پکینگ مدیا - قیمت پکینگ مدیا تصفیه خانه فاضلاب

پکینگ مدیا - قیمت پکینگ مدیا تصفیه خانه فاضلاب

 پکینگ مدیا چیست؟ پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب وسیله ای است که به شکل ورقه بلوک یا قطعاتی از جنس پی وی سی یا پی پی می سازند. این قطعات مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی همانند الکل، اسید، چربی، روغن و گریس دارند.

پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب در کاربردهای صنعتی به دو نوع پکینگ ثابت و پکینگ معلق تقسیم می شوند. استفاده ی عمده این پکینگ ها در صنعت آب و فاضلاب و پتروشیمی به عنوان تصفیه کننده و تهویه کننده است.

طراحی خاصی که در ساخت و تولید قطعات پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب به کار برده می ‌شود موجب شده تا بیشترین تماس سطحی را در حجمی به نسبت کوچک داشته باشند.

 کاربرد های پکینگ مدیا ثابت در صنعت آب و فاضلاب

در صنعت تصفیه فاضلاب استفاده از پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب برای افزایش کاردهی مخازن بیولوژیکی استفاده می شود. با استفاده از این پکینگ مدیا ثابت ابعاد مخزن بیولوژیکی کمتر می شود و در مقابل، راندمان مخازن تصفیه بیولوژیکی افزایش می یابد.

این پکینگ ها با حذف نیترات از آب  آن را تصفیه کرده و تبدیل به آب شرب می کنند، عمل تصفیه در این پکینگ ها به روش بیولوژیکی انجام می‌گیرد.

این پکینگ ها در حوضچه های پرورش ماهی به عنوان تصفیه کننده عمل می کنند و با حذف آمونیاک از آب حوضچه پرورش ماهی سلامت و ظرفیت استخر پرورش ماهی را افزایش می‌دهند.

از پکینگ های مدیا در برج هایی که مایع و گاز با هم در تماس هستند و برج گاز زدایی و برج خنک کننده استفاده می شود.

پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب از جنس pvc یا pp در کاربردهای مختلفی برای صنعت تصفیه فاضلاب به کار گرفته می شوند در جایی که نیاز به سطح تماسی بالا باشد این پکینگ ها با نام saff و در تصفیه خانه فاضلاب کارخانجات نوشیدنی به عنوان فیلترهای چکنده استفاده می شود.

 پکینگ مدیا

پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب

 در تصفیه بی هوازی، پکینگ ها به عنوان فیلم ثابت به کار گرفته می‌شوند و در فیلترهای تماسی بی هوازی کاربرد دارند. مزیت استفاده از پکینگ مدیا این است که سطح تماس بسیار زیادی برای تصفیه هوا، گاز یا مایع دارد و از مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و فرسودگی برخوردار است. این پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب ساختار ساده ای دارند و نصب آن ها ساده بوده وسریع انجام می شود.

سیستم های هوازی و بی هوازی با استفاده از فرآیند رشد چسبیده و با تثبیت میکروارگانیسم ها روی پکینگ و تشکیل بیو فیلم، تعداد میکرو ارگانیسم های به صورت چسبیده و به صورت معلق در آنها افزایش پیدا می‌کند. این امر موجب کاهش ابعاد مخازن و افزایش راندمان تصفیه آنها می شود.

ویژگی اصلی پکینگ ها، افزایش سطح نسبت به حجم در آن ها است که با افزایش ظرفیت و راندمان تصفیه در راکتور های بیولوژیک موجب می‌شوند تا مقاومت فرآیند نسبت به شوک عالی، شوک هیدرولیکی و شوک های سمی افزایش پیدا کند.

از دیگر مزایای پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب وزن بسیار سبک و مقاومت بسیار بالاست. این قطعات استحکام و انعطاف پذیری زیادی دارند و در محیط های اسیدی و قلیایی مقاوم هستند و دیر  فرسوده می‌شوند، به علت وجود تخلخل در طراحی پکینگ ها، افت فشار بسیار ناچیزی در آن ها ایجاد می شود.

استفاده از پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب در صنایع آب و فاضلاب موجب می گردد تا راندمان و ظرفیت تصفیه خانه ها ارتقاء یابد و فرآیندهای تصفیه فاضلاب بهتر و سریعتر انجام شود.

در فرآیند حذف چربی و شناور سازی آن استفاده از پکینگ مدیا موجب افزایش سرعت جداسازی این ذرات چربی می گردد.

این پکینگ های حذف کننده چربی در فرآیند تصفیه آب CPI نام دارند. در فرآیندهای ته ‌نشینی پکینگ های مدیا سبب تسریع در فرآیند زلال سازی و ته نشینی ذرات معلق آب می گردند. این نوع صفحات پکینگ، صفحه لاملا نام گرفته است.

 پکینگ فاضلاب

کاربرد پکینگ مدیا های شناور ( معلق )

در فرآیند MBBR که از روش ‌های نوین تصفیه آب و فاضلاب می باشد، تصفیه ی لجن فعال انجام و به بهترین نحو پاکسازی می شود. فرآیند MBBR شباهت بسیار زیادی به روش فرایند هوادهی به صورت گسترده دارد.

چیزی که فرآیند MBBR  را از سایر روش های تصفیه آب و فاضلاب به صورت هوادهی متمایز می کند، استفاده از پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب در مخازن هوادهی می باشد. ورق های پکینگ مدیا با ایجاد بستری برای رشد بیولوژیکی موجب پاکسازی آب می گردند.

