هود صنعتی - قیمت هود صنعتی آشپزخانه

هود صنعتی - قیمت هود صنعتی آشپزخانه

هود صنعتی، مکنده هوا، دمنده هوا محصولات صنعتی هستند که در آشپزخانه صنعتی و دیگر مراکز مورد استفاده بوده و توسط شرکت ناب زیست تولید می شوند. طبیعی است که  به دلیل شرایطی که در محیط آشپزخانه ها وجود دارد؛ هود صنعتی یک نیاز ضروری محسوب گردد. چرا که در صورت نبود یک مکنده یا هواکش صنعتی در اینگونه فضاها محیط دارای تهویه نامناسب و روغنی و نامطبوع خواهد شد.

هود صنعتی در آشپزخانه های صنعتی مانند رستوران ها ، هتل ها ، تالار های پذیرایی ،  از تجهیزاتی است که وجود آن در محیط پخت و پز آشپزخانه کاملا ضروری استاین ضرورت به این دلیل است که ؛ چربی، روغن و حرارت و بوی غذا در صورتی که هود صنعتی در آشپزخانه صنعتی نصب نباشد؛ پرسنل فعال در این محیط را آزار خواهد داد. همچنین این هوای نامطبوع از نظر سلامتی برای آشپزان نیز مضر است. پس برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی در رستوران و فست فود و همچنین آشپزخانه های صنعتی در مراکزی مثل بیمارستان، هتل و دانشگاه و غیره؛ حتما به هود صنعتی نیاز پیدا خواهید کرد.

هود صنعتی

در بخش های پخت و اتاق شستشوی ظروف کوچک، می بایست هود های صنعتی نصب گردد. در بخش پخت، تجهیزاتی که برای استفاده از آن باید از هود صنعتی استفاده شوند عبارت اند از: دیگ های دوجداره پخت برنج ، دیگ های دوجداره پخت خورشت، تابه گردان ، اجاق های چهارشعله فردار، پلو پز های سه ردیفه و چهار ردیفه های زمینی، سرخ کن های صنعتی ، کباب پزهای سنتی و کباب پز های صنعتی یا ریلی و تجهیزات پخت فست فود و غیره.

در بخش شستشوی ظروف کوچک، تجهیزات آشپزخانه صنعتی که در زیر هود قرار می گیرند عبارت اند از: ماشین های ظرف شویی صنعتی  هود تایپ، ماشین ظرف شویی صنعتی ریلی یا اتوماتیک و در بعضی از مواقع ماشین های ظرف شویی صنعتی 540 تکه نیز باید در زیر سیستم هود و مکش هوا قرار بگیرند .

 اگر بخواهیم به طور کلی بررسی کنیم که هود صنعتی در چه فضاهایی استفاده می شود؛ باید بگوییم که هرجایی که کارهای پخت یا آزمایشگاهی و شیمیایی صورت بگیرد که ذرات تولیدی در هوا معلق گردند؛ نیاز به هود صنعتی یا هواکش صنعتی خواهند داشت. هود های صنعتی به صورت هود صنعتی استیل و هود صنعتی گالوانیزه و حتی هود صنعتی آلومینیومی نیز می باشد.

 دلیل ضرورت استفاده از حود صنعتی

 رطوبت و حرارتی که داخل آشپزخانه صنعتی است؛ در صورتی که به وسیله هود صنعتی خارج نگردد؛ به دیوار و سقف آشپزخانه صنعتی آسیب خواهد رساند. هود صنعتی به وسیله مکانیزم مکنده ای که در آن تعبیه شده است؛ هوای مزطوب و نامطبوع را از داخل آشپزخانه به بیرون هدایت می کند. این امر باعث ایجاد یک فضای مطلوب برای آشپزان در آشپزخانه صنعتی خواهد شد. همچنین باید در نظر بگیریم که آشپزخانه صنعتی در چه طبقه ای از یک ساختمان قرار دارد. به عنوان مثال آشپزخانه صنعتی اگر در طبقات پایین باشد؛ می تواند باعث آزار همسایگان در طبقات فوقانی شده و روند ادامه دادن کترینگ غذایی یا رستوران را با مشکل مواجه کند.

 شرکت ناب زیست به عنوان تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی و بلاخص هود صنعتی استیل و همچنین به عنوان ارائه دهنده خدمات مرتبط با هود صنعتی و انواع مکنده و دمنده صنعتی هوا می باشد. این شرکت با تولید انواع هود صنعتی و ارائه انواع سانتریفیوژ ، مراکز مختلف را در ساختن فضای مطلوب داخلی کمک خواهد نمود .

