دستگاه ضدعفونی هوا - خانه ، بیمارستانی و سطوح

دستگاه ضدعفونی هوا - خانه ، بیمارستانی و سطوح

امروزه با افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی، آلودگی های محیطی و هوای آلوده به شدت افزایش یافته است و مشکلات زیادی برای انسان ها به وجود آورده است. هوای کثیف و آلوده عامل اصلی بسیاری از ناراحتی ها و بیماری ها مانند مشکلات تنفسی و ریوی، مشکلات قلبی عروقی، فشار خون، مشکلات گوارشی، بی خوابی، سقط جنین، مشکلات پوستی، سردرد و سرگیجه می باشد. هوای محیط های بسته 10 برابر آلوده تر و سنگین تر از محیط های باز می باشد و به تهویه شدن و ضدعفونی شدن بیشتر نیازمند است. 

با توجه به پیش بینی ما که حدس می زنیم شما در مورد ازن ژنراتور اطلاعات کمی داشته باشید پیش نهاد می نمائیم ابتدا به مطالعه صفحه ازن ژنراتور بپردازید.

استریل کردن و ضدعفونی کردن به فرآیندی گفته می شود که طی آن تمامی میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها، میکروب ها، ویروس ها، قارچ ها، کپک ها و جلبک ها از بین می روند. به طور کلی وقتی برای از بین بردن تمام عوامل بیماری ‌زا و غیر بیماری ‌زا اقدام به کاری می کنیم، عملیات ضدعفونی و یا استریل را انجام داده ایم. ضدعفونی و استریل کردن هم برای هوا، هم محیط، هم سطوح، هم خانه و هم وسایل و تجهیزات مختلف کاربرد دارد و هدف آن جلوگیری کردن از انتقال عفونت و بیماری و همچنین از بین بردن بوی بد و هوای آلوده می باشد.

ضدعفونی کردن و استریل کردن هوا و محیط یا با استفاده از موادی مانند الکل، هیپوکلریت سدیم و پوویودین یددار صورت می گیرد یا با استفاده از دستگاه ها و روش هایی مانند گرمای‌ خشک، گرمای ‌مرطوب، روش شیمیایی، ازن، رادیواکتیو، اتوکلاو پلاسما، اتوکلاو اتیلن اکساید و فیلتراسیون انجام می شود.

در این روزهای درگیر با ویروس کرونا، استریل تجهیزات خانه و ضدعفونی هوای خانه از اهمیت بالایی برخوردار است و اکثر افراد درگیر فرآیند استریل و ضدعفونی کردن شده اند. دستگاه های ضدعفونی هوا و استریل محیط از آخرین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند و هوا و محیط را پاک و تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و میکروب می نمایند.

دستگاه ضد عفونی هوا

روش های مختلف ضدعفونی هوا، محیط و تجهیزات

به طور کلی ضدعفونی کردن و استریل کردن محیط داخلی، هوا، سطوح و تجهیزات خانه به 4 روش انجام می شود.

روش حرارتی

در روش حرارتی ضد عفونی محیط، دستگاه ‌هایی مانند اتوکلاو و فور مورد استفاده قرار می گیرند که این دستگاه ها از گرما و فشار بخار آب برای کشتن میکروارگانیسم ها و دیگر عوامل انتقال دهنده بیماری و عفونت استفاده می کنند. این روش خود دارای 2 روش گرمای‌ خشک و گرمای ‌مرطوب است. از روش گرمای خشک بیشتر برای استریل و ضدعفونی کردن تجهیزات و لوازم شیشه ‌ای و فلزی مانند پنس، آنس، ارلن و لوله آزمایش استفاده می شود. در روش گرمای ‌مرطوب از گرما و رطوبت برای استریل کردن استفاده می شود. جوشاندن، تندالیزاسیون و پاستوریزه‌کردن از متداول ترین و رایج ترین راه های استریل و ضدعفونی کردن تجهیزات و لوازم در روش گرمای مرطوب هستند.

