مخزن فایبرگلاس - مخزن آب فایبرگلاس

مخزن آب آشامیدنی فایبرگلاس ؛ مخازن آب آشامیدنی ؛ مخزن پیش ساخته آب

این مخازن دارای پروانه ساخت , پروانه بهداشت و استاندارد ایران و ISO  میباشد.

1- استحکام بالا و دوام در مقابل نور خورشید
2- پیش ساخته و قابل نصب بصورت اسمبل
3- بدون خوردگی در اتصالات فلزی
4- قابل انتقال از محیطی به محیط دیگر (پرتابل)
5- بهترین گزینه برای مناطق صعب العبور که مخازن فلزی و بتنی در اینمورد مشکلات زیادی دارند
6- امکان اجرا در تمامی فصول سال و کلیه نقاط جغرافیایی ( بر خلاف مخازن بتنی که در فصل امکان اجرا بسیار محدود است
7- زیبایی محیط از نظر شکل ظاهری مخازن مخصوصا در محوطه مجتمع های مسکونی
8- کاملا بهداشتی بودن آب نگه داری شده ( عاری از جلبک و قارچ و ... ) به دلیل ساختار مواد مورد استفاده و هم به دلیل عدم امکان ورود نور به داخل مخزن
9- گارانتی 10 ساله


مخزن آب فایبرگلاس مدولارمشکلات متعددی که در صنایع مختلف در هنگام استفاده از مخزن آب فایبرگلاس نگهداری سیالات مختلف وجود دارد ، متخصصین را بر آن داشته تا نسل جدیدی از مخزن آب فایبرگلاس پلیمری را با کیفیت بالا و عمر و دوامی بیشتر و همچنین قیمتی اقتصادی تر به جامعه صنعتی معرفی نمایند .

مخزن آب فایبرگلاس از پانلهای کامپوزیتی (GRP  (Glass Reinforced Plastic با بیش از 40 درصد الیاف شیشه و استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای، به صورت مدولار ساخته می شود. برای ایجاد یک مخزن، ابتدا قطعات بدنه مخزن (پانل ها) به صورت اجزا مدولار استاندارد و با روش قالب گیری پرسی از مواد کامپوزیتی GRP تولید می شود. سپس زیرسازی های مناسب انجام شده و فونداسیون بتونی برای نصب پنل ها ایجاد میشود. در مرحله بعد یک سازه ساپورت فلزی یکپارچه ایجاد شده و پانلها با استفاده از پیچ و مهره های فولاد زنگ نزن یا گالوانیزه و ساپورت های فلزی به یکدیگر متصل می شوند و شکل یک مخزن را به خود می گیرد. این مخزن آب فایبرگلاس در دو نوع تقویت شده از داخل و تقویت شده از خارج ایجاد میشوند. این مخزن آب فایبرگلاس برای ذخیره سازی آب (شیرین، شور، دریا) ، فاضلاب و ده ها نوع ماده شیمیایی در داخل یک مخزن یکپارچه و با ظرفیت 30 مترمکعب تا 10.000 مترمکعب قابل استفاده است.

انواع مخزن آب فایبرگلاس

مخزن آب فایبرگلاس جهت نگهداری و ذخیره سیالات مورد استفاده قرار می گیرند. بطور کلی مخزن آب فایبرگلاس بر اساس موارد زیر طبقه بندی می شوند :

    ماهیت ماده ای که بایستی در آن ذخیره شود.

بر این اساس مخزن آب فایبرگلاس به سه نوع مخزن آب فایبرگلاس نگهداری مواد در فشار محیط، مخزن آب فایبرگلاس نگهداری با فشار متوسط و مخزن آب فایبرگلاس نگهداری سیالات با فشار بالا طبقه بندی می شوند.

    دمای کاری

بر این اساس مخزن آب فایبرگلاس به دو دسته مخزن آب فایبرگلاس نگهداری در دمای محیط و مخزن آب فایبرگلاس نگهداری در دماهای پایین دسته بندی می گردند.

    نوع سازه مخزن آب فایبرگلاس

در این نوع دسته بندی مخزن به چند دسته بالای سطح زمین، زیر سطح زمین و دو دیواره تقسیم بندی می شوند.

مخزن آب فایبرگلاس برای نگهداری سیالات در دما و فشار محیط طراحی شده اند و بر روی سطح زمین و بر روی دکل های فلزی در ارتفاع قابل نصب اند. بطور کلی این مخزن آب فایبرگلاس، مخزن آب فایبرگلاس اتمسفریک به شمار می آیند.


سیستم های تقویت کننده

بطور کلی این مخزن آب فایبرگلاس در دو دسته تقویت شده از داخل و تقویت شده از خارج تقسیم بندی میشوند.