تقسیم بندی هود صنعتی از نظر جنس و متریال

هود صنعتی استیل

هود صنعتی آلومینیومی

هود صنعتی گالوانیزه

پرکاربردترین جنس بدنه ای که برای هودهای صنعتی در نظر گرفته می شود؛ هود صنعتی از جنس استیل ضدزنگ یا استیل استنلس است. همچنین از هود های صنعتی با بدنه آلومینیوم و گالوانیزه هم بهره می برند که کاربردی به مراتب کمتر از هود صنعتی با بدنه استیل دارند. هود آلومینیومی را در محیط هایی که خشک هستند و رطوبت پایینی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می دهند. هود صنعتی با بدنه استیل به دلیل ضدزنگ بودن در محیط آشپزخانه صنعتی کاربردی تر است چرا که محیط آشپزخانه صنعتی دارای رطوبت بالایی است و این امر باعث می شود از زنگ زدی هود صنعتی جلوگیری شود. هود صنعتی با بدنه آلومینیوم خیلی کاربردی نبوده و چون قابلیت شستشو ندارد؛ تقریبا از دور خارج شده است.

انواع هود صنعتی استیل

قیمت هود صنعتی

هود صنعتی دارای تقسیم بندی به خصوصی نمی باشد ، و در دو مدل دیواری و مرکزی ساخته می شود که بنا به ظرفیت ، متراژ محیط ، میزان حرارت و رطوبت ابعاد آن تغییر خواهد کرد ، البته لازم به ذکر است که هر کدام از این مدل هار به صورت تک جداره ، دو جداره ، سه جداره ( دمنده ، مکنده ) با فیلتر و یا بدون فیلتر تولید نمود .

نکته ای که در هود صنعتی دیواری قابل ذکر بوده این است که هود صنعتی دیواری با پرچ یا پیچ به دیوار متصل می شود. این مورد اما درباره هود صنعتی مرکزی یا سقفی متفاوت خواهد بود. هود صنعتی مرکزی را از طریق ساپورت محکم یا دستک از سقف آویزان می کنیم. باید توجه داشت که برای نصب هود صنعتی مرکزی یا همان هود صنعتی سقفی،  باید دقت لازم صورت پذیرد تا ایمنی کارکنان داخل آشپزخانه صنعتی کاملا حفظ شود.

 ضخامت هود صنعتی

ضخامت هود صنعتی با جنس استیل از ۰.۶ میلی متر تا ۱ میلی متر متغیر خواهد بود. قابل توجه است هرچقدر ضخامت هود صنعتی بالاتر برود احتیاج به پشتیبانی محکم تری برای نگهداری آن ها به وجود می آید.

 هود صنعتی یک یا دو جداره؟

۱- هود صنعتی تک جداره

۲- هود صنعتی دوجداره

 هود صنعتی چه از جنس استیل ضدزنگ باشد یا از جنس آلومینیوم، به دو صورت تک جداره یا چند جداره ساخته می شود. در ایران به دلیل عدم الزام استفاده از هود صنعتی دوجداره و قیمت بالای متر مربع هود تک جداره  بیشتر از هودهای دو و یا سه جداره استفاده می شود. باید در نظر داشت ساده ترین مدل هود، هود صنعتی تک جداره می باشد.ما نیز به شما استفاده از هود صنعتی تک جداره را توصیه می کنیم. اما بهترین نوع هود، هود صنعتی دوجداره خواهد بود. درست است که هود صنعتی دوجداره دارای هزینه ای به مراتب بالاتر است؛ با این وجود در ایجاد یک فضای مطلوب در آشپزخانه نقش مهمی را بازی می کند.

محصول پیشنهادی : ماشین ظرفشویی صنعتی

ابعاد هود صنعتی

یکی از مزیت های هود صنعتی نسبت به دیگر تجهیزات آشپزخانه صنعتی این است که به شما امکان سفارشی سازی در آن را می دهد. طبیعی است که ابعاد هود صنعتی با توجه به محیطی که هود در آن نصب می شود متفاوت باشد. چرا که فضایی که می توان هود صنعتی را نصب کرد؛ کاملا به ابعاد و نقشه آشپزخانه صنعتی بستگی خواهد داشت.