دستگاه فور با تولید حرارت خشک بعد از 2 ساعت تجهیزات و لوازم را استریل می کند و به نوعی به روش گرمای خشک عمل می نماید. دستگاه استریل تجهیزات فور برای استریل کردن پالت ‌های شیشه‌ ای، لوله ‌های آزمایش، پیپت ‌ها، ابزارهای جراحی تیز و ظریف، سرنگ های شیشه ‌ای، سر سوزن، لوازم دندانپزشکی کاربرد دارد و باعث زنگ زدگی، کند شدن و خوردگی وسایل و لوازم نمی شود. لوازمی مانند ژل، پودر و پارافین را که نمی توان با استفاده از گرما استریل و ضدعفونی کرد، با استفاده از این دستگاه استریل می کنند.

روش پرتودهی

در روش پرتودهی برای ضدعفونی هوا و استریل محیط از تابش پرتو ایکس، پرتو گاما، پرتو فرابنفش و ازن استفاده می شود. متداول ترین و پرمصرف ترین روش پرتودهی، استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده هوا با ازن که به آن دستگاه استریل ازن نیز گفته می شود، می باشد. این دستگاه ازن مضر موجود در هوا را از بین می برد و گاز ازن مفید تولید می کند. دستگاه ضدعفونی هوا با استفاده از ازن کیفیت هوا را بالا می برد و هوایی سالم، باکیفیت و مطبوع به شما تحویل می دهد. با استفاده از دستگاه استریل محیط علاوه بر تصفیه و ضدعفونی هوای خانه، می توان فضایی امن همراه با هوایی تمیز و مناسب برای خانواده خود فراهم کرد.

دستگاه یو وی (UV) که با تکنولوژی پرتو فرابنفش کار می کند و دارای لامپ های UV می باشد، توانایی نابود کردن و از بین بردن هر نوع ویروس، میکروب و باکتری را دارد. فقط کافی است پرتو فرابنفش به سطح یا وسیله مورد نظر برخورد کند تا تمام میکروب ها و آلودگی های موجود روی آن را از بین ببرد. از این دستگاه استریل می توان در هرجایی استفاده کرد و هر وسیله و سطحی را با آن ضدعفونی نمود.

روش شیمیایی

در روش شیمیایی از مواد ضدعفونی‌کننده مانند آب اکسیژنه، هالوژن‌ها و الکل ها استفاده می شود و با انجام واکنش‌ های شیمیایی مانند رادیکال های آزاد فرآیند استریل کردن صورت می گیرد. از این روش بیشتر برای تجهیزاتی استفاده می شود که نمی توان آنها را با حرارت و گرما استریل کرد. مواد شیمیایی در غلظت های مختلف توانایی این را دارند که همه ی میکروارگانیسم ها و میکروب ها را نابود کنند.

غلظت ماده شیمیایی، ساختار شیمیایی ماده، مدت زمانی که ماده شیمیایی در برابر میکروارگانیسم ها یا اشیای آلوده قرار می‌گیرد، تعداد و نوع میکروب ها و باکتری ها در اثرگذاری و موثر بودن ماده شیمیایی ضدعفونی کننده تاثیر دارند.

روش فیلتراسیون

روش فیلتراسیون بیشتر برای استریل کردن مواد و مایعاتی مورد استفاده قرار می گیرد که ساختار آنها طی فرآیند استریل کردن تغییر می کنند. این روش به این صورت است که مایع ها از فیلترهای ریزبافت و دارای منافذ بسیار کوچک عبور داده می شوند و استریل می گردند. عمدتا باکتری ها و میکروب ها از منافذ فیلتر و صافی بزرگتر هستند، به همین دلیل روی فیلتر باقی می ‌مانند.

غشای فیلتر معمولا از جنس پلاستیک یا سلولز می باشد و در آن سوراخ ‌های بسیار ریزی وجود دارد. وجود این سوراخ های بسیار ریز باعث می شود باکتری ها و میکروارگانیسم ها از فیلتر عبور نکنند و مایع و مواد مورد نظر استریل شوند. البته بهتر است بدانید در عملیات فیلتراسیون ویروس ها از فیلتر عبور می کنند و این فرآیند نمی تواند برای از بین بردن ویروس ها خیلی مفید باشد.

