لول گیج مغناطیسی

لول گیج مغناطیسی

لول گیج مغناطیسی، نوعی نمایشگر سطح مایع در مخازن می باشد. این نمایشگر در واقع به منظور نمایش ظاهری سطح سیال در مخازن و نیز انتقال سیگنال سطح به سیستم کنترلی میباشد. 

لول گیج های مغناطیسی از کنار مخازن و بین دو نقطه ی مشخصی که نمایش سطح باید بین آنها در مخزن انجام شود نصب میشوند. بدنه ی لول گیج از جنس لوله ای استوانه ای شفاف میباشد سیال از قسمت پایینی سطح سنج وارد میشود . با تغییر سطح سیال، شناور جابه جا میشود و آهنربای توپی شناور و آهنربای فلپ ها که روبروی هم قرار گرفته اند ، با توجه به خاصیت رانش قطب های همنام در آهنربا ، فلپ ها تغییر رنگ داده و سطح سیال مشخص میشود. در مدلهای دارای خروجی آنالوگ همزمان سیگنال سطح سیال به صورت 4 تا 20 میلی آمپر از لول گیج صادر میگردد و در مدلهای سوییچ زمانی که سیال به نقطه سوییچ برسد سیگنال رله ارسال میگردد.

لول گیج مغناطیسی بر اساس قوانین فیزیکی مانند خاصیت جذب و دفع قطب های غیر همنام و همنام آهنربا و نیروی فشار مایعات طراحی شده است، بدنۀ لول گیج مغناطیسی، لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیۀ نازل های مربوطه به صورت عمودی بر روی مخازن نصب می گردد.

 مایع درونی مخزن که از طریق نازل پایینی به داخل لولۀ استوانه ای وارد می شود ، توپی دارای آهنربای دائمی را شناور می سازد. با تغییر سطح، مایع شناور به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپ ها، و سپس چرخیدن و تغییر رنگ فلپ ها، سطح مایع درون مخزن نشان داده می شود. سطح واقعی مایع از نقطه مربوطه روی مقیاس اندازه گیری نشان داده شده یا خوانده می شود.

لول گیج مغناطیسی

 

 سیستم کار در این دستگاه ها، به این صورت است که یک آهنربا توسط شناور در استوانۀ لول گیج بالا و پایین می رود. یک ستون از آهنرباها در طول مسیر این حرکت وجود دارند که آهنرباها روی هم آنجا چیده شده اند و یکطرف هر آهنربا سفید و طرف دیگر رنگی می باشد هرگاه آهنربای متصل به شناور از مقابل آنها عبور کند براثر جذب و دفع قطبهای مغناطیسی، این آهنرباها چرخیده و سطح مایع را نمایش می دهند. هنگامی که شناور بالا می رود ، رنگ غلطک از سفید به قرمز تغییر می کند و هنگامی که پایین می رود ، رنگ آن به سفید برمی گردد.

محصول مرتبطی که ما پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید : مخزن تحت فشار

بر روی لول گیج مغناطیسی سنسورهایی نصب می گردند  که می توانند فرمان های لازم مانند START و STOP کردن الکتروپمپ های تغذیۀ مخزن جهت کنترل سطح مایع را توسط پانل الکتریکی مربوطه مستقیماً به تابلوهای اصلی برق ارسال نمود

همچنین می توان با نصب لول ترانسمیتر بر روی این دستگاه، سطح سیال را در محل هایی جداگانه مشاهده و مانیتورینگ نمود.

کاربرد لول گیج مغناطیسی

  • مخازن آب
  • مخازن شیمیایی
  • مخازن اسید
  • مخازن آب گرم
  • دیگ های آب گرم و بخار
  • تانک های سوخت
  • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
  • صنایع غذایی

لول گیج مغناطیسی با متریال استنلس استیل  SS304  و SS316  و همچنین متریال PP پلی پروپیلن و  PVC  قابل ارائه میباشد

کاربرد لول گیج مغناطیسی

لول گیج های مغناطیسی همچنین جهت نمایش محدوده بین دو سیال با دانسیته متفاوت مانند نفت و آب استفاده می شود. در این نوع، لول گیج شناور ساخته شده برای لول گیج مغناطیسی بگونه ای طراحی میگردد که در سیال نفتی غرق و بر روی آب شناور گردد

لول گیج مغناطیسی

قطعات یک دستگاه لول گیج مغناطیسی

لول مغناطیسی

2021:01:09
نوسازی
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70