هود صنعتی در چه ارتفاعی باید نصب شود؟

هود صنعتی در ارتفاع حداقل ۲ متر از کف تمام شده نصب می گردد و ارتفاع خود هود نیز به صورت استاندارد حداقل ۵۰ سانتی متر خواهد بود. لذا حداقل ارتفاع برای یک آشپزخانه صنعتی از کف تمام شده تا سقف تمام شده در حدود ۲،۵ متر می باشد. البته این ابعاد و اندازه ها می تواند با توجه به شرایط محیطی تغییر کند.

مشخصات فنی هود صنعتی تولید شده در گروه صنعتی ناب زیست

ساخته شده از ورق استنلس استیل ۳۰۴ به ضخامتی 0.6 تا 1 میلیمتر .

دارای قاب و فیلترهای چربی گیر کشویی که قابل شستشو و قابل تعویض .

استفاده از چراغهای تونلی جهت روشنایی داخل هود با رعایت استاندارد و نکات ایمنی و همچنین دارای سیم کشی داخلی و کلید برای روشنایی می باشد .

استفاده از دستگاه های پیشرفته برش cnc و خم و پرس اتوماتیک که به ظرافت و زیبایی نهایی محصول می افزاید .
استفاده از جوش و پرچ برای اتصال قطعات به یکدیگر و سر بندی نهایی محصول ، و همچنین استفاده از سیستم جوش کاری با دستگاه های فوق پیشرفته تیگ آلمان با گاز آرگون .

نکات مهم درباره هود صنعتی

هود صنعتی آشپزخانه

فیلتر متحرک هودهای صنعتی، چربی‌های تولید شده در آشپزخانه صنعتی را قبل از رسیدن به دستگاه سانتریفیوژ (اگزاست فن) جدا نموده و مانع آسیب رساندن به سانتریفیوژ (اگزاست فن) می شود . این فیلترها با توجه به کارکرد آشپزخانه می تواند به راحتی جدا شده و بعد از شستشو با آب داغ و مواد شوینده بلافاصله در محل خود نصب گردد.مزیت اینگونه فیلترها نیز یک بار مصرف نبودن آن ها می باشد و تا زمانی که تغییر شکل ندهند می توان از آن استفاده نمود.

 تمامی هود ها ، چه دیواری و چه مرکزی به وسیله کانال هایی به سانتریفیوژ ( اگزاست فن ) متصل می شوند. کانال ها در قسمت بالایی به هودها فلنچ می شوند. هر چقدر کانال ها به صورت عمودی حرکت نمایند و حرکت افقی در آن ها کمتر باشد قدرت مکش سانتریفیوژ(اگزاست فن) هود صنعتی آشپزخانه بیشتر خواهد شد.

 برای روشنایی داخل هود صنعتی آشپزخانه از چراغ های تونلی که در برابر گرمای بالا و رطوبت بالا مقاوم هستند استفاده می شود. نصب چراغ ها در قسمت جلویی و در بخش داخلی هود صورت می گیرد. این موضوع موجب می گردد که ما نور کافی برای دید اوپراتور در زمان پخت و پز و عملیات آشپزی را تامین نماییم.

 آشنایی با برخی هود صنعتی ناب زیست

برخی از مدل هایی که قبل تر در مورد هود صنعتی اشاره داشتیم را اینجا بیشتر توضیح خواهیم داد.

هود صنعتی دیواری (ذوزنقه)

هود صنعتی دیواری که شکلی متناسب برای نصب بر روی دیوار داشته و پشت آن صاف است و جنس بدنه آن استیل می باشد.

هود صنعتی دیواری (مکعبی)

شکل مکعبی این مدل از هود دیواری، منحصر به فرد بوده و حالت یک مکعب را به خود می گیرد.

هود صنعتی مرکزی

این هود همانطور که از نام آن پیداست به صورت مرکزی و بر روی سقف نصب می شود.

 قیمت هود صنعتی استیل

قیمت هود صنعتی استیل بنا به درخواست مشتریان و بر اساس نوع استیل و متریال بکار گرفته شده و همچنین نوع فیلترهای بکار رفته در تولید و نوع طراحی هود تعیین میگردد و در هر آشپزخانه ای متغیر میباشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت هود صنعتی استیل گروه کارشناسان گروه صنعتی ناب زیست میتوانند در ارائه مشاوره و راهنمایی برای یک خرید موفق و کارآمد کمک بسیاری به شما نمایند.

سایر محصولات : یخ ساز صنعتی

2021:08:17
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57