کاربرد سپتیک تانک در مرغداری ها و دامداری ها

کاربرد سپتیک تانک در مرغداری ها و دامداری ها

یکی از مهمترین کاربردهای سپتیک تانک استفاده بمنظور تصفیه فاضلاب خروجی از مرغداری ها و گاوداری ها و تمامی انواع دامداری ها می باشد. تصفیه فاضلاب مرغدای یکی از پیش شرط های اداره محیط زیست بمنظور اعطای مجوز تاسیس مرغداری می باشد و در صورتی که صاحب مرغداری به این مهم اقدام نکند اقدامات باز دارنده ای توسط اداره آب و فاضلاب به انها اعمال خواهد شد.

بمنظور تصفیه فاضلاب در این حالت می توان از سپتیک تانک پیشرفته و یا پکیج تصفیه فاضلاب استفاده کرد. هزینه پکیج تصفیه فاضلاب بالاست ولی آب خروجی از دستگاه تا حد بسیار زیادی تصفیه ضده به نحوی که قابل استفاده بمنظور آبیاری فضای سبز است ولی سپتیک تانک حتی از نوع پیشرفته در بهترین حالت آب را زلال میکند ولی بوی آن را نمی تواند از پساب خروجی از مرغداری بگیرد.

سپتیک تانک پیشرفته یا سپتیک تانک مرغداری دستگاهی است که بواسطه طراحی خاص و استفاده از پکینگ مدیا درون دستگاه می تواند bod5 فاضلاب خروجی از مرغداری را تا زیر 100 پی پی ام کاهش دهد و قابل جذب توسط چاه جذبی نماید.

بهترین نوع سپتیک تانک مرغداری سپتیک تانک ای بی آر با جنس بدنه پلی اتیلن است که به این دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن ای بی آر می گویند.

سپتیک تانک پلی اتیلن که یکی از بهترین انواع سپتیک تانک فاضلاب می باشد می بایست از پلی اتیلن دوجدره در تولید آن استفاده شود به همین دلیل به این نوع سپتیک تانک ، سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره نیز گفته می شود.

1-  سپتیک تانک: از سپتیک تانک پلی اتیلن بمنظور تصفیه بیهوازی فاضلاب دامداری ها، تصفیه فاضلابهای مجتمع های مسکونی، پیش تصفیه فاضلاب کارخانجات، پیش تصفیه فاضلاب بیمارستانها، حذف مواد جامد از فاضلاب و جلوگیری از بسته شدن منافذ چاههای جذبی استفاده می شود.

مهمترین کاربردهای سپتیک تانک ها عبارتند از:

الف- تصفیه مقدماتی و پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی واحدهای مسکونی، مجتمع های تجاری و اداری، هتل ها و رستوران ها به دلیل قوانین شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست
ب- حذف ذرات قابل ته نشینی، چربی و روغن های موجود در فاضلاب رستوران ها و سالن های غذا خوری جهت جلوگیری از پر شدن سریع چاه جذبی و گرفتگی لوله ها به سبب تجمع چربی و ذرات درشت قابل ته نشین
ج- متعادل سازی و تهیه ایستگاه پمپاژ فاضلاب -lift station- در سیستم های تصفیه فاضلاب

سپتیک تانک مرغداری

 

 

2014:08:14
نوسازی
call
در ایام عید نیز در کنار شما هستیم
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-426-57-50