ساختمان مخزن آب فایبرگلاس تقویت شده از داخل

در این نوع از مخزن آب فایبرگلاس پنل های دیواره در ارتفاع یک متری از سطح زمین از داخل به یک دیگر متصل شده اند. همان طور که در شکل 4 مشاهده میشود این اتصالات توسط میله هایی مستقیم از جنس فولاد ضد زنگ و یا فولاد گالوانیزه بین دو پنل روبروی هم انجام میگیرد. استحکام بالای پنل های SMC و نیز مهار های داخلی در بین پنلها باعث شده این مخزن آب فایبرگلاس دوام و استحکام بالایی داشته باشد.ساختمان مخزن آب فایبرگلاس تقویت شده از خارج

در این نوع از مخزن آب فایبرگلاس ستون هایی از خارج تا ارتفاع مشخص نصب شده اند و این ستون ها وظیفه نگه داشتن دیوار ها را دارد. سیستم تقویت کننده خارجی به گونه ای طراحی شده است که تنش ایجاد شده بر اثر فشار هیدرواستاتیکی وارد بر بخش خارجی مخزن را تحمل نماید و این نیرو را که به پنل ها وارد میشود به فونداسیون بتونی انتقال دهد. یکی از محاسن این مخزن آب فایبرگلاس این است که سیال داخلی با فلزات تقویت کننده هیچ تماسی نداشته و این امر باعث میشود سیال ذخیره شده با کیفیت اولیه باقی بماند.


مزایا و برتری های مخزن آب فایبرگلاس مدولار

سهولت و سرعت بالای نصب و راه اندازی

با توجه این که تمامی قطعات این مخزن از جمله پنل های GRP در کارخانه تولید میشود و بصورت پیش ساخته میباشید و همچنین مونتاژ تمامی قطعات مخزن در محل نصب انجام میگیرد، این گونه از مخزن به راحتی و با سرعت حدود یک دهم سرعت ساخت مخزن آب فایبرگلاس بتونی، قابل نصب و راه اندازی میباشند

تعویض محل مخزن پس از مونتاژ

یکی از محاسن و برتری های این نوع از مخزن آب فایبرگلاس آن است که چنانچه پس از مونتاژ و استفاده، مشتری به این نتیجه رسید که محل نصب مخزن باید تغییر کند و یا حجم مخزن باید افزایش و یا کاهش یابد، در این مخزن آب فایبرگلاس به راحتی این امر امکان پذ یر میباشد. این گونه از مخزن آب فایبرگلاس به راحتی پس از مونتاژ قابل جم شدن و نصب در محل دیگری خواهد بود، همچنین با توجه به حجم کم اشغال شده پنل ها پس از جمع شدن، به راحتی قابل انبار شدن میباشد.

زیبایی

یکی دیگر از محاسن مخزن آب فایبرگلاس GRP این است که با توجه به فرایند ساخت ویژه پنل ها، زیبایی قابل قبولی به این سازه ها داده است. همچنین استفاده از ساختار پنلی این اجازه را میدهد تا طراحی شکل و حجم انعطاف پذیر باشد. انعطاف پذیری در شکل هندسی خود میتواند این امکان را ایجاد کند تا این مخزن آب فایبرگلاس را بتوان به المانی برای افزایش زیبایی شهر تبدیل نمود.

عدم نیاز به تجهیزات گران قیمت برای مونتاژ

مونتاژ این گونه از مخزن آب فایبرگلاس بسیار ساده و سریع بوده و نیاز به هیچ گونه امکانات و تجهیزات خاص برای مونتاژ ندارد. همچنین ساخت این گونه از مخزن آب آشامیدنی فایبرگلاس نیاز به کارگر ماهر نداشته و همین امر میتواند هزینه های نصب و زمان نصب را بسیار پایین آورد.

ساخت مخزن اب فایبرگلاس در اندازه و اشکال دلخواه

این مخزن آب فایبرگلاس به علت انعطاف پذیری در ابعاد افقی و عمودی و حالت مکعبی بودن شکل مخزن برای ذخیره سازی سیالات در مقادیر بسیار زیاد یا کم مناسب میباشند و به خاطر تکنولوژی مونتاژ خاص خود میتوانند در هر مکانی با انواع محدودیت ها جای گیرند.


عایق بسیار خوب حرارتی

این مزیت در صورت سفارش مشتری قابل الیافه شدن به مخزن میباشد. در این حالت در بین پنل ها از ماده پلی اورتان و نیز پوشش PE یا ASA استفاده میشود این مواد باعث میشوند تا تفاوت دمایی آب به حداقل برسد و نیز از یخ زدگی جلوگیری شود. پنل های عایق دارای سه لایه میباشد، لایه SMC ، لایه Polyurethane و پوشش PE یا ASA . ضخامت پنل های عایق بین 20 تا 25 میلیمتر و بصورت سفارشی تا 11 میلیمتر میباشد. اما در مکانهایی مانند لبه ها که مونتاژ پنلها دشوار است ضخامت میتواند کمتر از 10 میلیمتر نیز باشد .

سایر محصولاتی که در مجموعه کارخانجان گروه صنعتی ناب زیست تولید می گردد . 

مخزن پلی اتیلن

مخزن فایبرگلاس

مخزن پلی پروپیلن

مخزن آتش نشانی

مخرن آب

مخزن آب آشامیدنی آب مخازن اب آشامیدنی آب مخزن نگهداری آب فایبرگلاس مخزن آب مخازن اب پیش ساخته مخزن اب آشامیدنی صنعتی 2015:06:01
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50