برای استریل تجهیزات خانه و لوازمی مانند وسایل پارچه ‌ای، وسایل لعابی و وسایل پلاستیکی از روش های گفته شده در بالا نیز استفاده می شود. برای استریل وسایل پارچه ‌ای از روش حرارتی و دستگاه اتوکلاو استفاده می گردد. وسایل لعابی به این دلیل که در دستگاه فور آسیب می بینند، بهتر است در دستگاه اتوکلاو قرار بگیرند. وسایل پلاستیکی را نمی توان جوشاند و حرارت داد، به همین دلیل بهتر است برای استریل کردن آنها از محلول های ضدعفونی کننده استفاده کرد. درب وسایل پلاستیکی را محکم ببندید و سپس در محلول ضدعفونی کننده 1 به 40 ترکیب شده با آب (منظور این است که 40 پیمانه آب و 1 پیمانه محلول ضدعفونی کننده را با هم ترکیب کنید)، قرار دهید. بعد از چند ساعت وسیله را خارج کنید و خوب خشک نمایید.

ویژگی های دستگاه ضدعفونی هوا ازن

به طور کلی دستگاه های استریل محیط و ضدعفونی هوا دارای ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که باعث کاهش هزینه ها، اثرات زیست محیطی و خطرات احتمالی می شوند و کیفیت هوا و محیط را بالا می برند. این خصوصیات و ویژگی ها عبارتند از:

- پوشش دهی بالایی دارند.

- باعث آلوده شدن محیط زیست و آسیب به لایه ازن نمی شوند.

- قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارند.

- کم مصرف هستند و با برق شهری کار می کنند.

- در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین تاثیر را می گذارند.

- برای انسان و حیوان بی خطر و ایمن هستند.

- حساسیت و مشکل تنفسی ایجاد نمی کنند.

- بر انواع و اقسام میکروارگانیسم‌ ها مانند ویروس ها، قارچ ها، میکروب ها، باکتری ها و اسپورها تاثیر گذار هستند.

- از ابتلا به بیماری های فصلی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی و بروز حساسیت جلوگیری می کنند.

- از 70 مترمربع تا 1800 مترمربع را پوشش می دهند و هوا را تهویه و ضدعفونی می کنند.

- با استاندارد های استریل محیطی متناسب هستند.

- استحکام و دوام بالایی دارند.

- دارای مدل ها و ظرفیت های متنوعی می باشند و مشتری حق انتخاب دارد.

- نصب و راه اندازی آسانی دارند.

- برخی از این دستگاه های ضدعفونی هوا و استریل محیط دارای صفحه نمایش تایمردار و ریموت کنترل می باشند.

- قابل حمل و جا به جایی هستند.

دستگاه ضد عفونی محیط

مزایای استفاده از دستگاه ضدعفونی هوا برای کرونا

به علت افزایش آلودگی هوا، وجود ذرات و گرد و غبار نیز به همان نسبت افزایش یافته است. این ذرات و گرد و غبار به مرور وارد هوای خانه و دیگر محیط های داخلی می شود و مشکلات زیادی برای انسان به وجود می آورد. در زیر به مزایای استفاده از دستگاه های ضدعفونی کننده هوا و استریل محیط اشاره کرده ایم.

- ذرات معلق موجود در هوا که اصلی ترین و خطرناک ترین عامل برای سلامت انسان و دستگاه تنفس او هستند، از بین می روند.

- مشکلات تنفسی کاهش پیدا می کنند.

- باکتری های آلرژی زا و حساسیت زا از بین می روند.

- تمامی ویروس های موجود در هوای خانه و محیط نابود می شوند.

- بوهای زائد در محیط خانه و محل کار از بین می روند.

- تمامی گازهای خطرناک و سمی و دود سیگار جذب می شوند.

