موتور برق - قیمت موتور برق ( نصب رایگان )

موتور برق - قیمت موتور برق ( نصب رایگان )

دسته بندی موتور برق به لحاظ سوخت مصرفی
همانطور که گفته شد موتور برق که از یک موتور احتراقی تشکیل شده است ، برای تولید نیروی مکانیکی لازم برای آلترناتور، باید از یک سوخت فسیلی جهت احتراق بهره گرفت.
انواع سوخت فسیلی مورد نیاز جهت موتور احتراقی:
• گازوئیل
• بنزین
• گاز طبیعی

توجه : اگر به دنبال خرید موتور برق می باشید اما اطلاع ندارید چه نوع موتور برقی به کار شما می آید همین حالا با شرکت ناب زیست نماس بگیرید و با مشاوره رایگان موتور برق مورد نظر خود را سفارش دهید (با نصب و راه اندازی رایگان)
بنابر این میتوانیم موتور برق ها را به صورت زیر دسته بندی نماییم:
1. موتور برق بنزینی
موتور برق بنزینی یکی از از پرکاربرد ترین مولد برق ها در بازار موتور برق می باشد.
استفاده آسان، دسترسی آسان به سوخت ، تعمیرات ساده ، تعمیر و نگهداری کم هزینه و قابلیت Portable بودن این دسته از موتور برق ها ، سبب استقبال خریداران و فروش بالای آن شده است.
موتور برق های بنزینی می توانند برای تولید قدرت، برق، انرژی و الزامات هرگونه ماشین قدرتمندی مانند خودروی سواری، کامیون های کوچک و اتوبوس، هواپیماهای عمومی، واحدهای کوچک دریایی، سیستم های پمپاژ متوسط، ماشین آلات و ابزارهای برقی مورد استفاده قرار گیرد.
2. موتور برق گازوئیلی یا موتور برق دیزلی
موتور برق دیزلی در کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین موضوع عدم دسترسی به سایر سوخت ها می باشد. یعنی در هنگامی که ما فقط به سوخت دیزلی دسترسی داریم چاره ای جز استفاده از این دسته از موتور برق ها نداریم.
عموما موتور های برق دیزلی صدای بالاتری تولید کرده و در ظاهر آلودگی بیشتری خواهند داشت. اما به سبب نوع موتور و نوع سوخت (گرمای بیشتر حاصل از سوخت گازوئیل نسبت به بنزین) قدرت بالاتری را تولید خواهند کرد.
3. موتور برق گازی یا موتور برق گاز سوز
همانگونه که از نام آن مشخص است نوع سوخت تغذیه این موتور برق ها گاز طبیعی یا LPG می باشد. این موتور برق ها آلودگی زیست محیطی بسیار کمتری نسبت به سایر انواع در پی خواهند داشت. ایرادی که به این دسته از موتور برق ها یعنی موتور برق گازی وارد می دانند بحث تعمیرات و سرویس و نگهداری آن می باشد. دلیل امر هم پیچیدگی سیستم موتور و انژکتور می باشد که حتما باید توسط متخصصان امر انجام گیرد. زیرا در صورت عدم تنظیم صحیح موتور، فرآیند سوخت در درون سیلندر ناقص انجام گرفته و موتور برق به شدت افت راندمان خواهد داد.
در مقابل بزرگترین مزین موتور برق گازی نسبت به سایر موتور برق ها قابلیت کارکرد پیوسته و مداوم آن می باشد.

ویدیو معرفی موتور برق بنزینی 1200 واتی

موتور برق

موتور برق دستگاهی است قابل حمل که انرژی حاصل از سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند . انرژی اولیه برای شروع کار این دستگاه میتواند توسط بنزین، گازوییل یا گاز تامین شود که با توجه به نوع سوخت استفاده شده انواع موتوربرق ها به سه دسته موتور برق بنزینی، موتور برق گازوئیلی (دیزلی) و موتور برق گازی تقسیم بندی می شوند. از انواع موتوربرق ها، دسته موتور برق بنزینی رایج ترین آنها می باشد؛ زیرا با توجه به در دسترس بودن بنزین وکارایی طولانی تر آن استفاده از این نوع موتور برق ها رایج تر شده است .

