آشغالگیر| قیمت آشغالگیر مکانیکی فاضلابی و دهانه درشت

آشغالگیر| قیمت آشغالگیر مکانیکی فاضلابی و دهانه درشت

آشغالگیر اولین جزء ار یک سیستم تصفیه فاضلاب می باشد که وظیفه دارد آشغال های درشت را درون خود نگه دارد تا امکان ته نشینی ، دانه گیری ، شناورسازی و سایر فرآیندهای تصفیه فاضلاب برای باکتری ها فراهم شود.

آشغالگیر

از اولین فرایندهای تصفیه فیزیکی میباشد که در همه تصفیه خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. در مرحله آشغالگیری مکانیسم حذف و جداسازی مواد جامد و شناور در فاضلاب با قطرهایی بیش از 0.5 سانتی متر صورت میپذیرد که موجب کاهش قسمتی از بار آلودگی فاضلاب خام میگردد.

آشغالگیر با عملکرد ساده اما در عین حال مهم و کاربردی خود روش عالی و مفید وموثر در حفاظت فیزیکی از لوله ها ،همزن ها،پمپ ها،هواده ها و... در برابر آسیب دیدگی و گرفتگی اجتناب ناپذیر آنها  میشود.

همچنین آشغالگیر برای جلوگیری از کاهش راندمان و کارایی سیستم تصفیه فاضلاب به واسطه وجود آشغالها ، جلوگیری از بروز اشکال در سیستم بیولوژیکی (تسهیل استفاده مجدد از لجن فعال) توسط آشغالگیر ، استفاده از آشغالگیر برای کاهش مواد معلق موجود در فاضلاب به میزان 2 تا 3 میلی گرم در لیتر، معمولا آشغالگیر از توری ها یا شبکه های میله ای ساخته میشود و با قرار گرفتن در مسیر جریا ن فاضلاب خام از وارد شدن انواع تکه های بزرگ اجسام و آشغال به حوضچه های تصفیه جلوگیری میکند.

آشغالگیر معمولا از میله هایی از جنس استیل که بصورت موازی کنار هم قرار داده میشوند تشکیل گردیده واز لحاظ نوع فاصله میله ها به دو دسته آشغالگیر دها نه درشت  و آشغالگیر دهانه ریز تقسیم میشوند.

محصول مرتبط : پکیج تصفیه فاضلاب

آشغالگیر

آشغالگیر دهانه درشت (course screen):

آشغالگیر دهانه درشت متشکل از میله های موازی که با زاویه نسبت به جهت جریان قرار میگیرند، فاصله میله ها در آشغالگیر مابین 4تا 10cm است و جهت افزایش سطح تماس زاویه آشغالگیر با جهت جریان بین 45 تا 60درجه میباشد.

آشغالگیر دهانه ریز، از صفحه مشبک که با سیم های بهم پیچیده تشکیل شده این صفحه فلزی آشغالگیر بر روی یک دیسک گرد دایره ای قرار گرفته است و به شکل شناوردر مسیر جریان فاضلاب قرار میگیرند، فاصله بین میله ها در این نوع آشغالگیر 1الی 4 cm میباشد.

آشغالگیر بر اساس نوع عملکردشان در دو مدل آشغالگیر دستی وآشغالگیر مکانیکی تقسیم بندی میگردند.

انواع آشغالگیر فاضلابی:

1.آشغالگیر دستی

2.آشغالگیر مکانیکی

3.آشغالگیر سبدی

4.آشغالگیر گیربکسی

5.آشغالگیر دانه درشت

6.آشغالگیر دانه ریز

7.آشغالگیر تمام اتوماتیک

 آشغالگیر فاضلابی

تعریف و نحوه کارکرد آشغالگیر دستی (Manual bar screen ):

آشغالگیر دستی بیشتر بعنوان مکمل در کنار آشغالگیر مکانیکی مورد استفاده قرار میگیرد که در مواقع خرابی سیستم مکانیکی آشغالگیر یا قطع برق مورد استفاده قرار میگیرد.فاضلاب خام ورودی به تصفیه خانه ها دارای ذرات متفاوتی میباشد و همچنین در فصلهای مختلف سال بر اثر ریزش برگ درختان و سایر زباله های محیطی ذرات معلق موجود متفاوت میباشند، که در صورت ورود این تکه های زباله به سیستم تصفیه خانه باعث آسیب دیدگی یا گرفتگی پمپ ها ، شیرآلات ولوله ها ، و سایر تجهیزات میشود.

آشغالگیر درشت برای جدا کردن مواد درشت همانند شاخ وبرگ درختان و بطری ، پلاستیک و...بکار میرود که بصورت مشبک یا صفحه میله ای با زاویه 45 الی 60درجه در مسیر کانال انتقال آب یا فاضلاب قرار میگیرد و معمولا در تصفیه فاضلابهای زیر 1000متر مکعب در روز کاربرد دارد.

آشغال گیر سیستمی بسیار ساده دارد که باعث میشود سازندگان معمولی آن را با شبکه آشغالگیر دستی فلزی اشتباه بگیرند و بدون داشتن دانش کافی از روش بهره برداری، سیستم ناقص ساخته ودر کانال ورودی قرار میدهند. درکل به آشغالگیرهای فاضلابی که فاصله بین میله ها یا قطر شبکه های آن بین 6 تا 150میلیمتر باشد آشغالگیر درشت و به آشغالگیری که فاصله بین میله ها یا قطر شبکه ها درآن کوچکتر از 6 میلیمتر باشد آشغالگیر ریز، و به آشغالگیرهایی که قطر شبکه آنها کوچکتر از 0.5 میکرمتر باشد ، میکرواسکرین گفته میشود.

محصول مرتبط که آشغالگیر در ساخت ان زیاد می شود تصفیه خانه فاضلاب می باشد. 

آشغالگیر مکانیکی :

در این نوع آشغالگیر عمل جمع آوری زباله های تجمیعی در پشت آشغالگیر به صورت مکانیکی انجام میشود ، یک بازوی مکانیکی در این آشغالگیر که از یک سوییج در بالای دستگاه دستور میگیرد عمل جمع آوری زباله ها را انجام میدهد.این سیستم کنترلی آشغالگیر میتواند بر اساس بازه زمانی و یا اندازه گیری ارتفاع پشت آشغالگیر باشد ، یعنی هرگاه هر کدام از این داده ها به میزان مشخص شده رسید عمل جمع کردن زباله و انتقال آن در آشغالگیر به مرحله بعد انجام میشود.

آشغالگیر مکانیکی

انواع آشغالگیر از نظر فرم و شکل

  1. آشغالگیر میله ای راست
  2. آشغالگیر خمیده
  3. آشغالگیر استوانه ای
  4. آشغالگیر شعاعی
  5. آشغالگیر دارای اجزا متحرک

سایر محصولات

دستگاه تصفیه فاضلاب

2019:06:27
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57