کاربردهای دستگاه ضدعفونی کننده هوا با ازن

دستگاه های استریل محیط و ضدعفونی هوا کاربردهای فراوانی دارند و در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. این کاربردها و مصارف عبارتند از:

- محیط های بیمارستانی، اتاق های عمل، بخش های عمومی و آی سی یو

- درمانگاه ها و کلینیک ها

- محل کار

- منازل

- آزمایشگاه ها

- مهد کودک ها

- مدارس

- مراکز آموزشی و دانشگاه ها

- پادگان ها

- بانک ها

- پاساژها و مراکز خرید

- خوابگاه ها و پانسیون ها

- سالن های ورزشی

- آرایشگاه ها

- سالن های تولید و نگهداری مواد غذایی

- مراکز صنعتی

- صنایع غذایی و لبنی

- مراکز نگهداری دام و طیور

- کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی

- مناسب و قابل استفاده برای بیماران دارای مشکل قلبی، تنفسی و ریوی

- افراد مبتلا به فشار خون

- خانم های باردار

قیمت دستگاه ضد عفونی هوا

ضدعفونی هوای خانه با ازن

ازن می تواند باعث ایجاد سرفه و التهاب مجراهای تنفسی شود و عملکرد ریه را با مشکل روبرو کند و به بافت ریه آسیب برساند زیرا خیلی راحت و سریع با مواد خارج از بدن ترکیب می شود و واکنش می دهد. کودکان، سالمندان و افراد مبتلا به آسم اگر در معرض ازن مضر قرار داشته باشند، دچار مشکل می شوند و سلامتی شان به خطر می افتد. به همین دلیل باید حتما ازن مضر از بین برود و ازن مفید تولید شود.

دستگاه ضدعفونی هوای خانه با ازن که به آن دستگاه ازن ژنراتور (ازن ژنراتور خانگی) نیز گفته می شود، با جداسازی مولکول های اکسیژن، ازن تولید می کند. این دستگاه مولکول جدا شده را به دیگر مولکول های اکسیژن موجود در هوا وصل می کند و ازن تشکیل می شود. این دستگاه تولید ازن را از دو طریق انجام می دهد: تخلیه الکتریکی و تشعشعات ماوراء بنفش.

دستگاه ضدعفونی هوای خانه با ازن عمداً گاز ازن مفید تولید می کند. این دستگاه، ازن مضر موجود در هوای خانه و محیط اطراف را که بر اثر واکنش با سایر گازها و مواد به وجود آمده است، از بین می برد و ازن مفید تولید می کند. این دستگاه کاربردی و مفید همچنین می تواند بیشتر بوهای موجود در محیط منزل، کارگاه، کارخانه و محیط کار را از هوا خارج کند و از بین ببرد.

مزایا و ویژگی های دستگاه ازن ژنراتور ضدعفونی هوا

دستگاه ضدعفونی هوای خانه با ازن یا همان ازن ژنراتور خانگی، دارای ویژگی ها و مزایایی می باشد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

- دارای کیفیت بسیار بالایی است.

- نصب و کاربری راحتی دارد.

- فضای کمی را اشغال می کند.

- مقاوم و مستحکم است.

- اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

- خیلی سریع و در کوتاهترین زمان ممکن مولکول های اکسیژن را تجزیه می کند.

- نیازی به تعویض زود به زود فیلترهای آن نیست.

- کاملا برای محیط زیست بی خطر می باشد.

- باعث ایجاد حساسیت و آلرژی در افراد نمی شود.

- بیماری های واگیردار تنفسی را انتقال نمی دهد.

- میگرن و سردردهای ناشی از آلودگی هوا را کم می کند.

کاربردهای دستگاه ازن ساز ضدعفونی هوا

ازن ژنراتور یا دستگاه ضدعفونی کننده هوا با ازن، مصارف و کاربردهای فراوانی دارد زیرا به شدت مفید و موثر است. در زیر به چند نمونه از کاربردهای این دستگاه پرطرفدار اشاره کرده ایم.