برند های مختلفی از موتور برق ها در ایران قابل دسترسی می باشند، از جمله این برند ها می توان جنسیس، کیپور، لانسین، کوپ ،جیانگ دانگ، روبین ، هوندا ، گرین پاور، کاما ، المکس، هیوندا ، سنسی و .... نام برد.

یک دستگاه موتور برق معمولا از قسمت های مختلفی از جمله موتور، دستگاه تولید برق متناوب (آلترناتور)، سیستم سوخت، تنظیم کننده ی ولتاژ، پنل کنترل، سیستم روغن کاری، سیستم کولینگ، خروجی‌ها و ... می باشد .

موتور برق ها انرژی مکانیکی را به الکتریسیته تبدیل می کنند و به پدیده ای بنام القا الکترومغناطیسی تبدیل می شوند. ولتاژ با حرکت یک هادی ، به طور معمول سیم پیچ ، درون یک محفظه مغناطیسی ایجاد می شود.

یک موتور برای تولید انرژی الکتریکی( بیشتر AC) در هر چرخش موتور طراحی شده است، این انرژی به شکلی نیست که مستقیماً بتوان از آن استفاده کرد. الکتریسیته خام ابتدا باید به برق DC تبدیل شود

موتور برق را می توان  یک دیزل ژنراتور در سایز کوچک تر معرفی کرد. موتور برق  یک مولد برق بوده  و با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی ، جریان برق تولید می نماید.

اجزای موتور برق

وظیفه تامین این نیروی مکانیکی را موتور بر عهده دارد. این موتور عموما  یک موتور احتراقی درون سوز می باشد که بسته به نوع موتور برق  به صورت تک زمانه دو زمانه و ... به تولید نیروی مکانیکی لازم برای چرخش ژنراتور یا دینام می پردازد.

از طرفی جریان برق در موتور برق ، توسط یک دینام برق یا ژنراتور برق تولید می شود.

بدین ترتیب اصلی ترین قسمت های یک موتور برق را موتور احتراقی و دینام برق تشکیل می دهند.

موتور برق علاوه بر دو قسمت اصلی فوق به برخی اقلام تجهیزات جهت تولید برق نیاز دارد که در زیر به آنها اشاره می گردد:

 • موتور
 • ژنراتور
 • کاربراتور
 • رگولاتور ولتاژ
 • باک سوخت
 • استارت
 • فیلتر هوا و سوخت
 • ساسات

 

موتور برق

انواع موتور برق

در نگاه کلی موتور های برق به سه دسته ی اصلی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • موتور برق بنزینی
 • موتور برق گازسوز
 • موتور برق دیزلی

این تقسیم بندی همان تقسیم بندی موتور برق بر حسب سوخت مصرفی می باشد.

فروش دیزل ژنراتور

برند های تولید کننده موتور برق

گروه صنعتی ناب زیست بر اساس نیاز خریداران وکارفرمایان و همچنین کشش بازار، اقدام به واردات موتور برق با برند های زیر نموده و انواع مختلف آن با ظرفیت های متنوع در انبار ناب زیست موجود می باشد:
• موتور برق لانسین
• موتور برق هیوندای
• موتور برق لومباردینی
• موتور برق سنسی
• موتور برق استریم
• موتور برق کوپ
• موتور برق هوندا
• موتور برق المکس
• موتور برق جیانگ دانگ
• موتور برق روبین
• موتور برق کیپور
• موتور برق کاما

قیمت موتور برق

در انتخاب موتور برق یکی از مهم ترین فاکتور ها قیمت موتور برق می باشد.
قیمت موتور برق به عوامل متعددی بستگی داشته و می تواند از قیمت حدود یک میلیون تومان در توان های 800 وات آغاز و تا مبالغ حدود 100 میلیون تومان در برند های فابریک مثل موتور لومباردینی تنوع داشته باشد.

