دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی با معادل هایی همچون آب شیرین کن خانگی ، دستگاه RO خانگی ، سیستم تصفیه آب خانگی و پکیج تصفیه آب خانگی یکی از انواع آب شیرین کن هاست که توانایی دارد حداکثر 300 گالن در روز آب دارای املاح ، سختی و شور را تصفیه نموده و آبی صاف ، نرم و شیرین در اختیار خریدار قرار دهد . قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی از 1.3 میلیون تومان آغاز و تا 7 میلون تومان ادامه دارد .

در این پست از سایت ناب زیست بعنوان بزرگ ترین تامین کننده سیستم های تصفیه آب صنعتی بعد شرکت دیجی کالا و البته دارای قیمت هایی مناسب تر از دیجی کالا به معرفی این محصول پرداخته و از شما تقاضا داریم بهنگام خرید علاوه بر قیمت و کیفیت که قطعا برای تک تک ما مهم است به قسمت نظرات مشتریان در خصوص خدمات پس از فروش و سابقه ارائه گارانتی محصولات فروخته شده به مشتریان قبلی در پایین همین جدول مراجعه نمائید . 

همچنین مدریریت مجموعه خواهشمند است چنانچه از شرکت ناب زیست آب شیرین کن خانگی می خرید بعد از دریافت محصول و نصب ، رضایت و نظرات خود را از خدمات و کیفیت محصولات دریافتی در پایین همین برگه در اختیار ما قرار دهید تا بتوانیم ایرادات خود را برطرف نموده و در ادامه پاسخگوی بهتری برای هموطنان عزیزمان باشیم .

استفاده از آب پاک و زلال خواسته ی هر شخصی است ، آب شیرین کن خانگی با اتصال به سیستم آب خانه باعث تصفیه و پاکسازی آب خانه میشود .

انواع دستگاه آب شیرین کن خانگی

 • دستگاه آب شیرین کن 5 مرحله ای
 • دستگاه آب شیرین کن 6 مرحله ای: دارای یک ممبرال مینرال علاوه بر 5 مرحله ی دستگاه قبلی است.
 • دستگاه آب شیرین کن 7 مرحله ای:دارای یک ممبرال قلیایی علاوه بر 6 مرحله ی دستگاه قبلی است.
 • دستگاه آب شیرین کن 8 مرحله ای:دارای لامپ uv علاوه در مرحله 7 است.
 • دستگاه آب شیرین کن 9 مرحله ای: اکسیژن زنی به آب تصفیه شده در مرحله 9 این دستگاه انجام می شود.

اجزا سازنده آب شیرین کن

 • سوویچ فشار پایین یا لو پرشر
 • سوویچ فشار بالا یا های پرشر
 • شیر برقی
 • پمپ
 • مخزن ذخیره آب
 • فیلتر ممبران ها

دستگاه آب شیرین کن 5 مرحله ای

این دستگاه دارای سه مرحله پیش تصفیه است.مرحله اول فیلتر 100% الیافی است و کار آن گرفتن گل و لای آب و ذرات درشت معدنی است.مرحله دوم و سوم فیلتراسیون با فیلتر هایی از جنس کربن انجام میشود که کار اصلی این مراحل گرفتن کلر و بو طعم بد آب است.بعد از این مرحله آب وارد فیلتر ممبران می شود و سموم و رنگ های صنعتی و ذرات مایع مثل نیترات و نیتریت و مواد سرطان زا با دقت یک هزارم PPM است.مرحله 5 فیلتر پست کربن است که چون آب برای مدتی در مخزن ذخیره می شود و طعم و بوی اب عوض می شود در این مرحله اصلاح شود و بعد وارد ممبران های بعدی شود. مرحله 6 که در این دستگاه وجود ندارد ممبران مینرال است و در این فیلتر مینرال مواد معدنی مورد نیاز بدن مثل کلسیم منیزیوم پتاسیم سدیم به اب تصفیه شده اضافه می شود.مرحله 7 مربوط به ممبران قلیایی یا اصطلاحا ALKALINE FILTER  گفته می شود که اسیدیته اب تنظیم می شود و قلیایی می شود.مرحله 8 با استفاده از لامپ UV  اب به طور کامل ضد عفونی و استریل می شود. مرحله 9 اضافه کردن اکسیژن به آّب است.

دستگاه تصفبه آب خانگی

زمان تعویض ممبران ها

1- فیلتر شماره اول 100% الیاف طبیعی بین 2 الی 6 ماه یا هر زمانی که رنگ آن از سفید به نارنجی یا قهوه ای تغییر رنگ داد؛البته پیشنهاد ما این است تا نارنجی شدن این ممبران صبر نکنید چون باعث آسیب ممبران های بعدی می شود.

 • فیلتر شماره دوم و سوم بین 6 تا 8 ماه باید تعویض گردد.
 • فیلتر مرحله چهارم و مرحله ششم مینرال و پست کربن بین 12 الی 18 ماه بستگی به مقدار مصرف باید تعویض گردد.
 • فیلتر شماره هفتم آلکالاین بین 2 الی 3 سال باید تعویض گردد.
 • فیلتر یا لامپ یو وی مرحله 8 هرزمان بسوزد باید تعویض گردد.

