نمک سختی گیر ، کاربر نمک سختی گیر

نمک سختی گیر

طرز عملکرد سختی گیر به گونه ای است که کلسیم و منیزیم موجود در آب را به داخل رزین جذب می کند حال بعد از مدتی استفاده از این رزین به حالت اشباع درمی آید که نیازمند احیا شدن و قرار گرفتن دوباره در چرخه عملیاتی سختی گیر می باشد.

کدام نوع نمک در سختیگیر آب استفاده می شود؟

برای نرم شدن آب ، به طور کلی سه نوع نمک به استفاده می شود:

- سنگ نمک
- نمک خورشیدی
- نمک تبخیر شده

سنگ نمک سختی گیر به عنوان ماده معدنی به طور طبیعی در زمین ایجاد می شوند و از رسوبات نمکی زیرزمینی با روشهای سنتی استخراج، به دست می آید. این ماده حاوی بین 98 تا 99 درصد سدیم کلرید است. این میزان عدم حلالیت در آب در حدود 0.5 تا 1.5 درصد، به طور عمده کلسیم سولفات است. مهمترین مؤلفه آن کلسیم سولفات است.

نمک خورشیدی به عنوان یک محصول طبیعی عمدتا از طریق تبخیر آب دریا به دست می آید. حاوی 85٪ سدیم کلرید است.

میزان عدم حلالیت آب در آن کمتر از 0.03٪ است. معمولاً به شکل بلوری فروخته می شود، گاهی اوقات به صورت قرص نیز فروخته می شود.

نمک تبخیر شده از طریق استخراج رسوبات نمکی زیرزمینی تولید می شود. سپس با استفاده از انرژی گاز طبیعی یا زغال سنگ ، رطوبت تبخیر می شود. نمک تبخیر شده حاوی 99.6 تا 99.99٪ سدیم کلرید است.

نمک رسوب زدا

سنگ نمک سختی گیر حاوی مواد زیادی است که محلول در آب نیست. در نتیجه ، هنگام استفاده از سنگ نمک ، مخازن سختیگیر باید خیلی مرتب تر تمیز شوند. سنگ نمک ارزان تر از نمک تبخیر شده و نمک خورشیدی است ، اما تمیز کردن مخزن ممکن است مقدار زیادی از وقت و انرژی شما را به خود اختصاص دهد.
نمک خورشیدی حاوی ماده نامحلول در آب، کمی بیشتر از نمک تبخیر شده است. هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد که نمک را در چه مواردی استفاده کند ، باید توجه داشته باشد که چه مقدار نمک استفاده می شود ، چه مدت سختیگیر نیاز به پاکسازی دارد و همچنین طراحی سختیگیر را در نظر بگیرد. اگر مصرف نمک کم باشد ، می توان محصولات را بصورت متناوب استفاده کرد.
اگر مصرف نمک زیاد باشد ، نمک های نامحلول در هنگام استفاده از نمک خورشیدی سریعتر رشد می کنند. علاوه بر این ، مخزن نیاز به تمیز کردن مکرر دارد. در این حالت نمک تبخیر شده توصیه می شود.
آیا مخلوط کردن انواع مختلف نمک در نرم کننده آب مضر است؟
به طور کلی مخلوط کردن نمک در سختیگیر آب مضر نیست ، اما انواعی از سختیگیرها وجود دارد که برای محصولات نرم کننده ی خاص آب طراحی شده اند. در هنگام استفاده از محصولاتی دیگر، این سختیگیرها عملکرد خوبی نخواهند داشت.
مخلوط نمک تبخیر شده با سنگ نمک توصیه نمی شود ، زیرا این امر می تواند مخزن سختیگیر را مهار کند. توصیه می شود قبل از افزودن نوع دیگر ، دستگاه خود را از یک نوع نمک خالی کنید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.

انتخاب نمک سختی گیر مناسب:

نمک مناسب می تواند باعث ایجاد تفاوت بین سختیگیر آب شود که به راحتی کار کند و نگهداری آن آسان است 3 عامل در نظر گرفته شده است:
شکل: اگرچه نمک به صورت بلور و بلوک نیز موجود است. ولی معمولا به صورت گلوله توصیه می شوند،
خلوص: نمک های با خلوص بالاتر باقیمانده کمتری در مخزن رها میکنند و در نتیجه نگهداری راحت تر می شود.
نمکهای تخصصی: مناطق جغرافیایی مختلف دارای منابع آب و ماده معدنی مختلف هستند. انتخاب نمک های خاص برای این مناطق توصیه می شود