موتور برق

عوامل دخیل در قیمت موتور برق
1. توان خروجی موتور برق
2. برند تولید کننده موتور برق
3. نوع سوخت موتور برق
4. نوع استارت موتور برق : استارت دستی (هندلی) یا استارت اتوماتیک برقی
5. سایلنت یا غیر سایلنت بودن موتور برق
6. تک فاز یا سه فاز بودن موتور برق
7. خروجی AC / یا خروجی DC
8. قیمت ارز

مطالعه کنید » لوله کاروگیت

مواردی که در هنگام خرید موتور برق قابل حمل باید توجه شود:

قیمت موتور برق

قیمت های انواع موتور برق با توجه به نوع ، اندازه ، برند دستگاه می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. به طور معمول ، این قیمت بر مقدار انرژی تولید شده و مدت زمان ماندگاری آن تأثیر می گذارد. بهتر است در هنگام خرید با انجام تحقیقات و مشاوره های مناسب نسبت به دستگاه مناسب آگاهی داشته باشید.

منبع انرژی

هر ژنراتور منبع انرژی دارد. بسیاری از ژنراتورها از بنزین معمولی استفاده می کنند (همان بنزین خریداری شده در پمپ سوخت). با این حال ، برخی دیگر ممکن است از دیزل فرار استفاده کنند و برخی گاز طبیعی ، در حالی که تعداد انگشت شماری از پروپان استفاده می کنند. سوخت دیزل بیش از بنزین معمولی هزینه دارد ، با این حال اغلب سوختن طولانی تر است و به ازای هر گالن انرژی بیشتری به شما می دهد.

تولید برق

مقدار نیرویی که یک ژنراتور قابل حمل تولید می کند (و مدت زمانی که می تواند جریان الکتریکی را تولید کند)  ملاک مهمی برای خرید یک موتور برق مناسب است. شما باید یک ایده اساسی در مورد آنچه می خواهید از ژنراتور استفاده کنید ، داشته باشید. آیا می خواهید از آن برای تهیه برخی از لوازم الکترونیکی دستی استفاده کنید ، یا آن را برای یک کار خاص می خواهید؟ وقتی که به دنبال موتور برق مناسب هستید ، همه این موارد را در خاطر داشته باشید. زیرا میزان توان تولیدی ژنراتور بسیار مهم می باشد.

موتور برق

اندازه

در آخر ، اندازه و وزن دستگاه مورد نظر را در نظر داشته باشید. اگر کاربرد دستگاه به گونه است که شرایط حمل و نقل ذستگاه اهمیت بسزایی دارد بهتر است و یک ژنراتور قابل حمل تهیه کنید، اگر شما با یک تیم کار می کنید  و قادر به حمل دستگاه می باشد ، ممکن است انتخاب دستگاهی بزرگتر انتخابی درست باشد.


 

کاربرد موتور برق

موتور برق به عنوان یک مولد برق در هنگام ضرورت مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که میخواهیم در هنگام نبود برق شبکه- به هر علت- برق مورد نیاز خود را تامین نماییم از موتور برق استفاده میکنیم.

موتور برق توانایی تولید برق از 0.8 کیلو وات یا 800 وات تا توان 10 کیلو وات یا به عبارتی 10000 وات را دارد.

موتور برق ها کاربرد های بسیاری دارند. برای مثال اغلب فروشگاه ها، اصناف بازار، رستوران های کوچک، دست فروشان و بساط کنندگان کف بازار، منازل مسکونی و .... برای تامین برق خود در هنگام قطع بودن برق از موتور برق بنزینی استفاده می نمایند.

پس در هنگام نبود برق، می توانیم با استفاده از موتور برق، درصدی از نیاز خود را تامین نماییم.