- برای ضدعفونی کردن هوای منازل، مجتمع ها، ساختمان های بزرگ، پاساژها، رستوران ها و هتل ها استفاده می شود.

- در ضدعفونی و تصفیه آب استخرها، آکواریوم ها و استخرهای پرورش ماهی نقشی کلیدی دارد.

- فاضلاب ها و آب های مورد استفاده در کشاورزی را تصفیه و ضدعفونی می کند.

- برای ضدعفونی محیط مرغداری ها و دامداری ها استفاده می گردد.

- برای ضدعفونی هوای محیط های نگهداری حیوانات و پت شاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

- برای تهویه مناسب هوا در مدرسه ها و آموزشگاه ها استفاده می شود.

دستگاه استریل کردن تجهیزات

دستگاه پلاسمای سرد ضدعفونی کننده هوا

پلاسمای سرد که به آن کلد پلاسما نیز گفته می شود، یک روش جدید برای ضدعفونی کردن محیط و هوا می باشد. با این روش تمامی میکروارگانیسم ها و آلودگی های موجود در محیط، هوا، سطوح و مواد از بین می روند. پلاسمای سرد یک نوع گاز است که در دمای پایین و دمای اتاق تولید می شود و راه حلی ایمن و نوین برای استریل کردن و ضدعفونی هوا، سطوح و محیط های مختلف است. پلاسمای سرد خاصیت گندزدایی بالایی دارد و ضدعفونی کننده ای قوی می باشد و به 2 روش عمده ارسال الکترون ها و تخلیه الکتریکی تولید می شود.

اوزون ژنراتور کلد پلاسما به بدن انسان و بافت های درونی آن آسیب نمی رساند و می تواند تمامی میکروارگانیسم های موجود و در حال رشد نظیر میکروب ها، ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها را از بین ببرد. فرآیند تولید ازن در روش پلاسمای سرد و روش ازن ژنراتور به شدت شبیه به هم می باشد، به همین دلیل به این روش دستگاه اوزون ساز پلاسما یا ازن ژنراتور پلاسما نیز گفته می شود.

امروزه به دلیل افزایش جمعیت، صنعتی شدن شهرها و افزایش آلودگی، درخواست برای دستگاه های تهویه و ضدعفونی هوا و محیط به شدت بالا رفته است. از آنجایی که ازن ژنراتور پلاسما و پلاسمای سرد از جدیدترین و نوین ترین روش های ضدعفونی، استریل و تهویه می باشد، تقاضا برای استفاده از آن نیز افزایش یافته است. کشورهای چین و هند در آسیا از تولید کننده های این دستگاه کاربردی و مفید هستند و کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایالات متحده و کانادا جدیدا پا به عرصه تولید ازن ژنراتور پلاسما گذاشته اند.

ویژگی ها و خصوصیات پلاسمای سرد

کلد پلاسما دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد و به دلیل همین خصوصیات و ویژگی ها به روشی سریع و پرطرفدار برای تولید ازن و ضدعفونی محیط تبدیل شده است. این ویژگی ها عبارتند از:

- اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

- برای محیط زیست بی خطر و ایمن است.

- در دما و فشارهای مختلف فرآیند ضدعفونی و استریل را انجام می دهد.

- دمایی نزدیک به دمای اتاق دارد.

- هم برای ضدعفونی محیط، هم برای ضدعفونی هوای خانه و هم برای استریل تجهیزات خانه و سطوح کاربرد دارد.

- تمامی عوامل بیماری زا و حساسیت زای موجود در هوا را از بین می برد.

- هوای داخل ماشین، هوای بیمارستان ها، اتاق های پرو لباس، پارکینگ های عمومی، فروشگاه ها، منازل و ادارات را تصفیه و ضدعفونی می کند و هرگونه آلودگی را از بین می برد.

- عملکردی سریع دارد.

- مفید ترین، به صرفه ترین و بهترین سیستم استریل و ضدعفونی هوا و محیط به شمار می آید.

