اتصالات پلی اتیلن - جوشی ، پیچی

اتصالات پلی اتیلن

یکی از مهم ترین مزایای لوله های پلی اتیلن در مقایسه با سایر انواع لوله ها ، قابلیت اتصال آسان آن ها به یکدیگر است . اتصالات پلی اتیلن در مواردی نظیر تغییر زاویه مسیر خط لوله ، تغییر قطر ، اتصال قطعات لوله و … کاربرد دارد . در کاربری های مختلف ، لوله های پلی اتیلن شامل اتصالات پیچی ، کمربندها ، اتصالات دنده ای ، اتصالات پلی اتیلن فشار قوی به صورت جوش لب به لب ، اتصالات جوشی پلی اتیلن فاضلابی ، اتصالات الکتروفیوژن و دست ساز می باشد .

خطوط لوله پلی اتیلن با توجه به نیازشان در پروژه های مختلف و کاربری های متفاوت بسته به نوع پروژه می توان از انواع اتصالات اعم از پروژه های آبرسانی از اتصالات پیچی ، پروژه های گازرسانی از اتصالات الکتروفیوژن و مابقی پروژه های دیگر از اتصالات پلی اتیلن جوشی می توان استفاده نمود . در کل تمام اتصالات پلی اتیلن یک سری مزایای مشترک دارند دارای استحکام زیاد در برابر خوردگی ، فشار و ضربه هستند . سطح آن ها صاف و صیقلی است که باعث می شود مواد در درون آن رسوب نکنند و همچنین هزینه ی نصب و حمل و نقل آن ها هم پایین است .

توجه داشته باشید که قیمت پایین و مخصوصا خیلی ارزان خریدن به منزله خریدی خوب و تهیه کالایی با کیفیت و مناسب نیست و در محصولات پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن ، قیمت اتصالات پلی اتیلن در لیست قیمت اتصالات پلی اتیلن نباید از مواد پلی اتیلن کمتر باشد چون در تمامی استانداردها مشخصا ذکر شده است که از مواد اولیه نو باید استفاده گردد.

اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی بدون نیاز به هرگونه جوش و از طریق نر و مادگی می توان لوله را به یکدیگر متصل کند . اتصالات پلی اتیلن پیچی عموما جهت استفاده در سیستم‌های آبرسانی و آبیاری در زمین‌های کشاورزی و باغات استفاده می‌شود . اتصالات پلی اتیلن پیچی به صورت تزریقی تولید می‌شوند و در ایران عموما از مواد مرغوب و درجه یک جهت تولید آنها استفاده نمی‌شود و در خرید و تهیه آنها باید به برند و سابقه کارخانه تولید کننده توجه نمائید و عموما این اتصالات در بازارهای متفرقه کشور به وفور یافت می‌شود و از فروشنده حتما مدارک اصالت محصول را بخواهید . اتصالات پیچی پلی اتیلن برای اتصالات لوله تا فشار ۱۰ اتمسفر و متناسب با استانداردهای معتبر جهانی تولید و عرضه بازار می‌شوند. از این نوع اتصالات برای وصل کردن لوله پلی اتیلن، بستن انتهای لوله ها به وسیله ی درپوش های پیچی، تغییر سایز لوله پلی اتیلن، آب بندی، اتصال پمپ به لوله ها در ساختمان های چندین طبقه، اتصالات مخصوص سیفون ها استفاده میکنند.

انواع اتصالات پلی اتیلن پیچی

رابط مساوی ( برای اتصال دو لوله هم قطر مورد استفاده قرار می گیرد )

 رابط تبدیل ( جهت اتصال لوله و تغییر سایز لوله به یکدیگر )

اتصال ماده ( جهت اتصال دو لوله به روش ماده گی )

 زانو 90 درجه مساوی ( جهت تغییر مسیر لوله به صورت 90 درجه )

 زانو ماده ( برای تغییر جهت لوله به صورت 90 درجه و تغییر قطر به سایز کوچک تر )

زانو نر (برای تغییر جهت لوله به صورت 90 درجه و تغییر قطر به سایز کوچک تر )

 اتصال نر ( جهت اتصال دو قطر لوله به صورت یک سر ثابت و تبدیل به سایز کوچک تر )

سه راه ماده ( این نوع سه راهی با دو سر یک سایز لوله و با یک سر به صورت 90 درجه جهت تبدیل به صورت مادگی استفاده می شود )

سه راه نر ( این نوع سه راهی با دو سر یک سایز لوله و با یک سر به صورت 90 درجه جهت تبدیل به صورت نر استفاده می شود )

 سه راه مساوی ( این نوع سه راهی هم با سه سر یک سایز قطر و به صورت 90 درجه برای مسیر لوله کشی )