موتور برق

فرض کنید در یک منزل مسکونی با زیر بنای متوسط هیچ گاه نخواهیم توانست کل مصرف برق خود را که شامل برق یخچال، فریزر، کولر آبی یا کولر گازی، لوازم آشپزخانه، لوازم صوتی تصویری و ... را از موتور برق تامین کنیم. اما می توانیم برق روشنایی، لوازم ضروری الکترونیکی مثل شارژر موبایل ، لپ تاپ ، تلویزیون، تلفن و ... را توسط موتور برق آماده به کار نگه داشته و استفاده نماییم.

در صورتی که بخواهیم کل مصرف برق خود را در منزل مسکونی و ... از مولد های برق تامین کنیم باید سراغ دیزل ژنراتور برویم. (دیزل ژنراتور ها برای توان های حداقل 10 کاوا به بالا مورد مصرف قرار می گیرند.)

در اینجا دو سوال اساسی ذهن مخاطب را ممکن است درگیر کند :

 • چه ظرفیتی از موتور برق را انتخاب کنیم؟
 • کدام نوع موتور برق را انتخاب کنیم؟(بنزینی، گازی، دیزلی)

فروش موتور برق

 

ظرفیت موتور برق

همانطور که در بالا توضیح داده شد ظرفیت موتور برق از 1 کیلو وات تا 10 کیلو وات می باشد.

ظرفیت خروجی موتور برق باید متناسب با نیاز خریدار در نظر گرفته شود. زیرا در صورتی که موتور برق انتخابی ظرفیت پایین تری داشته باشد، حتما افت ولتاژ یا افت آمراژ خواهیم داشت و عملا موتور برق غیر قابل استفاده آن کار خواهد بود. از طرفی هم اگر موتور برق بزرگ تر از ظرفیت مورد نیاز باشد اولا هزینه اولیه بالایی را ملزوم خواهد کرد و ثانیا هزینه تعمیر و نگهداری، سوخت و.... آن بیشتر خواهد شد.

پس ما باید در انتخاب موتور برق دقت کافی داشته باشیم.

در نظر داشته باشید که روش کار اینگونه است که با جمع نمودن توان های مورد نیاز خریدار و در نظر گرفتن یک ضریب به عنوان ضریب اطمینان ظرفیت مورد نیاز محاسبه خواهد شد.

کارشناسان فنی ناب زیست هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات خریداران گرامی در خصوص موارد فنی موتور برق و محاسبه ظرفیت مورد نیاز آن می باشند.

دانلود اطلاعات دقیق در مورد موتور برق : دانلود PDF

موتور برقها وسایلی مفید هستند که در هنگام قطع برق، انرژی الکتریکی را تأمین می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در فعالیت های تجاری جلوگیری می کنند. موتور برقها در تنظیمات مختلف الکتریکی و فیزیکی برای استفاده در برنامه های مختلف موجود هستند. در بخش های بعدی به چگونگی عملکرد موتور برق ، مؤلفه های اصلی یک موتور برق و نحوه عملکرد موتور برق به عنوان منبع ثانویه برق در کاربردهای مسکونی و صنعتی خواهیم پرداخت.

همانطور که از نام آن پیداست، یک موتور برق دستگاهی است که قادر به تولید انرژی است. این وظیفه برای تبدیل هر نوع انرژی (به عنوان مثال شیمیایی ، مکانیکی و غیره) به انرژی الکتریکی است.

انرژی یک منبع اساسی است و امروزه ما کاملاً به آن وابسته هستیم تا بتوانیم متداولترین کارهای روزمره را انجام دهیم ، کار کنیم ، تجهیزات را به خوبی حفظ کنیم و دنیا را به سمت خود بکشیم.

برای غلبه بر خرابی های انرژی ، از آنجا که سیستم های الکتریکی قابل خراب شدن هستند ، از موتور برقها برای به حداقل رساندن این گسلها استفاده می شود. از این طریق ، تأمین مستمر انرژی برای تأمین نیازها تضمین می شود.