از مهم ترین کاربردهای کلد پلاسما و دستگاه اوزون ساز پلاسما می توان به صنایع پزشکی، صنایع دندانپزشکی، صنایع کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع نساجی، صنعت کاغذ، صنعت بسته بندی و پلاستیک، تصفیه آب، تصفیه هوا، صنعت دخانیات، تجهیزات آزمایشگاهی، داروسازی، مرغداری ها، دامداری ها، هتل ها، بیمارستان ها، اماکن عمومی و برج های خنک کننده اشاره کرد.

موارد مهم هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا با اوزون ساز پلاسما

هنگامی که از دستگاه اوزون ساز پلاسما برای ضدعفونی محیط و هوای خانه استفاده می کنید، باید نکات و مواردی را رعایت کنید.

- دستگاه را در منزل و محیط در نقطه ای بالاتر از سطح زمین قرار دهید.

- اگر محیط کار یا خانه شما پر رفت و آمد و شلوغ است، دستگاه را به طور مرتب روشن بگذارید.

- دستگاه را نزدیک کودکان، سالمندان و افراد دارای تنگی نفس و آسم قرار ندهید.

- مستقیم جلوی خروجی دستگاه قرار نگیرید.

نکات مهم هنگام استریل تجهیزات خانه

برای استریل تجهیزات خانه به مواد شیمیایی و ماده های ضدعفونی کننده نیاز است. از محلول های شیمیایی و ضدعفونی کننده می‌توانید برای ضدعفونی کردن کف، کابینت ها، دیوارها، آسانسور، پارکینگ و هر جای دیگری استفاده کنید. بعد از تهیه ماده ضدعفونی کننده، باید یک سری نکات را رعایت کنید تا تجهیزات و وسایل و سطوح مورد نظرتان به بهترین شکل ممکن تمیز و عاری از هرگونه آلودگی شوند.

- بهتر است قبل از شروع فرآیند استریل و ضدعفونی کردن، وسیله یا سطح مورد نظر را تمیز کنید تا ماده ضدعفونی کننده به ‌خوبی روی آن بنشیند و ویروس ‌ها و آلودگی ها را نابود کند.

- در زمان انجام فرآیند ضدعفونی و استریل و حداقل تا یک ساعت بعد، بهتر است کودکان، سالمندان و افرادی که حساسیت‌ های شدید تنفسی دارند، در محیط استریل شده حضور نداشته باشند.

- هنگام ضدعفونی کردن و تا یک ساعت بعد از آن، از حضور حیوانات خانگی در محیط جلوگیری کنید.

- بهتر است میزان استفاده از محلول های شیمیایی و ضدعفونی کننده را بدانید و به اندازه از آنها استفاده کنید.

- هنگام کار درها و پنجره ها را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد.

- بهتر است که مواد ضدعفونی کننده با پوست شما تماس مستقیم نداشته باشند زیرا باعث حساسیت پوستی و در مواردی سوختگی می شوند.

- به هیچ عنوان مواد شیمیایی ضدعفونی کننده را با هم ترکیب و مخلوط نکنید.

- حدالامکان هنگام ضدعفونی و استریل کردن از ماسک، دستکش و دستمال مخصوص استفاده کنید.

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه استریل محیط و ضدعفونی هوای خانه

هنگام استفاده از دستگاه استریل محیط و ضدعفونی هوای خانه باید حتما به یک سری نکات توجه کنید.

- حتما به زمان تعویض فیلترهای آن توجه نمایید. بهترین زمان برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه هوا اوایل آذر ماه هر سال می باشد زیرا ابتدای آذر ماه هوا سرد می شود و پدیده وارونگی اتفاق می افتد.

- هنگام استفاده از دستگاه تصفیه و ضدعفونی هوا دقت کنید که حتما همه درب ها و پنجره ها بسته باشند و سعی کنید حتما از پنجره های بدون درز استفاده کنید.

