مخزن پلی اتیلن دفنی

مخزن پلی اتیلن دفنی

مخزن پلی اتیلن دوجداره دفنی (منظور از دوجداره ، دولایه و سه لایه نیست) .

در برخی از کاربردها مشتریان نیاز دارند تا مخزن پلی اتیلن را درون خاک دفن نمایند.

با توجه به خاصیت صلب بودن پلی اتیلن دوجداره اصلا نیاز است تا اطراف این نوع مخزن دیوارچینی شود.

ضمن اینکه ضخامت مخازن دفنی پلی اتیلنی نیز باید بیشتر از مخازن معمولی باشد تا در صورت وارد آمدن نیروی ناشی از خاک ریخته شده بر روی مخزن فوق مقاومت کافی را داشته باشد.

مخازن پلی اتیلن دفنی به صورت مادولار و یا چند تکه نیز قابل ساخت می باشند.

به دلیل استفاده از مواد اولیه با گرید غذایی امکان ذخیره انواع مایعات با قابلیت مصرف خوراکی وجود دارد.

از آنجایی که پلی اتیلن در برابر اسید ها و باز ها بسیار مقاوم می باشد این مخازن جایگزین ارزان قیمت بسیار مناسبی برای مخازن و ظروف استینلس استیل  (stainless steel ) نیز می باشند.

مخازن پلی اتیلن دفنی به عنوان مخازن قابل دفن برای ایجاد مخزن ذخیره آب دفنی ، سپتیک تانک، مخازن نگهداری سیالات شیمیایی و ایجاد سیستم تصفیه فاضلاب قابل استفاده هستند.

از جمله خصوصیات مخزنهای پلی اتیلن مقاوم بودن آن درمقابل اکثراسیدها ، بازها و مواد شیمیایی می باشد زیرا پلی اتیلن اکثرآ با هیچ یک از مواد شیمیایی واکنش نداده بنابرین می توان از این محصول برای نگهداری محدوده بیشتری از مواد شیمیایی استفاده نمود.

یکی دیگر از محاسن این مخازن امکان تغییر محل نصب می باشد. پس از نصب اگر نیاز به هر گونه تغییر در محل نصب باشد با تخلیه نمودن محلول درون و اطراف مخزن امکان تغییر محل آن وجود دارد.

جهت استفاده از مخازن پلی اتیلن بصورت دفنی رعایت دستورالعمل های زیر ضروری است.

ابتدا چاله ای به اندازه قطر مخزن و 50 سانتیمتر بیش از قطر موردنظر حفر میشود، سپس نسبت به استقرار مخزن روی فنداسیون اقدام گردد. بعد از جایگذاری مخزن بدلیل بالا بودن مقاومت مکانیکی مخزن پلی اتیلن دوجداره ناب زیست نیاز به بتن ریزی و ریختن آب همزمان درون مخزن بدلیل برابری فشار وارده از بیرون و داخل به بدنه مخزن نخواهد بود ولی حتما می بایست زیر شکم مخزن تا دقیقا نیمه مخزن پلی اتیلن دفنی با خاک متراکم پر گردد . منظور از تراکم، محدوده 90 تا 95 درصد تراکم می باشد . در صورت نیاز به دفن مخزن پلی اتیلن در عمق بیشتر از 1 متر از تاج مخزن بدون استفاده از سازه نگهبان مراتب باید اعلام تا نسبت به بالا بردن مقاومت مکانیکی بدنه اصلی مخزن اقدام گردد. مقاومت مکانیکی بدنه مخزن پلی اتیلن دفنی از 12 کیلونیوتن آغاز و تا 64 کیلو نیوتن قابل طراحی خواهد بود. استفاده از منهول دسترسی نیز در مخازنی که زیر خاک دفن می گردد یکی از الزامات این مخازن می باشد .

قطر منهول از 500 میلیمتر در مخازن مورد استفاده برای ایستگاه پمپاژ آغاز و تا 1400 میلیمتر برای مخازنی که بعنوان موتورخانه در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرند ادامه دارد .