موتور برق قیمت

معمولاً از مولد برق کجا استفاده می شود؟

 • بیمارستان ها
 • هتل ها
 • صنایع بزرگ / شرکت ها
 • ایونت ها و نمایشگاها
 • در بعضی از خانه ها
 • مسافرت ها
 • در ابتدای شروع ساخت ساختمان ها زمانی که برقی وجود ندارد

دیزل ژنراتور ناب زیست

موتور برق چگونه کار می کند؟

برای راه اندازی ، موتور برق جریان مستقیم به القاء الکترومغناطیسی وابسته است و قادر به تبدیل آن به انرژی الکتریکی است.

دینام یکی از شناخته شده ترین انواع موتور برق انرژی است و انرژی مکانیکی موجود را به چرخش شافت تبدیل می کند. این باعث می شود قدرت میدان مغناطیسی در نوسان باشد و منجر به القای ولتاژ در پایانه های موجود در آن شود. بنابراین ، هنگامی که آنها در معرض بارهای زیادی قرار دارند ، منجر به گردش انرژی می شود.

درک این نکته مهم است که موتور برق در واقع انرژی الکتریکی را ایجاد نمی کند. در عوض ، از انرژی مکانیکی عرضه شده به آن برای مجبور کردن حرکت بارهای الکتریکی موجود در سیم سیم پیچ های خود از طریق یک مدار الکتریکی خارجی استفاده می کند. این جریان از بارهای الکتریکی جریان الکتریکی خروجی را تولید می کند. این مکانیسم را می توان با در نظر گرفتن موتور برق شبیه به پمپ آب درک کرد ، که باعث جریان آب می شود اما در واقع آب را که درون آن جریان دارد ایجاد نمی کند.

این موتور برق مدرن بر اساس اصل القایی الکترومغناطیسی کشف شده توسط مایکل فارادی در سالهای 1831-32131 کار می کند. فارادی دریافت که جریان فوق در بارهای الکتریکی با حرکت یک هادی الکتریکی مانند سیم که حاوی بار الکتریکی است ، می تواند در یک میدان مغناطیسی القا شود. این حرکت اختلاف ولتاژ بین دو انتهای سیم یا رسانای الکتریکی ایجاد می کند ، که به نوبه خود باعث جریان بارهای الکتریکی می شود و به این ترتیب جریان الکتریکی تولید می شود.

انواع مختلفی از موتور برقها در دسترس هستند و می توانید مدل های مختلف و قدرت های مختلفی را انتخاب کنید تا بتوانید با واقعیت خود تنظیم کنید.

ظرفیت موتور برق

برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی می توانید از بین این نوع موتور برقها انتخاب کنید ، یعنی:

 • Asynchronous (or Inductive) Generators (موتور برق ناهمگام (یا القایی))
 • Synchronous Generators (موتور برق همزمان)
 • Continuous Current Generators (موتور برق جریان مداوم)

لازم به ذکر است که موتورهای الکتریکی مانند موتور برقها هستند ، اما انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. همچنین روشهایی برای تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی وجود دارد ، به عنوان مثال از طریق باتری. با توجه به تبدیل انرژی خورشیدی به برق ، این امر با استفاده از موتور برق فتوولتائیک (photovoltaic) حاصل می شود. اکنون که می دانید تولید کننده انرژی چگونه کار می کند و اهمیت آن چقدر است ، فقط باید مناسب ترین راه حل را برای خود انتخاب کنید.

موتور برق ی بر اساس القای الکترومغناطیسی کار می کند. انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

ساخت و ساز: یک حلقه ABCD در یک میدان مغناطیسی دائمی چرخانده می شود. انتهای آن با دو حلقه نیمه دایره‌ای مطابق شکل زیر وصل شده است. این حلقه ها از یکدیگر عایق بندی شده اند و می توانند در حالی که در تماس با براش های X و Y هستند باقی بمانند. یک گالوانومتر بین دو انتهای براش وصل می شود.

 سایر محصولات
برج خنک کننده

دیزل ژنراتور

 سپتیک تانک

قیمت موتور برق

 

2019:07:18
نوسازی
call
در ایام عید نیز در کنار شما هستیم
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-426-57-50