- در محیط آشپزخانه ها همیشه ذرات چربی و بوی غذا وجود دارد، بنابراین بهتر است دستگاه ضدعفونی هوا را در مجاورت آشپرخانه قرار ندهید زیرا ذرات چربی باعث مسدود شدن منافذ فیلترهای دستگاه تصفیه شما می شوند.

قیمت دستگاه ضد عفونی کننده محیط

خرید و قیمت دستگاه ضدعفونی هوا و محیط

در تعیین قیمت دستگاه ضدعفونی هوا و دستگاه استریل محیط، عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند از جمله ظرفیت دستگاه، جنس دستگاه، مدل و کشور سازنده آن. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند و دارای مدل های خانگی، پزشکی و صنعتی می باشند که هر یک کاربردهای خاص خود را دارد.

شما باید ابتدا محیطی که می خواهید هوای آن را ضدعفونی و تهویه کنید، مشخص نمایید. سپس با توجه به متراژ محیط مورد نظر و کاربری آن، دستگاه مناسب را انتخاب نمایید. به طور مثال دستگاهی که برای ضدعفونی کردن هوای یک کارخانه یا کارگاه نیاز است از نظر جنس، ابعاد، ظرفیت و قیمت با دستگاه ضدعفونی هوای خانه فرق دارد. یا قیمت دستگاهی که جنس استیل دارد با قیمت دیگر دستگاه های فلزی متفاوت است و گران تر می باشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد دستگاه های ضدعفونی هوا و ضدعفونی محیط و قیمت آنها و همچنین ثبت سفارش خود با مشاوران و کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

امروزه به دلیل آلودگی شدید هوا و وجود ویروس کرونا، ضدعفونی محیط، ضدعفونی هوای خانه و استریل تجهیزات خانه به شدت مورد توجه همه قرار گرفته است و همه افراد به دنبال روش ها و دستگاه هایی برای ضدعفونی کردن هوا، محیط و سطوح هستند. به خصوص اینکه هوا در محیط های بسته آلوده تر می باشد و نیاز بیشتری به تصفیه و ضدعفونی شدن دارد. روش ها و دستگاه های زیادی برای این کار وجود دارد که به طور مفصل در این مقاله در موردشان صحبت کرده ایم.

دستگاه های ضدعفونی هوا و دستگاه های استریل محیط تمامی آلودگی ها، میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، جلبک ها، ذرات معلق، گرد و غبار و بوهای زائد را از بین می برند و هوا و محیطی بسیار تمیز، باکیفیت و عاری از هرگونه آلودگی و میکروارگانیسم به شما تحویل می دهند. برای استریل و ضدعفونی کردن سطوح هم به مواد شیمیایی و محلول های ضدعفونی کننده نیاز است که در مورد آنها نیز در بالا به طور مفصل صحبت شده است.

تفاوت دستگاه تصفیه هوا و دستگاه ضد عفونی هوا

دستگاه تصفیه هوا از طریق فیلتر و انواع فیلترهای نانو هوا رو از داخل خودشون عبور میدن و انواع گرد و خاک و ذرات معلق رو تصفیه میکنن و درصد هوای سالمی که ایجاد میکنند نسبت به ضدعفونی کننده ها کمتر میباشد؛چون مهمترین قسمتی که تصفیه کننده های هوا میتونن تاثیر بذارن ذرات معلق مانند گردو خاک و آلودگی و با چشم دیده میشوند بوده و تاثیر خاصی روی بار میکروبی و ویروسی یا باکتریایی هوا ندارند اما دستگاه ضدعفونی کننده هوا از طریق اشعه یو وی یا ازن یا یون منفی و یا سایر مکانیسم ها، انواع باکتریها ویروسها یا میکروارگانیسم های موجود در هوا رو از بین خواهد برد و درصد هوای سالم که بوجود می آید بسیار بالا بوده و هوای تمیز و پاک در اختیار استفاده کننده نهایی قرار خواهند داد.

محصول مرتبط : دستگاه اوزون ساز

2020:11:26
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57