشپزخانه، نبود اصول طراحی در چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی، سرعت عمل پایین در طبخ و تهیه غذا، استفاده از پرسنل متعدد، بهداشت پایین و ... اشاره كرد.

تجهیزاتی نظیر پلوپز صنعتی یكی از تجهیزاتی است كه با توجه به سنتی بودن، همچنان توصیه می شود. یكی از غذاهای اصلی در آشپزخانه صنعتی، برنج می باشد. برای طبخ برنج دو روش سنتی و مدرن پیش روی شما عزیزان می باشد به طوری كه در دیگ های اتوماتیك می توان برنج را به راحتی آماده طبخ كرد اما طبخ برنج به وسیله پلوپز صنعتی از مزا یای عطر و بوی مطبوع برنج برخوردار بوده و بسیار توصیه می شود كه برای طبخ انواع برنج از پلوپز صنعتی در فضای آشپزخانه صنعتی استفاده شود. البته كه در جاهایی كه سرعت عمل بر طعم و عطر برنج ارجه می باشد، می توان از دیگ پلوپز اتوماتیك صنعتی استفاده شود.

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

امروزه با توجه به تعدد رستوران ها و توجه مردم به نوع و كیفیت غذا و همچنین رقابت بسیار زیاد رستوران داران، سرعت طبخ و كیفیت از نكات بسیار مهم و ضروری در آشپزخانه صنعتی می باشد.
تجهیزاتی كه در گذشته برای طبخ غذا استفاده می شد و دارای استهلاك ز یاد، و عملكرد پایینی بود، امروزه یا بهبود پیدا كردند و یا به صورت مدرن و امروزی بازسازی و طراحی شده اند.

در آشپزخانه های صنعتی امروزه در ابتدا چیدمان تجهیزات را بخش بندی می كنند كه شامل بخش سرو، خط پخت، آماده سازی مواد غذایی، انبار، دپو، خط شستشو و نظافت می باشد. هر بخش عملكرد مشخص خود را انجام میدهد و تجهیزات هر بخش مشخص شده می باشد. طی سالیان دراز تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن و پیشرفته شده اند و در برخی از این وسا یل، پیشرفت بسیار چشمگیر و قابل لمس بود كه در ادامه به آن می پردازیم.

یكی از تجهیزات مهم در آشپزخانه صنعتی اجاق كباب پز صنعتی می باشد كه در گذشته از منقل و ذغال برای تهیه آن استفاده می شد كه از معایب آن می توان به حرارت بالا، یك دست نشدن پخت، غیربهداشتی بودن، ایجاد دود و آلا یندگی شدید و ... اشاره كرد.

پس از مدتی از كباب پز صنعتی گازی استفاده شد كه با توجه به حالت قبلی از پیشرفت چشمگیری برخوردار بود و امروزه د یگر جای كباب پزهای منقلی و سنتی را به صورت كامل گرفته است. یك نوع كباب پز جدید نیز تولید می شود كه به آن كباب پز ریلی اتوماتیك گفته می شود. عملكرد كباب پز ریلی به این صورت است كه سیخ كباب را در یك سمت دستگاه می گذاریم و به صورت اتوماتیك طی زمان چند دقیقه كباب پخته شده به صورت یك دست از طرف دیگر دستگاه خارج شده و آماده سرو می باشد.

جنس تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یكی از مهم ترین بحث در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، جنس بدنه و قطعات استفاده شده در مرحله ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد كه بسیار حائز اهمیت می باشد. شاسی و بدنه تجهیزات باید از استیل باشد تا در مقابل زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری به عمل آ ید. گروه صنعتی ناب زیست با سابقه 20 ساله در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تمامی تجهیزات تولیدی خود را از جنس استنلس استیل ٣٠٤ خش دار نگیر در ضخامت های 0.8 الی 2.5 میلیمتر تولید می كند. استیل ٣٠٤ از ویژگی بسیاری نظیر عمر و دوام بالایی برخوردار است كه می تواند تا سال های سال خیال شما خریداران را بابت عمر و دوام راحت بنماید. برا ی خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی جنس و ضخامت تحهیزات را حتما مد نظر قرار دهید.

تجهیزات اشپزخانه صنعتی با توجه به نوع كاربری به جهت راحتی در انتخاب برای مشتریان به بخش های ز یر تقسیم بندی می شوند.

تجهیزات پخت و پز

اجاق چهار شعله فردار - اجاق بنماری – اجاق پلوپز زمینی - اجاق کباب پز صنعتی - اجاق کباب پز تابشی - بخار پز صنعتی - اجاق رومیزی صنعتی - بویلر آب جوش - اجاق ماهیتابه گردان صنعتی - دمکن برنج صنعتی - دیگ چلوپز صنعتی - دیگ خورشت پز صنعتی- فر ته چین پز - فر بره پز صنعتی - کباب پز تمام اتوماتیک صنعتی- فر دیزی پز - هود صنعتی

تجهیزات سرو غذا

کانتر بین اجاقی - کانتر ساده - کانتر سرد بنماری - کانتر سرد تشتکدار - کانتر سرد رویه مسطح صنعتی - کانتر قاشق و چنگال صنعتی - کانتر صندوق استیل - کانتر گرم بنماری صنعتی - کانتر گرم رویه مسطح - ترولی حمل ظروف تمیز - ترولی حمل ظروف کثیف - ترولی اکسل پلی اتیلن - ترولی کارلایز پلی اتیلن

تجهیزات آماده سازی

میز کار رویه استیل صنعتی - میزکار رویه چوبی صنعتی - میزکار رویه پلی اتیلن صنعتی - میز شوت زباله استیل - چلیک حبوبات و سیخ کباب - کابینت استیل صنعتی - میز برنج پاک کنی استیل

تجهیزات فست فود

شوتینگ سیب زمینی - فر صندوقی پخت پیتزا - فر ریلی پخت پیتزا - گریل روغنی صنعتی - اجاق گریل ذغالی - اجاق پاستاپز - کانتر تاپینگ - دستگاه جوجه گردان - اجاق سیب زمینی سرخ کن - اجاق گریل فردار - اجاق نیم گریل فردار - اجاق گریل رومیزی - گرمخانه مرغ سوخاری - اجاق لاواستون

تجهیزات نظافتی و شستشو

وان شستشو مکعبی - سینک صنعتی - شبکه آبچلو سه تکه - شبکه آبروی کف - سیخ شور صنعتی - ماشین ظرفشویی صنعتی - میز ماشین ظرفشویی صنعتی - ترولی آبچکان ظروف - آبچکان ظروف استیل

تجهیزات برودتی

یخچال صنعتی - فریزر صنعتی - یخساز صنعتی - سردخانه صنعتی - یخچال صندوقی - آب سرد کن – یخچال رویه میزکار – فریزر رویه میزکار – یخچال کبابی – یخچال ویترینی – یخچال لبنیات

تجهیزات انبار

قفسه بندی استیل - سکوی نگهداری برنج استیل - سکوی نگهداری مواد - قفسه نگهداری دیگ

ماشین آلات آشپزخانه صنعتی

سبزی خرد کن صنعتی - چرخ گوشت صنعتی - سلفون کش صنعتی - همزن برقی صنعتی - غذاساز صنعتی - مخلوط کن صنعتی - اره استخوان بر صنعتی - خلال کن صنعتی - خمیرگیر صنعتی - درب باز کن صنعتی - سیخ گیر کباب - همبرگر زن - آبمیوه گیری صنعتی - پوست کن آناناس - پوست کن سیب زمینی صنعتی – پوست کن پیاز

ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70