استفاده از پکینگ مدیا های شناور موجب افزایش سطح تماس با آب در مخازن هوادهی می گردد و این امر نه تنها باعث کاهش حجم مخازن هوادهی می ‌شود بلکه به کاهش هزینه های ساخت پکیج و نصب سریع و آسان آن کمک می کند. ارتقا راندمان و ارتقا فرآیند تصفیه به صورت گسترده یکی از مهم ترین ویژگی های این پکیج های شناور است.

 پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب ساخته شده در کشور دارای قابلیت رشد میکرو ارگانیسم بالایی، به صورت گسترده می باشد. این قطعات با کیفیت می ‌توانند به راحتی از نمونه‌ های خارجی خود پیشی بگیرند. جنس این پکینگ های مدیا PP و PVC بوده و از بهترین مواد اولیه در ساخت آن ها استفاده می شود.

از ویژگی های مهم پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب مقاومت در برابر ضربه، فرسودگی و نور ماورا بنفش است زیرا نور ماورا بنفش یکی از عوامل مهم در از بین رفتن پکینگ مدیا می باشد و مقاومت در برابر نور ماورا بنفش در آنها بسیار مهم است. پکینگ های شناور دارای قابلیت خودپالایی بوده و قابل شستشو می باشند.

 در فرآیند حذف مواد آلی تصفیه فاضلاب ها از طریق دیفیوزرهای  مخازن هوادهی به اب تزریق شده و موجب پاکسازی آن می‌گردد. در کنار این عملیات استفاده از پکینگ های مدیای شناور موجب ارتقای فرآیند تصفیه می گردد. رشد میکرو ارگانیسم ها در پکینگ مدیاها موجب می گردد تصفیه آب به خوبی انجام گردد و سطح تماس پکیج های هوادهی با فاضلاب و آلودگی های بیشتر گردد و در عین حال اندازه پکیج های مخازن هوادهی کاهش می یابد.

 پکینگ مدیا

از کاربرد های پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب معلق اصلاح سیستم های تصفیه آب و فاضلاب است که این امر با کمترین هزینه و بدون ساخت مکان های جدید میسر می شود. در تصفیه خانه های بهداشتی و صنعتی این پکینگ های معلق، بستری اشباع کننده هستند.

 پکینگ‌ مدیا های شناور تصفیه فاضلاب از تنوع بسیاری در ظرفیت های ویژه و مختلف برخوردار می‌ باشد. این قابلیت موجب افزایش بازدهی تصفیه خانه در عین این است که حجم تصفیه‌خانه ‌ها کاهش می یابد.

 مزایای پکینگ مدیا شناور

در فرآیند تولید این پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده می شود، دارای قابلیت رشد میکروارگانیسم ها به صورت بسیار بالا بر روی خود را دارند، قابلیت خود پالایی و خود تمیز شوندگی دارند،

این قطعات با اینکه در معرض آلودگی هستند به شستشو یا تعویض نیاز پیدا نمی کنند و دچار گرفتگی نمی شوند،  این نوع پکینگ های مدیا مقاومت بالایی در برابر سایش دارند و در برابر نور خورشید و اشعه ماورابنفش آن فرسوده نمی شوند، کیفیت این قطعات با نمونه های خارجی برابری می کند حتی گاهی از آن ها پیشی می گیرد در حالیکه قیمت آن ها بسیار مناسب تر از نمونه خارجی می باشد، کیفیت مطلوب ساخت آنها و استفاده از جنس HDPE (که مقاوم در برابر سایش و ضربه است و با محیط زیست سازگاری دارد) در تولید آنها

این پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب با مقاومت در برابر فرسودگی و پوسیدگی، انواع میکروب و قارچ ها و اکثر مواد شیمیایی حل شونده به تصفیه هر چه بهتر فاضلاب کمک می کند و دارای UV تثبیت شده است.

 پگینگ

پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب

 قطعه ای مشابه پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب در برج خنک کننده با نام پکینگ کولینگ تاور وجود دارد که یک سطح انتقال گرمایی در برج خنك كننده ایجاد می کند. با استفاده از پکینگ ها در برج خنک کننده عملكرد انتقال حرارتی افزایش می یابد و در واقع کاربرد این پکینگ ها به عنوان برج خنك كن است.

با به کار بردن تعداد لازم از پکینگ ها، راندمان برج به شدت ارتقا می یابد. پكينگ ها به علت متخلخل بودن سطح تماس آب با هوا را افزایش می دهند و زمان خنک کردن برج را کاهش می دهند.

این پکینگ ها بسیار مقرون به صرفه بوده و در عین حال استفاده از آن ها هزینه ی چندانی در بر نمی گیرد. کاربرد های پکینگ برج خنک کن عبارتند از تصفیه آب، تولید آب داغ، تولید اکسیژن، رساندن به نقطه ی انجماد، در صنایع جذب و دفع و اصلاح مواد به کار گرفته می شود، در صنایع استخراج کاربرد دارند، به منظور خشک کردن و مخلوط کردن نیز استفاده می شود، همچنین در پرورش ماهی به منظور تصفیه آب و تصفیه بیولوژیکی استفاده می شود و موجب تصفیه گازهای گلخانه ای می گردد. همانند سایر پکینگ مدیا های دیگر این قطعه نیز از سطح تماس گسترده در حجمی کم برخوردار است.

 پکینگ مدیا تصفیه فاضلاب قطعاتی پر کاربرد در اکثر صنایع می باشند و بسته به کاربردشان و مکانی که باید به کار برده شوند، اشکال متنوع و مختلفی دارند و شما می توانید اطلاعات کامل را در مورد آن ها از فروشنده پکینگ مدیا کسب نمایید. مجموعه ی ما برای ارائه بهترین و کاملترین خدمات در زمینه انواع پکینگ های مدیا آماده خدمت رسانی به شما هموطنان گرامی می باشد.

 مطالعه بیشتر : پکیج تصفیه فاضلاب

 
2020:09:06
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57