ملاحظات مربوط به نمک نرم کننده آب
هنگام تصمیم گیری در انتخاب نمک سختیگیر آب ، سؤالات زیر مطرح میشود
قیمت نمک تا چه اندازه مهم است ؟
• آیا حفظ محیط زیست حائز اهمیت است؟
• آیا مزایای سلامتی بیشتر از قیمت حائز اهمیت است؟
• آیا مشکلات سلامتی مربوط به سدیم وجود دارد؟

کدام نمک نرم کننده آب برای سیستم شما مناسب است؟

به عنوان یک صاحب سختیگیرآب، باید به بررسی میزان نمک و افزودن نمک مناسب ، به مخزن دستگاه خود توجه کنید. بنابراین چه نوع نمکی را باید خریداری کنید؟ در اینجا مواردی که صاحبان سختیگیرآب باید در نظر داشته باشند که همچنین توصیه شخصی ما به مشتریان است.

نمک سختیگیر آب سدیم و پتاسیم

کلرید سدیم و کلرید پتاسیم دو نوع اصلی نمک سختیگیر آب هستند که در بازار سختیگیر آب فروخته می شوند. واقعیت آن این است که هر دو به طور طبیعی کانی هایی هستند که در زمین یافت می شوند و همین کار را انجام می دهند.

نمک سختیگیر آب مبتنی بر سدیم

کلرید سدیم معمولاً فقط برای نرم کننده های آب استفاده می شود. این نوع نمک سختیگیر آب را می توان در اشکال مختلف مانند کریستال ، مکعب و گلوله یافت.

به غیر از در دسترس بودن در همه جا ، کلرید سدیم به دلیل هزینه پایین تر ، انتخاب برتر است. اگر قیمت اصلی ترین نگرانی شماست ، سدیم کلرید ممکن است انتخابی برای شما باشد.

نمک سختیگیر

نمک نرم کننده آب بر پایه پتاسیم

از طرف دیگر کلرید پتاسیم در درجه اول برای مقاصد کشاورزی استفاده می شود. با این حال ، در مخازن سختیگیر آب به همان روش نمکی عمل می کند. همه افراد نسبت به انواع مختلف نمک واکنش یکسانی نشان نمی دهند. به عنوان مثال ، افراد مبتلا به سنگ کلیه ممکن است نگران سدیم باشند. در این صورت ممکن است نمک کلرید پتاسیم انتخاب بهتری باشد. از طرف دیگر ، به کاهش تأثیر کلرید پتاسیم بر فشار خون میتوتان اشاره کرد، بنابراین این موضوع را نیز در نظر داشته باشید.
تفاوت اصلی این است که آب سخت به جای سدیم با پتاسیم جایگزین می شود. از آنجا که پتاسیم نقش اساسی در سیستم سلامت انسان دارد ، می تواند برای مصرف کننده بهتر باشد. پتاسیم یک ماده مغذی اساسی است که در بسیاری از غذاها یافت می شود و در رشد گیاهان بسیار مهم است. کریستال های سختیگیر آب مبتنی بر پتاسیم برای کسانی که دارای مشکلات سلامتی مرتبط با سدیم هستند یا در رابطه با تأثیر آنها بر محیط زیست نگران هستند ، انتخاب مناسبی را ارائه می دهد.

نمک سختی گیر

به چه مقدار نمک نیاز دارید؟
این سؤال که چند بار باید نمک را به مخزن آب سختیگیر اضافه کنید، به دو عامل اصلی بستگی دارد: سختی آب و میزان آبی که روزانه استفاده می شود. در این زمینه میتوان با توجه به شرایط با متخصص یا سازنده آن مشورت کنید

احیا کردن رزین سختی گیر

احیا کردن رزین سختی گیر توسط نمک موجود در سختی گیر انجام می پذیرد همواره تانک نمکی به همراه سختی گیر وجود دارد که حاوی مقداری نمک و آب می باشد که در حالت بکواش شیر سختی گیر مکندگی ایجاد کرده و محلول آب نمک را به داخل سختی گیر کشانده و سبب دفع کلسیم و منیزیم و سایر فلزات جذب شده در رزین می شود.
هموراه بهتر است برای افزایش عمر رزین و احیای خاصیت دوباره رزین ، از سنگ نمک یا نمک های صنعتی استفاده شود.
به طور استاندارد برای هر لیتر رزین ، 25 کیلوگرم نمک در نظر گرفته می شود.

خلوص نمک سختی گیر

خالص بودن نمک یکی از عوامل مهم در احیا مناسب رزین می باشد.

نمک سختی گیر قیمت نمک سختی گیر نمک احیاء سختی گیر سنگ نمک سختیگیر 2019:07:08
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-426-57-50