سه راه تبدیل ( به صورت دو سر یک سایز و یکسر به صورت 90 درجه با قطر کمتر )

اتصال فلنچدار ( جهت اتصال لوله فلنج دار به لوله دیگر با استفاده از پیچ و مهره با اتصال پیچی )

درپوش انتهایی ( برای اتمام کار و شروع دوباره خطوط آبرسانی و باز و بسته کردن راحت از این نوع اتصال استفاده می شود )

انواع کمربند انشعاب ( جهت گرفتن خروجی با سایز کوچک از لوله کمربند ها بیشترین استفاده را دارند )

کلیه اتصالات پلی اتیلن پیچی از سایز 20 میلیمتر تا سایز 125 میلیمتر و به صورت 10 بار فشار تولید و عرضه بازار می گردند. 

 

اتصالات پلی اتیلن جوشی

اتصالات نقش مهمی در فرآیند لوله کشی دارند . یکی از مهمترین و معمول ترین اتصالات ، اتصالات پلی اتیلن جوشی فشار قوی در لوله کشی می باشد . اتصالات پلی اتیلن جوشی در اندازه های مختلف تولید می شوند و در پروژه های متنوع نظیر آبرسانی و انتقال فاضلاب می توان از آن استفاده نمود .

استانداردهای مختلف تعیین می کند که برای هر نوع پروژه لوله کشی از چه نوع اتصالاتی باید استفاده کرد . اتصالات پلی اتیلن جوشی از نظر شکل و کاربرد در انواع مختلفی مثل سه راه، چهارراه، فلنچ، زانو، تبدیل و … هر نوع اتصال دیگر در سایز های مختلف تولید و عرضه می گردد. به دلیل اینکه اتصالات پلی اتیلن جوشی در نقاط مختلف یک شبکه لوله کشی نصب می شوند و با دانستن اینکه شرایط کاری مانند دما و فشار در طول یک خط لوله به طور مداوم در حال تغییر است، این اتصالات باید به قدری مقاوم باشند تا بتوانند در برابر هرگونه تغییر یا تنش محیطی، پایداری خود را حفظ کنند. لازم به ذکر است که کیفیت استفاده از اتصالات پلی اتیلن جوشی بستگی به کارایی مناسب دستگاه جوش و تجهیزات مناسب دارد.

انواع اتصالات پلی اتیلن جوشی

تبدیل ( جهت اتصال دو لوله برای تغییر قطر لوله به بزرگ تر و یا کوچک تر استفاده می شود )

فلنج ( این نوع اتصال معمولا بر روی سر لوله جوش داده می شود بهمراه رینگ که بتوان سر پروژه با پیچ و مهره اتصال داد و راحت باز و بسته شود )

اتصال تی اف ( جهت اتصال لوله پلی اتیلن به لوله فلزی مورد استفاده قرار می گیرد )

گپ ( گپ همانند درپوش انتهایی پیچی برای اتمام مسیر لوله جوش داده می شود تا بعدا بتوان برش و مسیر لوله کشی را  ادامه داد )

موفه کوتاه و بلند ( این نوع اتصال با جلوگیری از کش آمدن آنها موجب بالا رفتن دوام عمر سیستم فاضلابی ساختمان می شود )

سیفون و سیفون تبدیل (سیفون پلی اتیلن در تمام قسمت های فاضلاب خانگی برای جلوگیری از پس زدن فاضلاب و همچنین ورود جانوران موزی استفاده می شود )

درپوش تست ( از این نوع اتصال جهت تست و بازرسی خطوط لوله استفاده می شود )

زانو 45 درجه ( برای تغییر مسیر لوله از حالت مستقیم به 45 درجه از این نوع اتصال استفاده می شود، که بیشترین کاربرد در خطوط انتقال را دارد )

زانو 90 درجه (جهت تغییر مسیر لوله از حالت مستقیم به 90 درجه از این نوع اتصال استفاده می شود، که بیشترین کاربرد در خطوط انتقال را دارد )

سه راه مساوی ( جهت اضافه کردن یک مسیر دیگر با همان سایز از سه راهی مساوی استفاده می شود )

سه راه تبدیل ( برای اضافه کردن یک مسیر دیگر از خطوط آب با سایز کوچک تر و یا بزرگ تر از سه راهی تبدیل استفاده می شود )

سه راه 45 درجه ( از این نوع اتصال جهت اضافه کردن مسیر با زاویه 45 درجه استفاده می شود )

سه راه 90 درجه ( از این نوع اتصال جهت اضافه کردن مسیر با زاویه 90 درجه استفاده می شود )

انواع اتصالات پلی اتیلن جوشی 

سایر محصولات :

سپتیک تانک پلی اتیلن

2019:07:13
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50