مخزن پلی اتیلن دفنی

مخزن پلی اتیلن دفنی تولید شده از مواد HDPE100 و یا HDPE80 در برخی از محافل با نام مخزن پلی اتیلن کاروگیت و یا مخزن پلی اتیلن دوجداره اسپیرال یاد می شود . 

این نوع مخزن دارای ویژگی های زیر است : 

- تولید شده از پلی اتیلن با گرید خوراکی در صورت لزوم

- بدنه بسیار مستحکم و تقویت شده

- دارای تاییدیه TUV از آلمان

- نشان استاندارد ملی ایران

- دارای قابلیت نصب چندباره و جابجایی بسیار آسان

- داشتن منهولهای متعدد (عرض 60 سانتیمتر) و دسترسی بسیار آسان به تمام نقاط مخزن پلی اتیلن

- امکان افزایش حجم مخزن با افزایش قطر و طول لوله مورد استفاده در بدنه مخزن دفنی

- امکان جایگزینی هر یک از ماژولها به تنهایی ( مثلا : به دلیل آسیب دیدگی ناشی از ضربه شدید مکانیکی )

- امکان تولید به صورت عمودی و افقی

- قابل دفن تا عمق 13 متر زیر زمین بدون سازه نگهبان

برای رساندن  آب و یا فاضلاب به مخزن های پلی اتیلن دفنی نیازی به پمپاژ نبوده ولی معمولا برای استخراج محلول درون تانک نیاز به استفاده یک پمپ می باشد.

قدرت این پمپ رابطه مستقیم با دبی مورد نیاز خروجی و عمق دفن مخزن پلی اتیلن دارد.

همانند تانک های پلی اتیلن غیر دفنی هیچ محدودیتی در طراحی و ساخت ورودی ها، خروجی ها، آدم روها و تقسیم بندی داخل این تانک ها وجود ندارد.

طراحی مخزن پلی اتیلن دفنی با توجه به شرایط محیطی محل نصب شامل عمق نصب، میزان تراکم یا کمپکشن دور مخزن، نوع خاک آن و عمق آب های زیرزمینی داشته که توسط خریدار اعلام میگردد انجام می پذیرد.

مخزن پلی اتیلن کاروگیت

به مخزنی که از جنس لوله های کاروگیت تولید می شود و در حقیقت با گذاشتن دو عدسی در دو طرف لوله کاروگیت تولید می شود مخزن پلی اتیلن کاروگیت گفته می شود.

عمومآ مخزن پلی اتیلن کاروگیت در زیر پارکینگ ها، جاده ها، اتوبان ها، پارک ها، فرودگاها و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد درنتیجه هیچ نیازی به اختصاص دادن محل برای نصب آن نیاز ندارد و دور از دسترس افراد عادی و زیرزمین نصب می گردد.

 ازجمله خصوصیات مخزن های پلی اتیلن دفنی مقاوم بودن آن درمقابل اکثراسیدها، بازها و مواد شیمیایی می باشد.

زیرا پلی اتیلن اکثرآ با هیچ یک از مواد شیمیایی واکنش نداده بنابرین می توان از این محصول برای نگهداری محدوده بیشتری از مواد شیمیایی استفاده نمود.

یکی دیگر از محاسن مخازن پلی اتیلن دفنی امکان تغییر محل نصب می باشد.

پس از نصب مخزن پلی اتیلن دفنی اگر نیاز به هر گونه تغییر در محل نصب باشد با تخلیه نمودن محلول درون و اطراف مخزن امکان تغییر محل آن وجود دارد.

سایر محصولات :

سپتیک تانک

مخزن تحت فشار

دستگاه تصفیه فاضلاب

مخزن پلی پروپیلن

2018:05:05
نوسازی
call
ارتباط با کارشناسان ناب زیست
021-8872-1092
0912-871-46-70
0912-700-50-57