انواع آلاینده های آب آشامیدنی

 • آلاینده های فیزیکی : رسوب و یا مواد آلی ناشی از فرسایش خاک معلق در آب دریاچه ها , رود خانه ها و نهرها  
 • آلاینده های شیمیایی : این آلاینده ها یا به طور طبیعی و یا توسط انسان به وجود می ایند.آلاینده هایی مانند :

نیتروژن ,بلیچ,نمک ها, آفت کش ها,فلزها و مواد سمی تولید شده توسط باکتری ها , انسان و یا دارو های حیوانی.

 • آلاینده های زیستی :ارگانیسم های موجود در آب مانند: باکتری ,ویروس, پروتوزا و انگل
 • آلاینده های رادیولوژی: مواد شیمیایی مانند : سزیم , پلوتنیوم و اورانیوم

انواع دستگاه تصفیه آب

درحال حاضر دو مدل از دستگاه های تصفیه آب در بازار عرضه می شوند, به نام دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون و اسمز معکوس.روش عملکرد این دو مدل متفاوت و بازدهی متفاوتی نیز دارند. دستگاه های تصفیه آب فیلتراسیون فقظ در موارد خاصی کاربرد دارند و توانایی حذف برخی آلاینده ها مانند انگل ها , سموم , نیترات و ... را ندارند.

روش دوم که با توجه به اسمش از طریق اسمز معکوس عمل میکند, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می شود.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

همانطور که ذکر کردیم, بهترین سیستم تصفیه , اسمز معکوس است. این روش از سال ها پیش مورد استفاده قرار می گرفته است و طریقه عملکردش نیز به صورت زیر است:

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای فیلتری تحت عنوان ممبران و یا غشای نیمه تراواست که آبی را که با فشار واردش می شود, به صورت پاک و بدون هیچ آلاینده ای رد می کند. این فیلتر دارای منافذ بسیار ریزی است که جلوی رد شدن آلاینده ها با اندازه های مختلف را می گیرد.

بهترین دستگاه تصفیه آب بایستی دارای شاخصه های زیر باشد:

 • مقرون به صرفه باشد.
 • تاثیر فوق العاده ای در حذف آلاینده ها داشته باشد.
 • از مواد اولیه مرغوبی تولید شده باشد.
 • فیلترهایش دارای دوام زیادی باشند.
 • به راحتی و سهولت نصب شود.
 • کاربرد راحتی داشته باشد.
 • مراقبت و محافظت از آن به سادگی صورت پذیرد.
 • قوی و سریع عمل کند.

اکثر دستگاه های آب شیرین کن خانگی ساخت کشور تایوان هستند که از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند و از برند های معتبر این کشور می توان به آکوالاین , آکوآ اسپرینگ, الترافیلتراسیون, سافت واتر و ایزی ول اشاره کرد.

 برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 دستگاه تصفیه آب خانگی

 • دستگاه تصفیه کننده آب آکوالاین مدل RO-Line800 دارای 8 مرحله است.
 • دستگاه تصفیه کننده آب آکوآسپرینگ مدل RO-S151 دارای 7 مرحله است.
 • دستگاه تصفیه کننده آب CCK  مدل RO Gold 2019 دارای  6 مرحله است.
 • دستگاه تصفیه کننده آب  CCK  مدل RO8-ORP  دارای 8 مرحله است.
 • دستگاه تصفیه کننده آب سافت واتر مدل Ro8-OX   دارای 8 مرحله است.
 • دستگاه تصفیه کننده آب سافت واتر مدل  N-ERO7-ORP  دارای 7 مرحله است.

 تمامی این دستگاه ها مراحل پیش تصفیه یعنی 5 مرحله اول را دارند. دستگاه های 6 مرحله ای دارای فیلتر مینرال در مرحله 6 است که مواد معدنی مورد نیاز بدن در این مرحله به آب اضافه می شود. دستگاه های 7 مرحله ای دارای فیلتر آلکالاین است که در این مرحله PH  آب تنظیم و قلیایی می شود. دستگاه های 8 مرحله ای دارای فیلتر UV  در مرحله 8 است که ضد عفونی کامل را انجام می دهد. دستگاه های 9 مرحله ای دارای در مرحله 9 اکسیژن به آب اضافه میکنند.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

1-اتصال دستگاه به آب ورودی ساختمان

ابتدا,شیر اصلی آب ورودی منزل را ببندید. سپس روی رزوه های قطعات تبدیل انشعابات آب ورودی و شیر توپی ورودی را نوار تفلون بپیچید.

شیر دیواری آب سرد را جدا کرده و تبدیل انشعابات آب ورودی را روی خط ورودی آب  و بر دیوار نصب کنید. سپس شیر توپی ورودی را به تبدیل انشعابات آب ورودی وصل کنید.. پس از اطمینان از بسته بودن شیر توپی, می توانید شیر آب ورودی منزل را بازکنید.

