ولو - کنترل ولو - شیر کنترلی ولو - شیر صنعتی ولو

ولو - کنترل ولو - شیر کنترلی ولو - شیر صنعتی ولو

کنترل ولو در واقع یک شیر کنترلی صنعتی میباشد که می تواند جریان و فلو عبوری خط را کنترل کند ، حتی می توانیم با استفاده از آن سطح را کنترل کنید . کنترل فشار و... در پایپ مورد نظر از جمله کاربردهای کنترل ولو می باشد .

برای اینکه دید بهتری نسبت به ولوها و مشخصا شیر کنترل ولو پیدا کنید و اینکه به صورت عمل میکنند یک مثال خیلی شفاف برای شما میزنیم : شیرهایی که در منازلتون وجود دارد مثلا همین شیر های معمولی سرویس های بهداشتی را در نظر بگیرید موقعی که باز میکنید یا به اصطلاح می پیچونید میزان آبی که از شیر در واقع بیرون می آید بیشتر می شود و زمانی که برعکس این کار رو انجام میدهید جریان و فلو آب کم میشود .

پس شما به راحتی می توانید به وسیله این شیر کنترل میزان جریان آب را کم و زیاد و در واقع کنترل کنید . ما دقیقا به همین شیر آب منازل و هر جای دیگر و در واقع به این تیپ شیرها اصطلاحا می گوئیم شیر های کنترلی یعنی می توانیم بهشون درصد بدیم ؛ میشود در هر لحظه مشخص کرد که در لحظه چند درصد باز باشد در صنعت هم میتوان از این تیپ ولو ها استفاده کرد . 

انواع ولو

از ولو های کنترلی در پالایشگاه ها برای کنترل گاز گرفته تا کارخانه ایی که برای کنترل روغن استفاده میشود . تایپ های مختلفی از ولو ها وجود دارد که مختصر به معرفی هر کدام می پردازیم . اگر تا اینجای پست از سایت ناب زیست را مطالعه کرده باشید می دانید که نوع اول آن یعنی به معرفی کنترل ولو پرداخته ایم . نوع دیگر ولوها ، ON/OFF می باشد . در واقع این نوع همان طور که از اسمش نیز پیداست به صورت صفر و یک عمل میکنند . یا باز هستند و یا بسته و حد میانه ندارند .

نوع دیگری که به آن می پردازیم ولوهای ایمنی است . اگر بخواهیم یک معرفی عامه در مورد ولو ایمنی بگوئیم ، اگر شیر دیگ زود پز را در نظر بگیرید به عنوان ولو ایمنی عمل میکند و در مواقغ هطر باز میشود . نوع دیگ ، ولوهای ایزوله است که فقط روی لوله وصل میشود و توسط اپراتور کنترل میشود . و در آخر سلف ولوها می باشند که این نوع توسط سیال داخل لوله پلی اتیلن و یا فلزی کنترل میشود . هر چقدر فشار سیال بیشتر شود ولو بیشتر باز میشود . البته گفتنی است که هر کدام از این تیپ ولو ها انواع مختلفی دارند .

انواع ولو

ولو کنترل

ولو کنترل برای تنظیم فلو سیال در مسیر لاین جریان قرار داده میشود . ولو کنترل به صورت اتوماتیک و دستی موجود می باشد . ( فرمان های ولو کنترل ها ، برقی و یا هیدرولیکی است ). ولو کنترل با توجه به لوکیشن و در واقع چه چیزی را باید تنظیم و کنترل نماید به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود و درواقع با نگاه به عامل دیگری که باید کنترل و تنظیم شود و به صورت مداوم با شیر کنترل در ارتباط می باشد ، محل شیر صورت می گیرد. 

بر فرض مثال : اگر قصد داشته باشیم فشار را کنترل کند از جای دیگری که فشارش مورد نظر است به صورت مداوم با شیر ارتباط برقرار دارد و با ایجاد تغییر فشار آن محل شیر بازتر و یا بسته تر می شود تا فشار لازم در آن محل ثابت بماند.

معمولا این شیر برای کنترل فشار، دبی و یا سطح مایع در یک ظرف مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به تغییرات آن ها نیز باز و بسته می گردد. از ولو کنترل نمونه های متفاوتی وجود دارد که از لحاظ کارایی یکی می باشند ولی از لحاظ ساختمان با یکدیگر تفاوت هایی دارند .

 

کنترل ولو

شرکت ناب زیست تامین کننده شیرهای صنعتی از جمله ولو کنترل میباشد برای خرید ولو کنترل و یا حتی استعلام قیمت می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید .

ولو

شیر کنترلی

در صنعت می توان گفت کمتر جایی پیدا میشود که به شیر کنترلی نیاز نداشته باشد . شیر کنترلی همان طور که از نامش پیداست برای کنترل کردن سیال داخل لوله ها استفاده میشود البته همیشه این قطعه داخل لوله ها نمیباشد و ممکن است با توجه به کارایی مورد انتظار در جایی دیگر متصل شود . برای کنترل هوا نیز از این شیر استفاده میشود .

شیر صنعتی

خب برای اینکه از شیر صنعتی برا مصارف گوناگون خود استفاده کنید توصیه ما این است که برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان با کارشناسان فنی شرکت ناب زیست تماس حاصل فرمایید . در مورد اینکه نسبت به پروژه ی شما چه نوع شیر صنعتی نیاز است گفتگو کنید . 

محصول مرتبط : لوله پلی اتیلن

2020:03:23
  1. میرحسین احمدی گفت:

    با سلام لطفا لیست قیمت ولو کنترل رو برام واتساپ کنید ممنون و اینکه آیا امکان عمده فروشی ولو کنترل هست ؟.

نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57