ایر واشر - قیمت ایرواشر - ایراواشر صنعتی

ایر واشر - قیمت ایرواشر - ایراواشر صنعتی

ایر واشر
ایر واشر (Air washer) دستگاهی است  برای تهویه هوا  که در آن هوا در تماس مستقیم با قطرات آب قرار گرفته و تبادل جرمی و حرارتی بین آب و هوا به وجود می آید.

شرایط خروجی هوا بستگی به درجه حرارت آب اسپری شده دارد و با کنترل دمای آب می توان شرایط خروجی هوا را در سیستم تهویه تعیین نمود . برای دریافت قیمت انواع ایراواشر باید با ناب زیست تماس بگیرید و

مهم ترین جز ایرواشر شامل یک محفظه حاوی چندین سری نازل جهت اسپری آب و یک بخش جدا کننده که آب و هوا را در خروجی از یکدیگر جدا می کند.

یک قسمت نیز برای تجمع کثیفی های آب اسپری شده و ذرات موجود در هواست. بعد از اینکه هوا با قطرات آب برخورد کند کثیفی های آن در این قسمت وارد شده. بخش آب فشان هنگامی که هوا را می شوید و ذرات جامد آن را می گیرد می تواند به آن رطوبت زده و همچنین می تواند رطوبت هوا را بگیرد.

محفظه برخورد آب با هوا به شکل W است. این بخش هوا را وادار به برخورد با صفحات مرطوب می کند تا قطرات اسپری شده ذرات هوا را تمیز کند. پمپ نیز سیرکولاسیون آب را انجام می دهد.

روش کار سیستم گرمایشی ایرواشر

برای گرمایش: آب گرم شده در موتورخانه یا پکیج وارد لوله های کویل آبگرم دستگاه شده و فن دستگاه هوا را از میان کویل به داخل کانال می دمد.با این کار درجه حرارت هوا بالا می رود و سپس از طریق کانال های تهویه وارد ساختمان می شود.تفاوتی که گرمایش این دستگاه با سرمایش آن دارد در سیستم کانال برگشت می باشد به این مفهوم که در گرمایش ، برای حفظ حرارت موجود در هوای داخل ساختمان و کاهش مصرف انرژی ، کانال برگشت قرار داده شده است .این کانال ، هوای داخل ساختمان را می مکد و تحویل دستگاه می دهد.دستگاه پس از تصفیه این هوا و آمیختن آن با هوای تازه(در صورت نیاز) و عبور دادن مخلوط این دو هوا از لابلای کویل آبگرم ، آنرا گرم کرده و وارد ساختمان می کند اما در سرمایش بعلت تزریق رطوبت   در هوا ، امکان بازگشت آن و تزریق مجدد رطوبت و سرمایش مجدد وجود ندارد.بنابراین در سرمایش نیازی به کانال برگشت نیست.

رطوبت زنی توسط ایرواشر

آب اسپری شده هوای پیش گرم را خنک کرده و حرارت آن را می گیرد و بدین ترتیب آب گرم می شود. به طور کلی هوا با رطوبت پایین وارد شده، شسته شده و رطوبت آن بالا می رود و سیستم را ترک می کند. ایرواشر در تمام فصولی که رطوبت محیط پایین باشد می تواند هوا را مرطوب کند که این زمان ها معمولا در اواخر پاییز و زمستان و اوایل تابستان یا در آب و هوای خشک است. یکی از کاربردهای ایرواشر در صنایع است، دلیل نیاز به رطوبت در محیط های صنعتی ایجاد شرایط مناسب برای بهره برداری بهتر می باشد. در تولید منسوجات، قطعات الکترونیکی و صنایع مرتبط و جاهایی که رطوبت هوا در کیفیت تولید اهمیت زیادی دارد ایرواشر رطوبت لازم را در فصول خشک تامین می کند. در شرایط رطوبت زنی ایرواشر، شبیه برج خنک کننده عمل می کند.

رطوبت زدایی در ایرواشر

رطوبت زدایی زمانی رخ می دهد که دمای آب اسپری کمتر از دمای حباب تر هوای ورودی باشد. در این صورت سطح رطوبت هوای ورودی بالاتر از مقدار محیط می شود و آب رطوبت هوا را می گیرد. هر چه آب اسپری سردتر باشد رطوبت گیری آن بیشتر شده و هوا خنک تر می گردد. رطوبت زدایی معمولا در فصول گرم و مرطوب مانند اواخر بهار و تابستان و اوایل پاییز نیاز است.


ایر واشر

مطالبی که نباید از دست بدید :

هواساز

چیلر هواخنک

برج خنک کننده مداربسته

2014:12:26
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57