در مرحله بعدی , بوسیله شیلنگ,شیر توپی آب ورودی را به ورودی فیلتر مرحله اول pp دستگاه متصل نمایید.

2-قرار دادن فیلتر های پیش تصفیه در هوزینگ ها

روکش فیلتر های مراحل یک, دو و سه را باز کرده و آنها را به ترتیب داخل محفظه (هوزینگ) های مربوطه قرار دهید. پس از قرار دادن فیلتر ها در هوزینگ های مربوطه , هوزینگ ها را با آچار در جای خود سفت کنید.

توجه: جهت قرار گرفتن فیلتر های مرحله دو (کربن فعال گرانول) و مرحله چهار ( ممبران) مهم است.

3-قرار دادن فیلتر ممبران در محفظه

برای قرار دادن ممبران ( فیلتر مرحله چهارم) ابتدا اتصالات مربوطه را جدا, درب محفظه ممبران را باز کرده و ممبران را در جای خود قرار دهید. سپس درب محفظه ممبران را کاملا بسته و سفت کرده و اتصالات مربوطه را مجددا در جای خود قرار دهید.

4-نصب شیرمخزن تحت فشار

با پیچیدن نوار تفلون روی رزوه خروجی مخزن , شیر مخزن را روی آن نصب کنید.

5-اتصال خروجی فاضلاب

برای اتصال خروجی آب غلیظ شده به فاضلاب , سه حالت انتخابی وجود دارد که در اشکال زیر مشخص هستند.هرکدام از حالت ها را که انتخاب کردید, سوراخی را روی لوله سیفون ایجاد نموده و شیلنگ خروجی آب آلوده دستگاه را به آن متصل کنید.برای آب بندی سوراخ , از چسب آکواریوم استفاده کرده و روی آن را با نوار تفلون, کاملا بپوشانی

6-اتصال دستگاه تصفیه آب به مخزن تحت فشار

ورودی فیلتر مرحله پنجم post carbon را به مخزن تحت فشار وصل کنید.

7-اتصال فیلتر قلیایی (alkaline)

از خروجی مرحله ی ششم فیلتر مینرال (mineral)(زرد رنگ) یک انشعاب متصل کرده و در ورودی فیلتر - آلکالاین متصل نمایید.

8- فیلتر یووی(uv) یا فیلتر 4 کاره

از خروجی فیلتر قلیایی یک ورودی گرفته و به ورودی قسمت فیلتر یووی و یا فیلتر 4 کاره نصب نمایید .در نظر داشته باشید که لامپ یووی بسیار حساس بوده و باید توسط تکنسین های مجرب انجام شود. در صورتیکه تا بحال نصب یووی را انجام نداده اید بسیار با دقت عمل نمایید.

نکته مهم : به هیچ عنوان جهت تست فیلتر یووی را قبل از ورود به محفظه آلومینیومی روشن نکنید زیرا احتمال آسیب دیدن جشم ها وجود دارد.

به اتصال و سفتی تمام اتصالات داخلی دستگاه دقت شود.

9- فیلتر نانو فیلتراسیون و اکسیژن ساز

از خروجی فیلتر قلیایی یک ورودی گرفته و به ورودی قسمت فیلتر نانو و یا اکسیژن ساز نصب نمایید.

10-نصب شیر برداشت برداشت تصفیه آب

روی سینک ظرفشویی سوراخی با قطر 11 میلیمتر ایجاد کنید . برای این کار می توانید در دو مرحله از مته نمره 4 و بعد نمره12  برای سوراخ کردن سینک استفاده کنید.سپس شیر برداشت را در جای خود قرار داده و سفت کنید. به ترتیب قرارگیری واشرها در جای صحیح خود دقت کنید.

در مواردی که به هر دلیلی تمایل و یا امکان نصب شیر برداشت روی سینک وجود نداشته باشد, می توان براکت شیر برداشت را روی دیوار نصب کرده و شیر برداشت را روی آن نصب کرد.

11-اتصال دستگاه به شیر برداشت

خروجی فیلتر مرحله آخر را به شیر برداشت متصل نمایید.

جهت کسب اطلاعات در خصوص قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی و یا اخذ مشاوره رایگان با همکاران من در واحد فروش آب شیرین کن خانگی تماس بگیرید . دقت کنید با توجه به تفاوت بسیار زیاد دستگاه تصفیه آب صنعتی و خانگی حتما درخواست اخذ مشاوره از واحد بازرگانی دستگاه RO خانگی را بنمائید.

 
2020:05:05
 1. جبیری گفت:

  آب شیرین کن خانگی با نیمه صنعتی فرقش چیه ؟ من با بودجه 3 میلیون تومان چی میتونم تهیه کنم ؟ واسه گاوداریم آب میخام اهواز زندگی میکنم . فرق داره آب شیرین کن گاواری با دستگاه تصفیه آب خانگی ؟ لطفا زنگ بزنید حتما . جبیری هستم از اهواز گاوداری بیشه . .

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57